Cilt Bakımı

Cilt Bakım Cihazı Nedir? Cilt Bakım Cihazı Ne İşe Yarar?

Cilt Bakım Cihazı Markaları

Reklamlar

Cilt bakım cihazı, profesyonel cilt bakımında kullanılır. Fakat son yıllarda cilt bakım cihazlarının küçülmesiyle ve minimal hale gelmesiyle cilt bakım cihazı ve aletleri evlerde de kullanılmaya başladı. Bu yazımızda cilt bakım cihazı fiyatları nelerdir, hydrafacial cilt bakım cihazı nedir, cilt bakım makinesi ne işe yarar ve en iyi cilt bakım cihazları nelerdir gibi sorulara cevap vereceğiz.

Cilt Bakım Cihazı Fiyatları

Cilt bakım cihazlarının fiyatları 100 lira ile 3000 lira arasında değişir.

Hydrafacial Cilt Bakım Cihazı
Hydrafacial Cilt Bakım Cihazı

Hydrafacial Cilt Bakım Cihazı

Güvenli ve etkili olan hydrafacial cilt bakım cihazı, Yenilikçi ve geliştirilmiş vakum emme teknolojisini kullanarak, süper emiş, siyah noktaları, beyaz noktaları, ölü cildi, makyaj kalıntılarını ve sivilceleri kolay bir şekilde emer, derin gözenek temizleme etkisi ile tahriş etmez.

Reklamlar

Bu cihaz vakumlarken, cildinizi nemlendirmek için suyu temizlemek ve yenilemek için yapışkan olmayan besinler ekleyebilirsiniz. Mavi ışık, etkili bir temizleme etkisi sağlayarak hijyeni iyileştirir ve cilt tahrişini veya hasarını önler.

Çok işlevli kullanım sunan hydrafacial cilt bakım cihazı, vantuzları sayesinde, kuru cilt, yağlı cilt ve normal cilt gibi farklı cilt tiplerine geniş ölçüde uyum sağlamak için serbestçe ayarlanabilir ve ciltlerin farklı bölgelerinde kullanılabilir.  Basit düğme kontrolü, gücü kolayca açıp kapatabilir ve kullanıcıların anında kullanması ve keyfini çıkarması için uygun olan vantuzu değiştirebilirsiniz.

Cilt Bakım Makinesi Ne İşe Yarar?
Cilt Bakım Makinesi Ne İşe Yarar?

Cilt Bakım Makinesi Ne İşe Yarar?

Cilt bakım cihazları güzellik alanında son teknoloji ürünlerdir. Bu yüzden genellikle tüketiciler arasında en çok merak edilen soru şudur: Cilt bakım cihazları gerçekten işe yarıyor mu? Cevap, basit bir evet veya hayırdan daha karmaşıktır.

Evde kullanılan cilt bakım cihazlarının genellikle tıbbi sınıf, klinik emsallerinden daha az etkili ve özel olduğu kabul edilir. Yine de uzmanlar, özellikle finansal veya lojistik açıdan zor durumda olanlar için harika alternatifler oldukları konusunda hemfikir.

Reklamlar

Birden fazla cihaz türü vardır ve doğal olarak birbirlerinden farklı işlev görürler. Sonuç olarak, sonuçlarınız cihazınızı nasıl kullandığınızdan, daha spesifik olarak, ondan en iyi şekilde nasıl yararlanacağınızı anlamaktan kaynaklanır.

İstediğiniz nihai sonucu belirleyin. Raflar seçeneklerle dolu. Epilasyon lazerleri kıl folikülündeki pigmenti hedefleyerek çalışır. Yaşlanmayı geciktirici lazerler birçok farklı şekilde çalışır, ancak öncelikle kontrollü yaralanma ve kollajen stimülasyonu yoluyla, kızarıklık kontrolü ve rosacea ışıkları, derideki iltihabı azaltmak için LED kırmızı ışık kullanarak çalışır. 

Gerçekçi beklentiler belirleyin. Kalıcı tüy azaltma ve kolajen stimülasyonu gibi birçok sonuç uzun vadelidir. Diğerleri geçicidir ve genellikle akne ve rozasea gibi kronik durumlar içindir ve sonuçları korumak için düzenli olarak devam edilmelidir. En az altı hafta önce bekleyin. gözle görülür herhangi bir klinik değişikliği tahmin etmek.

Yan etkileri göz önünde bulundurun. Cihaza bağlı olarak, hangi cilt tipinin bunları güvenli bir şekilde kullanabileceği veya tahrişi en aza indirmek için ne sıklıkla kullanılabileceği konusunda birçok sınırlama olabilir. Yaşlanma karşıtı olanlar bazen hassas cildi alevlendirebilir, epilasyon için olanlar gibi lazerler yanmaya veya batmaya neden olabilir. Bu durumda, hassas ciltler için sağlam bir cilt bakımı rutinine yatırım yapmak isteyeceksiniz.

Sabır bir erdemdir ve tutarlılık esastır. Hassasiyet nedeniyle bir cihazı daha az sıklıkta kullanıyor olsanız bile, uzun süreli kullanmanız daha iyi sonuçlar verecektir. Cihazın cildinize uygun olup olmadığını belirlemek de önemlidir ve bu kurul onaylı dermatoloğunuzun size rehberlik edebileceği yerdir. Ayrıca, tüm etkili cihazların pahalı olması gerekmez. Uzman doktorlar tarafından önerilenleri arayın ve yalnızca pazarlamaya değil, kanıtlara dayalı cihazları takip edin. Son olarak, bir cihaz kullanmadan önce tüm talimatları baştan sona okuyun. Birçoğunun etkili olabilmesi için önceden tıraş olmayı gerektiren lazer epilasyon gibi hazırlık yapılması gerekir.

Ürünlerle pekiştirmekten korkmayın. Bazıları topikal ilaçlara eşdeğer, bazıları daha etkilidir. Birçok tıbbi sınıf cihaz bazı cilt koşullarını hızla iyileştirebilir ancak çoğu topikal bile zaman içinde etkili olacaktır. Ancak tipik olarak gerekli olmalarına rağmen fark edilebilir bir klinik sonuç üretmek için daha fazla zaman.

Özelliklerini öğrenin. Son olarak, bir cihazı cildinize götürürken sağduyulu davranın ve kılavuzu ve talimatları doğru bir şekilde okuduğunuzdan emin olun. Hatalar yanlış cilt tipinde veya saç tipinde kullanmak, yeterince uzun süre kullanmamak, tahrişle karşılaşıldığında kullanım sıklığını ayarlamamak ve görmeye zarar verebilecek cihazları kullanırken gözleri korumamak veya gözlük kullanmamak.

En İyi Cilt Bakım Cihazları
En İyi Cilt Bakım Cihazları

En İyi Cilt Bakım Cihazları

Evde cilt bakımı dünyasında, evde cilt bakımı cihazları, kullanıcıların tedavilerini kişiselleştirmelerine imkan verir. Ayrıca çoğu zaman neredeyse profesyonel kalitede sonuçlara olanak tanır.

Diğer her şeyde olduğu gibi, güncel olaylar aslında cilt bakım yaklaşımımızı tamamen değiştirdi ve evde cilt bakım cihazları özellikle COVID-19 karantinaları ve kozmetik merkezleri ile dermatoloji kliniklerinin kapanması sonrasında yerlerini sağlamlaştırdı. Normale döndüğümüzde bile, bu teknoloji merkezli trendin kalıcı olacağı açık. Uluslararası Estetik Plastik Cerrahi Derneği’nin (ISAPS) son araştırması, küresel cilt bakım cihazları pazarının 2030 yılına kadar 28.157 milyon dolara ulaşacağının altını çiziyor.

Evde cilt bakımı cihazları, cilt bakımı ve teknolojinin kesişim noktasını temsil eder. Herhangi bir cilt bakımı rutini için ideal olarak kullanılan bu aletler, diğer cilt bakım ürünleriyle daha da etkili hale gelir ve cilt sıkılaştırmadan sivilceleri gidermeye ve zerre kadar tüyleri bile temizleyen epilasyona kadar çok sayıda fayda sağlar.

Evde cilt bakım cihazı pazarı aslında çok geniştir. Bunun yerine, belirli alanları iyileştirmek ve hedeflenen sonuçlar elde etmek için çalışan nüanslı özelliklere sahip çeşitli araçları öne çıkarır.

Işık Terapisi

Işık tedavisi cihazları cilde nüfuz ederek kırışıklıkları, kızarıklığı, sivilceleri, yara izlerini, koyu lekeleri ve yaygın yaşlanma belirtilerini tedavi eder. Farklı renk uzunlukları farklı sonuçlar verir; kırmızı ışıklar kolajen üretimini ve dolaşımını teşvik ederken mavi ışıklar bakterilerle mücadele eder. Birçok ışık tedavisi cihazı, ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından evde kullanım için onaylanmıştır. Harvard Kadın Sağlığı İzleme Örgütü’ne göre, LED cilt cihazlarının olası değildir ve fazla güçleri olmadığı için cildinize zarar verir.

Masaj Aletleri
Masaj Aletleri

Masaj Aletleri

İster yeşim taşı roller, silindir masaj cihazları, gua sha veya elektrikli aletler olsun, masaj cihazları havayı boşaltmak, sıkılaştırmak, gevşetmek ve tonlamak, dokuyu iyileştirmek ve ürün penetrasyonuna yardımcı olmak için oradadır. Ayrıca kolajeni artıran kan akışını arttırırlar. Masaj cihazları losyonlar, serumlar ve yağlarla birlikte kullanılabilir, lüks ve rahatlatıcı hissettirir ve nispeten düşük risklidir.

Mikro akımlar

Mikro akım cihazları yüz kaslarını uyarır ve hücresel aktiviteyi arttırır. Yüzünüz için bir antrenman gibidir: Dolaşımı ve lenfatik drenajı artırır ve ince çizgileri azaltır. Mikro akım cihazlarının etkinliği hakkında çok fazla araştırma yok; bununla birlikte, mikro akım tedavileri, 1970’lerde fizik tedavi arenasında ortaya çıkan on yıllardır öne çıkmıştır.

Dermaplaner
Dermaplaner

Dermaplaner

Kimyasal eksfoliyatörler (glikolik asit gibi) ile karşılaştırıldığında, dermaplaning cihazları geniş bir neşter ile yüzdeki tüyleri, şeftali tüylerini ve ölü deri hücrelerini temizleyen fiziksel eksfoliyatörlerdir. Neşter cildinizin yüzeyini sıyırarak makyaj için pürüzsüz bir temel sağlar ve kırışıklıkların azalması ve cilt tonunun eşitlenmesi gibi yaşlanma karşıtı faydalar sağlar. Ayrıca, bu cihazlar cildin cilt bakımındaki aktif maddeleri emmesini sağlar.

Mikrodermabrazyon cihazları

Peelingin profesyonel düzeyde bir versiyonu olan mikrodermabrazyon cilt bakım cihazları, yüz için küçük ama güçlü vakumlardan oluşur. Ölü deri hücrelerini emer ve atar, kan akışını arttırır ve vücudun doğal hücre yenileme sürecini canlandırır. İnce çizgi kırışıklıklarını, donukluğu, koyu lekeleri ve pürüzlü dokuyu en aza indirirken siyah noktaları ve genişlemiş gözenekleri temizledikleri bilindiğinden, arındırıcı ve yaşlanma karşıtı faydaları süreklidir. Bununla birlikte, uzmanlar profesyonel mikrodermabrazyon tedavilerinin daha etkili olduğu konusunda hemfikirdir. Bununla birlikte, sivilcelere eğilimli hassas bir cildiniz varsa, evde nazik bir cilt bakım cihazını tercih etmeniz daha iyi olur.

Revive Revolve Contouring Device

İnce çizgileri ve kırışıklıkları, sıkılaşma ve hacim kaybını, koyu halkaları ve şişkinlikleri ve eşit olmayan cilt tonunu yatıştıran tek aerodinamik araçtır. Zamac metal soğutma etkisi yaratır.

Çinko, magnezyum ve diğer elementleri içeren bir alaşım malzemesi olan Zamac’tan yapılan Revive revolve contouring device, cildi arındırır ve şekillendirir, sürekli kullanımla görünümünü iyileştirir. Bu çok yönlü cihaz, yüz, boyun, gözler, omuzlar ve dekolte bölgesine masaj yapmak için de kullanılabilir.

Bu alet kompakt, çift uçlu kafası hassas göz bölgesini hedefler. Yaşlanmayı geciktirici faydalar sağlamada ezber bozan. Vücudun diğer bölümlerinden farklı olarak, göz altınızdaki ince deri, kırışıklık ve kuruluk gibi yaşlanma belirtilerini ilk ortaya çıkaran bölgedir.

Yarar için minimum riske sahip olan cihazlar en idealidir. LED kırmızı ışık (cildi sakinleştirmek ve yaşlanmayı geciktirici faktörleri uyarmak için) ve şekillendirme cihazları gibi tüm cilt tipi hassasları için harika olanları seviyorum. Bu cihaz, bakteri bulaştırabilir—kullanıcılar her kullanımdan sonra cihazı daima dezenfekte etmelidir.

Microneedling
Microneedling

Microneedling

FDA’ya göre microneedling cihazları, yüzeyinde çok sayıda küçük iğne, uç veya iğne gibi tekrar tekrar deriye sokulan ve çıkarılan teknolojik özelliklere sahip aletler olarak tanımlanır. Microneedling cihazları ciltte mikro kanallar oluşturarak yeni kolajen ve elastin üretir, dokuyu iyileştirir ve gözeneklerin görünümünü en aza indirir. Uzun vadede, microneedling cihazları yüzdeki sivilce izlerini, yüzdeki kırışıklıkları ve karın izlerini önemli ölçüde azaltır.

Nuface Trinity Facial Toning Device

Yüz stimülasyonu için FDA onaylı bu cihaz, ergonomik, kullanımı kolay, temizlemesi basit ve ödüllüdür. Çene ortası ve elmacık kemiği başlangıcında daha temiz bir çizgi oluşturur. Çoklu çözüm ve klinik olarak test edilmiştir. Uzun vadeli sonuçlar için bu cihazı sık sık kullanmanız gerekiyor.

Nuface Trinity Facial Toning Device, düşünceli tasarım ve teknoloji ile cildi şekillendirir, tonlar ve gençleştirir. Değiştirilebilir ataşmanları sayesinde bu aletler, yüksek kaliteli, evde mikro akım tedavisi sunar, sarkan cildi, kontur kaybını ve kırışıklıkları hedef alır. Yüz stimülasyonu için nihai cilt bakımı aygıtıdır.

Mikro akımlı bir yüz bakımının arkasındaki bilim kayda değerdir: Bu tedavi, hücresel aktiviteyi artırarak atrofik kasları ve bağ dokularını sıkılaştırır ve pürüzsüzleştirir. Non-invaziv NuFace, bu yumuşak dalga mikro akım teknolojisini iki çubukla kullanır: biri pozitif diğeri negatif. Sinerjik ikili, cilt ve yüz kasları boyunca akan elektrik akımı üretir. Buna karşılık, sarkan cildi sıkılaştırır ve yüz çevresini iyileştirir.

Uzmanlar, ilgili NuFace jel bazını önceden uygulamanızı ve cihazı haftada beş gün, günde beş dakika kullanmanızı önerir. Genel sonuç, parlak, daha esnek bir cilt…

Dr. Dennis Gross Skincare Spectralite Faceware Pro
Dr. Dennis Gross Skincare Spectralite Faceware Pro

Dr. Dennis Gross Skincare Spectralite Faceware Pro

Hassas ciltler için uygun olan bu cihaz düzenli kullanımla mucizeler yaratır. Optimum cilt sonuçları on haftalık tedaviden sonra ortaya çıkar. Kırışıklıklar ve cilt sorunları için bu cihaz uygundur. 

SpectraLite Faceware Pro, kırışıkları yumuşatan, cildi sıkılaştıran, renk bozulmasını azaltan ve akne ve lekeleri temizleyen simbiyotik bir çift olan kırmızı ve mavi LED ışıkların bir kombinasyonu ile beslenir. Hatta güneş lekelerinin görünümünü azaltır, iltihabı yatıştırır ve sivilcelere ve alevlenmelere karşı önleyici bir önlem görevi görür.

Kullanıcılar üç tedavi seçeneğinden birini seçebilir: Birincisi, kırışıklıkları azaltmak için kolajen ve elastin üretimini uyaran kırmızı ışık tedavisi. İkincisi, cildi bakteri ve kızarıklıktan arındırmak için tasarlanmış mavi ışık tedavisi. Ve son olarak, aynı anda kırışıklıkları ve sivilceleri hedefleyen ikili kırmızı ve mavi ışık tedavisi. Cihaz temizlendikten sonra serum ve nemlendiricinizin ardından kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Her zaman olduğu gibi, yüzünüzü nasıl düzgün bir şekilde yıkayacağınızı bilmek ve kırışıklıklar için en iyi göz kremini bulmak isteyeceksiniz.

Daha fazla içerik için Instagram hesabımızı takip edebilirsiniz: begonyakadin

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx