Magazin

Sevilay Gültekin görme engelli mi? Sevilay Gültekin Gönül Dağı?

Reklamlar

Sevilay Gültekin 1997 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Üniversite eğitimini İstanbul Gelişim Üniversitesi’nde tamamladığı bilinmekte olan Gültekin günümüzde Gönül Dağı isimli televizyon dizisinde rol almaktadır. İlk televizyon deneyimini ise 2018 yılında Yeni gelin dizisi ile yaşamıştır. Başarılı oyuncu Dialog Anlatım İletişim- Profesyonel Oyunculuk Eğitimi almıştır. Sonrasında ise No10 Studios Metin Balekoğlu ile Kamera Önü Oyunculuk Eğitimi’nde almıştır. Kendisinin iyi derecede Azerice bildiği söylenilmektedir. Sevilay Gültekin hakkında merak edilen tüm soruların cevaplarını yazımızın devamında bulabilirsiniz. Keyifli okumalar.

Sevilay Gültekin kimdir?

Sevilay Gültekin 1997 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Eğitim öğretim hayatına da doğduğu şehirde başlamış ve üniversite eğitimini İstanbul Gelişim Üniversitesi’nde tamamladığı bilinmektedir. Dialog Anlatım İletişim’de oyunculuk eğitimi almıştır daha sonra ise Karakter Tasarım Atölyesi’nde ve No10 Studios Metin Balekoğlu ile Kamera Önü Oyunculuk Eğitim’de almıştır. İlk televizyon deneyimine 2018 yılında ekranlara gelen ‘Yeni Gelin’ isimli televizyon dizisi ile başlamıştır. Günümüzde ise Gönül Dağı isimli televizyon dizisinde rol almaktadır ve bu dizide ‘Meryem’ karakterine hayat vermektedir.

Sevilay Gültekin kaç yaşında?

1995 senesinde dünyaya gözlerini açan başarılı oyuncu 2022 yılı itibariyle 25 yaşındadır.

Reklamlar
Sevilay Gültekin görme engelli mi? Sevilay Gültekin Gönül Dağı?
Sevilay Gültekin görme engelli mi? Sevilay Gültekin Gönül Dağı?

Sevilay Gültekin boyu?

Yetenekli ve güzel oyuncu Gültekin 1.66 boyunda ve 54 kg ağırlığındadır.

Sevilay Gültekin nereli?

İstanbul’da dünyaya gelen ve eğitim öğretim hayatını burada bitirdikten sonra yaşamına da İstanbul’da devam eden Gültekin’in aslen nereli olduğu bilinmemektedir.

Sevilay Gültekin burcu?

Doğum günü ay ve gün olarak bilinmediği için profesyonel oyuncunun hangi burç mensubu olduğu bilinmemektedir.

Sevilay Gültekin mesleği

İstanbul Gelişim Üniversitesi’nde tamamladığı bilinmektedir. Dialog Anlatım İletişim’de oyunculuk eğitimi almıştır daha sonra ise Karakter Tasarım Atölyesi’nde ve No10 Studios Metin Balekoğlu ile Kamera Önü Oyunculuk Eğitim’de almıştır.

Reklamlar

Sevilay Gültekin oynadığı diziler

Üniversite eğitimini İstanbul Gelişim Üniversitesi’nde tamamladığı bilinmekte olan Gültekin günümüzde Gönül Dağı isimli televizyon dizisinde rol almaktadır. İlk televizyon deneyimini ise 2018 yılında Yeni gelin dizisi ile yaşamıştır. Günümüzde ise Gönül Dağı isimli televizyon dizisinde rol almaktadır ve bu dizide ‘Meryem’ karakterine hayat vermektedir. Gültekin’in yer aldığı projeler şu şekilde sıralanabilir;

  • Gönül Dağı
  • Yeni Gelin
  • Elimi Bırakma.

Sevilay Gültekin Arka Sokaklar

Bazı iddialara göre Sevilay Gültekin daha önce Arka sokaklar, Lise devriyesi, Fazilet Hanım ve Kızları, Diriliş Ertuğrul dizilerinde de rol almıştır. Fakat bu konu hakkında herhangi bir kanıt veya kesin bir bilgi bulunmamaktadır.

Sevilay Gültekin görme engelli mi? Sevilay Gültekin Gönül Dağı?
Sevilay Gültekin görme engelli mi? Sevilay Gültekin Gönül Dağı?

Sevilay Gültekin Gönül Dağı

Gültekin, rol aldığı Gönül Dağı isimli televizyon programı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Dizide görme engelli bir karakteri oynayan güzel oyuncu, başarılı performansının yanı sıra inandırıcılığı ve saf güzelliği ile de geniş kitleler tarafından beğenilerek takip edilmektedir. Daha önce de birkaç projede yer alan oyuncunun şöhrete ulaşmasında Gönül Dağı isimli televizyon dizisinin büyük etkisi vardır. Reyting rekortmeni diziler arasında yer alan Gönül Dağı çok geniş kitleler tarafından takip edilmekte ve izleyiciler tarafından büyük ilgi görmektedir. 

Sevilay Gültekin annesi?

Ne yazık ki kendisinde de olduğu gibi ailesi hakkında da çok detaylı bilgiler bulunmaktadır.

Sevilay Gültekin evli mi?

Özel hayatı hakkında hiç konuşmayan güzel oyuncu daha önce hiç evlenmemiştir ve şu anda evli değildir. Sevgilisinin olup olmadığı konusu da çok merak edilse bile bu sorunun cevabı bulunmamakla beraber gizemini korumaya devam etmektedir. Daha önce de ismi kimseyle anılmayan başarılı ve güzel oyuncunun özel hayatı hayran kitlesi tarafından en çok merak edilen konular arasındadır.

Sevilay Gültekin görme engelli mi?

Gönül Dağı isimli televizyon dizisinde canlandırdığı karakterin görme engelli olmasından dolayı birçok insanın kendisini kör sandığı bilinmekte olan Sevilay Gültekin’in herhangi bir rahatsızlığı bulunmamaktadır. Kendisi gerçek hayatta görme engelli değildir.

Sevilay Gültekin görme engelli mi? Sevilay Gültekin Gönül Dağı?
Sevilay Gültekin görme engelli mi? Sevilay Gültekin Gönül Dağı?

Sevilay Gültekin sosyal medya hesapları

Verdiği pozlar ile bir dönem gündeme gelen Gültekin güzelliği ile ön plana çıkmıştı. Giydiği kıyafeti birçok eleştiri alsa da gelen beğeniler hepsinin önüne geçmişti. Oynadığı dizide hayat verdiği karakterinden dolayı da eleştiriye maruz kalan güzel oyuncu ‘24 yaşındayım. Bir oyuncu olarak işimi yaptım diye 50 yaşındaki adamdan da hakaret duyuyorum 15 yaşındaki çocuktandı. Dizi, sinema denen şey iyi vakit geçirin diye vardır, kendinizi de başkalarını da kanser edin diye değil’ ifadelerini kullanmıştı.

Sevilay Gültekin Instagram adresi

Sosyal medya platformlarını oldukça aktif bir şekilde kullanan ve günlük yaşantısı dışında özel günlerini de takipçileri ile paylaşan Gültekin’in Instagram hesabında 41,8B takipçisi bulunmaktadır. Profiline ulaşmak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Sevilay Gültekin Instagram adresi https://www.instagram.com/sevilay.gultekinn/?hl=tr

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz Zuhal Olcay boşandı mı? Zuhal Olcay kiminle evli? Zuhal Olcay cezaevine mi girdi? hakkındaki tüm detayları ve sıkça sorulan soruları derlediğimiz diğer yazımıza göz attınız mı?

Merve Ekinci

Renkli kişiliğim ile efsane içerikler üretmeye geldim. Asla vazgeçmeyen her kadın gibi biraz süslü ve ne istediğini bilen biriyim. Kafamın içinde kurduğum senaryoları yazılarıma aktarıyorum. Umarım sizlerde keyifle okursunuz.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx