Haber

Özcan Deniz ve Feyza Aktan davasında karar!

Reklamlar

Özcan Deniz ve Feyza Aktan davasında karar! Ünlü şarkıcı ve oyuncu Özcan Deniz’in eski eşi Feyza Aktan’a şiddet gösterdiği iddiasıyla 1 yıl 6 aya kadar hapis cezasıyla istemiyle yargılandığı davada, mahkeme son kararını açıkladı. Mahkeme, ünlü şarkıcı Özcan Deniz’in beraatine karar verdi. İstanbul 21. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya şikayetçi taraf olan Feyza Aktan ve sanık olan Özcan Deniz yer almadı. İki tarafın avukatları ise duruşma salonunda hazır oldular.

Savcı Mütalaasını Açıkladı

Özcan Deniz ve Feyza Aktan’ın duruşmasına bakan savcı mütalaasını açıkladı. Duruşma savcısı mütalaasında sanık Özcan Deniz ile şikayetçi olan Feyza Aktan arasında 2017’de

Yaşandığı iddia edilen olayda iki tarafın evli olmadığı ve başvurulan şikâyetin 6 ay içerisinde yapılmadığı gerekçesiyle davanın düşürülmesine, 2018 yılında Muğla’da yaşandığı söylenilen olayda tanıkların ifadelerinde çelişkilere rastlanıldığına ve darp raporu alınması şartı ile beraatine, 2019 Haziran’da Almanya’da yaşandığı iddia edilen olayda şikâyet müddeti geçmesi sebebiyle davanın düşürülmesine karar verilmiştir.

Reklamlar

Ünlü Şarkıcı Özcan Deniz Beraat Etti

Yargılandığı davada mahkeme, sanık Özcan Deniz’e 2017 ve 2019 yılında şikayetçi taraf Feyza Aktan’a yönelik olan Türkiye’de ve Almanya’da “Basit yaralama” suçunu 6 aylık süresinin ardında şikâyette bulunması sebebiyle davanın düşürülmesini talep etmiştir. Mahkeme, sanık Özcan Deniz’in 2018 senesindeki “Basit yaralama” suçunu işlediğine dair kesin ve net bir delil olmadığından dolayı ve delil elde edilemediğinden dolayı beraatini istemiştir.

İddianame

Feyza Aktan’ın dilekçesini sunduğu, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Feyza Aktan’ın eski eşi olan ünlü şarkıcı Özcan Deniz’in 3 sene önce Sarıyer’deki evlerinde kendisine tokat attığını, daha sonra pişman olduğunu dile getiren Özcan Deniz’den şikayetçi olmadığını söylediğini niteledi. Ünlü şarkıcı Özcan Deniz’in 2018 senesinde Göcek’te de kendisini darp ettiğini, o zaman da aynı şekilde şikayetçi olmadığını söyleyen Feyza Aktan, üçüncü darp olayının ise Almanya’da meydana geldiğini anlatıldı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Özcan Deniz’in “Yaralama” suçu sebebiyle 6 aydan 1 yıl 6 aya kadar süre ile hapis istemiyle cezalandırılması isteniyordu.

Faydalı olabilecek diğer içerikler

Munise Demircioğlu

Reklamlar
Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx