Sağlık

Enzofen Vajinal Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Enzofen Vajinal Krem Faydaları

Reklamlar

Enzofen vajinal krem, genital bölgedeki çeşitli maya, mantar ve bakteriyel enfeksiyonlarını tedavi eden bir üründür. Peki Enzofen vajinal krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

UYARI! İlaç Satışı İnternet Sitelerinden Yapılamaz. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır.

Enzofen 2 Vajinal Krem Nedir?

Bu krem candida albicans veya diğer maya veya mantarların (vajinal pamukçuk veya kandidiyaz olarak da bilinir) neden olduğu enfeksiyondan kaynaklanan vajina iltihabı yani vajinit tedavisi için kullanılır.

Reklamlar

Enzofen Vajinal Krem Fiyatı

Bu vajinal kremin güncel eczane satış fiyatı 54,67 TL’dir.

Enzofen Krem Ne İşe Yarar?
Enzofen Krem Ne İşe Yarar?

Enzofen Krem Ne İşe Yarar?

Bu krem, antifungaller adı verilen bir ilaç grubuna aittir. Mantarın oluşumunu ve çoğalmasını durdurarak çalışır ve vajina enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılır. Mantar hücre zarını yok ederek mantarları öldürür.

Bu krem sadece harici kullanım içindir. Doktorunuzun önerdiği doz ve sürede kullanmalısınız. Daha iyi sonuçlar için gece kullanmak en iyisidir. İlacı doktorunuzun size söylediğinden daha uzun süre kullanmayın ve durumunuzun iki ila dört haftalık tedaviden sonra düzelmezse doktorunuza bildirin. İlacı kullanmadan önce etkilenen bölge temiz olmalıdır. Bu ilacı uygulamadan önce ve sonra ellerinizi iyice yıkamalısınız. Daha iyi hissetseniz bile, dozajı tamamlayana kadar kullanmayı bırakmayın.

Yaygın yan etkilerden bazıları vajinal yanma hissi, kaşıntı ve tahriştir. Yan etkiler sizi rahatsız ediyorsa veya geçmiyorsa, doktorunuza bildirin. Bu krem, prezervatif ve diyaframı daha az etkili hale getirir, doktorunuza uygun doğum kontrol yöntemini sorun.

Reklamlar

Ağızdan veya enjeksiyonla aldığınız diğer ilaçların çalışma şeklini etkilemesi olası değildir, ancak daha önce benzer bir ilaç kullandıysanız ve alerjik reaksiyon geçirdiyseniz kullanmadan önce doktorunuzla konuşun. Bu ilaç sadece hamilelik sırasında açıkça ihtiyaç duyuluyorsa kullanılmalıdır.

Enzofen Antibiyotikli Vajinal Krem Faydaları

Bu krem, antifungal bir ilaçtır. Hücre zarını tahrip ederek mantarların büyümesini öldürür ve durdurur, böylece cilt enfeksiyonunuzu tedavi eder.

Vajinal mantar enfeksiyonlarında kullanılan bu krem, yetişkinlerde mantarların neden olduğu enfeksiyonları tedavi etmek için kullanılır. Sahip olabileceğiniz semptomları hafifletmek ve enfeksiyonu temizlemek için mantarların büyümesini durdurarak çalışır. Bu ilaç ağrı ve kaşıntıdan kurtulma sağlar ve akıntıyı azaltır. Belirtileriniz geçse bile ilacı reçete edildiği sürece kullanmaya devam edin. Bu, enfeksiyonun geri gelmesini önleyecektir.

Enzofen Vajinal Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

 • Enzofen vajinal kremi lateks (kauçuk) prezervatiflere ve diyaframlara zarar verebilir ve bu nedenle onları hamileliği önlemede etkisiz hale getirir. Bu ilacı kullanırken alternatif bir doğum kontrol yöntemi kullanmalı veya tercihen enfeksiyon geçene kadar seks yapmaktan kaçınmalısınız. Hala enfeksiyon varken seks yapmanın enfeksiyonu partnerinize bulaştıracağını ve daha sonra onu size geri aktarabileceğini unutmayın.
 • Cinsel partnerinizde pamukçuk belirtileri varsa (peniste ağrı ve kızarıklık, sünnet derisinde gerginlik veya penisten beyaz, kokusuz bir akıntı varsa), yeniden enfekte olmanızı önlemek için bunların sizinle aynı zamanda mantar önleyici bir kremle tedavi edilmesi önemlidir. Doktorunuza veya eczacınıza danışın.
 • Herhangi bir kaşıntı ve akıntı düzelmiş olsa ve enfeksiyon ortadan kalkmış gibi görünse bile, bu ilacın öngörülen seyrini bitirmek önemlidir. Bu, enfeksiyonun tamamen tedavi edilmesini sağlamak ve böylece tekrar etme olasılığını azaltmak içindir.
 • Belirtileriniz devam ederse veya tedaviden sonra tekrar gelirse doktorunuza danışmalısınız.
 • Diğer benzer antifungal ilaçlara alerjisi olan kişiler, örneğin klotrimazol alerjisi olan kişiler bu kremi kullanmamalıdır.
 • Bu ilaç çocuklar için tavsiye edilmez.
 • İçeriğindeki herhangi bir maddeye alerjiniz varsa bu ilaç kullanılmamalıdır. Daha önce böyle bir alerji yaşadıysanız lütfen doktorunuza veya eczacınıza haber verin.
 • Alerjik reaksiyon yaşadığınızı düşünüyorsanız bu ilacı kullanmayı bırakın ve derhal doktorunuza veya eczacınıza haber verin.
 • Hamilelik veya emzirme döneminde belirli ilaçlar kullanılmamalıdır. Bununla birlikte, diğer ilaçlar hamilelik veya emzirme döneminde güvenle kullanılabilir ve anneye faydaları doğmamış bebek için risklerden daha ağır basar. Herhangi bir ilacı kullanmadan önce hamileyseniz veya hamilelik planlıyorsanız daima doktorunuzu bilgilendirin.
 • Bu ilacın hamilelik sırasında kullanım güvenliği belirlenmemiştir. Anneye yönelik potansiyel faydaları, gelişmekte olan bebek için herhangi bir riskten ağır basmadığı sürece hamile kadınlarda kullanılmamalıdır. Doktorunuzdan tıbbi yardım alın.
 • Hamileyseniz ve doktorunuz size vajinal krem ​​yazmanın uygun olduğuna karar verdiyse, aplikatöre kremi yerleştirmek için kullanırken ekstra özen göstermelisiniz (vajinaya çok derine yerleştirmeyin).
 • Bu ilacın anne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir. Emziren kadınlarda, anneye yönelik potansiyel faydaları, emziren bebeğe yönelik herhangi bir riskten ağır basmadığı sürece kullanılmamalıdır. doktorunuzdan tıbbi yardım alın.

Enzofen Vajinal Krem Nasıl Kullanılır?

Bu krem sadece harici kullanım içindir. Doktorunuzun önerdiği doz ve sürede kullanın. Kullanımdan önce talimatlar için etiketi kontrol edin. Etkilenen bölgeyi temizleyin ve kurulayın ve aplikatör kullanarak kremi uygulayın. Uygulamadan sonra ellerinizi yıkayın.

Enzofen Vajinal Krem Yan Etkileri

Bu kremin yan etkileri arasında vajinal yanma hissi, kaşıntı ve tahriş vardır. Çoğu yan etki herhangi bir tıbbi müdahale gerektirmez ve vücudunuz ilaca alıştıkça kaybolur. Devam ederlerse veya onlar için endişeleniyorsanız doktorunuza danışın.

Google News de bize abone olun.

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx