Sağlık

Lmx 4 Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Lmx 4 Krem Faydaları

Reklamlar

Lmx 4 krem pek çok farklı dermatolojik hastalığı iyileştiren bir üründür. Peki Lmx 4 krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

Uyarı
İlaç Satışı İnternet Sitelerinden Yapılamaz. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır. Bu yazı sadece bilgilendirme amacıyla yazılmıştır.

Lmx 4 Krem Nedir?

Bu krem reçetesiz bir güç olan lidokain adı verilen bir anestezik içeren topikal bir anestezik kremdir. Deri tahrişlerinin neden olduğu ağrı ve rahatsızlığı azaltmak için lokal anestezi için kullanılır. Lazer epilasyon işlemleri, dövme işlemleri, deri grefti, cilt için lazer işlemleri, küçük estetik operasyonları ve kan aldırma işlemleri öncesinde cildi uyuşturmak ve lokal anestezi için uygulanan bir kremdir.

Lmx 4 Krem Ne İşe Yarar?

Bu ilaç, sıyrıklar, küçük yanıklar, egzama, böcek ısırıkları gibi ciltte bazı cilt rahatsızlıklarından kaynaklanan kaşıntı ve ağrıyı durdurmak ve hemoroidin neden olduğu küçük rahatsızlıkları ve kaşıntıyı ve genital bölgedeki ve anal bölgedeki diğer bazı sorunları tedavi etmek için kullanılır. Örneğin anal fissürler, vajina çevresinde kaşıntı ve rektum çevresinde kaşıntı gibi rahatsızlıkları iyileştirmek için uygulanır. Bu ilacın bazı formları, belirli tıbbi prosedürler ve  muayeneler (örneğin, sigmoidoskopi, sistoskopi) sırasında rahatsızlığı veya ağrıyı azaltmak için de kullanılır. Bu krem, ciltte ve mukozalarda geçici uyuşma kaybına ve his kaybına neden olarak etki gösteren lokal bir anesteziktir.

Reklamlar

Lmx 4 Krem Faydaları

Venöz kanülasyon veya ven ponksiyonu ve topikal anestezik kullanımının uygun olduğu sağlam derinin daha geniş yüzey alanlarına ağrılı topikal tedavilerin uygulanması gibi işlemlerden önce deride yüzey anestezisi oluşturmak için topikal kullanım için lokal anestetik olarak uygulanır. Ayrıca sıyrıklar, küçük yanıklar, egzama, böcek ısırıkları gibi ciltte bazı cilt rahatsızlıklarından kaynaklanan kaşıntı ve ağrıyı durdurmak ve hemoroidin neden olduğu küçük rahatsızlıkları ve kaşıntıyı ve genital bölgedeki ve anal bölgedeki diğer bazı sorunları iyileştirmek için uygulanır.

Lmx 4 Krem
Lmx 4 Krem

Lmx 4 Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

  • Bu kremi kullanmadan önce, alerjiniz varsa veya diğer amid tipi anestetiklere (örneğin, bupivakain, prilocaine) veya başka alerjiniz varsa doktorunuza veya eczacınıza belirtin. Bu krem, alerjik reaksiyonlara veya başka sorunlara neden olabilecek inaktif bileşenler içerebilir. Daha fazla ayrıntı için eczacınızla konuşun.
  • Bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza tıbbi geçmişinizi belirtin. Özellikle tahriş olmuş deri, enfeksiyon, kalp hastalığı, karaciğer hastalığı, belirli bir kan bozukluğu (methemoglobinemi) hakkında bilgi verin.
  • MRI testi yaptıracaksanız, test personeline bu ürünü kullandığınızı söyleyin. Bu ilacın bazı markaları, bir MRI sırasında ciddi yanıklara neden olabilecek metaller içerebilir ve MRI görüntülemeden önce kullanılmamalıdır. Markanızla ilgili soruları doktorunuza veya eczacınıza sorun.
  • Ameliyattan önce doktorunuza veya diş hekiminize kullandığınız tüm ürünlerden (reçeteli ilaçlar, reçetesiz ilaçlar ve bitkisel ürünler dahil) bahsedin.
  • Bu ilacı çocuklarda kullanırken dikkatli olunması önerilir çünkü ilacın yan etkilerine karşı daha duyarlı olabilirler.
  • Hamilelik sırasında bu ilaç gerçekten çok büyük bir hastalığı tedavi etmek için kullanılır. Riskleri ve faydaları doktorunuzla tartışın.
  • Bu ilaç anne sütüne geçer, ancak emzirilen bebeğe zarar verme olasılığı düşüktür. Emzirmeden önce doktorunuza danışın.

Lmx 4 Krem Kullanımı

Reçetesiz satılan ürünü kendi kendine tedavi etmek için kullanıyorsanız, bu ilacı kullanmadan önce ürün paketindeki tüm talimatları okuyun ve uygulayın. Herhangi bir sorunuz varsa eczacınıza danışın. Doktorunuz bu ilacı reçete etmişse, belirtildiği şekilde kullanın.

Ciltte kullanmadan önce, etkilenen bölgeyi belirtildiği gibi temizleyin ve kurulayın. Etkilenen cilt bölgesine genellikle günde iki ila üç kez veya belirtildiği şekilde ince bir ilaç tabakası uygulayın.

Spreyi kullanıyorsanız, kullanmadan önce kutuyu iyice çalkalayın. Kanisteri etkilenen bölgeden sekiz ila on üç santimetre uzakta tutarken ıslanana kadar püskürtün. Etkilenen bölge yüzdeyse, ilacı elinize püskürtün ve yüze uygulayın. Gözlerinizin, burnunuzun veya ağzınızın yakınına püskürtmeyin. Köpük kullanıyorsanız, kullanmadan önce kutuyu iyice çalkalayın. Köpüğü elinize püskürtün ve etkilenen bölgeye uygulayın.

Reklamlar

Vücudun geniş bölgelerinde kullanmayın, bölgeyi su geçirmez bandaj veya plastikle kapatmayın veya doktorunuz tarafından istenmedikçe ısı uygulamayın. Bunlar ciddi yan etki riskini artırabilir.

Ellerdeki bir alanı tedavi etmiyorsanız, kullanımdan hemen sonra ellerinizi yıkayın. Ürünü gözlerinize, burnunuza veya kulaklarınıza sokmaktan kaçının. İlaç bu alanlara girerse, alanı derhal temiz su ile yıkayın.

Dozaj, tıbbi durumunuza ve tedaviye yanıtınıza bağlıdır. Bu ürünü daha fazla kullanmayın, daha sık kullanmayın veya belirtilenden daha uzun süre kullanmayın. Tedavi edilecek bölgede enfeksiyon veya yara varsa bu ilacı önce doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

Hastalığınız devam ederse veya kötüleşirse veya ciddi bir tıbbi sorununuz olabileceğini düşünüyorsanız, hemen tıbbi yardım alın.

Lmx 4 Krem Yan Etkileri

Bu kremin uygulanma yerinde geçici kızarıklık, batma ve bir miktar şişlik oluşabilir. Bu yan etkiler devam ederse veya kötüleşirse, derhal doktorunuza bildirin.

Doktorunuz sizi bu ilacı kullanmaya yönlendirdiyse, size yararının yan etki riskinden daha büyük olduğuna karar verdiğini unutmayın. Bu ilacı kullanan birçok kişinin ciddi yan etkileri yoktur.

Yavaş solunum, sığ solunum, nöbetler, soluk cilt, mavimsi cilt, gri cilt, olağandışı yorgunluk, nefes darlığı, hızlı kalp atışı, yavaş kalp atışı ve düzensiz kalp atışı dahil çok ciddi yan etkileriniz varsa hemen tıbbi yardım alın.

Bu ilaca çok ciddi bir alerjik reaksiyon nadir olsa da ciltte kızarıklık, kötüleşen kızarıklık, kaşıntı, yüz, dil, dudak ve boğaz bölgesinde şişlik, şiddetli baş dönmesi ve nefes darlığı gibi yan etkiler oluşabilir. Bu durumda hemen bu kremi kullanmayı bırakın ve acil olarak doktora başvurun.

Bu, olası yan etkilerin tam listesi değildir. Yukarıda bahsedilmeyen başka yan etkiler fark ederseniz, doktorunuz veya eczacınız ile iletişime geçin.

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx