Sağlık

Kalmosan Losyon Ne İşe Yarar?

Kalmosan Losyon Faydaları

Reklamlar

Kalmosan losyon genel olarak ciltteki pek çok farklı rahatsızlığı tedavi etmek için kullanılan bir üründür. Peki Kalmosan losyon nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin!

UYARI! İlaç Satışı İnternet Sitelerinden Yapılamaz. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır.

Kalmosan Losyon Nedir?

Bu krem, lokal anestezikler olarak bilinen bir ilaç sınıfına aittir. Ağrı ve kaşıntı duygularını engellemek için cildi uyuşturarak çalışır.

Reklamlar

Bu krem genel olarak küçük yanıklar, kesikler, sıyrıklar, güneş yanığı, egzama, böcek ısırıkları, uçuklar, isilikler, pişikler veya zehirli sarmaşık, zehirli meşe veya zehirli bitkiler gibi küçük cilt tahrişinin neden olduğu kaşıntı ve ağrıyı geçici olarak gidermek ve bölgeyi uyuşturmak için kullanılır. Ayrıca lazer epilasyon, dövme, kaş doldurma, ağda ve piercing gibi işlemlerden önce lokal anestezik etkisi nedeniyle bölgeyi uyuşturmak için de kullanılır.

Kalmosan Losyon Muadili

Bu kremin eşdeğerleri arasında Ovadril losyon, Stilex jel, Stiderm jel, Avil merhem, Avil tablet, Caladryl losyon, Drogryl losyon, Difestol jel, Diyenil losyon, Tanol losyon, Fenistil jel ve Ovadline plus losyon bulunur.

Kalmosan Deri Losyonu Ne İşe Yarar?

Bu krem küçük yanıklar, kesikler, sıyrıklar, güneş yanığı, egzama, böcek ısırıkları, uçuklar, isilikler, pişikler, zehirli sarmaşık, zehirli meşe veya ısırgan otu ve diğer cilt tahrişlerine bağlı kaşıntı ve ağrıdan geçici olarak rahatlama sağlar. Bu krem, kaşıntıyı durduran ve sızıntıları kurutan bir cilt koruyucu ve topikal analjeziktir. Ayrıca bu losyonu lazer epilasyon, dövme, kaş doldurma, ağda ve piercing gibi ağrılı işlemlerden önce etkilenen bölgeyi uyuşturmak için de kullanabilirsiniz. Losyonu etkilenen bölgelere günde üç veya dört kez uygulayabilirsiniz.

Bu losyon kaşıntı giderici, cilt koruyucu ve topikal analjezik özelliklere sahiptir. 

Reklamlar

Zehirli sarmaşık, zehirli meşe ve zehirli sumak nedeniyle oluşan tahrişi, böcek ısırıkları, küçük yanıklar, güneş yanığı, küçük cilt tahrişleri, küçük kesikler, sıyrıklar ve döküntülerle ilişkili ağrı ve kaşıntıları geçici olarak giderir.

Bu losyon krem bir antihistamin ve koruyucu bir kombinasyondur. Alerjik reaksiyonun semptomlarını azaltan histamin etkisini bloke ederek çalışır.

Kalmosan Losyon
Kalmosan Losyon

Kalmosan Losyon Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

  • Bu ürünü kullanmadan önce, bu losyonun etken maddesine ya da yardımcı maddelerine karşı alerjiniz varsa veya başka alerjiniz varsa doktorunuza veya eczacınıza söyleyin. Bu ürün, alerjik reaksiyonlara veya diğer sorunlara neden olabilecek aktif olmayan bileşenler içerebilir. Daha fazla bilgi için eczacınızla konuşun.
  • Bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza tıbbi geçmişinizi söyleyin. Özellikle derin yaralar, açık yaralar, delinme yaraları, tahriş olmuş, hasarlı ve kabarmış cilt, hayvan ısırıkları, ciddi yanıklar gibi cilt sorunlarınızı doktorunuza söyleyin.
  • Ameliyattan önce doktorunuza veya diş hekiminize kullandığınız tüm ürünler (reçeteli ilaçlar, reçetesiz ilaçlar ve bitkisel ürünler dahil) hakkında bilgi verin.
  • Hamilelik sırasında, bu ilaç sadece çok ihtiyaç duyulduğunda kullanılmalıdır. Riskleri ve faydaları doktorunuzla tartışın.
  • Bu ilacın anne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir. Emzirmeden önce doktorunuza danışın.
  • Doktor tarafından söylenmediği sürece iki yaşından küçük çocuklarda cilt tahrişi için bu kremi kullanmayın.
  • Bu kremi, doktor tarafından söylenmediği sürece on iki yaşından küçük çocuklarda kullanmayın.
  • Bu ürün ayrıca cilt koruyucuları (kalamin, çinko asetat, çinko oksit gibi) gibi başka bileşenler de içerebilir. Daha fazla bilgi için ürün paketini okuyun.
  • Bu kremi kendi kendinize kullanıyorsanız, sizin için doğru olduğundan emin olmak için bu ürünü kullanmaya başlamadan önce paket talimatlarını dikkatlice okumanız önemlidir.

Kalmosan Losyon Kullanımı

Bu ilaç sadece doktorunuz tarafından belirtilen şekilde kullanılmalıdır. Bu losyon krem yalnızca ciltte kullanım içindir. Açık yaralar, derin kesikler veya ciddi yanıklar gibi ciddi derecede tahriş olmuş cilt bölgelerine uygulamayın. Kendi kendinize bu kremi kullanıyorsanız ürün paketindeki tüm talimatları izleyin. Herhangi bir bilgiden emin değilseniz, doktorunuza veya eczacınıza sorun.

Etkilenen bölgeyi yavaşça temizleyin ve kurulayın. Bir losyon kullanıyorsanız, etikette belirtildiği gibi kullanmadan önce kabı iyice çalkalayın. Cilt tahrişi için, etkilenen bölgeye genellikle günde üç ila dört kez veya doktorunuzun yönlendirdiği şekilde uygulayın. Ardından bu losyonu hafifçe ovalayın. Tedavi edilen bölge eller değilse, kremi kullanımdan hemen sonra ellerinizi yıkayın.

Bu ürünü vücudun geniş bölgelerinde kullanmayın veya doktorunuzun belirttiği dozdan daha sık kullanmayın. Alanı su geçirmez bandajlar veya plastikle kapatmayın veya doktorunuz tarafından belirtilmedikçe ısı uygulamayın. Bu tür şeyler durumunuzu daha hızlı iyileştirmeyecek ve yan etki riskiniz artacaktır.

Ürünü gözlerinize, burnunuza, kulaklarınıza veya ağzınıza temas ettirmeyin. İlaç yanlışlıkla bu bölgelere temas ederse hemen silin ve hemen suyla durulayın. 

Belirtiler yedi gün içinde düzelmezse veya yedi günlük tedaviden sonra devam ederse veya belirtiler birkaç gün içinde düzelirse ve sonra tekrar ederse doktorunuza söyleyin. Ya da durumunuz daha da kötüleşirse bu ürünü kullanmayı bırakın. Ciddi bir tıbbi sorununuz olabileceğini düşünüyorsanız, derhal tıbbi yardım alın.

Kalmosan Losyon Gebelik Döneminde Kullanılır Mı?

Bu losyon krem kesinlikle gebelik döneminde kullanılmaz.

Kalmosan Losyon Vajinaya Sürülürmü?

Hayır, bu losyon krem kesinlikle vajina bölgesinde ve genital bölgede kullanılmaz.

Kalmosan Losyon Kurdeşen Tedavisinde Kullanılır Mı?

Hayır, bu krem ürtiker hastalığına yani kurdeşen hastalığına etki etmez.

Kalmosan Losyon Emzirme Döneminde Kullanılır Mı?

Hayır, bu krem emzirme döneminde kesinlikle uygulanmaz.

Kalmosan Losyon Yan Etkileri

Bu kremin uygulandığı bölgede yanma veya batma meydana gelebilir. Bu etkilerden herhangi biri devam ederse veya kötüleşirse, hemen bu losyon kremin kullanımını durdurun ve derhal doktorunuza veya eczacınıza bildirin.

Doktorunuz sizi bu ürünü kullanmaya yönlendirdiyse, size yararın yan etki riskinden daha büyük olduğuna karar verdiğini unutmayın. Ürünü kullanan birçok insanın ciddi yan etkileri yoktur.

Bu ürüne çok ciddi bir alerjik reaksiyon nadirdir. Bununla birlikte, döküntü, kaşıntı, yüz, dudaklar, dil ve boğaz bölgesinde şişlik, şiddetli baş dönmesi ve nefes almada güçlük de dahil olmak üzere ciddi bir alerjik reaksiyon belirtisi fark ederseniz hemen bu losyon kremi kullanmayı bırakın ve derhal tıbbi yardım almak için doktorunuza başvurun. 

Bu olası yan etkilerin tam bir listesi değildir. Yukarıda listelenmeyen diğer etkileri fark ederseniz, doktorunuza veya eczacınıza başvurun.

Begonya Instagram: begonyakadin

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx