Teknoloji

E-Ticarette Sınırları Kaldırın: Amerika’ya Kargo Ücreti ve Etsy’de Satış

Reklamlar

E-ticaret pazarı özellikle pandemi sürecinin ardından, insanların dijital platformlar üzerinden satın alım deneyimlerinin güçlenmesi ile birlikte ciddi ölçüde büyüdü. Bu da, girişimciler için ciddi bir fırsat doğurdu. Türkiye’de yer alan çeşitli pazaryerleri üzerinden ya da doğrudan kendi e-ticaret sitenizden kolay bir şekilde ürün satabilirsiniz. Bununla birlikte artık birçok girişimci, e-ticarette Türkiye pazarı ile sınırlı kalmayıp ABD ve Avrupa ülkelerini hedefliyor. Dolar ya da Euro bazında kazanç fırsatı sunan bu durum, çeşitli uluslararası pazar yerleri üzerinde son derece kolay.

Yurt Dışı E-Ticarete Adım Atın: Etsy ve Diğer Platformlar

Milyarlarca internet kullanıcısı, her gün çeşitli siteler üzerinden alışveriş yapıyor. Ancak günümüzde online ticaret pazarı o denli genişledi ki, insanlar bir ürünü satın alırken en iyi teklifi sunan satıcılara anında ulaşabiliyor ve bu ürün kimi zaman yurt dışından gönderilen bir ürün oluyor. Bu anlamda yurt dışında satış yapmak, Türkiye gibi üretim ve tedarik maliyetlerinin uygun olduğu bir ülkede daha kolay. Örnek vermek gerekirse, ABD’de Amazon gibi bir sitede 100 dolara satılan bir mobilyayı Türkiye’de 3 dolara üretme şansınız varsa, bu sizin için bir satış fırsatı olabilir.

Yurt dışı e-ticaret pazaryerleri içinde en çok tercih edilen sitelerden biri olan Etsy, tam da bu ürün grupları için ideal. Etsy nedir diye merak ediyorsanız, Amazon ya da Ebay gibi sitelerden farklı olarak Etsy, tasarımsal yönleri ile öne çıkan sanatsal, el emeği çalışmaların yoğun olarak bulunabileceği bir yer. Etsy nedir sorusunun yanıtı, mobilya, baskı ürünler ya da özgün ürün seçeneklerinde milyonlarca kişiye ulaşabileceğiniz bir yer olması. Çeşitli entegrasyonlar ile, Türkiye’de Shipentegra gibi bir platform üzerinden satışlarınızı ve yurt dışı kargo süreçlerinizi yönetebileceğiniz Etsy’de, Amerikalı internet kullanıcılarının yanı sıra Avrupa ülkelerindeki birçok kişiye de ulaşabilirsiniz.

Reklamlar
Etsy

Amerika’ya Kargo Ücreti Ne Kadar?

Etsy’nin yanı sıra Ebay ya da Amazon’da satış yapmayı düşünüyorsanız kafanızı kurcalayan en önemli konular arasında muhtemelen kargo ücreti de var. Amerika’ya kargo ücreti ne kadar sorusunun yanıtı esasen ürüne ve ebata göre değişir. Kargoda, her zaman kullanılan bir metot olan desi, ücretlendirmenin temelidir.

Bir ürün belirlediyseniz ve Amazon, Etsy gibi bir platformda ister klasik modelde isterseniz de dropshipping ile satmayı düşünüyorsanız ürünün desi ölçüsü sizin için önemlidir. Desi, ürünün paketinin en, boy ve yüksekliğinin CM cinsinden çarpılıp 3000’e bölünmesidir. Havayolu, denizyolu ya da diğer kargo modellerinde desi üzerinden ücret çıkar.

Karlı bir e-ticaret modeli kurarak yurt dışında satış yapmayı hedefliyorsanız yurt dışı kargo entegrasyonları çok önemli. Türkiye’de girişimcilerin e ihracat modeli ile yurt dışına açılmasını sağlayan Shipentegra, Amazon, Etsy ve Ebay gibi sitelerin yanı sıra yurt dışı kargo sürecinde DHL, UPS ve TNT gibi sitelerin entegrasyonları ile öne çıkıyor. Siz de sorunsuz bir kargo ve gümrük operasyonu arıyorsanız, Shipentegra çözümlerine göz atabilirsiniz.

Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Reklamlar

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx