Dizi Haberleri

Kırmızı Oda Nasıl Bir Dizi? Konusu Nedir?

Reklamlar

Kırmızı oda dizisinin konusu nedir, kırmızı oda gerçeği anlatıyor mu? kırmızı oda bir psikiyatrist için başına gelen en önemli olaylardan tutun da, hastalarının hikayelerini farklı ve gizli isimlerle yayınlayan bu dizi için çok güzel şeyler söyleyebiliriz. Kırmızı Oda dizisinin konusu aslında tamamen bu. Bir pskiyatrist ve onun hastaları arasında geçen muayene, terapi seanslarını konu alan bu dizi, gerçek hikayeler ve olaylardan esinlenilerek uyarlanmış bir iş diyebiliriz.

Kırmızı Oda Dizisi Oyuncuları Kimdir?

Kırmızı Oda dizisinin oyuncuları hikayeye göre değişiyor. Her hikayede başka isimler yer alıyor. Kırmızı Oda dizisinde ele alınan konular seyircinin ilgisini çekmektedir. Dizi her hafta Cuma günleri saat 20’de TV8 ekranlarında sevenleri ile buluşuyor. Kırmızı odanın yönetmeni Cem Karcı’dır. Dizinin senaryosunu Banu Kiremitçi Bozkurt’a aittir. Dram ve psikolojik türündedir. Bir kitaptan uyarlamadır.

Kırmızı Oda Konusu Nedir?
Kırmızı Oda Konusu Nedir?

Kırmızı Oda Konusu Nedir?

Kırmızı oda dizisinin başrol oyuncusu Binnur Kaya’dır. Binnur Kaya psikiyatri kliniğinin sahibidir. Klinikte onlara başvuran hastalarının hayat hikayelerini anlatacak olan dizide onların hikayesi ile sevinecek, onlarla üzülecek ve mutlu olacaksınız. Hastalar o güne kadar kimse ile paylaşmadıkları sırlarını anlatacak geçmişin izlerinden kurtulmak için büyük bir adım atacaklardır.

Reklamlar

Kırmızı Oda dizisinin yapımcısı Onur Güvenatam’dır. Senaryosu ise Banu Kiremitçi’ye aittir. Dizi psikolojik drama türündedir. Kırmızı Oda dizisi Gülseren Budayıcıoğlu’nun 2004 yılında çıkardığı Madalyonun İçi isimli kitabından uyarlanmıştır. İlk bölümü 4 Eylül 2020 tarihinde TV8 ekranlarında sevenleri ile buluşmuştur.

Kırmızı Oda Dizisi Oyuncuları

Kırmızı Oda dizisinde yer alan oyuncular her hikayede değişmektedir. Fakat başrol oyuncularının en önemlisi psikiyatri kliniğinin sahibi Manolya Hanım’ı canlandıran Binnur Kaya’dır. Dizideki diğer başrol oyuncuları da Meriç Aral, Tülin Özen ve Burak Sevinç’tir. Meriç Aral 22 bölüm, Tülin Özen ve Burak Sevinç ise 30. Bölümden sonra diziden ayrılmışlardır. Dizi kişilerin travma, yas ve kişilik bozukluklarını konu aldığı için Netflix’te yayınlanan Bir Başkadır ve TRT 1’de yayınlanan Masumlar Apartmanı ile karşılaştırıldı.

Psikiyatri kliniğinin sahibi olan Doktor Manolya Hanım karakterine can veren isim Binnur Kaya’dır. Manolya kliniğine gelen birbirinden değerli hastalarının hikayelerini anlatmaktadır. Bu dizi 2020 yılının en çok izlenen dizilerinden birisidir.

Son zamanlarda ekranlarda uyarlama diziler çok artmıştır. Gene TV8 ekranlarında yayınlanan başrollerini Demet Özdemir ve İbrahim Çelikkol’un canlandırdığı Doğduğun Ev Kaderindir isimli dizi, sonrasında TRT 1 ekranlarında yayınlanan Masumlar Apartmanı dizileri de uyarlamadır. Bu dizilerinde Kırmızı Oda’nın da yapım şirketi OGM Pictures’tir.

Reklamlar

Kırmızı Oda dizisinin ilk bölümü 4 Eylül Cuma 2020’de yayınlamıştır. Ve dizinin ilk bölümü 10 reyting ve yüzde 19’luk izlenme payı ile AB grubunda günün en çok izlenen programı olmuştur.

Kırmızı Oda Bölüm Formatı
Kırmızı Oda Bölüm Formatı

Kırmızı Oda Bölüm Formatı

Kırmızı Oda dizisinin her bölümü 150 dakika sürmektedir. Diğer dizilerde olduğu gibi Kırmızı Oda dizisinde de her bölüm başlamadan önce bir önceki bölümün ayrıntılı bir şekilde özeti verilir. Dizinin her bölümünde üç hastanın hikayesi ele alınmaktadır. Ve hastaların hikayesi başlamadan önce danışan karakterin görüntülerinin ve karakter isimlerinin olduğu bir jenerik gösterilir.

Kırmızı Oda Dizisinin Çekim Yerleri

Kırmızı Oda dizisinin çekimleri İstanbul’un Beyoğlu ve Üsküdar ilçelerinde yapılmaktadır. Manolya Psikiyatri Kliniği ise pek dizinin de çekimleri için kullanılan Beykoz Kundura Fabrikası kullanılır. Dizinin her bölümünde kullanılan mekanı burasıdır. Her bölümünde mutlaka klinik kullanılmaktadır.  Kırmızı Oda dizisinde Beyoğlu İstiklal Caddesi, Nuru Ziya Sokak ve Galatasaray Lisesi’nin arka sokakları da dış mekanlarda ana mekanlar olarak kullanılmaktadır. Bu da Kırmızı Oda dizisi ile Masumlar Apartmanı mekansal benzerliklerle de bir bütünlük sağlamaktadır.

Kırmızı Oda Dizisinin Müzikleri

Kırmızı Oda dizisinin müzikleri Fırat Yükselir’e aittir. Fırat Yükselir Doğduğun Ev Kaderindir ve Yeni Hayat dizilerinin de müziklerini yapmıştır. Fırat Yükselir dizi için İstanbul, İzmir, Ankara, Kanada ve İngiltere’den farklı sanatçılarla 50’den fazla tema ve farklı versiyonlarıyla yaklaşık 250 tane eser ortaya çıkarmıştır. Sanatçının bütün eserleri enstrümentaldır. Eserlerinde çoğunlukla keman ve piyano ezgileri kullanmıştır.

Çapraz Karakterler Formatı

Kırmızı Oda dizisi ile yapım şirketi aynı olan OGM Pictures’in Doğduğun Ev Kaderindir ve Masumlar Apartmanı dizilerinin oyuncuları da dizide görülebilmektedir.

Mesela TV8 ekranlarında yayınlanan Doğduğun Ev Kaderindir isimli dizideki Zeynep Göksu karakterini canlandıran Demet Özdemir, Kırmızı Oda dizisindeki Doktor Manolya Hanım’a danışmaya gitmiştir. Doktor Manolya Hanım (Binnur Kaya) ile Gülçin Kültür Şahin’in canlandırdığı Tuna karakteri Doğduğun Ev Kaderindir dizisinin 13. Bölümünde yer almıştır.

Doğduğun Ev Kaderindir dizisinde yer alan başka isim de Kırmızı Oda dizisinin danışanlarından Sadi’dir. Sadi karakterini Erkan Petekkaya canlandırmıştır. Doğduğun Ev Kaderindir dizisinin 37. Bölümünde yer almıştır.

Kırmızı Oda dizisinin sezon finalinde ise Masumlar Apartmanı dizisinde Gülben karakterine can veren Merve Dizdar Manolya Psikiyatri Kliniğine gelmiştir. Kırmızı Oda dizisinin sezon finali olan 42. Bölümde yer almıştır. Dizinin yeni sezonu merakla beklenmektedir.

Oyuncu kadrosu ve karakterler
Oyuncu kadrosu ve karakterler

Oyuncu kadrosu ve karakterler

Kırmızı Oda karakterleri listesi

Doktor Manolya Yadigaroğlu / Doktor Hanım (Binnur Kaya): Manolya Psikiyatri kliniğinin sahibi ve yılların tecrübesine sahip olan psikiyatr karakterini Binnur Kaya canlandırmaktadır. Manolya dizide Aydın ile evlidir.

Sekreter Tuna (Gülçin Kültür Şahin): Dizinin başrol oyuncularından diğeri de kliniğin sekreteri Tuna karakterine can veren Gülçin Kültür Şahin’dir. Tuna iyi kalpli, yardımsever ve yufka yürekli biridir.

Kafe Görevlisi Aynur (Sezin Bozacı): Kliniğin kafe görevlisini canlandıran isim Sezin Bozacı’dır. Kliniğin temizliğini ve yemeklerini yapmaktadır.

Çaycı Hüseyin (Baran Can Eraslan): Kliniğin çaycısı karakterini canlandıran isim Baran Can Eraslan’dır. Çaycı Hüseyin’in kekeme rahatsızlığı vardır.

Kırmızı Oda Konuk Oyuncuları

Canlandıran OyuncuKarakterBölümDanıştığı Doktor
Evrim AlasyaMeliha Kınık1-7
(Danıştığı Bölümler: 1-5, 7
Danışmadığı Bölüm: 6)
Doktor Hanım
Salih BademciMehmet Kılıçatan1-4Doktor Hanım
Hande DoğandemirNesrin Kılıçatan1-4
(Danıştığı Bölümler: 1, 4
Danışmadığı Bölümler: 2-3)
Doktor Hanım
Canberk GültekinSalih1, 8Doktor Hanım
Melisa SözenAlya Ergüder2-13Doktor Hanım
Demet ÖzdemirZeynep GöksuDoğduğun Ev Kaderindir
(13. Bölüm)
Doktor Hanım
Defne Zeynep EnciLeyla4Deniz Saner
Emre KınayAhmet5-6Piraye Artun
Sefer CanbazÖmer5Doktor Hanım
Emir ÖzyakışırOsman Yavuz6-8Ayşe Gölge
Deniz HamzaoğluAkif7-8Piraye Artun
Alya Dartanİpek7Deniz Saner
Celil NalçakanGarip8-10Doktor Hanım
Naz SayınerDuygu Tekin9Ayşe Gölge
Nilsu YılmazMelek Kınık/Hayat ParlakDanışmadığı Bölümler: 4-7
Danıştığı Bölümler: 9-11
Doktor Hanım
Sema KeçikSelvi Akdoğan10-18
(Danıştığı Bölümler: 11-18
Danışmadığı Bölüm: 10)
Doktor Hanım
Sezin AkbaşoğullarıHediye Yılmaz12-13, 15, 17Piraye Artun
Burcu BiricikBoncuk Kaynak14-23Doktor Hanım
Berk Ali ÇatalBayram14Doktor Hanım
Elif Ceren BalıkçıEsra Ersoy14, 16Deniz Saner
Aslıhan GürbüzKumru Aydın17-29
(Danıştığı Bölümler: 18-29
Danışmadığı Bölüm: 17)
Doktor Hanım
Erkan PetekkayaSadi Mertoğlu (Delikanlı Sadi)22-42Doktor Hanım
Pınar DenizNazlı Gündoğan23-29Doktor Hanım
Gökhan YıkılkanRecai Gündoğan23-26, 28-30
(Danıştığı Bölümler: 23, 25-26, 28, 30
Danışmadığı Bölümler: 24, 29)
Doktor Hanım
Esra RonabarNihal Karahanoğlu30-34, 36-37, 40-42
(Danıştığı Bölümler: 30-34, 37, 42
Danışmadığı Bölümler: 36, 40-41)
Doktor Hanım
Yiğit ÖzşenerZafer Karahanoğlu30-34, 36-42
(Danıştığı Bölümler: 30-33, 36, 38, 40-42
Danışmadığı Bölümler: 34, 37, 39)
Doktor Hanım
Uğur YücelVahit Karahanoğlu32-37, 39-40
(Danıştığı Bölümler: 32-35, 37, 39
Danışmadığı Bölümler: 36, 40)
Doktor Hanım
Melisa Aslı PamukMitra Şerifi35-42
(Danıştığı Bölümler: 35-36, 38-40, 42
Danışmadığı Bölümler: 37, 41)
Doktor Hanım
Itır EsenNurcihan Karahanoğlu33, 38-42
(Danıştığı Bölümler: 39, 41
Danışmadığı Bölümler: 33, 38, 40, 42)
Doktor Hanım
Deniz UğurAzra Mertoğlu42Doktor Hanım
Merve DizdarGülben Derenoğlu (Masumlar Apartmanı)42-Doktor Hanım
Kırmızı Oda Konuk Oyuncuları

İlginizi çekebilir: Sana Söz Dizisi Oyuncu Kadrosu Konusu

İlknur Gülhan

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx