Saç Bakımı

Esmer Kadınlar İçin Saç Rengi Önerileri

Esmer Kadınlar İçin Saç Rengi Fikirleri

Reklamlar

Esmer kadınlar için saç rengi seçimi bazen çok ciddi bir iş olabilir. Bir saç değişikliğini tartışırken, ilk içgüdünüz platin sarısı veya itfaiye aracı kırmızısı olabilir. Klasik kahverengi saç rengi fikirlerini gözden kaçırmak olasıdır ancak gerçekten koyu renklere de bir şans daha vermelisiniz. Sarışınların daha çok eğlendiğine karar verenler sayesinde, kahverengi saçların üzerine sık sık “sıkıcı” etiketi yapıştırılır, bu da gerçeklerden daha uzak olamaz. Aslında, kahverengi, en çok yönlü tonlardan biridir. Tona bağlı olarak klasik, sinirli veya gizemli olarak okunabilir. Tüm cilt tonlarına gerçekten çok yakışıyor. Ayrıca, pandemi yüzünden kuaföre gidemediyseniz ve doğal bir esmerseniz doğal renginizi kucaklamak için daha iyi bir zaman olamaz.

Esmer bir kadınsanız geçmek istiyorsanız, her zamankinden daha fazla seçenek var. Bu sezonun favori esmer kadınlar için saç rengi, karamel ve kırmızı tonlarıdır. Karamel kıvrımları veya neredeyse kırmızı renk tonları olsun, doğal saçlarınıza biraz sıcaklıkla canlandırıyor. Bal rengi, kestane kahvesi, fıstık ezmesi rengi ve sarımsı tonlardan oluşan boyutlara sahip tonlar esmer kadınlar için saç renginde idealdir. Saç rengindeki sıcaklık daha fazla ışık yansıtır, bu da saçınızın daha parlak ve sağlıklı görünmesini sağlar.

Öte yandan, tonlarca esmer kadın kış için daha koyu ve daha zengin tonları seçiyor. Esmerler gizemli ve seksidir. Koyu renklerin seviyesi ve tonu, daha sıcak veya daha soğuk olsun, teninize uygun olduğu sürece herkes bu renkleri tercih edebilir. Tercihiniz ne olursa olsun, o anın en çok talep edilen esmer tonlarını bulmak için en iyi renk uzmanlarıyla konuştuk. Şu anda denemek için en iyi esmer kadınlar için saç rengi fikirlerini okumaya devam edin.

Reklamlar
Esmerlere Yakışan Saç Renkleri
Esmerlere Yakışan Saç Renkleri 

Esmerlere Yakışan Saç Renkleri 

Esmer kadınlar için saç rengi önerilerimiz farklı renklerin zengin tonlarından oluşuyor. İşte esmerlere yakışan saç rengi önerileri…

Kalın ışıltılar

Doksanların birçok trendi geri geliyor ve buna önemli ışıltılar da dahil. Bununla birlikte, gençliğinizin kalın balyajları demode oldu ve bunun yerine görünüm artık özelliklerinizi gerçekten vurgulamak için birkaç cesur yüz çerçeveleme ışıltısı hakkında. Teknik olarak bu tarz herhangi bir renk tonuyla çalışsa da, özellikle kahverenginize biraz parlaklık katmak istiyorsanız harikadır. Bu trend, saç bakımıyla uğraşmak zorunda kalmadan yüzünün oldukça hafif olmasını seven biri için en iyi sonucu veriyor. Kuaförünüzden, içine biraz bebek ışıltı veya balyaj serpilmiş abartılı bir ışıltı isteyin.

İlginizi çekebilir: Saç Neden Beyazlar

Karamel spiraller

Spiral ışıltılar, işleri kolay ve az bakım gerektirirken kahverengi saça boyut eklemenin mükemmel bir yoludur. Bu görünümü elde etmek için, yüzünüzün etrafında daha hafif parçalarla birkaç uçtan bal ve karamel ışıltılar yaptırabilirsiniz.

Reklamlar
Karamelli mocha
Karamelli mocha

Karamelli mocha

Esmerler için 2021’de her şey boyutla ilgili. Karamel mocha, sarışın hale gelmeden biraz parlaklık katmanın güzel bir yoludur. Bu rengi elde etmek için, bir folyo (folyo ve balyaj kombinasyonu) tekniği kullanır. Kuaförünüzden, yüzünüzün etrafında daha parlak parçalar, diğer her yerde yumuşak, köklü bir ışıltı ve uçlarda daha parlak parçalar olmasını istemenizi öneriyoruz.

Altın balyaj

Altın vurgular nedeniyle bu sıcak saç tonlu esmerlere, tatilden yeni gelmiş bir görüntü veriyor. Saçınızı doğal tutmak ve vurguları altın buğday renginde tutmak için saçınızın yalnızca bazı uçlarından parlaklık patlamaları olması gerekiyor.

Kestane kahvesi

Bu, değişiklik isteyen ama konfor alanından fazla uzaklaşmak istemeyen esmer insanlar için mükemmeldir. Saçınızı köklerde daha koyu tutun ve bunaltıcı olmayan bir boyut için uçlara biraz ışıltı katın.

Çok renkli örgüler
Çok renkli örgüler

Çok renkli örgüler

Örgülerinize daha da fazla boyut eklemek için kahverenginin farklı tonlarını karıştırabilirsiniz. Afro saç örgülerine daha zengin ve muhteşem bir görüntü vermek isterseniz çok renkli örgüleri deneyebilirsiniz.

Havalı esmer tonları

Bu sonbaharda daha sıcak tonlar kesinlikle bir an yaşarken, klasik bir havalı koyu kahve tonları ile asla kötü görünemezsiniz. Bunu evde denemeyi düşünüyorsanız, yanlış yapıldığında kolayca turuncuya dönebileceği için bu tonların profesyonellere bırakılması gerektiğini unutmayın. Saç stilistinizden soğuk alt tonlu bir orta kahverengi isteyin ve kırmızı tonları uzak tutmak için yeşil bir şampuan kullanın.

Ahşap kahvesi tonları

Bu, daha açık renk olmadan rengini değiştirmek isteyen ama yine de küçük bir şey isteyen daha koyu esmerler için güzel bir seçenek. Muhteşem bir lake ahşap mobilya parçasının nasıl kahverengi girdaplara sahip olduğunu ve ne kadar boyutlu göründüğünü düşünün. Bunu yansıtmak için saç stilistinizden, dönen uçuk kül rengi ve açık kahverengi tonları olan zengin, koyu bir taban isteyin. Bitirmek için bir parlak bir ışıltı, saçınıza aynı lake efektini verecektir.

Zencefil birası rengi
Zencefil birası rengi

Zencefil birası rengi

Saçlarınızda hafif bir kızıl tonu istiyorsanız ancak tam kızıl bir saç istemiyorsanız, koyu saçlara biraz kırmızı tonlar ekleyin. Kırmızı, herkesin bildiği gibi yüksek bakım gerektirir, ancak bu şekilde yapıldığında, ayak uydurması kolaydır. Tek yapmanız gereken, saç tabanınızı değiştirmeden, güneşte öpülmüş karamel ve altın tonlarında ışıltılar uygulatmaktır.

Long island ice tea rengi

İçecekten ilham alan tonlar geri döndü. Bu tonlar, tam bronz bölgeye adım atmadan biraz boyut ve hafiflik isteyen esmerler için harika. Kahverengi saçlarınızı iki ton açtırmak için orta küllü sarışın kullanabilirsiniz ve yüz çerçevesinin ve uçlarının saçının geri kalanından biraz daha açık olduğundan emin olun. Bunu evde denemek istiyorsanız, bunu yalnızca doğal bir esmerseniz yapın, çünkü boyalı kahverenginin rengi açmak için bir ağartma işlemine ihtiyacı olacaktır. Kuafördeyseniz, yüz ve uçlarda yoğunlaşan soğuk tonlu vurgular için stilistinizden isteyin.

Bal kahvesi saç rengi

Bu görünüm, daha derin ve koyu tonlarda çok sert bir değişiklik olmaksızın eğlenceli ve baş döndürücü… Daha açık tonlar seçecekseniz, saçınızı renkle başa çıkacak kadar sağlıklı tutmanın önemini bilmelisiniz. Yapmak isteyeceğiniz son şey, zaten zarar görmüş saçlara kimyasal bir işlem uygulamaktır. Profesyonel bir ipucu, saçınızı sağlıklı, parlak ve nemli tutmak için bir bakım programına sahip olmaktır. Bu, evde derin bir bakım tedavisi kadar basit olabilir.

Sıcak renkler
Sıcak renkler

Sıcak renkler

Sıcak renk trendi bir adım yukarı taşımak ve buklelerinizi öne çıkarmak istiyorsanız, köklerde ve uçlarda farklı tonlar deneyin. Evde benzer bir görünüm elde etmek için, köklerde kestane rengi ve uçlarda bal rengi tonlarına boyamayı öneriyoruz. Her iki renk de sıcak tarafta olduğu için sonuç doğal görünüyor.

Kumlu bej bronz tonları

Sarı tonları istiyorsanız ama koyu renk saç köklerinizi geride bırakmak istemiyor musunuz? Temelde sarışın ve kahverenginin bir karışımı olan bronzu deneyin. Biraz daha koyu nötr bir baza sahip yüzünüzün etrafında ve saçınızın tamamında birkaç parlak parça olacak. Köklü bir sarışın veya çok kumsalda açılmış saç görüntüsü yaratan daha yüksek bir ombré yaptırabilirsiniz.

Tarçın kahvesi tonları

Koyu renk saçlarınıza biraz kırmızı eklemenin başka bir yolu mu? Bu sonbaharda Instagram’da patlayan tarçın kahvesi tonları… Halihazırda esmer bir tabanınız varsa, bu tonu elde etmek oldukça kolaydır. Tek gereken biraz daha sıcak ışıltılardır. Esmer renk paletine eklenen bu sıcaklık, birçok farklı ciltte çok şık ve güzel görünür. Trendi takip etmek için kuaförünüzden sıcak kahverengi tonlar istemeniz gerekir. Formüllerinin temeli olarak esmer bir renk kullanabilirler ve bu yeni parıltıyı yaratmak için karışıma ince bronzlar ve kırmızılar ekleyebilirler.

Esmer saç rengi

Derin, zengin, tek tonlu esmer, son birkaç yıldır trend olan daha güneş öpülmüş ombré tonlarından havalı bir geçiştir ve her ten üzerinde harika görünür. Emma Roberts’ınki gibi bir parlaklık ve taze, keskin olmayan bir kesimle bu rengin düz görünmesi yerine boyutlu görünmesini sağlayın.

Altın kahve saç rengi
Altın kahve saç rengi 

Altın kahve saç rengi 

Altın kahve saç rengi son yıllarda trendlerde üst sıralarda. Gösterişli, ilgi çekici ve karakterli altın kahve saç rengini, koyu kahve saçların uçlarında ya da saç aralarında kullanabilirsiniz.

Esmere Yakışan Saç Renkleri İsimleri

Esmere yakışan saç renkleri isimlerini merak ediyorsanız bu bölümde bulabilirsiniz.

Işık patlamaları

Eğlenceli ama gösterişli bir hava için, uçlarınıza biraz hafiflik ekleyin ve diğer her şeyi monoton tutun.

Karamel balyaj

Şimdi o yaz bitti, hala kumsalda güneşten öpülmüş bazı ışıltılarla kumsalda bir gün geçirebilirsiniz. Az bakım gerektiren bir görünüm için, tam bir ışıltı isteyin.

Kehribar parıltısı
Kehribar parıltısı

Kehribar parıltısı

Bu yaz sarışın olduktan sonra, sonbahar için saç tonlarınızı tekrar değiştirebilirsiniz, bu sefer daha şık ve gösterişli sıcak kehribar parıltılı kahve tonları kullanabilirsiniz.

Karamel şeritler

Kırmızı olmayan ama baştan sona sıcaklık unsurları olan iyi bir esmeri seviyoruz. Gerçekten dengeli bir sonuç veriyor. Doğal bir esmerseniz, stilistinizden tabanınızdan bir veya iki seviye daha hafif orta ışıklar ve nötr-sıcak vurgular ve ışıltılar isteyin. İkisinin birleşimi, istenmeyen sıcak tonlardan uzak duracak ve kıpkırmızı görünmeden çok güzel bir şekilde ortaya çıkacak. Doğru yapılırsa, esmerlerde sıcak tonları rakipsizdir.

Sandal ağacı rengi ışıltıları

Parlak ışıltılar, boyut eklemek söz konusu olduğunda en iyisidir ve çok fazla sert bir değişiklik olmadan buklelere açılır. Bu renk, daha kalın, koyu saçlı olanlar için en iyi sonucu verir. Daha açık renk şeritleri, güzel doğal dokuları vurgulamak için ayrım sağlar. İnce kül bronz vurgular bunun için idealdir.

Bronz parıltılar
Bronz parıltılar

Bronz parıltılar

Öte yandan, kırmızıyı seviyorsanız, daha açık olmak zorunda kalmadan biraz sıcaklık katan bronz parıltı gibi bir ton deneyin. Daha sıcak tonların esmer tonlara yeni bir soluk getirmek için mükemmel olduğunu ve hem daha açık hem de koyu saçlardan kahverengiye geçiş için kolay bir hiledir. Kuaförde bronz tonlu bir renk parlaklığı isteyin. Evde, 6BZ Autumn Bronze Light Caramel Brown Clairol Natural Instincts gibi tonları deneyin.

Sıcak kahverengi tonları

Öne çıkanlardan hoşlanmıyorsanız, sadece bir dokunuşla saçlarınızın her yerinde sıcak kahverengi tonları kullanın.

Espresso kahvesi

Esmer saçlar nihayet trend oldu. Yıllarca süren balyaj ve sarışın trendinin ardından, birçok esmer derin, zengin, espresso kahvesinin sadeliğine ve güzelliğine geri dönüyor. Hemen hemen tüm cilt tonlarını ve göz renklerini düzleştirdiği için Meghan Markle’ınki gibi zengin bir tonu seviyoruz ancak doğal saç renginize bağlı olarak, ne kadar koyu, ne kadar açık olduğunu seçebilirsiniz.

Çarpıcı balyaj rengi
Çarpıcı balyaj rengi

Çarpıcı balyaj rengi

TikTok’ta herhangi bir zaman geçirdiyseniz, Avril Lavigne ve Hot Topic’i akla getiren bir sarı saç balyajına ya da koyu renkli bir saçın ön kısmında beyaz bir tutam balyaja rastlamışsınızdır. Evde saç boyama özelliği sayesinde internette bu trend bir süredir güçlü bir şekilde ilerliyor.

Koyu maun rengi

Ahşap kahverenginin daha derin, daha koyu ve daha sıcak bir versiyonu gibi ve çok güzel bir saç rengi olan koyu maun rengi yüz hatlarınızı ortaya çıkaracağı için idealdir. 

Yumuşak kahve ışıltılar

Koyu renk saçlardanızda büyük bir değişiklik yapmadan, rengini kırmak istiyorsanız, saçlarınızda çok az havalı kahve ışıltılar deneyin. Saçınızı koyu renkte tutun tutun, ancak aralarına bazı yumuşak balyajlar attırın. Parlaklık, donuk bir esmere ekstra parlaklık kazandırmaya ve istenmeyen kırmızı tonlardan kurtulmaya da yardımcı olur.

Çikolata rengi ombre

Süper ince bir ombré anı için saç tonunu aynı tutun. Saç tonunuzun yoğunluğunu çok az değiştirmesini sağlayın ve koyu kahve saçlarınıza kuaförünüzden çikolata rengi ombre eklemesini isteyin. Çok şık ve harikulade görünüyor.

Altın çikolata tonları
Altın çikolata tonları

Altın çikolata tonları

Kırmızı okumayan biraz sıcaklık eklemek istiyorsanız, bunun yerine altın vurgular kullanın. Bu, daha sıcak altın tonları, esmer tenin alt tonlarına çok iyi uyum sağlıyor. Bu görünüm, sağlıklı bir görünüm yaratacak ve tonlarca yeni parlaklığı yansıtacak altın alt tonlar ekliyor.

Cold brew kahvesi 

Şuna bakın, saçlarınızı muhteşem gösterecek esmer kadınlar için saç rengi fikri… Cold brew kahvesi tonlarını yıl boyunca çok şık bir biçimde kullanabilirsiniz. İlk olarak çok boyutlu kahverengi tonlar, zengin bir maun etkisi yaratan ince kırmızımsı bir sıcaklıkla eşleştirilebilir.

Kahverengi bebek ışıltılar

Evet, herkesin konuşabileceği tek şey kalın ışıltılar, ancak Priyanka Chopra’nın ince vurgulu bebek ışıltıları çok güzel ve aynı derecede hoş görünüyor.

Kahverengi bira rengi

Kahverengi bira rengi saç, derin bir maun tabanına ve amber tonlarında ışıltılara sahiptir. Sağladığı zenginlik ve derinlik nedeniyle geleneksel esmerlerden farklı. Bazı insanların geleneksel esmerlerle bağdaştırdığı pirinç tonlar ya da buruk tonlar olmadan sıcak tonları içinde taşır. Yılın bu zamanı için bu renk mükemmel bir fikirdir çünkü bu, soğuk hava için daha derine ve daha zengin tonlara gitmenin ve yine de bir sıcaklık dokunuşu sunmanın harika bir yolu.

Erimiş karamel rengi

Ne derler bilirsiniz! Bozulmadıysa tamir etmeyin. Karamel kahverengi vurgularla asla kötü görünmezsiniz. Bu çok yumuşak erimiş bir karamel rengi ve çok güzel. Doğal tonunuz ne olursa olsun yumuşak bir görünüm elde edebilirsiniz. Doğal renginizden en fazla iki ila üç ton daha açık olan yumuşak bir balyaj vurgusu isteyin.

İlginizi çekebilir: Kepeksiz Saçlar İçin Saç Derisini Eksfoliye Etme Yolları

Begonya Kadın’ı YouTube kanalımızdan da takip edebilirsiniz!

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx