Magazin

Ali Başak Karatay Kimdir?

Reklamlar

Yorumları ve verdiği diyet taktikleri ile çok konuşulan Canan Karatay’ın eşi akademisyen Ali Başak Karatay’ın yaşı, eğitimi, kariyeri, Canan Karatay ile nasıl evlendiklerini ve hakkında merak ettiklerinizi yazımızda bulabilirsiniz.

Ali Başak Karatay Kaç Yaşında?

Ali Başak Karatay 1947 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 2024 itibari ile 77 yaşındadır.

Ali Başak Karatay Hangi Okul Mezunu?

Ali Başak Karatay’ın Eğitim kariyeri İstanbul’da başlamıştır. Liseden mezun olduktan sonra üniversite eğitimini bitirmiştir. 1999 yılında New York’un Syracuse şehrinde özel bir araştırma üniversitesi olan Syracuse Üniversitesi’nde tamamladı.

Reklamlar
Ali Başak Karatay ve Canan Karatay
Ali Başak Karatay ve Canan Karatay

Ali Başak Karatay Kariyeri

Ali Başak Karatay, Boğaziçi Üniversitesi Felsefe Bölümü kurucularındandır. Ve aynı zamanda eşi Kalp ve iç hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Canan Efendigil Karatay gibi akademisyendir. Mesleğine Akademisyen olarak devam etmiştir. 1979 yılında Kalp ve İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Canan Efendigil Karatay ile evlenmişlerdir. Canan Karatay o yıllarda 35 yaşındadır. Ali Başak Karatay şimdilerde de akademik kariyerine devam etmektedir. Ve eşi Canan Karatay ile seyahatler yapmaktadır.

Ali Başak Karatay ile Canan Karatay Nasıl Tanıştı?

Canan Karatay bir canlı yayında eşine yanındayken bile hasret duyduğunu söyleyerek Ali Başak Karatay’a canlı yayında ilan-ı aşk etmesi çok konuşulmuştur.

Canan Karatay 35 yaşındayken kendisine evde kaldın dediklerini ama umurunda olmadığını deli gibi ders çalıştığını söylemiştir. Annesinin Canan Karatay’ın çalışmasını böleceği için korkarak emekli öğretmen arkadaşlarının çaya gelmek istediklerini söylemiş ve Canan Karatay’da gelsinler, gelsinler, ben size hizmet ederim dediğini söylemektedir.

Bir anda üzerine bir iyilik geldiğini nasıl gelsinler hizmet ederim dediğini kendisinin de bilmediğini annesinin de çok şaşırdığını söyleyen Canan Karatay o emekli öğretmenlerin arasında kayınvalidesinin de olduğunu kendisini çok beğenerek oğlu ile tanıştırdığını söylemektedir. Tanışınca anlaşıp, kaynaştıklarını sonrasında da trenin kaçacağını düşünerek 40 yaşında oğlunu dünyaya getirdiğini söylemektedir.

Reklamlar

Canan Karatay 35 yaşında evlenmiş Mehmet Rahmi Karatay 40 yaşında doğmuştur. Mehmet Rahmi Karatay 2020 itibari ile 36 yaşındadır. Liseyi üniversite eğitimini İngiltere’de almıştır. Edinburgh Üniversitesi’nde doktora yapmıştır.

Canan Karatay 1999 yılındaki Gölcük depreminde gönüllü olarak çalışmıştır. Hem de tek başına değil oğlu ve eşi ile birlikte ailece çalışmışlardır. Eşi ve oğlu Mehmet Rahmi Karatay tuvalet kazıp, yemek pişirmişlerdir. Canan Karatay’da çadır hastanede en kıdemli doktor olarak hizmette bulunmuştur.

İlknur Gülhan

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx