Magazin

International Lady Yorumcusu Kadr Kimdir?

Reklamlar

Ya Baba, Leyla ve International Lady gibi şarkıların yazarı ve yorumcusu Kadr, Dubai’de düzenlenen Uluslararası Müzik Ödülleri Gecesi’nde En İyi Çıkış Yapan Sanatçı dalında aday gösterildi. Mardinli bir anne ve Şanlıurfalı bir babadan dünyaya gelen Kadr’ın ailesi Almanya’da yaşıyor ve birkaç yıl önce Hatay’a gitti. Kadr Zalim Dünya bu şarkıyla ciddi beğeni toplamayı başardı. Müzik aşığımız nereli? Kaç yaşında? Gerçek adı ne? Hayata ve biyografiye dair kısa bilgiler gibi pek çok soruya yanıt arıyor.

Kadr Kimdir?

1989 doğumlu ünlü rap sanatçısı Kadr, aslen Hatay’ın Dörtyol ilçesi nüfusa kayıtlı. Gerçek ismin nedir? Soru henüz cevaplanmadı. 2016 yılında profesyonel olarak rap dünyasına adım attı ve o zamandan beri yaptığı albüm çalışmalarıyla müzik dünyasında kalıcı bir yer edindi. Mahsup adlı şarkıyı düetle seslendirdi ve adını tüm müzikseverlere duyurdu. Önümüzdeki birkaç yıl içinde ailesiyle birlikte Almanya’nın Kassel kentine taşındı ve burada hayatını sürdürmeye karar verdi. 

Genelde Kadr Müzik araması yaptığınızda karşınıza birçok popüler şarkı çıkacaktır. En ünlü ve popüler şarkılar Zalim Dünya, Rampapa, Leyla, Ya Baba, Dale Dale Mame, International Lady, Only Ferrari, Crazy, Ben Without You, Night Gets Dark, Emoji Mimoji ve Barı’dır. Şarkının klipleri YouTube video sitesinde milyonlarca kez izlendi. Şarkının Alman aksanı dikkatlerden kaçmıyor.

Reklamlar
Kadr Boyu, Kilosu
Kadr Boyu, Kilosu

Kadr Boyu, Kilosu

Kadr kimdir sorusu, genç şarkıcıların kliplerini beğenen, dinleyen ve izleyen hayranlar başta olmak üzere pek çok kişinin merakını cezbeden sorulardan biridir. 1989 yılında Hatay’da doğan genç şarkıcı, ailesiyle birlikte yaşamak için Almanya’ya gitti. 2016 yılında profesyonel olarak rap müziğe yönelen ve eleştirmenlerce beğenilen şarkılarıyla alanında başarısını kanıtlamış genç şarkıcı. Rap müzik dünyasında farklı bir bakış açısıyla geziniyor. Şarkıcı, kullandığı klipler ve sosyal medya platformunda ilgi gördü. Temsil ettiği şarkının klibi dikkat çekiyor.

Kadr Hayatı

Ailem, Hâkim Bey, Zalim Dünya, Ya Baba, Leyla, International Lady, Rampapa, Zaman, Sadece Beni Seversen, Sorun Yok ve Anılar gibi önemli isimlerin sahibi olan şarkıcı Kadr, Uluslararası Müzik Ödülleri’ni kazandı.・Gece Dubai’de aday gösterildi. Türkiye’de doğan KADR’si 1996’dan beri ailesiyle birlikte Almanya’da yaşıyor ve hayallerini gerçekleştirmek için çok çalıştığını söyledi. KADR, 2016 yılında kendi tutkusunun peşinden gitmeye devam etmek için tüm enerjisini kendi müziğine adamaya karar verdi. Bugün KADR, Spotify’ında milyonlarca kez çalınan uluslararası bir sanatçı. Annesi Mardinli, babası Şanlıurfalıdır. Kadr Bey’in ailesi yıllar önce Hatay’dan Almanya’ya gelmiş ve halen orada yaşamaktadır.

Kadr’nun gerçek adı ne? Bu bilgi henüz kendisi tarafından paylaşılmadı. Sanat yönetmenliğinde usta olan Alain Cudre, tüm kliplerini de yönetiyor. Ayrıca bir Alman yapım şirketinde yönetici olarak çalışıyor. Ulusal His futbolcusu Hakan Karhanor ve dizi oyuncusu Furkan Aksoy, kendisine son klibi olan “International Layd” şarkısında eşlik etti. Özellikle arabesk ve rap müziği harmanlayarak birçok esere imza atan Kadr, sadece Avrupa’da değil, Türkiye ve Amerika’da da birçok konser vermiştir. Birçok ülkede diskolarda Mars gibi oynanan International Ladyinternette kısa sürede milyonlarca dinleyiciye ulaştı. Hedeflerinden biri de dünya yıldızlarıyla sahnede olmak.

Kadr Şarkıları

1989 doğumlu ünlü rap sanatçısı Kadr, aslen Hatay’ın Dörtyol ilçesi nüfusa kayıtlı. 2016 yılında profesyonel olarak rap dünyasına adım attı ve o zamandan beri yaptığı albüm çalışmalarıyla müzik dünyasında kalıcı bir yer edindi. Mashup adlı şarkıyı düetle seslendirdi ve adını tüm müzikseverlere duyurdu. Önümüzdeki birkaç yıl içinde ailesiyle birlikte Almanya’nın Kassel kentine taşındı ve burada hayatını sürdürmeye karar verdi. Genelde Kadr Müzik araması yaptığınızda karşınıza birçok popüler şarkı çıkacaktır. En ünlü ve popüler şarkılar Zalim Dünya, Rampapa, Leyla, Ya Baba, Dale Dale Mame, International Lady, Only Ferrari, Crazy, Ben’dir. Sensiz, Gece Karanlıklaşıyor, Emoji Mimoji ve BARI. Şarkının klipleri YouTube video sitesinde milyonlarca kez izlendi.

Reklamlar
  • Emoji Mimoji
  • Abi Deyince
  • Ben Sensiz
  • Bir Tek Ferrari
  • International Lady
  • Dale Dale Mame
  • Leyla

Kadr Youtube

Resmi sosyal medya hesaplarını aktif olarak kullanan başarılı rapçı şu anda YouTube kanalında yaklaşık 537bin abonesi bulunuyor.

İlginizi çekebilecek içerik: Ali Ercan Kimdir?

Bizi Youtube kanalımızdan da takip edebilirsiniz: https://www.youtube.com/c/begonyakadin

Öner Ünlü

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx