Sağlık

Advantan Krem Ne İşe Yarar?

Advantan Krem Faydaları

Reklamlar

Advantan krem farklı cilt problemlerinin önlenmesinde ve tedavi edilmesinde kullanılan bir ilaçtır. Eğer Advantan krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

Uyarı
İlaç Satışı İnternet Sitelerinden Yapılamaz. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır. Bu yazı sadece bilgilendirme amacıyla yazılmıştır.

Advantan 0.1 Pomat Nedir?

Bu krem, egzama ve sedef hastalığı gibi cilt problemlerini tedavi etmek için kullanılır. Kızarıklık, kaşıntı, ağrı ve iltihap gibi semptomların şiddetini azaltmaya yardımcı olur.

Advantan Krem İçindekiler

Bu ürün metilprednisolon aseponat, orta zincirli trigliserit, kaprilik-kaprik-miristik-stearik trigliserit, polioksietilen-(2)-stearil alkol, polioksietilen-(21), stearil alkol, benzil alkol, disodyum edetat, gliserol ve saf su içerir.

Reklamlar
Advantan Krem
Advantan Krem

Advantan Krem Neye Yarar?

Atopik dermatit, kuru, kaşıntılı ve kolayca tahriş olmuş cilt ile karakterize yaygın, kronik bir cilt hastalığıdır. En sık bebeklerde ve küçük çocuklarda görülür ancak yetişkinliğe kadar devam edebilir. Şiddetli vakalar uykusuzluğa, kronik bakteriyel enfeksiyonlara ve depresyona yol açabilir. Diğer alerjik hastalıklarla birlikte, yaygınlığı son yıllarda önemli ölçüde artmıştır. Topikal ilaçlar atopik dermatit için en yaygın ve etkili tedavidir. Ağızdan alınan ve bağışıklık sistemini baskılamak için kullanılan ilaçlar bir merhem veya kreme dönüştürülmüştür. Bu topikal immünsüpresif ajanlar şimdi egzama tedavisinde kullanılmaktadır.

Advantan Krem
Advantan Krem

Advantan Krem Faydaları

Topikal kortikosteroidler ya düşük toleransla birlikte yüksek etkinlik ya da iyi toleransla birlikte düşük etkinlik göstermiştir. Yüksek etkinliği ve mükemmel lokal ve sistemik toleransı sayesinde Advantan, optimum etkinlik ve tolerans dengesini sunar.

Bu krem, dermatolojide popülasyonun büyük bir bölümünü etkileyen ve dermatoloji kliniklerindeki tıbbi konsültasyonların üçte birine kadar olan en yaygın endikasyon olan egzama tedavisi için geliştirilmiştir. Bu krem, atopik egzama dahil her türlü egzamada oldukça etkilidir. Yaklaşık yüzde 90 başarı oranı vardır. Tam iyileşme ve belirgin iyileşme ile dermatit tedavisinde de kullanılır.

Bu krem yüksek lipofilikliği ve ciltte biyolojik olarak aktif hale getirilmiş olması, herhangi bir etkinlik kaybı olmadan günlük tek bir uygulama sağlar. Ayrıca bu kremA, endojen kortizol üretiminin baskılanmasına yol açmaz ve bu nedenle minimum yan etkilere sahiptir. Bu nedenle, çocuklar bu krem ile tedavi edilebilir ve ayrıca kronik egzama formlarında, dört haftaya kadar uzun süreli tedavi için uygundur. Çocuklarda ve yetişkinlerde on iki haftaya kadar kullanılır. Bu krem farklı cilt tipleri için kullanılan krem, merhem, yağlı merhem ve çözelti formlarında mevcuttur.

Reklamlar

Advantan Krem Cilde Faydaları

Bu krem, inflamatuar ve alerjik cilt reaksiyonlarının yanı sıra artan hücresel rejenerasyon ile ilişkili reaksiyonları bastırır. Bu da eritem, ödem, cildin kalınlaşması, cilt yüzeyinin kalınlaşması gibi objektif semptomların ve kaşıntı, yanma, ve ağrı gibi öznel şikayetlerin ortaya çıkmasına neden olur. 

Bu krem, atopik dermatit (endojen egzama, nörodermatit), kontakt egzama, dejeneratif, dehidrotik, vulgar egzama ve çocuklarda egzamada kullanım için onaylanmıştır.

Advantan Krem
Advantan Krem

Advantan Krem Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Bu kremin gözlere girmesine asla izin vermeyin.
  • Herhangi bir kutanöz atrofi belirtisi fark edilirse, tedavinin büyük olasılıkla kesilmesi gerekecektir.
  • Alerjik reaksiyon yaşarsanız derhal acil tıbbi yardım isteyin. Bir reaksiyonun göstergesi olabilir, dikkat edilmesi gereken belirtiler arasında deri döküntüleri, kurdeşen, yüzün veya uzuvların şişmesi, nefes darlığı ve yutma sorunu bulunur.
  • Daima doktorunuz tarafından reçete edildiği gibi bu kremi kullanın. Öncelikle doktorunuza danışmadan asla kendi kendinize bu kremi uygulamayın veya dozunuzu değiştirmeyin. Doğru dozaj sağlığınıza, tıbbi geçmişinize ve tedavi edilen durumun ciddiyetine bağlı olarak değişebilir.
  • Bu ilaç tüm hastalar için güvenli olmayabilir. Bu kremi kullanmaya başlamadan önce hamileyseniz veya emziriyorsanız doktorunuza söyleyin.
  • Bu kremi kullanmaya başlamadan önce herhangi bir alerjiniz varsa doktorunuza söyleyin.
  • Başka herhangi bir sağlık rahatsızlığınız veya hastalığınız varsa doktorunuza belirtin.
  • Başka bir ilaç kullanıyorsanız (tüm reçetesiz ilaçlar dahil) mutlaka doktorunuza belirtin.
  • Herhangi bir takviye, vitamin veya bitkisel ürün kullanıyorsanız mutlaka doktorunuza söyleyin.
Advantan Krem
Advantan Krem

Advantan Krem Nasıl Kullanılır?

Bu krem sadece etkilenen cilt bölgelerine topikal olarak uygulanmalıdır. Doktorunuz tarafından tam olarak nasıl ve ne zaman uygulanacağının yanı sıra ne kadar süreyle tedavi görmeniz gerektiği size söylenecektir. Çoğu durumda, hastalardan doktorları tarafından etkilenen cilde günde bir kez ince bir krem ​​tabakası halinde uygulaması söylenir. Doktorlar genellikle yetişkin hastalara tedavinin on iki haftayı aşan bir süre boyunca devam etmemesi gerektiğini bildirir.

Advantan Krem Fiyatı
Advantan Krem Fiyatı

Advantan Krem Kortizonlu Mu?

Evet, bu krem kortizon içerir.

Advantan Krem Prospektüs

Advantan krem, çeşitli farklı cilt hastalıklarının tedavisinde uygulanan kremlerden birisidir. Özellikle egzama sorunu olanlar için önerilen bu krem, egzama için en iyi kremlerden biridir.

Cilt yüzeyindeki kaşıntı, kızarıklık, tahriş, ödem, fermantasyon ve daha birçok problemde etkilidir. Advantan krem, egzama ile ilişkili kaşıntı ve tahrişi önlemede özellikle etkilidir.

Advantan krem ve Advantan merhem kortizonlu bir ilaç olduğu için dikkatli kullanılması gereken kremlerden biridir. Ciddi yan etkileri olduğu için kesinlikle doktora danışılmadan kullanılmamalıdır.

Advantan Kremin Yan Etkileri Nelerdir?
Advantan Kremin Yan Etkileri Nelerdir?

Advantan Kremin Yan Etkileri Nelerdir?

Deri hastalıklarını tedavi etmek için bu krem kullanan hastalarda akne, kırmızılık, kaşıntı hissi, renksiz cilt ve olağandışı tüylenme gibi yan etkiler görülebilir. Yaşadığınız yan etkileri doktorunuza bildirin. Herhangi bir ciddi yan etki ortaya çıkarsa, derhal tıbbi yardım alın.

Advantan Kremin faydaları vardır bunun yanında ciddi yan etkileri ve zararları vardır. Kortizonlu bir krem ​​olduğu için yan etkiler de vardır. Özellikle çocuklara ciddi zararlar vereceği için asla uzun süre kullanılmamalıdır. Kremdeki etken madde sık sık yan etkilere neden olur.

Kıl kökü iltihabı (folikülit), uygulama bölgesinde yanma hissi, şişmiş deri kabarcıkları (püstüller), sulu veziküller (veziküller), deride kaşıntı, ağrı, kızarıklık ve kabarma (papüller), döküntü, deride çatlaklar (çatlaklar), genişlemiş kılcal damarlar (telanjiektaziler), ilaçlara karşı aşırı duyarlılık, akne (sivilce), ciltte incelme (atrofi), çatlaklar (ciltte çatlaklar), aşırı kıllanma, ağız çevresinde iltihaplanma (perioral dermatit), ciltte renk değişikliği ve alerjik cilt reaksiyonları gibi yan etkileri vardır.

Advantan Krem Kullananlar
Advantan Krem Kullananlar

Advantan Krem Kullananlar

“tecrübe ettiğim kadarıyla özellikle egzamalara ve daha farklı yara, cilt tahrişlerine çok iyi gelen kortizonlu krem.

uzun süreli kullanım derinin incelmesine neden olabilir, dikkatli olmak lazım.”

“bıyık bölgesinde meydana gelen ağda yanıklarını birkaç günde hızlıca iyileştirme özelliğine sahip olduğunu keşfettiğim pomat. kremi pomadı kadar etkili gelmedi bana. alerjilerim olduğundan doktor cilt döküntüm için vermişti ama hiç bu durumda işe yarayacağını düşünmemiştim. tabi kortizon içerdiğinden bolca ve sürekli sürmemenizi öneririm. sonrasında cildinizi iyileştirmesinden ziyade daha fazla zarar vermesini istemem. kısacası; ölçüsünde kullanıldığında çok faydalı bir ilaçtır, tavsiye edilir.”

“oldukça hassas ve karma bir cilde sahibim. bu sebeple kendime uygun ürünleri keşfedene kadar sık sık egzema ve daha hafif tahriş problemleri yaşıyorum. mevsim ve su değişimleri de dahil tabii. bunu geçirmek için sık sık başvurduğum bir ilaç. kortizonlu olduğu için hızla hücre yeniliyor fakat aynı sebeple günlük kullanıma uygun değil. özetle; acil durumlarda hızlı iyileşme için ideal.”

hametan ile birlikte 1 aydır beni gerim gerim geren sıkıntımı çözmüş kremdir. bi doktora gidiyordum kapalı komedon, başkasına gidiyordum egzama diyorlardı. oysa benim sadece cildim kurumuştu ve biraz sıkıntılı bir dönemden geçmiştim.

kan testleri, dermokozmetik ürünler, bitki çayları her şeyi denedim bu 1 ayda. en son doktor da bıkmış olmalı ki, al bunu kortizonlu yalnız 1 hafta kullan dedi. 3 gün sonra bütün cildim eskisi gibi pırıl pırıl oldu. mucizevi bir şey bu. bugün kullanımımın son günü. artık sadece bi yerimde bir şey çıktığında kullanacağım. herkese tavsiye ediyorum- tabi doktor kontrolünde”

Advantan krem ne işe yarar, yan etkileri nelerdir ve kullananların deneyimlerini aktardık.

YouTube Adresimiz: https://www.youtube.com/c/begonyakadin

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx