Magazin

Sponzi kimdir? Sadık Kılıç kimdir? Mükemmel bir röportaj ile sponziii hakkında tüm detaylar!

Reklamlar

Sponzi kullanıcı isimi ile bilinen Sadık Kılıç, İnstagram platformunun taçsız krallarından birisi haline geldi. Paylaşımları ile kısa süre içerisinde hızla yükselen ve geniş hayran kitlelerine ulaşan sosyal medya dünyasının trend isimlerinden birisi olan Sadık Kılıç, İnstagram platformunda geniş hayran kitlelerine ulaşmaya devam ediyor. Ürettiği içerikler sosyal medya kullanıcıları tarafından oldukça sevilen isimler arasında hızla yükselen ve başa gelen Sadık Kılıç’ın takipçileri sosyal medya fenomeni hakkında arama motorlarında merak ettikleri detayları aramaya başladılar.

Sadık Kılıç  kimdir? Kaç yaşında? Burcu ne? Sevgilisi var mı? gibi merak edilen bütün soruların cevaplarını siz değerli okuyucularımız için kendisiyle yaptığımız keyifli röportajımız sayesinde yazımızda derledik.

sponziii kimdir? Sadık Kılıç kimdir?
Sponzi kimdir? Sadık Kılıç kimdir?

Sponzi kimdir? Sadık Kılıç kimdir?

Sadık Kılıç Nam-ı diğer Sponzi’dir. Sponzinin anlamı insanların kalbini çalan kişi demektir.
Peki ya Sponzi kimdir? Sponzi 1 yıl boyunca sosyal medyanın matematiğini çözmeye çalışan ve artık bundan sonra tüm analizlerini projeye dökmeye başlayan, kendi hayalleri uğruna çalışan birisidir. Sponzi “Başarıya ve çalışmaya aşık” Birisidir. Ne olursa olsun bir şeyler uğruna çalışmak ve kendini her gün geliştirmek onun hayat felsefesidir. Sadece sosyal medya ile ilgilenmemektedir. Ortaklığını yaptığım bir şirketim de var . Ailemle birlikte Manisa’da yaşıyordum, 5 ay önce bir stüdyo açarak Manisa’da ayrı eve çıktım.

Reklamlar

Kaç yaşındasınız?

20 Yaşındayım.

Aslen nerelisiniz?

Aslen Balıkesirliyim.

Hangi burçsunuz? Burçlara inanıyor musunuz?

Yengeç burcuyum, Astrolojiyi araştıran bir kişinin burçlar hakkında düşüncesinin olmaması gibi bir durum yoktur. Bu yüzden evet burçlara inanıyorum.

Boyunuz ve kilonuzu öğrenebilir miyiz?

1.93 boyunda 84 kiloyum.

Reklamlar

Aşk hayatınız hakkında bize neler anlatabilirsiniz?

Aslında aşka inanan fakat işin aşktan daha önemli olduğunu savunan birisiyim. Bundan dolayı bir kişiye aşık olmak yerine işime aşık olmayı tercih ederim. Yani evet aşığım ama yaptığım işe.

Bir ilişkiden beklentileriniz neler?

Benim hayallerime inanıp o hayaller uğruna çalışması ikimizi de mutlu eder. Eğer hayal kurmayan ve hayalleri uğruna çalışmayan birisiyse o ilişkiyi asla yürütemem.

Eğitim hayatınız nasıl gidiyor?

Şu anda Besyo’da Rekreasyon bölümü okuyorum. Okula 1.’likle girmemin yanı sıra kurduğum iş yerlerinden dolayı okulla pek ilgilenme fırsatım olmuyor.


Instagram platformunda içerik üretmeye nasıl başladınız? Bu konuda sizi destekleyenler oldu mu?

İçerik üretmeye başlama anım sosyal medyanın gücünü hissettikten sonra bir adım atmam gerektiğini düşünerek başladı. İlk başladığımda tüm arkadaşlarım benimle konuşmayı kesmesine rağmen ailemden manevi bir destek aldım.

Hangi takımlısınız?

Takım tutmuyorum. Bana vakit kaybı gibi geliyor. Ama takım tutanlara da sonsuz bir sayım var tabi ki de herkesi mutlu eden şeyler vardır fakat takımlarla ilgilenmek beni mutlu etmiyor.

sponziii kimdir? Sadık Kılıç kimdir?
Sponzi kimdir? Sadık Kılıç kimdir?

Kaç kardeşsiniz?

3 kardeşiz ve en büyükleri benim.

Nasıl fenomen oldunuz?

Tamamen planlarım doğrultusunda ilerlediğimden dolayı fenomen oldum, olacağımdan da adım gibi emindim. Mesele aslında fenomen olmak değil nasıl fenomen olmak, ben uğruna çakıştım çabaladım ve araştırdım bunun sonucunda da başarıya ulaştım.

Hayatınızda dönüm noktam oldu dediğiniz bir olay var mı?

Akıl hocalarım Onur hocam ve Kadir hocam var. Onlarla tanışmak benim hayatımın dönüm noktası oldu. Akıl hocalarım sayesinde hayata ve olaylara geniş çerçeveden bakmayı öğrendim.

Hobilerinizden ve fobilerinizden biraz bahseder misiniz?

Dağa tırmanmak ve yeni mağaralar keşfetmek hobimdir. Yılan ise tek fobimdir.

Kullanıcı isminizi neye göre seçtiniz? Sizin için bir anlamı var mı?

Kendimizce araştırdığımız anlamlı kelimeleri birleştirerek bir isim oluşturduk.

Instagram platformunda tasvip etmediğimiz kişiler veya durumlar var mı?

Evet çoğu kişi gibi benimde sevmediğim insanlar var , bunun sebebi ise hiç samimi davranmamaları.

Takipçilerinize bir mesaj vermek ister misiniz?

Takipçilerime demek istediğim “ Evet birçok sosyal medya fenomeni tarih yazacağız bunu yapacağız diye cümleler kurdular ve kendi çaplarında bir şeyler yaptılar. Fakat biz tarihi yeniden yazacağız ve herkes buna şahit olacak, insanlar Sponzi yaptı değil Sponzi ailesi yaptı diyecek. HEP BİRLİKTE EN İYİYE❤️”

Gelecekte ki hedefleriniz neler?

5 günlük, 5 aylık ve 5 yıllık hedefler yazarım sürekli. 5 yıllık hedeflerimize bakacak olursam 1.’si kendi savaş filmimi yapmak, iyi bir aile babası olmak ve yetenekli gençleri donanımlarını arttırmak amacıyla kurmak istediğim bir kişisel gelişim vakfı.

sponziii kimdir? Sadık Kılıç kimdir?
Sponzi kimdir? Sadık Kılıç kimdir?

Bu zamana kadar hayatınıza etki eden film ve kitaplar var mı?

En etkilendiğim film Dhoom3, en etkilendiğim kitap ise hayatımın araştırmasını yürütmeye teşvik eden bir kitap adı ise (Zamanın Muhafızı) bu kitap insanlara ne kadar saçma gelse de aslında kitabın içerisindeki her kelime dünyadaki birçok insanın anlayamayacağı zihinsel oyunlardan ibaret. Aslında o kitabı okumaya başlayarak epifiz bezini araştırmaya başladım diyebiliriz. Peki ya epifiz bezi ne mi? Onu da siz araştırın 🙂

TikTok üzerinden hiç biriyle tartışmaya girdiniz mi?

Evet girdim ama bu tartışma konusunu ortaya dökersem bu karşı tarafa yaptığım bir iyilik olur, o yüzden gizli kalması daha iyi.

Sosyal medyadan herhangi bir kazancınız var mı?

Sosyal medyadan gelen tüm kazancımı tekrardan Sponzi stüdyo için harcıyorum. Yani aslında kazancı tekrardan Sponzi ekibinin geleceğine yatırıyorum.

sponziii kimdir? Sadık Kılıç kimdir?
Sponzi kimdir? Sadık Kılıç kimdir?

Birazda enlerden bahsedecek olursak:

Sponzi kullanıcı ismi ile bilinen Sadık Kılıç’ın hayatında yer alan enlerden bahsettik biraz:

-En sevdiğiniz renk?

En sevdiğim renk yeşil

-En sevdiğiniz yemek?

En sevdiğim yemek tavuk sote

-En sevdiğiniz dizi?

En sevdiğim dizi Diriliş Ertuğrul

-En sevdiğiniz film?

En sevdiğim film Deliler

-En sevdiğiniz kitap?

En sevdiğim kitap Taç-ı Sultan Selim

Sosyal medya hesapları

Asıl çıkışını yakaladığı Tiktok hesabında ise 25M beğeniye ve 922B takipçiye sahip. İnstagram hesabında Sponzi hesabıyla paylaşımını yaptığı postlarla ve video içerikleri ile takipçilerinin dikkatlerini çeken Sadık Kılıç’ın instagram da ise 111B takipçiye sahip. 9 Ekim 2020 tarihinde açtığı Youtube kanalı ile içeriklerini Youtube mecrasında da yayınlamaya başlayan başarılı sosyal medya fenomeni burada da 6B takipçiye ulaştı.

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz Masumlar Apartmanı Ege ( Emir Özden) kimdir? hakkında ki tüm detayları ve sıkça sorulan soruları derlediğimiz diğer yazımıza göz attınız mı?

Merve Ekinci

Renkli kişiliğim ile efsane içerikler üretmeye geldim. Asla vazgeçmeyen her kadın gibi biraz süslü ve ne istediğini bilen biriyim. Kafamın içinde kurduğum senaryoları yazılarıma aktarıyorum. Umarım sizlerde keyifle okursunuz.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

1 Yorum
Eski
Yeni Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
1
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx