Magazin

Mona Begüm Çalış Kimdir?

Reklamlar

Mona Begüm Çalış, ekranların en çok izlenen dizileri arasında yer alan Tozkoparan İskender dizisinde yer alan Efsun karakteriyle, izleyicilerin oldukça dikkatini çekmiştir. Özellikle genç bir izleyici kitlesine sahip olan Tozkoparan İskender dizinde boy gösteren Efsun karakterinin hayran kitlesi artarak devam etmektedir.

Tozkoparan İsekender dizisinde yer alan Efsun karakterini Mona Begüm Çalış hayat vermektedir. Oldukça başarılı bir performans ortaya koyan Mona büyük küçük tüm izleyicilerin beğenisini kazanmıştır.

Son derece başarılı bir şekilde Efsun karakterine hayat veren Mona Begüm Çalış kimdir? Nerelidir? Kaç yaşındadır? Gibi sorular da oldukça merak konusudur.

Reklamlar

Mona Begüm Çalış Hakkında Merak Edilenler

Aslen İzmir’li Olan Mona Begüm Çalış İstanbul’da yaşamaktadır. TRT ekranlarında yer alan Tozkoparan İskender dizisi ile adını duyuran güzel oyuncu aynı zamanda balerin, eğitmen ve dans koçu olarak da çalışmalarda bulunmaktadır. Bu yıl 30 yaşına basan güzel oyuncu eğitime sürekli olarak devam etmiş ve kendini geliştirmiştir. Mona Çalış halen Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Modern Dance bölümünde okumaktadır.

Mona Begüm Çalış, Tozkoparan İskender dizisinde Efsun karakterini canlandırmaktadır.

27 Kasım 2011 tarihinden beri evlenen güzel oyuncu, bu evlilikten Destan Tuana ve Helen Zeynep adında 2 çocuğa sahip olmuştur.

Mona Begüm Çalış Boyu, Kilosu ve Yaşı
Mona Begüm Çalış Boyu, Kilosu ve Yaşı

Mona Begüm Çalış Boyu, Kilosu ve Yaşı

Mona Begüm Çalış 30 yaşındadır. Boyu 176 santimetre olan oyuncunun kiloso ise 57 kilogramdır. Mona Begüm Çalış İkizler burcudur. Mona Begüm Çalış’ın ismini Mona Lisa tablosunu çok seven annesi koymuştıur. Mona ismi Arapça’da ulaşılamaz arzu anlamına gelmektedir.

Reklamlar

Mona Begüm Çalış Hayatı

Mona Begüm Çalış 30 Mayıs 1992 yılında İzmir’de dünyaya gelmiştir. Çocukluğu ve eğitim hayatı ise İzmir’de geçmiştir.  Daha çocukluk yaşlarda iken baleye ilgi duymuştur. Eğitim hayatı boyunca dans etmekten vaz geçmeyen güzel oyuncu modellik ve dans üzerine de eğitim almıştır.

DEÜ Devlet Konservatuarı Klasik Bale Bölümü ve Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Klasik Bale bölümlerini okumuştur. Mona Begüm Çalış halen eğitim hayatına devam etmekte ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Modern Dance bölümünde okumaktadır.

Ayrıca Müjdat Gezen Sanat Merkezi Kamera Önü Oyunculuğu eğitimi de almıştır. Güzel oyuncu yaşamış olduğu sakatlık problemi nedeni ile baleyi bırakmak zorunda kalmıştır. Mona Begüm Çalış oyuncu, balerin, eğitmen ve dans koçu olarak da çalışmaktadır.

Mona Begüm Çalış, Burcan Çalış ile 2011 yılında evlenmiştir. Bu evlilikten Destan Tuana ve Helen Zeynep adında 2 çocukları dünyaya gelmiştir.

2019 yılında Kim Milyoner Olmak İster adlı yarışmaya katılan Mona Begüm Çalış,  yarışmadan elde edeceği para ile sanat akademisi açmak istediğini belirtmiştir.

Mona Begüm Çalış, çok iyi Beşiktaş taraftarıdır. Sertap Erener hayranı olan Mona Begüm Çalış, papatya çiçeğini de oldukça fazla bir şekilde sevmektedir.

Mona Begüm Çalış’ın Yer Aldığı Dizi, Sinema ve Projeler
Mona Begüm Çalış’ın Yer Aldığı Dizi, Sinema ve Projeler

Mona Begüm Çalış’ın Yer Aldığı Dizi, Sinema ve Projeler

Mona Begüm Çalış’ın içerisinde yer aldığı oyunculuk projesi TRT’de yer alan Tozkoparan İskender dizisidir. Güzel oyuncu Tozkoparan dizisinde Çağan Efe Ak, Zeynep Saadet Doğangün, Berat Efe Parlar, Burak Alkaş ve Sera Tokdemir gibi isimler ile çalışmaktadır.

Mona Begüm Çalış Instagram Hesabı

Mona Begüm Çalış resmi Instagram hesabını @monacalis ismi ile kullanmaktadır. Ayrıca güzel oyuncunun eşi Burcan Bey ile video paylaşımları yaptıkları Mona&Burcan isimli Youtube kanalları mevcuttur.

Mona Begüm Çalış Hakkında Bilinmeyenler

Mone Begüm Çalış yayınladığı Youtube videosunda kendisi ile ilgili şu bilgileri paylaşmıştır.

 • Tanışmak istediği ünlü kişiler; Madonna ve Lady Gaga.
 • Aynı filmde oynamak istediği sinema yıldızı; Tom Hanks.
 • En sevdiği şarkıcı; Sertap Erener.
 • En sevdiği çiçek; papatya.
 • İdololarak gördüğü kişi; babaannesi.
 • En sevdiği spor; kickbox.
 • En çok gitmek istediği şehir; Venedik.
 • Uğurlu sayısı; 5’tir.
 • Çok disiplinli birisidir.
 • En sevdiği yemek; salata.
 • En sevdiği mevsim; ilkbahar.
 • Süper gücü olsa herkesin iyi olmasını sağlarımak istediğini belirtmiştir.
 • Sevmediği yönü; Duygu değişimleri çok sık yaşamak.
 • Annelik olarak çocuklarına sadece gerektiğinde baskı yapmayı tercih etmekte, sorunları konuşarak halletmektedir..
 • Mona Begüm Çalış, herkesin şeffaf olmasını ve olduğu gibi görünmesini istermiş.

İlginizi çekebilir: Hugola Kimdir? Hürkan Gügen Kimdir?

Öner Ünlü

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx