Cilt Bakımı

Erkek Cilt Bakım Ürünleri Tavsiye

Reklamlar
Erkek cilt bakımının tıraş ve tıraş sonrası losyon ve bakım yapmalarının ötesinde olması gerekmektedir, bu gibi bakımlar zaten gereklidir ve yapılmalıdır. Sağlıklı ve bakımlı görünmek için cildinize yapmanız gereken; cildinizin ihtiyaçlarına uygun ürünleri bulup, bu şekilde cildinize bakım yapmanız gerekmektedir. Cildinize uygun olmayan bakım ürünleri, yarar yerine zarar sağlayabilir. Hemen hemen her cilt tipine uyan, erkek cilt bakım ürünleri şu şekildedir:
  • Nemlendiriciler
  • Gözaltı bakım kremleri
  • Cilt temizleyici köpükler
  • Peeling
  • Sakal şampuanları
  • Tıraş kremleri
  • Deodorantlar
  • Yorgunluk karşıtı kremler
Bu cilt bakım ürünleri, erkeklerin cilt bakımı için oldukça önemlidir. Erkek cilt bakım ürün tavsiyeleri bu şekildedir.
Nemlendiriciler
Nemlendiriciler

Nemlendiriciler

Cildi nemli tutmanın ilk kuralı, kremlerden önce su içmeyi bırakmamak, sürekli su tüketmek. Diğer kuralı ise mevsimlere aldırış etmeden, cildinizin tipine uygun nemlendirici kremler kullanmak. Hafif nemlendirme sağlayan çoğu cilt bakım nemlendiricileri, çoğu erkeğin sorunu olan cilt yağlanmasını engelleyip, cildin yağsız görünmesini sağlayıp, nemli tutmaya yarıyor. Su bazlı nemlendiriciler kullanması önerilenler arasındadır.

Gözaltı Bakım Kremleri

Gözaltı bakım kremleri, kuru; yorgun ve yaşlanmaya meyilli olan gözaltlarına yardımda bulunmayı amaçlıyor ve uyguluyor. Temelinde nemlendirici ve cildi rahatlatmaya yarayan aloe vera suyu bulunduran gözaltı bakım kremleri kullanmanız önerilir. Cildin gerilmesine yardımcı olan güvercin otu suyu ve cildi canlandıran ölmez çiçeği suyu bulunan ürünler mevcuttur, cildinize uygun olacak şekilde ürünleri alırken bunları da göz önünde bulundurmayı unutmayınız. Aynı zamanda cildin taze ve aydın kalmasını sağlayan kahve özlerinin, gözaltı bakım kremlerinin içinde olmasına dikkat edin, cildinize oldukça fayda sağlayacaktır.
Cilt Temizleyici Köpükler
Cilt Temizleyici Köpükler

Cilt Temizleyici Köpükler

Gün boyu temiz ve ferah olmanızı sağlayacak cilt temizleyici köpükler, ciltte istemsizce oluşan kirlerin arındırılmasını sağlamasının yanı sıra, cildin görünümü için de oldukça fayda sağlayacaktır. Cildin temiz görünmesini sağlamak için sıradan cilt sabunları değil, cildi olabildiğince nazik ve ferah şekilde temizleyen jel ve köpük kullanmanız tavsiye edilir. Özellikle hassas ciltler için içeriğinde beyaz inci tozları ve deniz yosunu lifleri bulunan ürünleri kullanmanız önem arz edecektir.

Peeling

Farkında olmadan ve istemsizce sizin cildinizde ölü deriler birikebiliyor. Bu ölü deriler de cildinizi yorgun, yıpranmış ve mat görünmesine sebep oluyor. Bu ölü derilerden kurtulabilmek için cilde düzenli olarak masaj yaparak peeling uygulanması gerekiyor. Erkekler için özel üretilen peeling ürünleri mevcut, cildi derin bir şekilde temizlerken; ciltteki siyah noktaları, ölü hücreleri ve sert yapıyı da yok edebiliyor. Tüm bu işlemlerin ardından peeling, ciltteki gergin yapı ortadan kalkıyor.
Erkek Cilt Bakımı Sakal Şampuanları
Erkek Cilt Bakımı Sakal Şampuanları

Erkek Cilt Bakımı Sakal Şampuanları

Hassas ve bir o kadar da etkileyici olabilen sakal şampuanları, köpürten formülü sayesinde sakalı temizlemeyi, şekillendirmeyi ve yumuşatmayı sağlayabiliyor. Sakalınızı ılık derecede su ile ıslattıktan sonra masaj yaparak şampuanı uygulayabilirsiniz. Bu sadece sakallarınız daha canlı bir görünüme sahip olabilir.

Tıraş Kremleri

Tıraş kremleri genelde sakallarını makine ile olan değil, jilet kullanan kişiler için daha çok önem arz etmektedir. Jilet ile tıraş oluyorsanız, sakalları yumuşatmak ve onları rahat bir şekilde kesmek istiyorsanız tıraş kremi kullanabilirsiniz. Hem cildiniz, hem de sakalınız için gayet sağlıklı bir yöntemdir. Islak yüze ve sakala uygulandığında, hem cildinizi yumuşatır hem de sakalınıza şekil vermenizi sağlar.
Deodorantlar
Deodorantlar

Deodorantlar

İçerisinde saf yağlar bulunduran deodorantlar, bu sayede ciltteki ter kokusunu önleyebiliyor. Sentetik kokular yerine doğal aromalı kokuları tercih etmeniz vücut ve cilt sağlığınız için oldukça önemlidir. İçeriğindeki onarıcı ve besleyici yağlar sayesinde, uygulanan bölgelere bakım yapar, cilt sağlığınızı ve kötü kokulardan arınmanızı olumlu yönde etkiler.

Yorgunluk Karşıtı Kremler

Güç içerisinde çok aktif oluyor; göz çevreniz ve yüz hattınız yorgun gözüküyorsa yorgunluk karşıtı krem ya da jeller kullanabilirsiniz. Erkekler için özel tasarlanan yorgunluk karşıtı kremler bulunmaktadır. Cildinizi temizleyip, uygulayacağınız bölgeye baskı yapmadan kullanmanız önerilir.
Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx