Dizi Haberleri

Star Tv’nin yeni dizisi Yalı Çapkını konusu nedir?

Yalı Çapkını dizi incelemesi ve yorumlar? Yalı Çapkını dizisi oyuncuları kimlerdir?

Reklamlar

Star TV yeni sezon açılışını Yalı Çapkını dizisi ile yaptı. İlgi görmesi beklenen dizinin 3. bölümü geçtiğimiz günlerde yayınlandı. İkinci bölüm yüksek ilgi ve reytingler ile Yalı Çapkını dizisinin kış döneminin ilgi gören dizilerinden biri olacağını bizlere  gösteriyor.

Yalı Çapkını dizisi konusu nedir?

Yalı Çapkını dizisi Korhan ailesinin hikayesi üzerinden başlıyor. Korhan ailesi Gaziantep’in en köklü ailelerinden biridir. Halis Ağa ailenin dedesi/babası en güçlü sözü dinlenen karakteri. Ferit ise Zenginliğin güçlü bir ailenin erkek torunu olmayı tüm şımarıklık ve çapkınlıkları ile yaşayan bir aile üyesi. Gençliğinin zengiliğinin yakışıklılığının nimetlerinin kadınlarla birlikte olmak için kullanan Ferit bey’i, Halis Ağa dize getirmek istemektedir. Halis Ağa Ferit’in memleketleri Gaziantepten düzgün bir kızla evlendirilmesi için talimat verir. Ferit evlenmek istemiyor ama dedesine karşı çıkmaya da cesareti yoktur. Uygun gelini bulmak ve Ferit’i ikna etmek ailenin en büyük gelini İfakat hanımın görevidir.

Yalı Çapkını dizisi incelemeleri ve yorumları
Yalı Çapkını dizisi incelemeleri ve yorumları

Yalı Çapkını dizisi incelemeleri ve yorumları

Yalı Çapkını dizisi ilk bölümünün açılışını İstanbul boğazı’nın gece ışıkları içinde kendini gösteren bir yalının Drone ile çekilmiş görüntüsü ile yapıyor. Yüksek sosyete İstanbul’un göz kamaştıran ışıklı manzaraları ile Korhan Ailesinin malikanesine giriş yapan Yalı Çapkını dizisi Yüksek sosyetenin üyelerinden biri olmanın hissinin anlatımını bu şekilde yapıyor.

Reklamlar

Aile içinde hem geleneklerden gelen büyükten küçüğe bir saygı göstergesi dizide bir çok kez tasvir edilmiş. Halis Ağa servetinin elde ederken kendisini tanıyanlar tarafından da büyük itibara sahip olmuş. Halis Ağaya olan itimati, saygı, sevgi dizide görebiliyoruz.

Yalı Çapkını dizisi dikkat çeken detaylarından birisi de gerçek hayat hikayesinden alınmış olması. Bu hikaye bu yönüyle, hayal ürünü olan diğer toprak ağası dizilerinden kendini ayırıyor.

Yalı Çapkını dizisinin yönetmenliğini daha önceleri Muhteşem Yüzyıl, Hakan Muhafız, Zeytin Ağacı, Atiye yapımlarında yönetmenlik yapan Burcu Alptekin gerçekleştiriyor. Dizinin Senaryo ekibinin başında ise Kırmızı Oda’nın senaryo ekibinde de yer alan Mehmet Barış Günger’in olduğunu görüyoruz.

Yalı Çapkını dizisininin oyuncuları kimlerdir?
Yalı Çapkını dizisininin oyuncuları kimlerdir?

Yalı Çapkını dizisininin oyuncuları kimlerdir?

Yalı Çapkını dizisinde baş karakterlerinden biri Ferit’i Mert Ramazan Demir canlandırıyor. Mert Ramazan Demir 1998 İstanbul doğumlu. Kendisi daha önceleri Çıplak dizisi, Öğretmen dizisinde izleme fırsatına sahip olmuştuk.

Reklamlar

Yalı Çapkını dizisinin ilgi çeken diğer başrol oyuncusu Afra Saraçoğlu ise Seyran rolünü canlandırıyor. 1998 Edremit doğumlu olan Afra Saraçoğlu Girit göçmeni bir ailenin kızı. Eskişehir’de karşılaştırmalı edebiyat bölümünde okudu. Fazilet Hanım’ın kızlarında Ece karakterini canlandırdı. 2017 yılında Tolga Sarıtaş ile Kötü çocuk filminde dikkat çekti. İkinci şans, Yeşilçam, Aşk bu mu?, İki oyun yapımlarında kendisi de yer aldı.

Yalı Çapkını dizisinin ağır toplarından biri ise Çetin Tekindor. Babam ve Oğlum filminde Muzaffer Kuşkan ile baba oğul ile zihinlerimize kazınan Tekindor’un oyunculuk kariyeri başarılarla dolu. 1945 Sivas doğumlu olan Çetin Tekindor, tiyatro kökenli başarılı oyuncular arasındadır. 1970 yılında Ankara Devlet Konservatuvarından mezun oldu. IV.Murat oyunu ile tiyatro sahnelerinde görünmeye başladı. 1977 yılında Televizyon ekranlarında Sırça Kümes ile yer almaya başladı. Yılan Hikayesi, Bir İstanbul Masalı, Şeytan Ayrıntıda Gizlidir, Ödünç Hayat, Anadolu Kaplanı, Asi, İçerde, Karadayı gibi TV yapımlarının oyuncu kadrosunda kendisini izledik.

Ayla, Babam, Dedemin İnsanları, Av Mevsimi, Ulak, İlk Aşk, Babam ve Oğlum, Anlat İstanbul, Kaçamak, Karşılaşma, Son Türbedar sinema filmleri ile beyaz perdede çeşitli önemli rolleri başarılı bir şekilde canlandırmış. Çetin Tekindor, Hacettepe Üniversitesi ve Bilkent Üniversitelerinde Sahne ve Diksiyon eğitimlerini veren eğitmen kadrosunda da görev aldı.

Ayırca Yalı Çapkını dizisinin oyuncu kadrosunda; Şerif Sezer, Gülçin Santırcıoğlu, Emre Altuğ, Gözde Kansu, Ersin Arıcı, Beril Pozam, Doğukan Polat, İrem Altuğ, Öznur Serçeler, Hülya Duyar, Diren Polatoğulları, Sezin Bozacı, Yiğit Tuncay, Buçe Buse Kahraman, Cansu Fırıncı, Selen Özbayrak, Umut Gezer gibi isimler de yer alıyor. Oldukça geniş bir set ekibi ile Yalı Çapkını dizisi izleyicilerle buluşuyor.

Yalı Çapkını dizisi ne zaman hangi kanalda?

Yalı çapkını dizisi ilk bölümü 23 Eylül 2022 tarihinde Star TV’de yayınlandı. Her hafta Cuma günleri yeni bölümleri yayınlanmaya devam edeceği açıklandı. İlk iki bölümü ile yüksek reytingi ile ilgi gören Star TV projelerinden biri olacağı sinyalini bize veriyor.

Öner Ünlü

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx