Magazin

Pınar Yılmaz Kimdir?

Reklamlar

Sosyal medyada birçok takipçisi olan model Pınar Yılmaz aslında başarılı bir İngilizce Öğretmenidir. Hakkında merak ettiklerinizi yazımızda bulabilirsiniz.

Pınar Yılmaz eğitim hayatında çok başarılı olan İngilizce Öğretmenliği bölümüne birinci olarak giren sonrasında da yüksek lisans yapan fakat maddi kaygılar ve modelliğe olan ilgisinden dolayı modellik mesleğine geçiş yapan genç öğretmendir.

Pınar Yılmaz Eğitim

Pınar Yılmaz Edirne Öğretmen Lisesi’nde okumuştur. Sonrasında birinci olarak girdiği Trakya Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünü bitirmiştir. Lisans eğitimini üçüncü olarak tamamlamıştır. Yüksek lisans için Ales ve Kpds sınavlarına girerek başarılı olmuştur ve mastere başlayarak tez aşamasına gelmiştir. 1 buçuk yıl kadro açılsın diye öğretmenlik yapmak için beklemiştir.  Ancak okulun ve evin masrafları olunca ailesinin yanına Aydın Söke’ye taşınmıştır. Onlara yakın bir yere taşınarak modellik yapmak istediğini ve profesyonel şekilde başlamak istediğini söylüyor. Ve Müjdat Gezen Sanat Merkezinde oyunculuk eğitimi almıştır.

Reklamlar

Pınar Yılmaz’ın Lisans eğitimini tamamladığı yıl yayınladığı makale uluslararası yayınlarda yer almıştır. Ve akademik alanda araştırmalarından dolayı birkaç plaketi vardır.

Pınar Yılmaz
Pınar Yılmaz

Pınar Yılmaz Öğretmenlikten Modelliğe

Pınar Yılmaz aklına ilk modelliğin gelmesinin sebebine kuzeninin hostes olduğunu ve grev yaptıkları için işsiz olduğunu söylüyor. Gittiği fotoğraf kursunda arkadaşına poz verdiğini bu işi sevdiğini sonrasında model olmaya karar verdiğini söylüyor.

Şu anki işini çok sevdiği için model olmayı çok isteyip atanamamayı bahane ettiği düşünülebileceğini söylüyor. Fakat eğer atanıp öğretmen olsaydı aynı disiplini kendi alanında da göstereceğini dile getiriyor.

Model olma kararına annesinin destek olduğunu, fakat babasının koruyup kollamaya çalıştığı ve kıskandığını söylüyor. Ama ikisi de iş ahlakını kaybetmeyeceğini bildiği için yanında olmuştur.

Reklamlar

Küçüklükten beri öğretmenliğe çok fazla hevesli olmadığını ancak ücret garantisinin bu mesleğe ittiğini söylüyor. Ancak öğretmenliği gene de yapabileceğini özel ders vererek öğretmenlik mesleğinde de yer alabileceğini düşündüğünü söylüyor.

Modelliğin maddi anlamda ücret garantisi olmadığı için öğretmenliğin daha iyi olduğunu ayda ne kadar kazanacağının belli olduğunu ancak modellikte böyle bir durumun olmadığını söylüyor. Staj yaptığı ortaokuldaki öğrencilerinin model olduğunu görmüş olabileceğini ve bunun da bir meslek olduğunu söylüyor.

Pınar Yılmaz
Pınar Yılmaz

Pınar Yılmaz ve Estetik

Modellikte vücudunun 90-60-90 olması gerektiğini ve bu yüzden göğüs estetiği yaptığı söylüyor. Abiye kıyafet ve gelinlikte daha iyi durduğunu dile getiriyor.

Pınar Yılmaz’ın Hedefi Oyunculuk

Pınar Yılmaz oyunculuk yapmak istediğini söylüyor. Oyunculuğun sadece dış görünüşün yeterli olmadığını kendini geliştirmeye devam edeceğini söylüyor. Her türlü eğitimi alıp kendini geliştirmek istiyor.

Pınar Yılmaz Kültür Bakanlığı Ege Bölgesi tanıtım filminde rol almıştır. TRT’de yayınlanan Zengin Kız Fakir Oğlan dizisinde oynadığını söylüyor.

Birikimleri ve deneyimleri ile son teknolojiyi uygulayacağı bir platformda çalışmak istediğini söylüyor. Ticaret ve eğitimi harmanlamak istediğini vurguluyor. Gençliğinin tadını çıkarıp bol bol seyahat etmek istediğini dile getiriyor.

Pınar Yılmaz
Pınar Yılmaz

Pınar Yılmaz ve Modellik Hakkında

Yeni model olmak isteyenlere öncelikle bir diploma sahibi olmalarını tavsiye etmiştir. Dil bilmenin çok önemli olduğunu mutlaka bir yabancı dil öğrenmelerini söylemiştir. Ve mankenlik yapmak isteyenlere İstanbul ve İzmir’de yaşamalarının daha iyi olduğunu, iyi bir hocadan eğitim alması gerektiğini söylemiştir. Mankenliğe de ajansla ve yürüyüş eğitimleri alarak başlamalı ve deneyimin çok önemli olduğunu hangi açıdan poz verdiğini deneyerek görerek yola çıkarlarsa daha iyi olacağını dile getiriyor.

Pınar Yılmaz, manken ajansının çok fazla olduğunu ancak kalitenin düşmemesi için eğitim kalitesi yüksek ajanslarında daha çok olması gerektiğini söylüyor.


Pınar Yılmaz Dünya modacılarından vintage Chanel ve Yves Saint Laurent çok sevdiğini dile getiriyor.90’lı yıllarda çok güzel defileler yaptığını bu defilelerde bulmayı çok isterdim diyerek sevgisini dile getiriyor. Şimdilerde de Dior’un defilelerinin görkemli geçtiğini söylüyor. Paris’e gittiğinde izlediğini ve defilenin bir parçası olmayı çok istediğini söylüyor. Türkiye’de podyumda en beğendiği isimlerin Çağla Şikel ve Güzide Duran olduğunu söylüyor.

Pınar Yılmaz
Pınar Yılmaz

Pınar Yılmaz Hakkında Bilgiler

Pınar Yılmaz erken yatıp erken kalktığını ve kahvaltı ile güne başladığını söylüyor. Ve kahvaltı sırasında borsayı takip ettiğini çünkü para piyasalarının ve dünya ekonomisinin çok ilgisini çektiğini söylemiştir. Düzenli olarak spor yapmayı, ailesi ile vakit geçirmeyi ve yemek yapmayı çok sevdiğini söylüyor. Boş zamanlarında ailesi ya da arkadaşları ile yemek yediğini söylüyor. Akademik kariyeri devam ettiği için yabancı yayınları takip ettiğini ve sürekli okuduğunu dile getiriyor.

Aşk mı mantık mı sorusunu eskiden olsa aşk derdim şimdi daha mantık çerçevesinde yaklaşıyorum şeklinde yanıtlıyor. Ve arkadaşlarını seçerken de zeki ve içten olmalarına dikkat ettiğini dürüst olmasına önem verdiğini bu özellikleri taşıyan kişileri kendine daha yakın hissettiğini söylüyor.

Dünyadaki tek vazgeçilmezinin ailesi olduğunu mutluluk kaynağı ve güvenli limanının ailesi olduğunu söylüyor. Her şey bitti dediğiniz yerde bile aile en güçlü dayanağınız oluyor diyerek vurguluyor.

En sevdikleri olmazsa olmaz dediği şeylerin bilim dergilerinin, kişisel gelişim kitaplarının, felsefe kitapçıklarının kısacası okuduğu her şeyin kendisi ile özdeşleştiğini söylüyor. Okuduklarını dostları ile paylaşmayı, yürüyüş yapmayı ve yurt dışında yeni yerler keşfetmeyi çok sevdiğini söylüyor.

Ev işi yapmayı çok sevmediğini ancak evinin bütün işlerini kendisinin yaptığını stres attırdığını söylüyor. Ve yemek yapmayı çok sevdiğini davet ettiği misafirlerinden de olumlu tepkiler alınca daha çok mutlu olduğunu söylüyor.

Liseden beri düzenli olarak spor yaptığını en sevdiği sporların yoga, at binmek ve koşu yapmak olduğunu söylüyor. Yürüyüş ve koşmanın vücuda çok faydalı olduğunu herkesin yapması gerektiğini de vurguluyor.

İlknur Gülhan

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx