Saç Modelleri

Zayıf Gösteren Saç Renkleri

Zayıf Gösteren Saç Renkleri ve Saç Modelleri

Reklamlar

Zayıf gösteren saç renkleri, tüm kadınların ve erkeklerin hep araştırdığı bir konudur. Farklı bir saç rengine karar vermeye çalışırken birçok faktör devreye giriyor. Çoğu insan yüzlerini mükemmel şekilde tamamlayan bir renk ister. Bu kararın büyük bir kısmı, yüzü zayıf gösteren bir saç rengi bulmaktır. Muhtemelen bazı saç kesimlerinin yüzünüzü daha genç gösterebileceğinin farkındasınızdır. Ancak, belirli renklerin tam olarak aynı şeyi yapabildiğini biliyor muydunuz?

Daha koyu saç renkleri en zayıf gösterme eğilimindedir. Ancak, herkes için uygun değildir. Bu renklerin farklı tenlerde nasıl çalıştığını ve neden belirli bir görünüm sağladıklarını anlamanız gerekir.

Zayıf Gösteren Saç Renkleri ve Modelleri

Saç stilistleri, müşterilerinin biraz daha ince görünmesine yardımcı olacak birçok şey biliyor. Birçok ünlü de daha ince görünmek için saçlarında bu hileleri kullanıyor. Ancak, onları da yapabilirsiniz! Başka hiçbir şeyi değiştirmeden yüzünüz farklı görünebilir ve saçlarınız onu güzel bir şekilde tamamlayabilir.

Reklamlar

Saç renginiz çok fazla odak hale gelebilir. Doğru olanı seçmek harika görünmenin, daha ince görünmenin ve görünüşünüz hakkında daha iyi hissetmenin en iyi yoludur. Saç renginiz, diğer insanların sizi görme biçiminde, kendinize olan güveninizde ve kendi imajınızda büyük bir fark yaratabilir. Bu yüzden zayıf gösteren saç renklerini iyi bilmelisiniz.

Yüzü Zayıf Gösteren Saç Renkleri
Yüzü Zayıf Gösteren Saç Renkleri 

Yüzü Zayıf Gösteren Saç Renkleri 

Bu kılavuz, daha ince bir görünüm isteyenler için en iyi saç renklerini gözden geçirecektir. Tabii ki, görünüşünüzü değiştirebilecek tek şey kesimler ve stiller olmasa da, onlar da önemlidir.

Doğru renk ve stille tüm görünümünüzü kısa sürede değiştirebilirsiniz. Yaşam tarzınızı değiştirmek veya diyet yapmaktan endişe duymadan kendinize olan güveninizi artırmanın harika bir yolu.

Bir ‘baştan çıkarma’ anı arıyorsanız veya en iyi şekilde görünmenizi gerektiren büyük bir etkinliğiniz varsa, saç stilinizi ve renginizi değiştirmek mükemmel bir seçenektir. Peki, daha ince görünmek için saçınızı belirli bir renge boyamalı mısınız? En iyi seçeneklerinizi bulmak için okumaya devam edin.

Reklamlar

Koyu Saç Yüzünüzü İnce Gösterir Mi?

Çoğu durumda, koyu saçlar gitmenin yoludur. Bunun nedeni, daha açık renkli saçlarınız varsa, insanların yüzünüzün şekline daha fazla dikkat etme eğiliminde olmalarıdır. Bir sarışının yuvarlak yüzünü görmek, koyu kahverengi saçlı birinden daha kolaydır. Saçınızda zengin, koyu bir renk varsa, insanların yüzünüzün yuvarlaklığından ziyade buna odaklanması daha olasıdır ve bu da incelmiş bir görünüm verir.

Daha koyu renkler hemen hemen her alanda zayıflama eğilimindedir ve saçlar da farklı değildir. Çarpıcı bir şey arıyorsanız, tek bir birleşik renk iyi bir seçenektir. Bu, saçınızı siyaha boyamanız gerektiği anlamına gelmez. Mevcut renginizden bir veya iki ton daha koyu olacaktır.

Yuvarlak Yüz İçin En İyi Saç Rengi Nedir?
Yuvarlak Yüz İçin En İyi Saç Rengi Nedir?

Yuvarlak Yüz İçin En İyi Saç Rengi Nedir?

Düz, koyu saç renkleri neredeyse herkesin yüzünü daha ince gösterebilirken, daha yuvarlak bir yüze sahipseniz farklı bir yol izlemek isteyebilirsiniz. Vurgular genellikle yuvarlak yüzlü insanlar için iyi bir seçenektir. Dikey çizgili bir gömlek giydiğinizde yaptığınız gibi düşünün.

Saçınıza vurgu eklediğinizde, koyu ve açık çizgiler kontrastlı bir görünüm yaratır. Yüzünüzün etrafında bir tür çerçeve oluştururlar ve insanlara başınızın şeklinin yanı sıra bakacakları bir şey verirler. Yine, daha koyu gölgeler, ince vurgularda bile daha iyi çalışma eğilimindedir. Ancak kişisel yüz şekliniz için doğru desenleri ve renkleri seçmeniz önemlidir. Yuvarlak yüzlü insanlar, daha ince görünme konusunda en bilinçli kişiler olabilir ve bu, saçınızla yapmanın en iyi yollarından biridir.

Sarı Saç Yüzünüzü İnce Gösterir mi?

Doğal bir sarışınsanız, koyu saç renginde büyük bir değişiklik yapmak istemeyebilirsiniz. Çoğu sarışın insan doğal olarak daha açık bir ten rengine sahiptir. Bu genellikle koyu, cesur renkler için işe yaramaz. Peki sarışınlar yüz hatlarını daha ince göstermek için ne yapabilir?

Kesim ve stille yapabileceğiniz birkaç şey var, ancak boyama söz konusu olduğunda, sarışınların akıllarında tutabilecekleri iki ipucu var.

Stratejik ışıltılar: Kör, koyu, koyu bir görünüm istemiyorsanız, daha koyu tonları ışıltılarla karıştırın. Bunu yapmanın en iyi yolu, üstte daha açık tonlarla başlamak ve alta doğru daha koyu hale gelmelerine izin vermektir. Bu, yüzünüzün etrafındaki bazı doğal renk çerçevelerinin görünümünü verecektir. Vurgular her zaman saçınızın alt kısmında yoğunlaşmalıdır.

Düşük ışıklar: Yuvarlak yüzlü bir sarışınsanız, renklendirme için düşük ışıklar en iyi seçeneğiniz olabilir. Düşük ışıklar orijinal renginizi alır ve biraz daha koyu alanlar ekler. Yani, eğer sarışınsanız, düşük ışıklarınız sadece daha koyu bir sarışın tonu olacaktır. Vurgulamaktan daha inceliklidir ancak yüzünüzü çerçeveleme ve inceltme söz konusu olduğunda yine de aynı etkiyi sunabilir. Buna bazen ‘ombre’ tarzı denir. Hemen hemen her saç rengi üzerinde çalışabilir ve saçınızı kesmek zorunda kalmadan görsel katmanlar oluşturmanın harika bir yoludur.

Evde saçınızı boyayan bir sarışınsanız, doğal olarak sahip olduğunuzdan çok daha koyu bir renk seçmemek en iyisidir. Saç renginizi tamamen değiştirmek istiyorsanız, yeni başlayanlar için bir ton daha koyu kullanmayı deneyin.

Yüzünüz İçin En İyi Saç Rengi Nasıl Seçilir?
Yüzünüz İçin En İyi Saç Rengi Nasıl Seçilir?

Yüzünüz İçin En İyi Saç Rengi Nasıl Seçilir?

Herkesin ten rengi farklıdır. Yüz şekilleri de farklıdır. Tüm bu faktörlerle yüzünüzü harika gösterecek mükemmel saç rengini seçmek zor olabilir.

Yanlış saç rengi seçimi sadece yüzünüzü daha geniş göstermeyebilir. Ayrıca solgun görünmenize neden olabilir ve gözlerinizin canlı değil daha mat görünmesine neden olabilir.

Bir saç rengine karar verirken, doğal renginizi göz önünde bulundurun. Orijinal renginizden bir veya iki ton daha koyu (veya daha açık) yapmak her zaman en iyisidir. Bundan daha fazlası ve tüm yanlış nedenlerle saçınıza dikkat çekeceksiniz.

Ancak, yalnızca bir veya iki farklı renk tonu kullanmak, boyalı saçlarınızın bakımını da kolaylaştıracaktır. Boyalı saçlarla ilgili birincil şikayetlerden biri kökleri yönetmektir. Orijinal renginizden çok farklı olmayan bir renk tonu seçmek, köklerin çok belirgin ve farklı görünmesini sağlamayacaktır.

Cilt tonunuzu da göz önünde bulundurmalısınız. Sıcak veya koyu ten rengine sahip kişiler sıcak saç renklerini tercih etmelidir. Örneğin, karamel renginde bir tene sahip biri, sıcak kahverengi bir saç rengiyle harika görünecek. Daha soğuk ten rengine sahipseniz veya solgunsanız, sarı veya kızıl saç renkleri en iyi şekilde görünür.

Cilt tonunuzla hangi renklerin en iyi görüneceğinden emin değilseniz, gözlerinize bir göz atmalısınız. Hangi saç renginin donuk görünmesine izin vermek yerine gözlerinizi ‘popüler’ hale getireceğini düşünün.

Farklı bir saç rengi seçerken yapabileceğiniz en iyi şey biraz incelikli olmaktır. Sadece ışıltılar olsa bile, renk farkı bu kadar aşırı olmamalıdır. Doğru rengi seçmek, yüzünüzün nasıl göründüğü konusunda büyük bir fark yaratacaktır. Saçınız ve yüzünüz birbirini tamamlamalı, çakışmamalı, biri diğerinden daha dikkat çekici olsun.

Zayıf Gösteren Saç Modelleri
Zayıf Gösteren Saç Modelleri

Zayıf Gösteren Saç Modelleri

İyi renklendirme seçeneklerinin yanı sıra saç kesiminiz ve şekillendirme şekliniz de yüz yapınıza daha fazla tanım verebilir. Sonuç olarak, tombul bir yüz daha ince görünecek! Her kuaför, müşterilerinin harika görünmesini ve iyi hissetmesini ister. Bu nedenle, yıllar içinde insanların yüzlerinde daha ince bir görünüm oluşturmaya yardımcı olmak için birçok farklı stil ve teknik geliştirilmiştir. Bunu yapmak için en iyi ipuçlarından ve püf noktalarından bazıları…

Daha uzun katmanlar

Alt taraftaki ışıltılar gibi, katmanlar da yüzünüzü çerçevelemeye yardımcı olur. Kısa, dalgalı olanlar yerine uzun katmanlar isteyin. Ne kadar uzunlarsa, yüzünüzün şekliyle o kadar ustaca çalışırlar ve daha ince görünmesini sağlarlar. Yine, bu katmanları uzun dikey şeritler olarak düşünün.

Uzun saçlar

Uzun saçlar, yüzünüzü kısa kesimlerden daha ince gösterir. Saçınızı uzatmak, tamamen farklı bir tarz hakkında endişelenmenize gerek kalmadan daha ince görünmenin harika bir yoludur.

Topuz saçlar

Hacimli bir topuz, yüzünüze değil tarzınıza dikkat çekecektir. Bir topuz veya at kuyruğu kadar basit bir şey bile yüzünüzü daha ince gösterebilir. Saçınızı geri çekerseniz, stili gevşek tutmanız gerekir. Sıkı bir at kuyruğu saç köklerine zarar verebilir.

Nazik dalgalar

Düz saçlar yüzünüzü daha küçük göstererek genişletir. Bunun yerine, yüzünüzün şeklini uzatacak yumuşak, nazik dalgalar tercih edin.

Herkesin yüzü biraz farklıdır. Ancak konu yuvarlak, oval ve kalp şeklinde olmak üzere yüz şekilleri söz konusu olduğunda çoğu insan yedi kategoriden birine girer. Kişisel şekliniz için en iyi stilin ne olabileceğinden emin değilseniz, en iyi kesimi bulmak için saç stilistinizle birlikte çalışın.

Kısa saçlar

Uzun saçlarla uğraşmak istemiyorsanız veya bakımı kolay bir şey istiyorsanız, daha kısa kesimler tamamen söz konusu değil. Yüzünün daha ince görünmesini isteyen herkes için en iyi kısa saç modeli lobdur. Lob, çenenin altına düşen uzun bir bobdur. Yüzü çerçeveleyecek kadar uzun, ancak yönetimi kolay olacak kadar kısa. Bir lobunuz varsa, yine de renklendirme ve stil kurallarının geri kalanını izlemelisiniz. Düz saçlar yüzünüzü daha yuvarlak, koyu renkler ise daha ince görünmesine yardımcı olur. Unutmayın, bir lob ve bob tarzı bir kesim arasında bir fark var. Yüzünüzü daha ince göstermekten endişe ediyorsanız, lobu tercih edin ve içinde biraz dalga veya katman bulundurun.

Yüzünüzü şekillendirmek için kesimler ve saç modelleri olduğu gibi, kaçınmanız gereken bazı kesimler de vardır. Burada listelenen stiller yüzünüzü daha yuvarlak ve dolgun gösterebilir. Ayrıca saçınız yerine yüzünüze dikkat çekebilir, bu da kendinizi bilinçli hissetmenize neden olabilir.

Zayıf Gösteren Saç Kesimleri
Zayıf Gösteren Saç Kesimleri

Zayıf Gösteren Saç Kesimleri

Daha ince bir yüz yapısı görünümü vermek istiyorsanız bazı saç modellerinden kaçınılmalıdır.

Tam kahküller

Yüzünüzün geri kalanını katmanlarla çerçeveliyorsanız, hafif, ince kahküller tamamdır. Ancak, ağır, künt kahküller genellikle kötü bir fikirdir. Yüzünüzü daha küçük, daha düz ve daha geniş gösterebilirler. Bunun yerine, biraz daha çerçeveleme sunan ve yüzünüze daha yumuşak bir görünüm kazandırabilecek yandan ayrılmış kahkülleri tercih edin.

Yuvarlak bob kesimler

Düz kenarları olan yuvarlak bob kesimlerden kaçının. Bir bob/lob istiyorsanız, en az çene boyu veya daha uzun olmalıdır. Düz kenarlar yüzü iyi çerçevelemez ve daha yuvarlak görünmesini sağlayabilir.

Çok fazla hacim

Herkes daha dolgun saçlar ister. Ancak, şekillendirme yaparken yanlarda olduğu kadar altta da çok fazla hacim olduğundan emin olmak önemlidir. Sadece üstte ve yanlarda hacime odaklanmak yüzünüzü daha uzun değil daha yuvarlak gösterecektir.

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx