Magazin

Melis Birkan boşanma iddiaları gerçek mi?

Reklamlar

Son zamanların gözde ünlülerinden olan Melis Birkan hakkında merak edilen tüm soruların cevaplarını sizler için derledik. Keyifli okumalar dileriz..

Melis Birkan Kimdir?

 Melis Birkan 15 Temmuz 1982 yılında Ankara’da ailenin tek çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Annesi Selda, Babası Cevdet Birkan’dır. İlkokula başladığında babasının iş durumu nedeniyle İstanbul’a taşınmışlardır. 6 yaşında dansa olan merakı üzerine ilköğretim ve lise yıllarını Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarında bale dersleri ve eğimi aldı. İlerleyen dönemlerde yine aynı üniversitede hem okuyup hem çalışarak modern dans eğitimi ve derslerini tamamlamıştır.

 Henüz aklında oyunculuk yapmak olmasa da oyunculuğa başlamasının ana sebebi kendi tabiriyle “Film Gibi” bir hikâye işi için katılım sağladığı bir davette, loş bir ışık altında, makyajsız doğal haliyle sonrasında menajeri olacak olan isim Özlem Durak tarafından fark edilmiştir. Menajeri Durak, davet içerisinde yanında bulunana katılımcılara kim bu kız diyerek bir soru yöneltmiştir. Tanışmanın ardından Melis Birkan’a “beni ara” diyerek kartını taktim eder.

Reklamlar
Melis Birkan boşanma iddiaları gerçek mi?
Melis Birkan boşanma iddiaları gerçek mi?

Melis daha sonra arar fakat uzun bir süre oyuncu olmamak için direnç gösterir. Bunun sebebi olarak o ana kadar oyunculuğu hiç düşünmediğini belirtmiştir ve yapabileceğini düşünmediğini ifade etmiştir. Fakat Birkan karşısında kendine inancı tam olan Durak’ın inancını ve güvenini gördükten sonra bu durumu görmezden gelemeyeceğini fark etmiştir ve bir buçuk yıl kadar direnç gösterdikten sonra “Tarz-ı Hayal” isimli programda sunuculuk yapmaya başlayarak kameralar karşısında ilk deneyimlerini edinmeye başlamış olur.

Melis Birkan aslen nereli?

 Melis Birkan Ankara’da Birkan ailesinin tek çocuğu olarak dünyaya gelmiş olup 6 yaşına kadar babasının işi sebebiyle İstanbul’a taşınmadan önce Ankara’da ailesi ile birlikte yaşamıştır. Daha sonra İstanbul’da yaşamını sürdürmeye devam etmiştir.

Melis Birkan boy kilo 

 Mesleki hayatı aktris olan Birkan Boy kilo bakımından 1.80 boy ve 63 kg vücut yapısıyla iyi bir fiziğe sahiptir, bunun yanında daha detaylı bir inceleme yapılacak olursa, göğüs çevresi 86cm, bel çevresi 65 cm, basen çevresi 91cm iyi yapıda narin bir fiziğe sahiptir ayrıca saç rengi açık kahverengi göz rengi yeşildir. 

Melis Birkan kaç yaşında?

Mesleği Aktris olan Birkan 15 Temmuz 1982 yılında Birkan ailesinin tek çocuğu olarak dünyaya gelmiştir ve şu an 2022 yılı Temmuz ayının on beşinci günü ile birlikte 40 yaşına ayak basmış bulunmaktadır.

Reklamlar

Melis Birkan hangi burç?

15 Temmuz 1982 yılında dünyaya gelen Birkan 22 Haziran – 22 Temmuz aralığında bulunan Yengeç Burcuna mensuptur. Etkili gezegeni Jüpiter olan yengeç burcu Su elementi grubundan bir burçtur.

Melis Birkan mesleği

 Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarında bale dersleri ve eğimi aldı. İlerleyen dönemlerde yine aynı üniversitede hem okuyup hem çalışarak modern dans eğitimi ve derslerini tamamlamıştır. Başarılı isim dizi ve sinema oyunculuğu yapmaktadır.

Melis Birkan boşanma iddiaları gerçek mi?
Melis Birkan boşanma iddiaları gerçek mi?

Yer aldığı yapımlar

 2005 yılı itibariyle “Tarz-ı Hayat” isimli programı sunuculuğunu yapan Birkan yine aynı yıl içerisinde “Çapkın” dizisinde rol almıştır. Hemen sonrasında 2006 yılında Serdar Akar’ın yönettiği “Barda” filminde rol almış olup hız kesmeden aynı yıl içerisinde Kartal Tibet’in yönettiği “Amerikalılar Karadeniz’de” filminde rol almıştır. Daha sonrasında “Köprü” isimli iki yıl sürecek olan dizide oyunculuk sergilemiştir.

Bu süre zarfında Çağan Irmak’ın “Ulak” filminde oynamıştır. 2008 yılına gelindiğinde yine Çağan Irmak’ın yönetmiş olduğu “Issız Adam” filmi içerisinde Cemal Hünal ile başrolü paylaşmış bulunmaktadır.   Aldığı ödüllere göz atacak olursak; Ödüller: 2009 yılında 14 Şubat Sadri Alışık Ödülleri, En iyi kadın oyuncu (Issız Adam) Oyunculuk kariyerinde ilerleme kaydetmiş olduğu filmler ise şu şekilde sıralanmıştır.

 • 2005 – Çapkın 
 • 2006 – Barda 
 • 2006 – Amerikalılar Karadeniz’de 2 
 • 2006-2007 – Köprü 
 • 2006 – İyi ki Varsın 
 • 2007 – Komedi Dükkânı (TV Show)
 • 2007 – Ulak 
 • 2008 – Ayışığı 
 • 2008 – Issız Adam 
 • 2009 – Bu Kalp Seni Unutur Mu? 
 • 2009 – Adını Sen Koy 
 • 2009 – Avrupa Yakası 
 • 2010 – Deli Saraylı 
 • 2012 – İşler Güçler 
 • 2012-2013 – Leyla ile Mecnun 
 • 2014 – Saklı Kalan 

 Melis Birkan evli mi?

2022 yılının temmuz ayında 40. yaş gününü kutlamış olan Birkan 2022 yılının Mayıs ayında meslektaşı 32 yaşında olan Aras Aydın ile sade bir nikah töreni düzenleyerek dünya evine girmiştir.

Melis Birkan boşanma iddiaları gerçek mi?
Melis Birkan boşanma iddiaları gerçek mi?

Melis Birkan eşi kim?

Geçtiğimiz Mayıs ayında Birkan ile sade bir nikah töreniyle dünya evine giren Aras Aydın 32 yaşındadır. Çiftin arasında yedi yaş fark olduğu belirtiliyor ve Aras Aydın’ın Eskişehirli olduğu bilinmektedir. 1.84 boyu ile Yakışıklı oyuncu uzun süredir Melis Birkan ile birliktelik içerisindeydi.

 İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden mezun olan Aras Aydın, 2010 yılında yönetmenliğini Hamdi Alkan’ın üstlendiği ve Bülent Emin Yarar’ın Başrolde yer aldığı “Öğretmen Kemal” adlı diziyle ilk oyunculuk deneyimini edinmiştir.

 2013 yılı itibariyle “Şefkat Tepe” isimli dizide “Volkan Teğmen” Rolünü üstlenen Aydın 2014 ve 2015 yılları arasında “Saklı Kalan” ve “Kiraz Mevsimi” isimli dizilerde de yer almış başarılı bir oyuncudur.

Melis Birkan İnstagram adresi

Melis Birkan sosyal medyayı aktif olarak kullanan isimler arasında yer almaktadır. Güzel yeteneğin i̇nstagram adresinde 102K takipçisi bulunmaktadır. Aşağıdaki linkten profiline ulaşabilirsiniz.

Melis Birkan Instagram adresi https://www.instagram.com/melis.birkan/

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz Dilan Telkök ve Berkay Hardal ayrılıyor mu? Hakkında ki tüm detayları ve sıkça sorulan soruları derlediğimiz diğer yazımıza göz attınız mı?

Merve Ekinci

Renkli kişiliğim ile efsane içerikler üretmeye geldim. Asla vazgeçmeyen her kadın gibi biraz süslü ve ne istediğini bilen biriyim. Kafamın içinde kurduğum senaryoları yazılarıma aktarıyorum. Umarım sizlerde keyifle okursunuz.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx