Makyaj

Kirpik Lifting Nedir? Kirpik Lifting Nasıl Uygulanır?

Reklamlar

Kirpik lifting son yıllarda oldukça trend olan bir uygulamadır. Ne kadar maskara sürerseniz sürün, bazen kirpikler ekstra bir desteğe ihtiyaç duyar. Takma kirpikler her zaman bir seçenek olsa da, çok fazla bakım gerektirirler. Kirpiklerin doğal olarak hacimli, uzun, kıvrımlı ve dramatik görünmesi için kirpik lifting yaptırabilirsiniz.

Esasen doğal kirpikleriniz için bir perma olan bu nispeten düşük bakım gerektiren işlem, uzun süreli olarak kirpikleri kaldırır, hacimli hale getirir ve kıvırır. Sabah rutinlerinden biraz zaman kazanmak isteyenler için bu düşünülmesi gereken bir uygulama olabilir. Süreç, maliyet ve en önemlisi sonuçlar hakkında sizin için bir yazı hazırladık.

Kirpik Lifting Nedir?

Kirpik Lifting Nedir?
Kirpik Lifting Nedir?

Kirpik lifting uygulaması kirpiklerinizi kökten uca kıvırır. Tüm kirpiklerin doğal bir şekli vardır bu nedenle bu işlem küçük bir kıvırma çubuğu ve bir lifting çözeltisi ile bu şekli değiştirir. Göründüğü kadar korkutucu değildir. Gözleriniz uygulama sırasında kapalıdır. Tedavi her zaman sertifikalı bir profesyonel estetisyen tarafından yapılmalıdır.

Reklamlar
Kirpik Lifting Nasıl Yapılır?
Kirpik Lifting Nasıl Yapılır?

Kirpik Lifting Nasıl Yapılır?

Her uygulama, ne tür kirpik stilini elde etmek istediğinizi belirlemek için kapsamlı bir konsültasyon ile başlar. Yanıtlarınıza dayanarak, estetisyeniniz kirpikleri şekillendirmek için uygun bir kıvırma çubuğu boyutu seçecektir.

Ardından, terapistiniz göz bölgesini temizler ve göz kapaklarına bir silikon çubuk yerleştirir. Doğal kirpikler daha sonra kıvrılır ve kirpikleri ayarlamak için bir yapıştırıcı ile çubuğa tutturulur. Estetisyen her şeyin doğru şekilde konumlandırılmasını sağladıktan sonra, kirpiklerin kıvırma çubuğunun etrafında sabitlenmesini sağlamak için lifting losyonu uygular. Ardından kirpik şeklini ayarlayan bir losyon uygulanır.

Tüm işlem yaklaşık olarak 45-60 dakika sürer. Birçok güzellik merkezinde, kullanılan maddelerin vücudunuzda alerji yapıp yapmadığını öğrenmek için seanstan 48 saat önce yama testi yapılması gerekir.

Sonuçlar genellikle kirpiklerinizin ne kadar hızlı büyüdüğüne bağlı olarak dört ila altı hafta sürer. Kirpik lifting işleminde sonraki iki gün boyunca boyunca maskara kesinlikle sürmemelisiniz ve kirpiklerinize tam bir gün boyunca kesinlikle dokunmamalısınız. Kirpiklerin doğru şekilde şekillenmesini sağlamak için makyaj veya su kirpiklerinizle tam bir gün boyunca temas etmemelidir. Ardından, işlemin sonuçlarının tadını çıkarabilirsiniz.

Reklamlar

Bu uygulama yapıldıktan sonra, bazı ürünler kirpikleri kıvrık ve kalkık tutmaya yardımcı olabilir. İşlem sonrası bakım yapmak, kirpiklerinizi beslenmiş ve şekillendirilmiş halde tutmak için kirpik yağı kullanmanızı öneririz.

İlginizi çekebilir: Kirpik Sağlığı İçin Ev Yapımı Göz Makyajı Temizleyicisi

Kirpik Lifting Nedir? Kirpik Lifting Nasıl Uygulanır?

Kirpik Liftingden Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu işlemi yaptırdıktan sonra dikkat etmeniz gereken bazı kurallar var.

Ne pahasına olursa olsun kirpikleri kuru tutun

Tamam, işte bu konunun odak noktası. Hassas bir bölgede kimyasal bir işlem olması, kirpiklerinizin ilk bir ila iki gün boyunca hala esnek olmasına neden olur. Yani, uygulamadan sonraki ilk bir gün kritiktir. Kirpikleri kuru tutmak ve sudan kaçınmak kıvrılmayı korumak için çok önemlidir.

Sırt üstü uyuyun

Bununla birlikte, ağlamaktan kaçınmalısınız ve kirpiklerinizi kesinlikle yabancı bir madde ile temas ettirmemelisiniz. Kirpik lifting uygulamasından sonraki iki gün sırt üstü uyumanız, kirpiklerin deforme olmasını önler.

Yağsız maskara ve yağsız göz makyajı temizleyicisi kullanın

İşlemden tam iki gün sonra rimel kullanmaya başlayabilirsiniz. Bununla birlikte, gözleriniz hala hassas olduğundan, yağsız bir rimel kullanılması şiddetle tavsiye edilir. Bu yüzden organik, hacim veren ve yağsız formüllü maskara kullanmanızı öneririz.

Alerjiler ortaya çıkabilir, bunu akılda tutmak her zaman akıllıca olacaktır. Göz makyajı yapmanız durumunda, yağsız göz makyajı temizleyicisi kullanmanızı öneririz. Göz kapaklarınızı incitmeden ağır göz makyajını çıkarmak için yeterli güce sahip ve nazik bir temizleyici olmalıdır. Parabenli makyaj temizleyicilerinden uzak durmalısınız.

Kirpik Lifting Zararları Nelerdir?

Bugünün güzellik dünyasında uzun, dolgun ve hacimli kirpikler çok talep görüyor. Reçeteli serumlardan fiber rimellere ve takma kirpiklerden kirpik permalarına kadar, kozmetik endüstrisi yerçekimine meydan okuyan kirpiklere ulaşmak için farklı seçeneklerle doludur. 

Ne yazık ki, uzun kirpiklere sahip olmak için bu kadar çok ürünün var olmasının önde gelen nedenlerinden biri, mevcut tüm iyileştirme seçeneklerinin oküler yüzey rahatsızlığı ve kuru göz belirtileri ve semptomları için belirli bir risk taşımasıdır. 

Bazı serumlar kızarıklık, tahriş ve kronik meibom bezinin işlev bozukluğuna neden olabilir. Çoğu maskaradaki koruyucular ve kimyasallar bilinen oküler tahriş edicilerdir. Takma kirpikler uygulamak için kullanılan yapıştırıcı ciddi alerjik reaksiyonlara neden olabilir ve arpacık riskini artırabilir.

Piyasaya daha yeni olan kirpik lifting işlemi ise, kendi kirpiklerinizin görünümünü geliştirmeye odaklanan bir prosedür. Bu uygulama, günlük kirpik kıvırma ve ağır maskara veya takma kirpikleri bırakmak isteyen insanlar için daha cesur görünümlü kirpiklere daha doğal bir yaklaşım vaat ediyor. İşlem, takma kirpiklerde uzun süreli tutkal tutmaz ve tahriş edici uzatma serumlarına veya rimellere ihtiyaç duymadan kirpik görünümünü artırabilir. Kişinin kendi kirpiklerine, dramatik olarak yukarı doğru kıvrılması için izin verilir. 

Ancak bu uygulama, piyasadaki kirpik geliştirmeleri için diğer seçeneklerden gerçekten daha mı güvenli? Çoğu kozmetik ürün ve prosedür gibi, gözün hassas yüzeyine önemli olası yan etkiler vardır. Kimyasal yaralanma riskini önlemek için prosedürü uygulayan çok dikkatli ve iyi eğitimli bir estetisyene ihtiyaç vardır.

İlk olarak, koruyucu pedler, göz kapağı derisini gereksiz kimyasallara maruz kalmaya karşı korumak için göz kapağının üst ve alt yüzeyine yapıştırılır. Tutkal, göz pınarı veya göz yüzeyi ile temas ederse, büyük tahrişe neden olabilir. Bazı cilt tipleri de yapıştırıcıya alerjik reaksiyon gösterme riski altında olabilir bu nedenle cilt, bunu ortadan kaldırmak için önce yama testi yapılmalıdır. 

Daha sonra üst göz kapağına bir silikon kıvırıcı yapıştırılır ve kirpikler daha sonra kıvırıcı ped üzerinde kıvrılır ve sabitlemek için yapıştırılır. Daha sonra keratin köklerini kırmak ve kirpikleri kıvırıcı şekline bükmek için kirpikler kimyasal bir perma çözeltisi ile taranır. Tüm bu işlemler gözlere zarar verebilir.

Kirpik Lifting Fiyatı

Kirpik lifting işleminin 2023 yılı güncel fiyatları 500 lira ile 2000 lira arasında değişir.

İlginizi çekebilir: Microblading Sonrası Kabuklanma

Daha fazla içerik için bizi Instagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz: Begonya Kadın

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx