Sağlık

Kiraz Sapı İle Nasıl Zayıflanır? Kiraz Sapı ile Kilo Verin

Reklamlar

Yaz ayları yaklaştıkça kadın fazla kilolarından kurtulmak için bazı yöntemler arar. Kiraz sapı ile nasıl zayıflanır, kiraz sapı ile kilo vermek için neler yapılmalı gibi soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz. Kiraz sapı çok sayıda soruna şifa olmaktadır. Yıllardır dilden dile aktarılmakta, kilo problemleri yaşayanlar kiraz sapı ile istedikleri sonuçlara ulaşmıştır.

Kirazın içinde B ve C vitaminleri bulunmaktadır. Kiraz vücudun toksinlerden arınmasını ve bağışıklığın güçlenmesini sağlamaktadır. Ve kirazın kan sulandırma özelliği de vardır. Kirazın kendisi kadar kiraz sapı da çok faydalıdır. En önemli faydalarından birisi de idrar söktürücü özelliği olmasıdır. Kiraz sapı çayı içerek zayıflamak da mümkündür. Çünkü kiraz sapı vücuttaki ödemi atma konusunda çok etkilidir. Ve bunun yanında menopoz döneminde karşılaşılan hastalıklara da ilaç olan çok etkili bir bitkisel çaydır. Kiraz çayı ödem söktürücü özelliği ile vücuttaki şişkinliği önlemektedir.

Kiraz Sapı İle Nasıl Zayıflanır ? / Yağ Yaktıran Mucizevi Çay

Kiraz Sapı Çayının Faydaları

  • Kiraz sapı çayı kandaki toksinlerin temizlenmesini sağlamaktadır.
  • Kiraz sapı çayı ciltteki kırışıklıklara ve lekelere karşı etkili doğal bir yöntemdir.
  • Kiraz sapının ödem atma özelliği olduğu için vücuttaki fazla suyun dışarı atılmasını sağlamaktadır.
  • Kiraz sapı romatizmal rahatsızlıkların önüne geçmektedir.
  • Kronik olarak tekrarlayan bronşit hastalığı olanlara kiraz sapı çayı önerilmektedir.
  • Damar sertliği sorunu olanlar için etkilidir.
  • Karaciğere dost faydalı bir çaydır.
  • Bu çay zayıflamak isteyenlere tavsiye edilmektedir.
  • İdrar söktürücü özelliğinden dolayı kum ve taş düşürmede yardımcıdır.

Kiraz Sapı İle Nasıl Zayıflanır?

Kiraz Sapı İle Nasıl Zayıflanır
Kiraz Sapı İle Nasıl Zayıflanır

Kiraz saplarından bir detoks çayı elde edilerek düzenli olarak tüketebilirsiniz. Kiraz sapının çok fazla faydaları vardır. Kiraz sapının içinde çok sayıda vitamin ve mineraller bulunmaktadır. Ve kirazın sadece sapı değil kendisi de çok faydalıdır. Kirazın kabuğunun tok tutucu özelliği vardır. Ve kiraz lif açısından zengin bir meyvedir. Kiraz tüketerek yaz aylarında kolayca kilo verebilirsiniz.

Reklamlar

Adetliyken Kiraz Sapı Çayı İçilir mi?

Diyet yaparken öğünlerinizde yer alan besinlerin vitamin açısından zengin olması çok önemlidir.  Eğer kiraz sapını regl döneminden önce kullanılırsa dönemin daha kolay geçmesine yardımcı olmalıdır. Kiraz sapının bir diğer faydası da ödem sorununu çözmesidir.  Yani kiraz sapları sayesinde sağlıklı bir yaşam sürebilirsiniz.

Kiraz Sapı Mucizesi

Kiraz sapı ortalama üç hafta kadar düzenli tüketilirse vücuttaki suyun hızlı bir şekilde atılmasını sağlayarak kilo verme sürecinize destek olacaktır. Kiraz sapı ile çay yaparak ve bazı yöntemler ile sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Kiraz Sapı ve Yeşil Çay Karışımı

70 kilodan az kiloya sahipseniz yarım kilo, kilonuz 70’den daha fazla ise 1 kilo kiraz gereklidir. Kiraz saplarından kaynatıp 3 bardak şekersiz olarak içmelisiniz. Kahvaltıdan önce bu çayı içebilirsiniz. Kiraz sapı çayını sadece kahvaltıdan önce değil tüm öğünlerinden önce içebilirsiniz. Tüm öğünlerde de aynı karışımı içmelisiniz. Ve her öğünde bir fincan yeşil çay da içilmesi de kilo vermenizi kolaylaştıracaktır.

İlginizi çekebilir: İsveç Şurubu Nedir?

Reklamlar
Mısır Püskülü Kiraz Sapı Çayı ile Zayıflayanlar
Mısır Püskülü Kiraz Sapı Çayı ile Zayıflayanlar

Mısır Püskülü Kiraz Sapı Çayı ile Zayıflayanlar

Kiraz sapının yanında bir miktar mısır püskülünü karıştırarak bir karışım elde edip karıştırabilirsiniz.

Yapmanız gereken 30 gram ağırlığında kurutulmuş mısır püskülünü 15 ile 20 kiraz sapı ile yaklaşık bir litre su da kaynatmalısınız. Bu karışımı öğünlerinizden 30 dakika kadar önce tüketmelisiniz. Çayın metabolizma hızlandırıcı ve iştah kapatıcı etkisi olduğu için daha az yemek yemenizi sağlayacaktır.

Mısır püskülleri ve kiraz sapını 1 litrelik suyun içine atmalıyız. Orta ateşte 10 dakika boyunca kaynatmalı ve karışımın soğuması için hazırladığımız çayı bir cam şişeye almalıyız. Yaklaşık 2 saat kadar dolapta duran kiraz sapı çayını gün içinde tüketebilirsiniz. İçeceğinizi yemeklerden yarım saat önce, günde en fazla 3 kahve fincanı içebilirsiniz.

Kiraz Sapı Çayı Zayıflatır Mı?

Kirazın meyvesi yedikten sonra saplarını da atmayarak saklamalısınız. Çünkü kiraz sapı vücudunuzdaki toksinlerin atılmasını sağlar. Şişliklerin ve ödemler yok olmasına yardımcı olmaktadır. Bunun sonucunda da ciddi bir değişim meydana gelecektir.

Kiraz sapının kurutulmuş olması oldukça önemlidir. Çünkü kiraz sapı kaynatılırken kurumuş olan kiraz sapları suya özünüz daha hızlı bir şekilde bırakmaktadır. Kiraz sapını dışarda uzun süre bekleterek de güneşin altında bir gün bekleterek de kurutulabilir.

Eğer mısır püskülünüz yoksa kiraz sapına limon damlatarak da aynı etkiyi sağlaması için yardımcı olabilirsiniz. Hazırladığınız çayı bir hafta geçmeden tüketmelisiniz. Taze çay hazırlayıp kısa sürede tüketirseniz daha çok etkisini göreceksiniz.

30 Gram Kiraz Sapı Kaç Tanedir? Kiraz Sapı ile Nasıl Zayıflanır?

Tariflerde genelde 30 gram kiraz sapı denmektedir. Bu da 20- 30 tane kiraz sapına denk gelmektedir. Daha fazla ya da daha az değil tarife uygulamanız etkili sonuç ve doğru uygulama açısından oldukça önemlidir.

Kiraz Sapı Çayı Nasıl Hazırlanır?

Kiraz sapı çayı için gerekli malzemeler yarım litre su 20- 30 tane kurutulmuş veya taze kiraz sapıdır. Kiraz sapı çayı için ilk olarak önce yarım litre suyu kaynatmalısınız. Kaynayan suyun içine kiraz saplarını ekleyip 10 dakika boyunca demlenmesini sağlamalısınız. Gün içinde toplam 3 bardak kiraz sapı çayı tüketebilirsiniz. Aç karnına tüketebilirsiniz.

Kiraz Sapı Çayı Ne Zaman Bırakılmalı?

Kiraz sapı çayını sabahları uyandığınızda kahvaltıdan önce içebilirsiniz. Sonrasında da yemeklerinizden önce aç karnına içebilirsiniz. Günde 3 fincan tüketebilirsiniz. Ancak kiraz sapı çayını en çok 3 hafta kullanmalısınız. Zaten süre sonunda vücudunuzdaki değişimi göreceksiniz.

İlknur Gülhan

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx