Cilt Bakımı

Buk Beauty – Lazer Epilasyon Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Reklamlar

Kadın ya da erkek ayırt etmeden birçok kişiyi kalıcı tüylenmeden kurtaran en etkili yöntem lazer epilasyon olarak bilinir. Birden fazla uygulama yolu bulunan bu yöntem sayesinde kişinin istenmeyen tüylerinden kalıcı olarak kurtulması sağlanır. İşlem sürecinin uzunluğu kişiden kişiye göre değişiklik gösterir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta süreç boyunca uzman kişilerden destek alarak hareket etmektedir.

Lazer Epilasyon Nedir?

Vücudun hangi bölgesinde olursa olsun istenmeyen tüylerin lazer ışınları ile yok edilme işlemine lazer epilasyon denir. Bu işlem sayesinde kişi istenmeyen tüylerinde kalıcı bir şekilde kurtulur. Son 20 yıldır bu uygulama tekniği üzerinde işlemler yapılıyor. 1990 yıllarından bu yana da yoğun bir şekilde ticaret amaçlı da kullanılıyor. Özel cihazlarda kullanılan lazer ışınları sayesinde kıl kökleri yakılıyor.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

İstenmeyen tüylerde kalıcı olarak kurtulmanın en etkili yolu kesinlikle lazer yaptırmaktır. Bu işlem öncesinde kişi için en uygun olan epilasyon yöntemi belirlenir. Daha sonra kişinin hangi bölgelerine bu işlemi yaptırmak istediğine göre işlemler başlatılır. Lazer epilasyonu sırasında acıyı en aza indirmek için anestezi kremleri kullanılır.

Reklamlar

Lazer Epilasyon Kimler İçin Uygundur?

İstenmeyen tüylerinden kurtulmak isteyen kadınlar ve erkekler için lazer epilasyon işlemi uygundur. Üstelik kişinin tüm vücut bölgeleri için bu epilasyon yöntemi uygulanabilir. Ancak kişinin kesinlikle 18 yaşını doldurmuş yetişkin bir birey olması gerekiyor.

Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanır?
Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanır?

Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanır?

Kadın ya da erkek ayırt etmeden tüylerinden şikayetçi olan kişilere bu epilasyon yöntemi uygulanır. Üstelik bu yöntem kesinlikle kalıcıdır. Vücutta hangi bölge olursa olsun her bölge için kalıcı epilasyon yapılabilir. Bu bölgelere özel bölgeler de dahildir. Ayrıca yüz bölgesine de lazer işlemi uygulanması uygun görülür.

Lazer Epilasyon Erkek İçin Var Mı?

Kalıcı epilasyon olarak bilinen ve lazer ışınları sayesinde uygulanan bu yöntem hem kadınlar hem de erkekler için vardır. Kişinin cinsiyeti değil tüylerinin yapısı ve yoğunluğu önemlidir. Aynı zamanda epilasyonun uygulanacağı bölge de oldukça önemlidir. Ancak kişinin işlemden önce lazer epilasyon fiyatları hakkında bilgi alması gerekir.

Diode Lazer Epilasyon Yöntemleri Nelerdir?

Lazer ışınları ile kıl köklerinin kalıcı olarak yakılması epilasyon yöntemlerinden biridir. Bu uygulama sonrasında kişide kalıcı olarak tüylerden kurtulma görülür. Bu yöntemlerden biri de diode lazer epilasyon olarak bilinir. Bu yöntem sayesinde ince yapılı kıl kökleri daha kolay görülür. Bunun nedeni ise lazer ışınlarının dalga boylarının yükse olmasıdır.

Reklamlar

Diode Epilasyon Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Diode lazer epilasyon yaptıran kişilerin işlem sonrasında dikkat etmeleri gereken birçok nokta bulunur. Bunların en başında kişinin birkaç ay boyunca güneş ışınlarından uzak kalması gerekir. Bu aşamada güneş ışınları zararlı etki yaratacaktır. Ayrıca bu işlemin uygulandığı alanlar için belirli aralıklar ile nemlendirici kullanmak gerekir. Bu epilasyon yapılan bölgenin tahriş olmasını büyük ölçüde engeller.

Diode Epilasyon Faydaları Nelerdir?

Diode lazer epilasyon özellikle koyu tenli olan kişilere uygulanır. Aynı zamanda ince yapılı tüylere sahip olan kişilerde de bu teknik kullanılır. En büyük avantajı ince yapılı tüyleri bile kökünden yakıyor olmasıdır. Bunun yanında kişiye sağladığı faydalardan biri de cilt hasarına engel olması ve leke oluşumunu engellemesidir.

Lazer Epilasyon Fiyatları 2022

Lazer ışınları ile yapılan epilasyon oldukça etkili ve kalıcıdır. Bunun için birçok kişi tarafından tercih edilir. Uygulanan lazer epilasyon fiyatları ise yönteme ve kişiye bağlı olarak değişir. Kıl köklerinin kalınlığı ya da inceliği gibi pek çok faktör fiyat üzerinde etkilidir. Çünkü kalın kıl kökleri daha hızlı sonuç verirken ince ve sarı kıl kökleri daha geç sonuç verir. Lazer epilasyon fiyatları için gerekli araştırmayı yaptıktan sonra lazer epilasyonu işlemine başlayabilirsiniz.

Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx