Magazin

Nilperi Şahinkaya sevgilisi? Nilperi Şahinkaya kaç yaşında?

Reklamlar

Nilperi Şahinkaya, hayatının birçok senesini farklı yerlerde geçirmiş ve birçok ülke geziş olan başarılı bir oyuncudur. Babasının mesleğinden dolayı birçok ülke gezmek zorunda kalan Şahinkaya, anne ve babasının ayrılmasının ardından annesi ile Türkiye’ye dönüş yapmıştır ve şuan burada yaşamaktadır. Şahinkaya hakkında merak edilen birçok sorunun yanıtını, yazımızın devamında bulabilirsiniz. Keyifli okumalar..

Nilperi Şahinkaya kimdir?

Nilperi Şahinkaya 23 Şubat 1988 tarihinde Senegal’de dünyaya gelmiştir. Babasının diplomat olmasından ötürü ilkokulu Paris’te, ortaokulu ise Bern’de tamamlamıştır. Dedesi gördüğü bir rüya sebebi ile isminin yanına peri kelimesinin eklenmesini istemiştir. 2003 yılında Ankara’ya yerleşmiş ve 2006 yılında Charles de Gaulle Fransız Lisesini bitirmiştir. 2006-2010 yılları arasında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesinde öğrenim görmüştür.

Babasının diplomat olmasından kaynaklı birçok ülke gezmiş ve görmüştür. Babası Salim Levent Şahinkaya’dır. Okul yıllarında Deniz Yıldızı adlı dizide rol almıştır. Üniversiteden, Yüksek Şeref Listesine girerek mezun olmuştur. 2010’un Haziran ayında Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisine seçilerek İstanbul’a yerleşmiştir.

Reklamlar
Nilperi Şahinkaya sevgilisi? Nilperi Şahinkaya kaç yaşında?
Nilperi Şahinkaya sevgilisi? Nilperi Şahinkaya kaç yaşında?

Öyle Bir Geçer Zaman Ki’de canlandırdığı Mesude karakterinin ardından Kayıp dizisinde Defne ve Sedef karakterlerine can vermiştir. Kiraz Mevsimi adlı dizide başrollerden biri olan Şeyma karakteri ile büyük çıkış yapmış ve çok geniş kitlelere erişmeyi başarmıştır. N’olur Ayrılalım adlı dizide başrollerden olan Temmuz Akıncı karakterine can vermiştir.

Başrollerini Zerrin Tekindor, Tardu Flordun, Şükrü Özyıldız ile paylaştığı, Oyun Atölyesi’nde sahnelenen Kim Korkar Hain Kurttan oyununda Honey karakteriyle yer almıştır. 2017 Ocak ayında ise Ay Yapım tarafından, Çağrı Vila Lostuvalı yönetmenliğinde atv’de yayınlanan, başrollerini Kerem Bürsin ve Leyla Lydia Tuğutlu’nun paylaştığı Bu Şehir Arkandan Gelecek dizisinde Aslı karakterini canlandırmıştır.  3 sene Duseldorf, 4 sene Paris, 4 sene Bern’ de yaşamıştır fakat, 15 yaşında anne ve babası boşanınca annesiyle beraber Türkiye’ye dönmüştür.

Nilperi Şahinkaya kaç yaşında?

23 Şubat 1988 tarihinde dünyaya gözlerini açan başarılı oyuncu, 2022 yılnın Şubat ayı itibariyle 34 yaşındadır.

Nilperi Şahinkaya aslen nereli?

Şahinkaya’nın Senegal’in başkenti olan Dakar’da dünyaya geldiği bilinmekle beraber aslen nereli olduğu hakkında herhangi bir bilgi bulunmamaktadır.

Reklamlar

Nilperi Şahinkaya boy kilo

Güzel ve başarılı oyuncu 1.67 boyunda ve 54 kilogram ağırlığındadır.

Nilperi Şahinkaya burcu?

Nilperi Şahinkaya Balık burcudur.

Nilperi Şahinkaya estetik mi yaptırdı?

Yapılan bir röportajda estetiğe karşı olmadığını fakat kendisinin yaptırmaya korktuğunu belirten Şahinkaya, estetik iddialarının çoğunu yalanlıyor ve kabul etmiyor. Zaman geçtikçe yüzünün inceldiğini ve hatlarının oturduğunu savunmaya devam etmektedir.

Nilperi Şahinkaya sevgilisi? Nilperi Şahinkaya kaç yaşında?
Nilperi Şahinkaya sevgilisi? Nilperi Şahinkaya kaç yaşında?

Nilperi Şahinkaya bildiği diller?

Güzel oyuncu İngilizce’nin yanı sıra Fransızca, Almanca ve İtalyanca’da bilmektedir. 

Nilperi Şahinkaya mesleği

Kendisi uzun yıllardır oyunculuk yapmaktadır ve günümüzde de mesleğine devam ettiği bilinmektedir.

Nilperi Şahinkaya dizileri

İlk olarak televizyon kariyerine Deniz Yıldızı isimli dizi ile başlamıştır. Nilperi Şahinkaya, 2013 yılında “Kayıp” adlı dizide rol aldı. 2023 – 2014 sezonunda “Kim Korkar Hain Kurttan?” adlı tiyatro oyununda rol aldı. Nilperi Şahinkaya, 2014 yılında “Kiraz Mevsimi” adlı dizide başrolleri Dağhan Külegeç, Özge Gürel, Serkan Çayoğlu ile paylaşmış ve bu dizi ile kariyerinde büyük çıkış yakalamıştır. 

Yer aldığı projeler ise şu şekilde sıralanabilir;

  • 2016- N’olur Ayrılalım
  • 2017- Bu Şehir Arkandan Gelecek
  • 2018- Yaşamayanlar
  • 2019-2021- Aynen Aynen
  • 2019- Kuzgun
  • 2020- Yeni Hayat
  • 2021- Yasak Elma
  • 2022- Nasıl Fenomen Oldum
  • 2022- Erşan Kuneri

Nilperi Şahinkaya evli mi?

Emre Yusufi ile iki yıldır bir birliktelik içinde olan Nilperi Şahinkaya, ‘evlilik düşünüyor musunuz?’ sorularına ‘Evlilik beni korkutuyor’ diyerek cevap vermiştir. Kendisi şuan da Emre Yusufi ile aşk yaşamaktadır fakat henüz evli değildir.

Nilperi Şahinkaya sevgilisi?

Başarılı oyuncunun aşk hayatı magazin gündeminde oldukça fazla yer edinmektedir. Emre Yusufi ile aşk yaşayan Şahinkaya’nın mutu olduğu adeta yüzünden okunmaktadır. Özellikle doğum gününde Emre Yusufi’nin bir mekan kapatması ve tüm dostlarını çağırarak sevgilisinin doğum gününü kutlaması tüm dikkatleri üzerlerine çekmiştir. Doğum günü pastasında ise ‘İyi ki doğdun tavşan’ yazması takipçilerini hem güldürmüş hem de sevindirmiştir.

Nilperi Şahinkaya sevgilisi? Nilperi Şahinkaya kaç yaşında?
Nilperi Şahinkaya sevgilisi? Nilperi Şahinkaya kaç yaşında?

Nilperi Şahinkaya İnstagram adresi

Kısa sürede geniş kitlelerin odağı haline gelen güzel ve yetenekli oyuncunun İnstagram hesabında 1.2M takipçisi bulunmaktadır. Aşağıdaki linkten profiline ulaşabilirsiniz.

Nilperi Şahinkaya İnstagram adresi https://www.instagram.com/nilperi/?hl=tr

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz Dilan Telkök ve Berkay Hardal ayrılıyor mu? Hakkında ki tüm detayları ve sıkça sorulan soruları derlediğimiz diğer yazımıza göz attınız mı?

Merve Ekinci

Renkli kişiliğim ile efsane içerikler üretmeye geldim. Asla vazgeçmeyen her kadın gibi biraz süslü ve ne istediğini bilen biriyim. Kafamın içinde kurduğum senaryoları yazılarıma aktarıyorum. Umarım sizlerde keyifle okursunuz.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx