Magazin

Meryem Uzerli eşi kim? Meryem Uzerli kızları! Meryem Uzerli kaç yaşında?

Reklamlar

Meryem Uzerli, Muhteşem Yüzyıl dizisinde canlandırdığı Hürrem Sultan karakteri ile bir anda şöhrete kavuşmuştur. Kısa sürede çok geniş kitlelerce tanınan ve sevilen oyuncunun, dizide canlandırdığı karakter birçok eleştiriye maruz kalsa da daha sonradan sevilmiştir. Bunun yanı sıra Meryem Uzerli evli mi? Meryem Uzerli eşi, Meryem Uzerli Lara Uzerli, Meryem Uzerli aslen nereli? gibi sorularda takipçiler ve izleyiciler tarafından oldukça merak edilmektedir. Bu ve daha fazla sorunun cevaplarını yazımızın devamında bulabilirsiniz. Keyifli okumalar…

Meryem Uzerli kimdir?

Meryem Uzerli, 1983 yılında Almanya Hessen’in Kassel Şehri’nde Türk babası Hüseyin ve Alman annesi Ursula’dan dünyaya gelmiştir.
Meryem Uzerli, Türk babadan ve Alman anneden dünyaya gelmiştir. Uzerli’nin Büyük büyükannesi Hırvatistan’lıdır. İlerleyen yaşlarında Hamburg’a yerleşmiş ve Schauspiel Studio Frese’de oyunculuk ve tiyatro eğitimi almıştır. Uzerli, aynı zamanda Almanya’da birçok dizide ve birçok filmde rol almış bir oyuncudur.

Oyuncu 8 ay süren seçmeler sonrasında 2011 yılının dizilerinden olan Muhteşem Yüzyıl dizisinde Hürrem Sultan rolünü canlandırmıştır.
Ana dili Almanca olan genç oyuncu, aynı zamanda iyi derecede İngilizce bilmektedir Türkçesi ise oynadığı Muhteşem Yüzyıl dizisinde canlandırmış olduğu Hürrem Sultan’a hayat verecek seviyededir. Oyuncunun diziden ayrılma sebebi ise tükenmişlik sendromu hastalığına yakalanmasıdır.

Reklamlar

Uzerli, 2013 yılında Türkiye’den ayrılan güzel oyuncu, daha sonrasında kendisini aldattığını öğrendiği erkek arkadaşı Can Ateş ile ayrıldığını açıklamıştır. Hamile olduğunu ve çocuğunu doğurmak istediğini söyleyen Uzerli, Şubat 2014’te Lara isimli kızını dünyaya getirmiştir.

2015 yılının Eylül ayında başlayacak yeni bir dizi film anlaşması yaptığını söyleyen güzel oyuncu Uzerli, bu arada yine “Elidor” markasının reklam yüzü olmuştur.

Meryem Uzerli, 3 Eylül 2020 tarihinde ikinci kez hamile olduğunu açıklamış ve hamileliğin beşinci ayında olduğunu söylemiştir. Babasının kim olduğunu belirtmemiştir fakat adını açıklamadığı ABD’li sevgilisinden olabileceği düşünülmektedir. Uzerli, 8 Ocak 2021 tarihinde ikinci kız çocuğunu dünyaya getirmiştir. Instagram hesabında yeni doğan bebeğinin isminin Lily Koi olduğunu duyuran Meryem Uzerli günümüzde Almanya’nın Berlin kentinde yaşamaktadır. Güzel oyuncu 1.73 boyundadır ve 63 kilo olduğu iddia edilmektedir.

Meryem Uzerli kaç yaşında?

1983 yılında Almanya’da dünyaya geldiği bilinen sempatik oyuncu 2022 yılı itibari ile 39 yaşındadır ve iki çocuk annesidir.

Reklamlar
Meryem Uzerli eşi kim? Meryem Uzerli kızları! Meryem Uzerli kaç yaşında?
Meryem Uzerli eşi kim? Meryem Uzerli kızları! Meryem Uzerli kaç yaşında?

Meryem Uzerli aslen nereli?

Türk babası Hüseyin ve Alman annesi Ursula’dan dünyaya gelen Uzerli’nin büyük büyükannesi Hırvatistan’lıdır. Babasının ise nereli olduğu tam olarak bilinmemektedir.

Meryem Uzerli hangi burç?

Asaleti ve zerafeti ile herkesi kendine hayran bırakan Uzerli, Aslan burcudur.

Meryem Uzerli boy

Birçok kişi tarafından beğenilen fiziği ile de gündeme gelen başarılı oyuncu 1,73 boyundadır.

Meryem Uzerli kilo

Bir dönem fazla kilolarından şikayetçi olan yetenekli oyuncu, diyetisyen desteği almıştır. Diyetisyen desteği aldığı zamanlarda şeker, pasta, çikolata gibi kilo yapan besinler kendisine yasaklanmıştır. Muhteşem Yüzyıl dizisinin yapımcılarının isteği ile diyetisyene giden Uzerli kısa sürede kilo vermiştir ve aynı kiloda kalmak için diyetisyene düzenli bir şekilde gitmeye devam etmiştir. O dönem 65 kilo olduğu söylenen Meryem Uzerli, 14 kilo vermiştir ve 51 kiloya ulaşmıştır. Fakat son yıllarda iki kere anne olan Uzerli’nin şuan ki kilosunun 63 olduğu bilinmektedir.

Meryem Uzerli mesleği ne?

Türkiye’nin yanı sıra Almanya’da da birçok film ve dizide rol alan Meryem Uzerli’nin bilinen üç adet mesleği vardır. Bunlar ise şu şekildedir;

 • Oyuncu
 • Manken
 • Sinema Oyuncusu
Meryem Uzerli eşi kim? Meryem Uzerli kızları! Meryem Uzerli kaç yaşında?
Meryem Uzerli eşi kim? Meryem Uzerli kızları! Meryem Uzerli kaç yaşında?

Meryem Uzerli dizileri

Günümüze kadar birçok dizi projesinde yer alan Uzerli’nin oynadığı diziler şu şekildedir;

 • Almanya- Ein Fall für zwei
 • Türkiye -Muhteşem Yüzyıl
 • Türkiye- Gecenin Kraliçesi
 • Almanya – Inga Lindström
 • Türkiye- Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz

Meryem Uzerli filmleri

2015 yılında ‘Annemin Yarası’ adlı sinema filminde yer alan Meryem Uzerli, Ozan Güven ile başrolde oynamıştır. Ayrıca Uzerli’nin ,başrolünde oynadığı, “Gecenin Kraliçesi” adlı dizinin adı ilk önce “Cesaret” olarak, sonra da “Aşkın Kokusu” olarak duyurulmuşken son olarak “Gecenin Kraliçesi” olarak değiştirilmiştir. Başarılı oyuncu, yer aldığı projelerde gösterdiği üstün başarı sayesinde büyük bir şöhrete sahip olmuştur. Günümüze kadar oynadığı filmleri ise aşağıdaki gibi sıralamak mümkündür;

 • Almanya -Das total verrücktes
 • Almanya -The Line Anna Kısa Film
 • Almanya -Sterne über dem Eis
 • Almanya -Journey of No Return
 • Türkiye -Annemin Yarası
 • Türkiye -Cingöz Recai
 • Türkiye -Öteki Taraf

Meryem Uzerli evli mi?

İki kız çocuk sahibi olan güzel oyuncu daha önce hiç evlenmemiştir. Türkiye’de bulunduğu süre zarfı içerisinde Can Ateş ile aşk yaşayan Uzerli, Türkiye’den ayrıldıktan sonra Can Ateş’in kendisini aldattığını öğrenmiş ve ilişkilerini sonlandırma kararı almıştır. Ayrılık haberini doğrulayan ve bu konu hakkında açıklama yapan başarılı oyuncu daha sonrasında Can Ateş’ten hamile olduğunu ve bu bebeği dünyaya getireceğini açıklamıştır. Almanya’ya döndükten sonra ABD’li bir erkek arkadaşının olduğu iddia edilen Meryem Uzerli bir süre sonra tekrar hamile olduğunu söylemiştir fakat çocuğun babası hakkında herhangi bir bilgi vermemiştir. Şuan ise hala bekardır ve evlilik yapmamıştır.

Meryem Uzerli eşi kim?

Daha önce hiç evlenmemiş olan Meryem Uzerli, ikinci kız çocuğunu dünyaya getirmesi ile birlikte ‘Evlendi mi?’ sorularını da beraberinde getirmiş bulunmaktadır. Herkes evlenip evlenmediğini merak ederken ünlü oyuncu bu konu hakkında bir açıklama yapmamıştır. Aynı zamanda ikinci çocuğunun babasının ismini de dile getirmeyen Uzerli, sosyal medya platformlarında da bu konuya ilişkin herhangi birşey paylaşmamıştır. Evlenmediği bilinen güzel oyuncunun eşi bulunmamaktadır ve hiç evlilik yapmamıştır. Geçtiğimiz aylarda Amerikalı sevgilisi ile gönderi paylaşan ve artık ilişkisini sosyal medyaya yansıtmaya başlayan Uzerli, sevgilisinin kendisine gönderdiği ve üstünde beraber fotoğraflarının olduğu hediyeyi de İnstagram hesabında paylaşmıştır.

Meryem Uzerli kızları

Can Ateş ile ayrıldığını açıklayan güzel oyuncu hamile olduğunu ve çocuğunu doğurmak istediğini söylemişti. Şubat 2014’te Lara isimli kızını dünyaya getirmiştir. Uzerli, 8 Ocak 2021 tarihinde ikinci kız çocuğunu dünyaya getirmiştir. Instagram hesabında yeni doğan bebeğinin isminin Lily Koi olduğunu duyurmuştur. Kızları ile aktif olarak gönderi paylaşan Uzerli’nin küçük kızı 1, büyük kızı ise 8 yaşındadır.

Meryem Uzerli eşi kim? Meryem Uzerli kızları! Meryem Uzerli kaç yaşında?
Meryem Uzerli eşi kim? Meryem Uzerli kızları! Meryem Uzerli kaç yaşında?

Meryem Uzerli Lara Jemine Uzerli

Güzel oyuncunun büyük kızı Lara annesine olan benzerliği ile ilgiyi üzerine toplamıştır. 2022 yılı itibariyle 8 yaşında olan Lara yoğun ilgiye maruz kalıyor. Uzerli’nin sosyal medya hesabında sıkça paylaştığı kızlarına yüksek beğeni ve yorum geliyor. Annesine çok benzeyen Lara ise herkes tarafından çok seviliyor. Can Ateş ve Uzerli’nin kızı olan Lara’nın ileride nerede yaşayacağı ve ne yapacağı ise oldukça merak konusu haline gelmiştir.

Meryem Uzerli İnstagram adresi

Kızları ile sık sık aile pozları verip mutluluğunu İnstagram hesabında paylaşan Meryem Uzerli’nin, İnstagram hesabında 7.1 milyon takipçisi bulunuyor. Hem Türkiye’de hemde yurt dışında çok sevilen ve benimsenen güzel oyuncu sosyal medyayı oldukça aktif bir şekilde kullanmaktadır. Merak edenler için ise, Uzerli’nin İnstagram hesabının linkini aşağıya bırakıyoruz. Link”e tıklayarak İnstagram profiline ulaşabilirsiniz.

Meryem Uzerli İnstagram adresi; https://www.instagram.com/meryemuzerlimeryem/?hl=tr

En güncel magazin olaylarından haberdar olmak için bizi takipte kalınız.

Merve Ekinci

Renkli kişiliğim ile efsane içerikler üretmeye geldim. Asla vazgeçmeyen her kadın gibi biraz süslü ve ne istediğini bilen biriyim. Kafamın içinde kurduğum senaryoları yazılarıma aktarıyorum. Umarım sizlerde keyifle okursunuz.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx