Sağlık

Mycospor Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Mycospor Krem Faydaları

Reklamlar

Mycospor krem genel olarak antifungal bir ilaç türüdür. Peki Mycospor krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

Uyarı
İlaç Satışı İnternet Sitelerinden Yapılamaz. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır. Bu yazı sadece bilgilendirme amacıyla yazılmıştır.

Mycospor Krem Nedir?

Bu krem, tinea sebebiyle ayak mantarı, kasık mantarı, saçkıran gibi mantar veya mayaların neden olduğu diğer cilt enfeksiyonları gibi cilt enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılan topikal bir mantar önleyici kremdir. Ürün aktif bileşen bifonazol içerir ve sadece harici kullanım içindir.

Mycospor Krem Muadili

Bu kremin muadili herhangi bir başka krem, merhem ya da ilaç yoktur.

Reklamlar

Mycospor Krem Fiyatı

Bu kremin güncel eczane satış fiyatı 92.01 liradır. Ürün hakkında diğer bilgiler için kaynak: https://www.bayer.com.tr/static/documents/kt/mycospor_krem_bifa_kt.pdf

Mycospor krem
Mycospor krem

Mycospor Krem Ne İçin Kullanılır?

Bu krem, antifungal bir ilaçtır. Saçkıran, ayak mantarı, pişik, ter döküntüsü, kasık mantarı ve vajinal pamukçuk gibi mantar deri enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılır. Mantar hücre zarını yok ederek mantarları öldürür.

Bu krem sadece harici kullanım içindir. Doktorunuzun önerdiği doz ve sürede kullanmalısınız. İlaç uygulanmadan önce etkilenen bölge temiz ve kuru olmalıdır. İhtiyaç duyduğunuzdan fazlasını kullanmayın, çünkü durumunuzu daha hızlı düzeltir ve bazı yan etkiler artabilir. Durumunuz dört haftadan uzun sürerse veya herhangi bir zamanda kötüleşirse, doktorunuza bildirin. İlacın etkileri, etkilenen bölgeyi temiz ve kuru tutarak ve enfeksiyonu tedavi etmeden önce ve sonra ellerinizi yıkayarak artırılabilir. Ayak mantarınız varsa, çoraplarınızı veya taytlarınızı iyice yıkayın ve mümkünse ayakkabılarınızı her gün değiştirin.

Yaygın yan etkilerden bazıları, uygulama yerinde cilt tahrişi, kızarıklık veya kaşıntıyı içerir. Yan etkiler sizi rahatsız ediyorsa veya geçmiyorsa, doktorunuza bildirin. Bazı kişilerde acil tıbbi yardım gerektiren ciddi bir alerjik reaksiyon vardır. Bunun belirtileri arasında kızarıklık, dudaklarda, boğazda veya yüzde şişme, yutma veya nefes alma sorunları, baş dönmesi ve mide bulantısı yer alır. Böyle bir durumda acil yardım alın.

Reklamlar

Ağızdan veya enjeksiyonla aldığınız diğer ilaçların çalışma şeklini etkilemesi olası değildir, ancak daha önce benzer bir ilaç kullandıysanız ve alerjik reaksiyon geçirdiyseniz kullanmadan önce doktorunuzla konuşun. Bu ilaç sadece hamilelik sırasında açıkça ihtiyaç duyuluyorsa kullanılmalıdır.

Mycospor Krem Ne İşe Yarar?

Bu krem antifungal bir ajandır. Mantarı öldürür ve büyümesini engeller. Bu, enfeksiyonun neden olduğu semptomları hafifletir. Saçkıran, ayak mantarı, mantar bezi döküntüsü ve mantar ile ter döküntüleri gibi enfeksiyonları tedavi etmek için kullanılabilir. Belirtileriniz gitmiş olsa bile, reçete edildiği sürece kullanmaya devam etmelisiniz. Bu, enfeksiyonun geri gelmesini önleyecektir. Bu ilacı reçete edildiği şekilde kullanmak ağrı ve kaşıntıyı giderir ve cildinizde daha rahat hissetmenize yardımcı olabilir.

Mycospor krem
Mycospor krem

Mycospor Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

 • Bifonazole veya bileşenlerden herhangi birine alerjiniz varsa bu kremi kullanmayın.
 • Bu kremi gözlerinizde kesinlikle kullanmayın. Yanlışlıkla bu krem gözlerinizle temas ederse hemen bol suyla durulayın.
 • Son kullanma tarihi geçmiş kremi kesinlikle kullanmayın. Eczacınıza veya doktorunuza danışın.
 • Kendinizi tedavi etmeden önce, birçok cilt enfeksiyonunun benzer belirti ve semptomları olduğu zaman bu kremi kullanmayın.
 • Bu kremi bebeğinizde kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışın.
 • Bu kremi kullanmadan önce hamileyseniz veya emziriyorsanız mutlaka doktorunuza danışın.
 • Cilt sorununuzu tedavi etmek için başka ilaçlar, kremler veya merhemler kullanıyorsanız, mutlaka doktorunuza danışın.
 • Bu krem ağızdan alınmamalıdır. Dahili kullanım için değil içindir.
 • Bu krem ​​ağız veya vajinadaki mantar enfeksiyonlarında kullanılmamalıdır.
 • Ayaklarda oluşan mantar enfeksiyonlarının tedavisinde hijyene dikkat etmek önemlidir. Ayakları yıkadıktan sonra, temiz bir havluyla (özellikle ayak parmakları arasını) iyice kurulayın. Temiz pamuklu çoraplar giyin ve ayaklarınız serbestçe terlerse günlük veya daha sık değiştirin. İyi havalandırılmış ayakkabı veya sandalet giyin.
 • Bu ilacı kasık bölgesinde kullanırken bol pamuklu giysiler giyin.
 • Genel olarak, etkilenen alanları temiz, serin ve kuru tutun.

Mycospor Krem Kullanımı

Bu krem ​​günde bir kez, tercihen yatmadan önce kullanılmalıdır. Etkilenen alanı iyice temizleyin ve kurulayın. Bu kremi etkilenen bölgeye ince bir şekilde uygulayın ve hafifçe ovalayın. Avuç içi büyüklüğündeki bir alanın tedavisi için küçük bir miktar (yaklaşık bir bezelye büyüklüğünde) yeterlidir. Tedavi süresi iki ila dört hafta arasındadır ve enfeksiyonun türüne ve ilgili bölgeye bağlıdır.

Kalıcı bir iyileşme sağlamak için, enfeksiyon geçmiş gibi görünse bile kremi aşağıda belirtildiği gibi tam tedavi süresi boyunca uygulamaya devam edin.

Bu kremi ayak mantarı için üç hafta, deride maya ve mantar enfeksiyonları için iki ila dört hafta, kasık mantarı ya da saçkıran ise iki ila üç hafta kullanmalısınız. Durumunuzu en iyi şekilde tedavi etmek için doz önerileri doktorunuz tarafından değiştirilebilir.

Mycospor Krem Yan Etkileri

Bazen kızarıklık, yanma, kaşıntı, tahriş ve soyulma gibi cilt reaksiyonları meydana gelebilir. Bu lokal reaksiyonlardan herhangi biri veya yukarıda listelenmeyen diğer yan etkiler ortaya çıkarsa, kullanmayı bırakın ve eczacınızdan veya doktorunuzdan tavsiye isteyin.

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx