Dekorasyon

Yaşam Alanlarınız İçin Halı Seçiminde Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Reklamlar

Halı evinizin tarzını tamamlayan en önemli dekorasyon unsurlarından biridir. Yaşam alanlarındaki sert zeminleri, yumuşak ve basılabilir kıvama getiren ve dolayısıyla konforunuzu artıran ürünler, ısı yalıtımını da sağlar. Kış gibi soğuk bir mevsimde, sıcak havayı tutarken size enerji tasarrufu sağlar. Odanıza daha sıcak bir his veren halı seçiminde ise bazı püf noktaları öne çıkar. Salon, mutfak ya da antre için seçeceğiniz modellerin özelliklerini bilmeniz önem taşır.

Salon Halısı Seçimi Nasıl Yapılır?

Salon ya da oturma odanız için halı seçerken, önceliğiniz alan ölçüsü olmalı. Öncelikle zemin alanınızı ölçmeli ve boyutu belirlemelisiniz. Alanınıza göre model seçimi ne çok küçük ne de çok büyük olmalı, küçük bir model seçimi yaptığınızda doğru bir dekorasyonu yakalayamayabilir, çok büyük bir seçim ise odanızı daraltabilir. O nedenle salonunuz için doğru boyutu seçtiğinizden emin olmalısınız.

Ardından odanıza karakter katacak doku, konfor, renk ve deseni belirlemelisiniz. Odanızın tarzını bilmek bu noktada önem taşır. Kır evi tarzı beyaz ve ahşap motiflere sahip bir country dekorasyonda, bu uyumu destekleyecek beyaz ve krem tonlardan faydalanabilirsiniz. Vintage gibi renkli bir taza sahipseniz, mor, kırmızı gibi cesur renklerden faydalanabilirsiniz.

Reklamlar

Mutfak Halısı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Mutfak için ürün seçiminde de ölçüler önemli bir kriterdir. Genellikle standart ölçülere sahip mutfak halılarında; alanınız küçük ise 4m2 halı modellerini, daha geniş mutfağa sahipseniz 6m2 halı seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Mutfak için seçimde en önemli püf noktası ürünün leke emiciliğidir. Leke emici modeller pratik temizlik imkanı sağlayarak hayatınızı kolaylaştırır. Tercihinizi çamaşır makinesinde yıkanabilir modellerden yapmanız daha kolay bir hijyene ulaşmanızı sağlar. Trafik akışı en yoğun bölgelerden biri olan mutfaklarda kaymaz modelleri tercih etmeniz de güvenliğiniz açısından da önemlidir. 

Yaşam Alanlarınız İçin Halı Seçiminde Nelere Dikkat Etmelisiniz?
Yaşam Alanlarınız İçin Halı Seçiminde Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Antreler İçin Yolluk Halı Nasıl Seçilir?

Antreleriniz için yolluk modellerinden faydalanabilirsiniz. Yine burada da alanın ölçüsünü doğru belirlemek elbette püf noktasıdır. İnce uzun bir koridor için seçilen yolluklar, köşelerden biraz pay kalacak şekilde ortalanmalı, duvara ve zemine uygun renk ve desende seçilerek alanın görsel bütünlüğü sağlanmalıdır.

Antreler en çok kirlenen alanladandır, mutfak halısı gibi makinede yıkanabilen bir seçenek, pratik bir hijyeni de evinize getirir. Ürünün kaydırmaz özelliğinin bulunması ise yolluk seçiminde sizin için olmazsa olmaz olmalı. Antreler de mutfak gibi yoğun bir kullanıma sahiptir ve bu da kayma, düşme riskinizi artırır. O nedenle kaymaz özellikte bir ürün, güvenliğiniz için önemli olduğu kadar antrenizde düzenli ve estetik bir görünümü yakalamanızı sağlar. Kimse sürekli ayağa takılan ve yerinde durmayan bir yolluk istemez değil mi?  

Tüm Yaşam Alanlarınız İçin Kaliteli Halı Modelleri Divanev’de!

Halı fiyatlarında boyutların yanı sıra ürünün dokuma şekli, iplik kalitesi, hav kalınlığı gibi pek çok faktör etkilidir. Divanev diğer tüm ürünlerinde olduğu gibi halı koleksiyonunda da kaliteden ödün vermeden geniş fiyat skalası ile sizlere harika ürünler sunar. İhtiyaçlarınız ve kişisel zevkleriniz doğrultusunda özgürce tercih yapabilmenizi sağlar. Farklı stil, renk, desen ve boyuttaki halıları Divanev web sitesinde inceleyebilir ve beğendiğiniz ürünleri fiziksel olarak görüp incelemek için en yakın satış mağazasına gidebilirsiniz. Kalitesini ve yumuşaklığını ellerinizle hissedip gönül rahatlığı ile satın alabilirsiniz.

Reklamlar
Elif Akkaş
Elif Akkaş

Merhaba ben Elif. 23 yaşındayım. Halkla ilişkiler ve Tanıtım bölümü öğrencisiyim. Sizler için araştırdığım konuları özgün ve sade bir dille anlatarak daha kaliteli içerikler okumanıza yardımcı oluyorum. Yazılarımın yolunuza ışık saçması dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx