Makyaj

Kuru Manikür Nedir? Nasıl Yapılır?

Reklamlar

Son dönemlerin popüler tırnak bakımı olan kuru manikür kadınların merak edilen konusu olmuştur. Aslında tırnak bakımı her zaman kadınların ilgisini çekmiş ve merak edilmiştir. Çünkü temiz ve bakımlı tırnaklar her kadının isteğidir. Tırnaklarınızın bakımı için gittiğiniz güzellik uzmanları veya manikür uzmanları, ellerinizi ve tırnaklarınızı nemlendirip, temizleyerek yani elleri solüsyon yardımıyla ıslatarak manikür yaparlar. Bu manikürün biraz daha geliştirilmiş versiyonu ise kuru manikürdür. Kuru manikür daha kolay ve kısa sürede yapılmaktadır. Bu yazımızda da sizlere Kuru manikür nedir? Kuru manikür faydaları nelerdir? Ve Kuru manikür nasıl yapılır gibi sorulara cevap vereceğiz.

Kuru Manikür Nedir?
Kuru Manikür Nedir?

Kuru Manikür Nedir?

Alanında iyi bir manikür uzmanıysanız eğer, manikür işlemi büyük bir titizlikle yapılmalıdır. Kuru manikür işlemine başlamadan önce ellere peeling uygulaması yapılır. Bu uygulama ile tırnaklarda ve çevresindeki ölü derilerden arındırılır. Su yerine kullanacağınız losyonlar sağladığı yağlar ve ısısı ile ellerinizi nemlendirerek çok daha pürüzsüz olmasını sağlayacaktır.

Kuru manikür setlerinde bu solüsyonlar bulunmaktadır. Makine işleminde manikürünüz gerçekleşiyor ise kuru yöntemle yumuşayan ve ölü derilerden arınan tırnak etleriniz temizlenerek çok daha etkileyici sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır.

Reklamlar
Kuru Manikür Nedir? Nasıl Yapılır?

Kuru Manikür Faydaları Nelerdir?

Manikürün çeşidi ne olursa olsun öncelikle faydaları saymakla bitmemektedir. Öncelikle elimizde ve tırnaklarımızda oluşan ölü derinin düzenli aralıklarla temizlenmesi ve bakım yapılması el ve tırnak sağlığımız için oldukça önemlidir. Malum ellerimizi gün içerisinde birçok yere temas ettirip kirlenmesine sebep olabiliyoruz. Ne kadar ellerimizi yıkasak da tırnak içinde biriken kirler mikrop kapmamıza sebep olabilir. İşte tam bu sırada güzel bir manikür hem kirden hem de ölü deriden arındırarak temiz ve sağlıklı ellere ulaşmamızı sağlayacaktır.

Fakat bu bakımı her zaman yapmaya fırsat bulamıyoruz. Kuru manikür faydaları nelerdir diye sorduğumuzda aklımıza ilk gelen yoğun hayatlarımızda vakit bulmak zor iken kuru manikür zamandan kazandırarak daha kısa sürede manikürümüzün tamamlanmasını sağlaması olacaktır. Elleri ıslatma aşaması olmadığı için kısa sürede yapılmaktadır.

Tırnaklarımızın doğal hali C şeklindedir. Tırnak kuruduğu zaman da bu şekli almaktadır. Su ile temasında bu şeklin bir kısmını kaybetmektedir. Kuru manikür ile doğal şeklini koruyabilirsiniz.

Kuru manikürün bir diğer faydası ojenin ve manikürün kalıcılığını artırmasıdır. Bunun sebebi ise su temasında bulunan tırnaklar tamamen kurumadığı için ve manikürden sonra oje sürüldüğü için cilanın tırnaktan önce kurumasına sebep olacaktır. Tabi daha sonra da tırnaklarınız da izler kalacak ve kırılmaya karşı daha duyarlı hale gelecektir. Bu yüzden kuru manikürü tercih etmeniz çok daha doğru bir seçim olacaktır.

Reklamlar
Kuru Manikür Nasıl Yapılır?
Kuru Manikür Nasıl Yapılır?

Kuru Manikür Nasıl Yapılır?

  • Kuru manikür nasıl uygulanır sorusu özellikle evde manikürünü yapan kadınlar için merak konusudur. Fakat bildiğimiz manikür işleminden tek farkı suda bekletme işleminin olmamasıdır. Daha pratik ve kolay olan bu manikür için uygulamaya geçmeden önce ön hazırlık yapmak gerekmektedir.
  • Öncelikle ellerinize peeling uygulamalısınız. Dışardan alabildiğiniz gibi evde kullanacağınız şeker, deniz tuzu veya kahve gibi doğal yöntemleri kullanarak kendinize peeling hazırlayabilirsiniz. Ortalama 5 dakika ellerinizi ve tırnaklarınızı ovalayarak ölü deriyi atmayı sağlayınız.
  • Daha sonra kâğıt havluyla peelingi iyice temizleyiniz. Elinizin ve tırnaklarınızın yumuşaması için el kremi veya tırnak yağı kullanarak kütikülleri yumuşatın.
  • Törpüleyerek tırnaklarına şekil verme işlemine geçebilirsiniz. Elinizin büyüklüğüne ve yapısına göre uygun şekli vermeniz elinizin daha kibar gözükmesine ve tırnaklarınızın daha uzun süreli kullanmanızda büyük fayda sağlayacaktır. Daha sonra yumuşayan tırnak etlerinizi geriye doğru iterek pensiyle kütikülleri iyice temizleyin. İşlem tamamen bittikten sonra ölü deriler yayılacağı için tırnaklarınızı kolonya ile dezenfekte edebilirsiniz.
  • Kuru manikürü nasıl uygulayacağınızı artık detaylarıyla biliyorsunuz. Manikürünüz bitmiştir. Şimdi istediğiniz ojeyi seçip sürmek kaldı. Tabi o da sizin tercihinize kalmış. Sağlıklı ve güzel tırnaklarınız için 15 günde bir tekrarlamanız gerekecektir.

Bu yazımızda sizlere kadınların vazgeçilmezi olan manikür çeşitlerinden kuru manikürü detaylarıyla ele aldık. Yoğun iş hayatı ya da ev yaşamında bakımını eksik etmek istemeyen kadınlarımızın merak ettiği Kuru manikür nedir, Kuru manikürün faydaları ve Kuru manikür nasıl yapılır gibi soru başlıklarıyla meraklarınızı gidermeye çalıştık. Varsa yorumlarınızı ve sorularınızı bekler, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

İlginizi çekebilir: Kaş Kaldırma Ameliyatı

Daha fazla içerik için bizi Instagram’dan takip edebilirsiniz: https://www.instagram.com/begonyakadin/

Elif Akkaş
Elif Akkaş

Merhaba ben Elif. 23 yaşındayım. Halkla ilişkiler ve Tanıtım bölümü öğrencisiyim. Sizler için araştırdığım konuları özgün ve sade bir dille anlatarak daha kaliteli içerikler okumanıza yardımcı oluyorum. Yazılarımın yolunuza ışık saçması dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx