HobiDekorasyon

6 Adımda Kış Bahçesi Dekorasyon Fikirleri

Reklamlar

İnsanlar kışın dört duvar arasında kalmak istemezler. Evlerinde keyifli zamanları geçirecekleri bir kış bahçesinde soğuk havanın içeride sıcak atmosferi ile muhabbetleri başlatmaya vesile olurlar. Kış bahçeleri hangi mevsim olursa olsun bahçe keyfini yaşamak isteyeneler için ideal bir yerdir. Sıcacık saleplerini bu kış bahçelerinde sevdikleri ile beraber içerek dört duvarı değil etrafı izleyerek geçirirler. Kış bahçeleri ise sadece yazın açık olduğu için kullanılan balkon, teras, veranda gibi yerlerin cam gibi dışarıyı görmenize engel olmayacak maddelerle çevirip bu keyfi yaşamanız uzak bir durum olarak ortaya çıkmaz. İşte bu kış bahçesine sahip olursanız kış bahçesi dekorasyon fikirleri içinde bilginiz olmalı ve bu keyifli vaktinizi geçireceğiniz köşeleri daha da güzelleştirirsiniz. Kış bahçesi dekorasyon ipuçları ise şunlardır;

Kış Bahçesinin Kullanımını Önceden Belirleyin
Kış Bahçesinin Kullanımını Önceden Belirleyin

1. Kış Bahçesinin Kullanımını Önceden Belirleyin

Kış bahçesine sahip olduğunuz için herkesin aynı amaçla bu kış bahçelerini kullanmadığını biliyorsunuzdur. Bu yüzden önce amacınızı belirlemelisiniz ve dekorasyonu ona göre planlamalısınız. Kış bahçesi dekorasyon fikirleri için düşünceleriniz bu amacın sonunda belirlenecektir. Örneğin ailenizle yemeklerinizi kış bahçesinde yemek istiyorsanız büyük bir masayı buraya koymanız ve ona göre çevresini şekillendirmeniz daha yararlı olacaktır. Sadece oturmak için kullanacaksanız da kış bahçesine uygun mobilyalar sizin için hoş bir görünüme sahip olacaklardır.

Yastıklar ile Dışarıdaki Uyumu Yakalayın
Yastıklar ile Dışarıdaki Uyumu Yakalayın

2. Yastıklar ile Dışarıdaki Uyumu Yakalayın

Kış bahçesinde oturma eylemini gerçekleştireceğiniz mobilyaların üstünde yastıkların bulunması mekanın havasını bir anda değiştirecektir. Renkliliği sağlayarak dışarıdaki ortamdan ziyade burada bir yaşam olduğunu gösterecek olan dekorasyon unsuru aksesuarlardır. Kış bahçesi dekorasyon fikirleri arasında olan bu yastıkları zamana göre değişimini yaşatabilirsiniz. Örneğin kış mevsiminde kar yağdığı bir vakit manzaranız kar olduğunda kardan adamlı dekoratif yastıklar dışarısıyla da uyumu sağlayıp size gösterecektir. Ya da dışarıda bahçeniz büyükse ve bitkilerle donatılmışsa bu yastıklarınızın yeşil renkte olması, yaprak desenleri içermesi bahçenin devamı olduğunu gösterir. Çok küçük bir dekorasyon ürünü olarak gözükse de yastıklar bütünlüğü sağlayacak eşyalardır.

Reklamlar
Kahve Keyfiniz İçin Bir Köşe Belirleyin
Kahve Keyfiniz İçin Bir Köşe Belirleyin

3. Kahve Keyfiniz İçin Bir Köşe Belirleyin

Kış bahçelerinde bir köşeyi keyfiniz için ayırın. Bu ayırdığınız köşe ise dostlarınız, ailenizle beraber keyifli bir zaman dilimini geçirmek için kullanın. İki kişilik küçük masa ve sandalyeli takımları alarak bu köşenizin asıl mobilyası haline getirebilirsiniz. Bu mobilyanızı ahşap tonlarında seçmeniz hem mutfak eşyaları ile uyumunu gösterecektir hem de dışarıyla daha da uyumlu bir renk olmasını seçecektir. Bu sayede kış bahçenizin bu köşesi etraf ile bütün olması sağlanacaktır. Kolay katlanıp açılan masa ve sandalye tercihinde bulunursanız eğer yer konusunda sıkıntı çekerseniz keyifli anlarınızda kurulumu yapıp diğer zamanlarda kaldırabilirsiniz.

Köşede Sallanan Bir Koltuk Kestirmelerinizin Adresi Olur
Köşede Sallanan Bir Koltuk Kestirmelerinizin Adresi Olur

4. Köşede Sallanan Bir Koltuk Kestirmelerinizin Adresi Olur

Kış bahçeleri için güzel dekor edildiği zaman keyifli zamanların yeri olacaktır. Bir köşede oturmanızı rahat kılacak bir mobilya koyarak bu mobilyadan dışarıyı izleyebilirsiniz. Özellikle sallanan koltuklar bu durum için ideal koltuklardır. Kış bahçesi dekorasyon fikirleri içerisinde keyfinize göre planlamalar yapmanız daha sağlıklı durumları ortaya çıkartır. Cam olan pencere, duvar ile dışarıyı da izlerken rahat olan mobilyanızda isterseniz uyuyabilir, isterseniz kitabınızı manzara eşliğinde okuyabilir, isterseniz de içeceğinizi yavaşça yudumlarsınız.

Bitkileri İçerisinde Tutarak Dışarısının Devamı Olduğunu Gösterin
Bitkileri İçerisinde Tutarak Dışarısının Devamı Olduğunu Gösterin

5. Bitkileri İçeride Tutarak Dışarısının Devamı Olduğunu Gösterin

Kış bahçelerinde etrafı görebilmek son derece kolaydır. Dışarıda olan bitkilerin içeride güneş ışığı alan bu kış bahçelerinde kullanmak bitkiler içinde daha yararlı bir durum olacaktır. Bitkileriniz gelişimini çok daha kolay ve sağlıklı şekilde gerçekleştirir. Boyları büyüyen, yaprakları açılan, tazeliği ile kendini beğendiren bu bitkiler ise dışarısı ile içerisi arasında köprü rolü oynayan kış bahçeleri için güzelleştirici bir unsurdur. Kış bahçeleriniz camdan dışarısı ile uyumlu ve bütün olması bu bitkiler sayesinde gerçekleşebilir.

Fazla Kalabalık Bir Ortam Olmasını Engelleyin
Fazla Kalabalık Bir Ortam Olmasını Engelleyin

6. Fazla Kalabalık Bir Ortam Olmasını Engelleyin

Kış bahçesine sahip olanlar bu alanı güzelleştirmek istedikleri zaman fazla aksesuarla doldurulmasını gerçekleştiriyor. Oysa fazla eşyalar görünümde boğuculuk ve kış bahçelerin asıl amaçlarından biri olan keyifli zaman geçirilmesine engel oluyor. Dekorasyonu yapacağınız zaman bu hususa dikkat edin.

Reklamlar

Kış bahçesi aksesuarları için sarkık bitkiler kullanabilirsiniz. Köşelere duvar boyunca uzanan ağaç bitkileri yerleştirebilirsiniz. Aynı zamanda zemini de sıcak tutmak için pelüş halılar serebilirsiniz.

Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Dekorasyon ile ilgiliyseniz, Genç Odası Dekorasyonu Fikirleri adlı yazımızı da okumanızı öneririz.

Bizi Instagram’dan takip etmeyi unutmayın: begonyakadin

Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx