Moda

Altın Zarif Yüzükler

Reklamlar

Altın yüzük kategorisi denilince akla ilk gelen modellerden biri beş taştır. Beştaşlar, anlamı nedeniyle birçok kadının dikkatini başarıyla çekmiştir. Beş taşlı altın yüzükteki her bir taşın zenginlik, barış, sevgi, sadakat ve mutluluk getirebileceğine inanılıyor. Bu güzel duygulara ulaşabilmek için kadınlar beş taşa çok değer verirler.

Özellikle son yıllarda evlilik teklifi veya hediye seçiminde kart olarak büyük bir popülarite kazanmıştır. Beştaş yüzük modeli her tarz giyim ile gözlerinizi kamaştıracak daha gösterişli bir yüzük çeşididir. Kart modelinde olduğu gibi altın veya platin kullanılabilir. Ayrıca taşlar beşgen taşlarda düz taş veya çapraz taş şeklinde de kullanılabilir. Basit beş taşlı stil daha özlü ve zarif görünüyor, çapraz beyaz taş yüzük daha muhteşem.

Tam Tur Altın Yüzük Modelleri
Tam Tur Altın Yüzük Modelleri

Tam Tur Altın Yüzük Modelleri

Tam tur altın yüzük tipi için zirkonyum malzeme kullanılmaktadır. İyi bir sabitleme, düşme olasılığını ortadan kaldırabilir. Tam yuvarlak halka, düz sıra taşlara ve sıra dışı çapraz modellere sahip olabilir. Her iki stil de birçok kadının modern stili zarif bir şekilde sergilemesine olanak sağlıyor. İnce tam dönüş seviyorsanız, daha kalın tek sıra yüzük istiyorsanız ikili veya üçlü tam dönüş modelini tercih edebilirsiniz. Tam tur altın yüzük modeli ağırlıklı olarak alyans olarak kullanılmakta ve evlilik sembolü olarak kabul edilmektedir.

Reklamlar

Aslı Gold, güvenilir orijinal altının adresi olarak fiyat konusunda da müşterilerini memnun etmeyi başarıyor. Altın yüzük modelleri haricinde; altın kolye modelleri, altın küpe modelleri, altın bileklik modelleri gibi çeşitli aksesuarlarımızı da inceleyebilir ve dilediğiniz ürünü uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.

Değerli Taşlarla Donatılmış Yüzük Modelleri
Değerli Taşlarla Donatılmış Yüzük Modelleri

Değerli Taşlarla Donatılmış Yüzük Modelleri

Teknolojinin giderek yaygınlaşması altın yüzük çeşitlerinde geniş ürün içeriklerinin ortaya çıkmasına sebep olmuştur. Taşlı altın yüzük modellerinde zümrüt, yakut, safir gibi farklı taşlar kullanılarak üretilen oldukça şık ve zarif modeller bulunmaktadır. Zümrüt taşı çok değerli taşlardan birisi sayılmaktadır. Çok ender bulunabilmesi ve çıkarılması nedeniyle kıymetli görülmüştür. Zümrüt taşının bu kadar kıymetli olması zaman içerisinde kadınlar ile bağlantı kurulmuştur. Bu nedenle kadınlarında çok kıymetli olduğundan yola çıkarılarak yüzük, kolye ya da bileklik modellerinde fazlasıyla kullanılmıştır. Zümrüt taşının yeşil olması nedeniyle adı yeşil altın yüzük olarak da bilinmektedir.

Zümrüt yüzük modelleri arasında en popüler olanı büyük tek pırlanta modelidir. Büyük zümrütler yüzüklerde kullanılır ve genellikle yuvarlak veya kare şeklinde tasarlanır. Aslında zümrüt çok net değil ve hafif bulanık görünümü yüzüğü daha asil gösteriyor. Bazı modellerde zümrütlerin çevresinde kullanılan pırlantalar yüzüğün daha değerli ve etkileyici görünmesini sağlar. Sarkıt zümrüt yüzük modeli özellikle klasik giyim ile kombinlendiğinde kadınların güzelliklerini ve şıklıklarını ön plana çıkararak modern tarzlarını sergilemelerini sağlayacaktır. Zümrüt modellerde ağırlıklı olarak 14 veya 22 ayar altın kullanılmaktadır.

Altın veya beyaz altın ve çevresindeki değerli taşlardaki pırlantalar ilk tercih olabilir. Safir, dört ana mücevherden biri olan mavi bir taştır. Altın yüzük modellerinin fiyatındaki safirlerin sadakat getireceğine inanılıyor. Ayrıca kalp bağının güçlendiğine inanıyor. Bu nedenle safirli altın yüzük, aşk ve sadakatin sembolü olarak kullanıldığı gibi, evlilik gibi ciddi adımlarda da ilk tercih olabilir. Safir genellikle prizmatik bir görünüme sahiptir. Dairesel kesim ağırlıklı olarak yüzük modellerinde kullanılmaktadır. Bu taş çok parlaktır ve nadir de olsa mavi dışında farklı renkleri vardır.

Reklamlar
Aslı Gold Altın Yüzük Alyans
Aslı Gold Altın Yüzük Alyans

Aslı Gold Altın Yüzük Alyans

Altın yüzüklerin en popüler kullanımlarından biri alyanslardır. Gelenek ve göreneklerimize göre alyans kullanımı eski çağlardan beri hala yaygındır. Alyanslar, karı koca arasındaki sevgi ve sadakati temsil etmek için kullanılır. Yüzük parmağından kalbe giden bir damar olduğu için birçok çift için büyük önem taşıyan alyans yüzük parmağına takılır. Altın yüzük alyans modellerinin en sık kullanılan modellerinden biri de kıvrımlı yüzüktür. Sade görünümünden dolayı kullanımı oldukça kolaydır. Ayrıca herhangi bir kıyafetle kombinlenebilir. Yay şeklindeki halkanın içine doldurulduğu için çökme olmaz.

Kavisli alyans modelleri ince, orta ve kalın modellerde mevcuttur. Parmak uzunluğuna göre ince veya kalın tercih edilebilir. Dışbükey alyanslar genellikle 14 veya 22 karattır. Bu yüzük modeli altın rengindedir ve çeşitli ebatlarda mevcuttur. Alyans çeşidinin dışbükey ve iki tonlu yüzüklerinde oldukça şık bir görünüme sahiptir. Şerit şeklinde kullanılan iki renk, sıradan alyans modellerinden çok farklı görünüyor ve moda. Özellikle bayanlar için iki renkli bir alyans ortasında tam bir taş çemberi kullanmak modelin daha hareketli görünmesini sağlayacaktır. Altın yüzük ve fiyatları ile öne çıkan modellerden biri de ismi olan alyanslardır.

İsimli Alyans Modelleri

İsimli alyanslar, eşlerinin isminin parmaklarında olması nedeniyle anlamlıdır. Erkek alyans tamamen düz bir görünüme sahipken, kadın alyans her iki tarafında tam daire bulunan bir değerli taştır. Yukarıda yazılan isim lazer pointer ile yazıldığı için ömür boyu değişmeden kalan her türlü silmeyi sağlayabilir. Bu yüzük modelinin sarı veya gümüş olmak üzere iki farklı seçeneği bulunmaktadır. Erkekler ve kadınlar için de çeşitli bedenler vardır.

Altın yüzük alyans modelleri arasında dikkat çeken birçok model bulunmaktadır. Çiftler zevklerine ve isteklerine göre ortak kararlar alabilecekler. Altın yüzük fiyatları seçilen ürün, marka, ürün ayarı ve ağırlığına göre değişiklik gösterebilir.

Aslı Gold, güvenilir orijinal altının adresi olarak fiyat konusunda da müşterilerini memnun etmeyi başarıyor. Çeşitli indirimleri ile dilediğiniz altın bilezik modelini kolayca satın alabilirsiniz. Altın bileziklerin yanı sıra; altın kolye modelleri, altın küpe modelleri, altın yüzük modelleri, altın piercing modelleri gibi çeşitli aksesuarlarımızı da inceleyebilir ve dilediğiniz ürünü uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.

Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx