ModaKombin

Kapsül Gardırop Erkek Giyim

Erkekler Kapsül Gardrop Nasıl Oluşturur?

Reklamlar

Kapsül gardırop erkek giyim giyinmeye çok zaman ayırmayan erkekler için idealdir. Temel parçaları bir araya getirdikten sonra bu parçalarla farklı kombinler yaparak harika stiller oluşturabilirsiniz. Bu yazımızda erkek giyiminde nasıl kapsül gardırop oluşturacağınızı anlattık.

Daha az daha iyi
Daha az daha iyi

Daha az daha iyi

Kapsül gardırop erkek giyim, paranızın karşılığını en iyi şekilde almanızı sağlayan küçük, sıkı bir şekilde düzenlenmiş giysi koleksiyonudur.

James Bond’un dünyayı dolaşabileceği bir dolaba ihtiyacı olup olmadığını hayal edin. İtalyan sahilinde sabah espressosunu almaktan, önemli “iş toplantılarına” kadar tüm işlerini çok fazla yer kaplamadan kapsamasını isterdi.

Reklamlar

Peki, neden minimalist bir kapsül gardırop erkek giyim ile oluşturmalısınız? Bu tanıdık geliyor mu? Sabah işe gitmek için hazırlanıyorsunuz. Dolabınızı açıyorsun. Giysilerle dolu… Tel, tahta ve keçe askılar birbirine dolanmış. Gömlekler ceketlerin arasına sıkışmış. Pantolonlar yerde…. Giyecek hiçbir şeyim yok diye düşünüyorsunuz. Bir sürü kıyafet çıkarıyorsunuz ve her şey berbat! Bir gömlek deniyorsunuz.  Ondan nefret ediyorsunuz, bu yüzden onu çıkarıyorsunuz ve başka bir tane deniyorsunuz. Yatağınızın üzerine giysiler yığılıyor ve şimdi geç kalıyorsunuz! Denediğiniz son şeyi giydiniz ve kapıdan çıktınız.

İşten sonra alışveriş merkezine gidiyorsunuz çünkü yeni kıyafetlere ihtiyacınız olduğuna karar veriyorsunuz. Ne yaptığınız hakkında hiçbir fikriniz yok, bu yüzden genç satış elemanı size “havalı” ne derse onu alıyorsunuz. Ertesi gün, nefret ettiğiniz aynı sıkışık giysi dolabı karşınıza çıkıyor. Satın aldığınız yeni şeyler içeride bir yere tıkılmış. Bu yüzden sahip olduğunuzu bile unuttuğunuz kıyafetleriniz var! Her sezon içinden geçtiğiniz o kısır döngü… Bu neden oluyor? Psikologların seçim paradoksu dediği şey budur. Size ne kadar çok seçenek sunulursa, beyinleriniz seçim yapmakta o kadar zorlanır.

Kapsül gardırop erkek giyim neden iyi bir tarza yaklaşmanın daha iyi bir yolu? Çoğu erkek, bir amacı olan kıyafetler için alışveriş yapmaz. Yiyecek alışverişi yapmak gibi kıyafet alışverişini düşünün. Alışveriş listesi olmadan markete gittiğinizi hayal edin. Koridorda yürürken lezzetli göründüğünü düşündüğünüz malzemeleri alırsınız. Eve gidiyorsunuz ve yiyeceklerinizi boşaltıyorsunuz ve sahip olduğunuzu buluyorsunuz. Birkaç elma. Balık, acı sos, spagetti, çörek ve yeşil meyve suyu… Yemek yapmak biraz zor, değil mi? Çoğu erkeğin kıyafet alışverişi yaparken yaptığı şey budur. Kapsül gardırop erkek giyime özel yapmak, uygun bir alışveriş listesiyle markete gitmek gibidir. Örneğin mükemmel bir İtalyan yemeği yapmak için ihtiyacınız olan her şeyi alırsınız! Tüm bileşenler birlikte çalışır ve hiçbir şey boşa gitmez. Kapsül gardırop erkek giyim pek çok avantajı var.

İhtiyacınız olanı almaya odaklanmak, dolaplarınızın kıyafetlerle dolu olmayacağı anlamına gelir. Ayrıca, hiç giymeyeceğiniz kıyafetlere para harcamayı da bırakacaksınız!

Reklamlar

Seçim paradoksu olayını hatırlıyor musunuz? Daha az seçenek, giyecek bir şeyler seçmenizin daha kolay olacağı anlamına geliyor!

Uygun bir kapsül gardırop, zamansız, çok yönlü stiller etrafında toplanır. Bu, “havalı olan ve popüler olan” modaya ayak uydurma konusunda endişelenmenize gerek olmadığı anlamına gelir. Kapsül gardrobunuz trendleri geride bırakacak.

Mükemmel bir kapsül gardırop erkek giyim oluşturmak için kuralları merak ediyorsanız bu bölümde bulacaksınız.

Zamansız, klasik tasarımlar
Zamansız, klasik tasarımlar

Zamansız, klasik tasarımlar

Klasik kıyafetler, elli yıl önce harika görünüyordu ve bundan elli yıl sonra da iyi görünecek! Modaya uygun giysiler, doğası gereği bir sonraki trendle değiştirilmelidir. Gardırobumuzu sürekli güncelleme ihtiyacından kaçınmak istiyoruz. İyi bir kapsül gardırop erkek giyim, basit, klasik stiller etrafında toplanır. Beyaz tişört, koyu yıkamalı kot ve siyah blazer ceket idealdir.

Kapsül gardırop erkek giyimde çok yönlü parçalar

Daha az kıyafet, iki veya üç görev yapabilen parçaları seçmek istediğiniz anlamına gelir. Ceketiniz işe uygun olmalı ama yine de bir romantik buluşmada harika görünmelidir!

Erkeklerin ana renklerine odaklanın
Erkeklerin ana renklerine odaklanın

Erkeklerin ana renklerine odaklanın

Bütün erkekler stillerini nötr renkler etrafında toplar. (Beyaz, siyah, gri, bej, lacivert, zeytin yeşili, haki ve kahverengi.)

Genç, yaşlı, siyahi, Asyalı, beyaz, resmi veya sıradan olmanız farketmez. Nötr renkler ya da erkeklerin temel renkleri herkesin harika görünmesini sağlar. Harika kapsül gardıropların temelidir.

Birçok erkek, gösterişli ve rengarenk giysiler giyerek stil eksikliğini fazlasıyla telafi eder. Gösterişli olarak ortaya çıkar.

Temel renkler, yüksek, parlak renklere kıyasla daha şık ve hoş görünüyor. Parlak renkler giymekte yanlış bir şey yok, ama çoğu erkek bunu abartıyor!

Nötr renkler birbirleriyle kolayca karışır ve eşleşirler. Nötrler diğerine baskın gelmediği için renkleri karıştırma ve eşleştirme konusunda endişelenmenize gerek yok. Otomatik olarak karışırlar. Daha parlak renkler ve desenler için mükemmel bir zemin oluştururlar.

Nötr renkler, daha parlak, popüler renkler için harika bir fon oluşturur. Temel renkler gardırobunuzun karbonhidratları gibidir: daha fazla renk ve desen için harika bir teslimat yöntemidir. Kapsül gardırobunuzu bir sonraki seviyeye taşımaya hazır olduğunuzda, mükemmel bir zemine sahip olacaksınız. 

Bir kapsül gardrop oluşturmak için çoraplar ve iç çamaşırları hariç on dört temel parçaya ihtiyacınız var. Sekiz adet iç çamaşırı ve sekiz adet çorap idealdir. Biri resmi, diğeri günlük iki ceket, tişörtler, polo tişörtler, henley tişörtler ve gömleklerden oluşan sekiz tane üst, biri resmi, diğeri günlük iki pantolon, biri resmi, diğeri günlük iki tane ayakkabı kapsül gardırop erkek giyiminiz için yeterlidir. 

İki Ceket
İki Ceket

İki Ceket

Kapsül gardırop oluştururken çok yönlülük son derece önemlidir! Bu yüzden bu başlangıç ​​için lacivert ya da siyah bir blazer kullanabilirsiniz. Önemli toplantılarda ve tarihlerde giyebileceğiniz ama yine de isterseniz bir tişörtle giyebileceğiniz bir ceket. Çok fazla günlük ceket seçeneği var. İyi, ölçülü bir deri ceketi tavsiye ederiz. Siyah her şeyle uyum sağlar ve minimal tasarım (klasik bir “rocker” deri cekete kıyasla) onu ofise bile giyebileceğiniz anlamına gelir!

İlginizi çekebilir: Yeşil Pantolonun Üstüne Ne Gider?

Sekiz Üst

Kapsül gardıropların olmazsa olmazı tişörtlerdir. Ama polo tişörtler sizin en sevdiğiniz gizli silahınız olabilir. Onlar mükemmel bir “gündelik iş” gömleğidir. Klasik bir düğmeli gömlekten daha rahattırlar, ancak bir tişörtten daha şıktırlar.

Beyaz, uçuk mavi ve mavi çizgili karışımı düğmeli oxford gömlekler, iş ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. Mavi chambray denim tarzı gömlek, bir blazer ceketin altına giyebileceğiniz veya chino ve botların üzerine atabileceğiniz çok yönlü harika bir parçadır.

İki pantolon
İki pantolon 

İki pantolon 

Hafif yıkanmış koyu renk kotları yaz hafta sonları için saklayın. Daha fazla çok yönlülük elde etmek için kotunuzun daha koyu olmasını sağlar. Daha koyu renkler, daha ciddi bir havayı uyandırır ve işe giderken giymenize izin verir. Güvenlik görevlilerinin tamamen siyah giydiklerinde ne kadar korkutucu olduklarını bir düşünün! Ayrıca koyu kot mavisi baskın olmadığı için karıştırıp eşleştirmeyi çok daha kolay hale getirir.

Chino pantolonlar, mükemmel bir çok yönlü pantolondur. Hem iş için hem de gündelik olarak giyilebilir. Kapsülü biraz renklendirmek için haki yeşili bir chino pantolon satın alabilirsiniz. Bunları iş için bir blazer ceket ve düğmeli gömlek ya da hafta sonu için tişört ve beyaz spor ayakkabılarla kombinleyebilirsiniz.

İki çift ayakkabı 

Minimal beyaz spor ayakkabılar, modern erkeğin gardırobunun temel unsuru haline geldi. Daha rahat kıyafet kurallarıyla birleşen temiz tasarım, bunları ofise tamamen giyebileceğiniz anlamına gelir.

Daha şık bir ayakkabı için birkaç seçeneğiniz var. Siyah penny loafer ayakkabılar ofis için harika, çok yönlü bir stildir. Bir de hem chino pantolonla hem de kot pantolonla iyi uyum sağlayan bağcıklı şık bir çizme satın almanız gerekir.

Arka arkaya iki kez giymememiz gereken birden fazla ürün satın almalısınız. Yani her bir parçadan birkaç tane satın almanız önemlidir.

Çantalar, cep mendilleri ve güneş gözlüğü gibi aksesuarlar tamamen isteğe bağlıdır. Çok fazla yer kaplamadan görünümünüze çeşitlilik katmanın kolay bir yolu oldukları için onları tavsiye ederiz.

Gördüğünüz gibi, harika stil, bir ton giysiye sahip olmakla ilgili değil. Dolabınızı, karıştırabileceğiniz ve eşleştirebileceğiniz birkaç, seçilmiş, doğru parça ile stoklamakla ilgili. Yukarıdaki temel önerileri uyguladığınızda, on kat daha az giysiyle, on kat daha şık bir dolabınız olacak.

Kapsül Gardırop Erkek Giyim adlı yazımızı beğendiyseniz, Genç Erkek Giyim Tarzları adlı yazımızı da beğeneceğinizi düşünüyoruz.

Begonya Instagram hesabı: begonyakadin

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx