Dizi Haberleri

Dünya ile Benim Aramda dizi incelemesi

Dünya ile benim aramda ne anlatıyor? Dünya ile benim aramda dizi yorumları

Reklamlar

Disney+ ın üstlendiği ilk türk yapımı olan Dünya ile benim aramda dizisi yayınlanmaya başladı. Dünya ile benim aramda dizisi her çarşamba yeni bölümü ile Disney+ yayınlanıyor. Başrollerini, geçtiğimiz aylarda Oğuzhan Koç ile evlenen güzel oyuncu Demet Özdemir ile Kuzey-Güney dizisinin akıllı uslu çalışkan güneyini canlandıran Buğra Gülsoy üstleniyor. Dizinin ilerleyen bölümlerde ana karakterlerden biri halini alacak olan sinem rolünü Hafsanur Sancaktutan mastübasyon sahnesi ile son günlerde adından bahsetirmeye başladı. Zerrin Tekindor ana karakter İlkinin yakın arkadaşı rolü ile diziye renklerinden biri olmayı başarmış. Dizinin oyuncu castında ismi yer alan Metin Akdülger dizide izleyeceğimiz oyunculardan biri olacak.

Dünya ile Benim aramda dizisi ne anlatıyor?

Oldukça başarılı denilebilecek bir senaryo ile karşımıza çıkan Dünya ile Benim aramda isminin seçilmesi bile ne kadar iyi yazıldığına dair bizlere ipuçları veriyor. Tolga çok ünlü yakışıklı ama yetenekli olmadığı düşünülen kalitesiz bir dizinin başrol oyuncusudur. İlkin ise moda ve trendler üzerine yayın yapan bir derginin başarılı sahibi. İkisi bir baloda tanışır çok karizmatik bir şekilde Tolga, İlkini ve izleyenleri etkilemeyi başarır. 4 yılın sonunda yaşadığı dünyaya yabancılaşan, oynadığı diziden mutlu olmayan Tolga içine kapanmaya başlar.

İlkin ile aralarında dertleşme ve yakınlaşma çok azalır. Yaşadığı dünyaya yabancılaşmış bireyin kendisi ile dünya arasına ne koyduğuna odaklandığımız dizi, İlkin’in sahte bir sosyal medya hesabı ile Tolga ile konuşabilmeye başlaması Tolganın bundan bihaber şekilde iki kişiye birden aşık olma sürecini bize anlatıyor. Oscar Wilde narsizm-kendini beğenme üzerine yazdığı Dorian Gray’in Portresine göndermeler de içeren dizimiz ilk bölümü ile bizleri etkilemeyi başarıyor.

Reklamlar
Dünya ile Benim Aramda dizi incelemesi ve yorumları
Dünya ile Benim Aramda dizi incelemesi ve yorumları

Dünya ile Benim Aramda dizi incelemesi ve yorumları

Dizinin ilk bölümünden itibaren kıyafetleri ile moda tasarım konusunda çok çalışıldığını bize inandırmış durumda. Demet Özdemir birbirinden güzel kıyafetler ile moda meraklılarının ilgisini kendisine çekme konusunda iddialı. Buğra Gülsoy çok yakışıklı Toprak Ağası dizilerinin aranılan oyuncusu 4 yıldır aynı diziyi yapıyor çok seviliyor ama artık bundan mutlu değil. Şöhret olmayı seviyor mu yoksa daha iyi işler yapmak mı istiyor onları sorgulamaya başlıyor. Bu sırada sevgilisi İlkin ile arası ilk zamanlarda yaşadığı heyecanı kaybediyor. Dünya ile benim aramda dizisi; güzel bir kadının birine olan bağını, şöhretin gücün kendi içsel sorgulamasını hiç melankolik olmayan şekilde anlatmayı başarmış görünüyor.

Dünya ile Benim aramda dizisini izlemeli mi?

Dünya ile benim aramda dizisi Kadın erkek arasında aşk üzerine yaşanan çatışmaya üçüncü bir kadın ekleme durumuna farklı bir yorum katıyor. Hikaye kurgusunu yönetmenlik çok katkı sağlayamamış olması dizinin olumsuz denilebilecek yanlarından biri. Eğer farklı ara ara romantizm, ara ara hüzün yaşayabileceğim bir dizi arıyorum diyorsanız! Bu dizi size göre olabilir. Tolga’nın etkilendiği iki kişinin de İlkin olması, İlkin mi sahte hesap mı sorusuna gerçek olan ne sorusu eklendi mi takibi güzel bir seyir haline geliyor. Peki Tolga İlkin de ne eksik gördü de kafası karıştı? İlkine dertlerini neden anlatamıyor? İlkin neden bu kadar Tolgaya bağımlı? Sıradan soruların bazen çok özel bakış açıları olabiliyor. İşte bize bunu vaadeden dizi, umarız ilerleyen bölümlerde bizi hayal kırıklığına uğratmaz.

Dünya ile Benim Aramda dizisi oyuncuları kimlerdir?

Demet Özdemir kimdir?
Demet Özdemir kimdir?

Demet Özdemir kimdir?

1992 Kocaeli Doğumlu Demet Özdemir, Bulgaristan göçmeni bir ailenin çocuğudur. 2010lu yılların başında Efes Kızlarında dansçı olan Demet Özdemir 2 yıl boyunca oyunculuk eğitimi aldı. Son dönemlerde Televizyon dizilerinin aranan yüzlerinden biri haline gelen Demet Özdemir geçtiğimiz aylarda 3 adamın Oğuzhan Koç ile evlendi. Camdaki Kız, Erkenci Kuş, Kurt Seyit ve Şura, Doğduğun Ev Kaderindir yer aldığı diğer TV dizileridir.

1982 ankara doğumlu olan Buğra Gülsoy oyunculuğun yanında yazarlık kısa film yönetmenlikleri de yapmıştır. Kıbrıs’ın Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık bölümünden mezun olan Buğra Gülsoy, okul hayatı boyunca Kıbrıs Devlet Tiyatrosunda çeşitli oyunlarda oynadı. Oyunculuk temellerini tiyatrodan alan oyuncu, Derviş Zaimin ödüllü filmi gölgeler ve Suretler’de rol almıştır. Kuzey Güney dizisinin akıllı uslu toplum tarafından beğenilen karakteri Güneyi canlandırmış. Uyanış:Selçuklu da Melikşah oynamıştır. 2011 yılından itibaren dizilerin aranan başrol oyuncularından biri olmayı başarmıştır.

Reklamlar

Hafsanur Sancaktufan kimdir?

2000 yılında İstanbulda doğan Hafsanur çocuk yaşlarından itibaren tiyatro eğitimlerini almış ve çeşitli tiyatrolarda aktif rol almıştır. 2018 Gülperi dizisi ile ekranlarda görmeye başladığımız Hafsanur Sancaktutan, Dünya ile Benim aramda oyuncu castında 3 önemli karakterden birini canlandırmaya başladı. Dizinin sevişme ve mastürbasyon sahnelerinin ana kahramanı genç oyuncu, cesareti ile gündemin en çok konuşulan isimlerinden biri oldu.

Dünya ile Benim Aramda hangi kanalda? Dünya ile benim aramda ne zaman yayınlanıyor?

Dünya ile benim aramda Disney+ ilk tanıtımını yaptığı Türk dizisi. Eylül ayının son haftalarında 4.bölümü yayınlanan diziye, her çarşamba yeni bölümüne Disney+ kataloğundan erişebiliyoruz.

İlginizi çekebilir: TERİM belgesel dizisi neyi anlatıyor?

Öner Ünlü

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx