Makyaj

BELEŞÇİ BLOGGER MAKYAJI Danla Biliç

Danla Biliç Beleşçi Blogger Makyajı Yapımı

Reklamlar

Danla Biliç, son yıllarda makyaj dünyasında en çok yıldızı parlayan sosyal medya fenomenlerinden birisidir. Danla Biliç beleşçi blogger makyajı yaptığı bir video çekmiş. Bu yazımızda Danla Biliç beleşçi blogger makyajını yazacağız.

Merhabalar bloggerlarımızın fenomenlerimizin, onların deyimiyle influancerlarımızın baş düşmanı Danla Bilic iş başında. Bugün ne konuşacağımızı biliyor musun, beleşçi fenomenleri konuşacağız. Ben de beleş severim herkes de biliyor, ama dozunda severim. Bedava gelen herhangi bir şeyi severim ama bir şeyi bedava istemek, işte o başka. Hoş istedim aslında bugün bir kaç şey. Bakma, burada şakalaşıyorum şimdi ama, yeri geldiğinde ben de isterim bir şeyler. Mesela Este Lauder’ın bir parfümü vardı  her yerde stok out, bitmiş tamamen. Ben bu parfümü ilk defa geçen sene almıştım.  Sonra baktım hiçbir yerde yok. Ben de Este Lauder’dan tanıdıklarıma, yani tanıdığım kişiye, çok sevdiğim bir hanımefendiye yazdım. Dedim bu parfüm elinizde varsa  alayım, ama parası ile alayım. Aslında ayak yapıyordum, para almayacaklarını biliyorum orada da. Evet var dediler, kaç ay oldu parfüm yok ortada.  Ben çirkeflik yapıyor muyum bunun için? Yapmıyorum

BELEŞÇİ BLOGGER MAKYAJI – Danla Biliç

 • Şu an yapıyor gibi görünüyorsun ama.
 • Yok hayır ben çok seviyorum onları, gönderseler de olur göndermeseler de.
 • Tom Ford u biliyor musun, var mı orada tanıdık?
 • Allah a şükür hepsinde var. Parfüm ihtiyacın olur başka bir ihtiyacın olur bir mesaja bakar bu işler.  ama benim mesajımı kimse sallamıyor ne hikmetse. Herkes bedava ürünler ile geçiniyor, benim mesajımı niyeyse kimse sallamıyor. Başlamadan önce bir şey daha değinmek istiyorum.  Tahmin et ne?  Tamam tahmin etmeni istemiyorum  çünkü  saçma sapan tahminlerde bulunmandan korkuyorum. Yamiba. Yamiba.com. Ile ilgili bana hala mesajlar gelmeye devam ediyor. Birinci mesaj; gerçek mi?  Dilimde tüy bitti anlatmaktan  yamiba.com daki,  uygulamasındaki, her yerdeki  Kızıl Sonya dır  Aren dir  hepsi gerçek falcılar. Bak suratını ekşitme bir şey anlatıyorum şurada. İkinci olarak  bana diyorsunuz ki falım gecikti,  gecikebilir.  Benim de katkılarım dolayısıyla şu an yamiba  galiba Türkiye’nin en büyük fal sitesi.  Türkiye’de en çok ilgi gören fal sitesi olduğu için doğal olarak fallarınızda gecikme olabilir. Ama sosyal medya hesaplarına mesaj attığınız zaman anında geri dönüş yapıyorlar ondan eminim,  onun onayını aldım. Hepsi gerçek falcılar  tarafından bakılan fallar. Uygulamasını da indirebilirsiniz linkini de bırakıyorum.  daha net ne kadar garanti verebilirdim bilmiyorum. Upuzun fal yolladıkları için zaman almışsa normal. Neyse bugün kendi fondötenimi kullanmayacağım çünkü yurt dışından bir fondöten getirdim, onu deneyeyim dedim. Tarte, High Performance Naturals Shape Tape fondöten. Yine uçuk çıkardım.
BELEŞÇİ BLOGGER MAKYAJI Danla Biliç
BELEŞÇİ BLOGGER MAKYAJI Danla Biliç
 •  Neden?
 •  Ben biraz korkayım veya bir şeye üzüleyim anında uçuk çıkar. Son zamanlarda da demek ki bir şeylere üzüldüysem
 • Parfüme mi?
 • Yok canım ona ne üzüleceğim, gider alırım.
 • Bu arada şunu netleştirmek istiyorum, belki şimdi ışıktan çok net görünmüyor ama şu dudağımın üst kısmında bir kızarıklık var. Her videonun altına ısrarla aynı yorumu yazan insanlar var;  uçuğun da hala geçmemiş. Aylardır orada aynı yerde bir iz varsa demek ki bu uçuk değildir,  bir uçuğun izi kalmış demektir değil mi?  Haksız mıyım?Israrla gidip gidip aynı şeyi yazmanı ne manası var? Videoların altında uçuk için yağlar,  öneriler kremler, neler neler yazmışlar. Ama o aylardır oradaysa demek ki iz, uçuk değil. Ne güzel denk geldi, kargom geldi. Beleş bir paket, smashbox tan. Bakıyım neler varmış içinde.
 • Sevgili Daniela yazmışlar bir de. Bakacağım birazdan. Kargocu abiyi de buraya çağırdık. Bu fondoteni az kullanmanız yeterli, ben çok hoşlanmıyorum fazlasından. Böyle fazla fondöten sürüp mimiklerimi kaybedecek kadar yüzünü fondötene bulamayı sevmiyorum, tavsiye de etmiyoru.  Ben böyle çok az ürünü Tüm yüze yetecek şekilde kullanmayı seviyorum, zaten önemli olan da yetenek olan da o. Önemli olan yetirebilmek, anladın mı? Ne düşünüyorsun beleşçiler hakkında? Sadece ürün olarak bakma,  tatil vesaire  gibi olayları da düşün.
 • Yani açık konuşıyım mi?  Ben olsam ben de yapardım.
 •  Hayır ben bedava şeylere karşı değilim.  Mesela ben de bedava tatile gittim.  kaç kere gittim sayıyorum şimdi sana,  bir gece sadece Güral Sapanca’da kaldım sadece bir gece. Land of Legends a gittik, başka da bir yere gitmedim ben işte bu kadar.  iki kere gitmişim sadece toplamda.
 • Az değil mi?
 •  Yani tabii ki gidersin konu gitmemek değil ama işte seçerek gitmek. Şimdi mevsim açılıyor belki giderim ama geçen sene de çok gitmedim.  
 • Bu sene daha ünlüsün gidersin.
 • Geçen sene daha çok yurtdışında tanımıyordum. Böyle mesela sürekli otellere mail atmalar,  ne deniyor barter mı, sürekli bartter teklifleri vermeler hiç hoş değil. Yani sürekli bir böyle rekabet var. Mesela Danla Biliç Land of Legends a gitmiş. Hemen oraya mail atıyor Danla Biliç i ağırlamışsınız diye. Sen kendin benimle mi kıyaslıyorsun, sen kimsin, pardon? Böyle kendini kıyaslamalar işte yer yok dediler, Danla Biliç i çağırmışlar diyorlar.
 • Ben butik otele de razıyım.
 • Sen beleş olsa yerde de yatarsın.
 • Markalar da kurudu artık, kurudular. Fenomenler yüzünden adamlar batışın eşiğinde. Marka vermeyeceğim de zaten adamın müşteri kitlesi fenomenlar. Sürekli ürün deneyen, yeni ürün deneyen, para vermeye müsait tipler. Böyle olunca asıl müşteriler de para vermeyince markalar aç kaldı tabi. Ne kadar çok infulancer var değil mi? Geçen biz Danlabili.com dan paket yolluyoruz bir kaç kişiye, adres alıyoruz. Adresinizi verir misiniz size paket göndereceğiz dedik, hediye göndermek istiyoruz diyoruz kibarca. Bu kişiler sipariş vermeye kalkıyor, ne kadar ayıp. Yani biri sana hediye alırken şunu şunu al diyebilir misin? Concealer olarak da tabi ki en sevdiklerimden biri Nars Concealer. Şeyi de sevmiyorum mesela, güzellik salonları, kuaför, güzellik merkezi gibi yerlerden ücretsiz hizmet almak. Benim zaten yıllardır gittiğim bir kuaförüm var, dolgumu cilt bakımımı yaptırdığım doktorum da var ayrı, sabaha kadar da paylaşırım onları. Ama mesela bir güzellik merkezine gideceğim, diyelim ki lazere gideceğim. Instagram dan buluyorum bir kaç yer yazıyorum bilgi almak için. Ama onlar bana yazmıyor ben onlara yazıyorum çünkü bilmek istiyorum, bilgi almak istiyorum. Cevap şöyle, gelin hemen barter usülü çalışalım, şöyle yapalım, sadece süre atmanız yeterli falan diye cevaplar. Ben size sordum mu bana ücretsiz yapar mısınız diye? Sadece bilgi almak istemişim ne gerek var bunları söylemeye. Geçenlerde çok ünlü bir güzellik merkezine gittim, çok aşırı ünlü bir yer burası bu arada. Cilt bakımına gittim, basit bir işlem. Yaptığı şey cildi temizlemek ve nemlendirmek. Ama işlem boyunca kaç kere hadi story atın, story atın deyip durdular. Neden? Çünkü memnun kalmış mıymışım paylaşmamı istiyorlar. Düşündükleri de şu, ben story attırıyım çıkışta da para almam ondan. Nasıl olsa Danla bu, işi bu diye düşünüyorlar. Biz bunu kukla gibi kullanalım, paylaşsın storyleri gelsin müşteriler. Peki ben sizden memnun kalacağımı nasıl bileceğim? Belki ertesi gün yüzüm kızaracak. Kaş alımı, kaş konusu en çok gelen mesajlar arasında. Instagram mesaj kutum kaş mesajları ile dolu. Bütün mesajlar sürekli gel kaşlarını alalım, kaşlarını yapalım da sen story at,  biz de senden para almayız şeklinde. Ben oraya kadar gelip kaşlarımı yaptırıp sonra yatacağım, sen de tabii ki benden para almayacaksın. Benim storylerim kaç para biliyor musun sen? Para talep etmiyorlar mış bir de,  onu da ayrıca belirtiyor.Bir de para talep etseydiniz. Kaşımı almayı sevmiyorum, aldırmayı sevmiyorum sürekli kaş konusunda mesaj atıp durmayın artık. Demek ki kaş kontür bilmem ne sevmiyorum. Yaptıracak olsam ikisini de mutlaka şimdiye kadar yaptırırdım. Sürekli kaşınızın buna ihtiyacı var diye mesaj atıp durmanıza gerek yok. Bir tek siz mi biliyorsunuz, ben yıllardır fark etmemiş miyim ihtiyacım olduğunu. Yüz liralık işlem için iki senedir bekliyorum evde sanki. Nefret ediyorum bu tarz müesseselerden. 
 • Ama onları diğerleri alıştırmış.
 • Tabi canım, diğerlerine yeter ki bedava olsun. Ne yapılırsa yapılsın video çeker yaptırırken. Sonrasında Youtube’a kırk dakikalık video ekliyor, ama yaptığı şey de cilt temizletmek. Birazcık gururlu olun, cebinizde bir sürü para var bilmiyor muyuz sanki. Ama bu konuda Duygu yu çok takdir ederim, o bu konularda hiç böyle değildir. Bir de yani mesela lazer, lazer epilasyon yaptırırken ben story atmam. Bacaklarıma, özel yerlerime lazer epilasyon yaptırırken ben neden story atayım, atmam. Bu arada Yamiba demişken, dördüncü maddede mi kalmıştım, sadece fal yok. Yok yok bu sitede onu da söylemiş olayım. Sadece kahve falı yok, tarot var, burçlar var, ilişki danışmanlığı var bilmem neler her şey var onu da söylemiş olayım benden çıksın. 
 • Color pop un şöyle bir paletini kullanıyorum. Color pop basic far paleti. Bir de mesela şey tayfa var, beleş ürüne trip atıyor. Ne demek istediğimi anlamadın, hemen anlatıyorum. Atıyorum biri bir yerden bir ürün istemiş, bu ürünü bana gönderir misiniz demiş. Onlar da tamam demişler ama sonra unutmuşlar, araya biraz zaman girmiş. Hani bana yapılan gibi. Çok ciddi bir şekilde şöyle dediğimi düşün ‘Ben Danla Biliç’im, bana nasıl ürünü göndermezsiniz?’ Sen kimsin, kimin nesisin bu hava bu tavır kime? Beleş tatile gitmiş, sanırsın oteli üzerine yaptılar. Oteli o kadar övüyor ki, günde seksen tane story atıyor. Sürekli otelin instagram hesabına link veriyor storylerde. Evet tabi ki yap, paylaş yani sonuçta adamlar seni misafir etmiş. Ama yavaş biraz, klozete kadar da övülmez yani değil mi abartma. Her yeri ayrı ayrı çekmenin, hepsini tek tek övmenin manası yok. Her yer de çok aşırı güzel olamaz ya, normal bir yer herhangi bir otel sonuçta orası da. Havuzu ayrı çekiyor, klozeti ayrı çekiyor, lobiyi ayrı çekiyor sonra bunların hepsini ayrı ayrı paylaşıyor. Gerek yok yani bu kadarına. Şeyi hatırlıyor musun, bir kız otele mesaj atıyor sonra otel de bu mesajı yayınlıyor. Otelim olsa yapacağım ilk iş olurdu.
 • Düşünsene, işi gücü bırakıyorsun. Muğla’da butik otel açıyorsun.
 • Evet, sonra elalemin micro influencerları geliyor artistlik yapıyor.
 • Aynen.
 • Geliyor benim otelime, otelin sahibi gibi takılıyor, gargonlarıma çalışanlarıma emirler yağdırıyor sonra bunun karşılığında tek yaptığı şey story atmak.
 • Ne yapardın?
 • Öyle bir şey olmazdı. Bu şekilde kovulan var mıdır acaba? Hani bu şekilde misafir olarak gidip de sonra kovulan.
 • Vardır heralde.
 • Bizim tayfada şey var, story atarak her şeyi yapabilirim ve her şeyi yaptırabilirim düşüncesi.
 • Çok büyük bir güç olarak mı görülüyor?
 • Evet aynen çok büyük bir güç olarak görülüyor. Bana gelen bir mesaja bak mesela, ‘Abla şu mekanda şöyle şöyle bir durum oldu, paylaşır mısın?’ ciddi konuları tabi ki paylaşıyorum, yardım etmek için. Ama mesela mekanda biri ile kavga etmiş sonra bana diyor ki bunu paylaş. Yani ben kendi kavga ettiğimi paylaşmıyorum ki seninkini mi paylaşıyım. Hiç anlatmadan makyaj yapıyorum ama kusura bakmayın. Ama bak şimdi beleşçilere kızarken yine aklıma ne geldi? Buradan bütün işletme sahiplerine, restoran sahiplerine sesleniyorum
 • Ne sürdün gözüne çok güzel oldu.
 • Göz kalemi, gerçekten mi ? Teşekkür ederim
 • Valla beğendim, bak hoşuna gitti. Hadi devam et devam et ne diyordun.
 • Bilmiyorum, unuttum söyleyeceğimi. Geçen videoda demediğimi bırakmamıştım çok kırılmışlar bana, şimdi güzel  bir şeyler söylemek istiyorum. Sarışınlar için dünyanın en iyi kaş kalemlerinden bir tanesini göstermek istiyorum, Yves Saint Laurent. Para vererek aldım. Şöyle biraz kontür yapıyım. Çok güzel bir ruj, Dior. bunun da parasını verip aldım. 
 • Markası ne?
 • Markası Dior.
 • Söylemek istediğin bir şey var mı bu arkadaşlara?
 • Evet, hepsinden nefret ediyorum. Mesela bu videoyu izlerken, siz bu videoyu izlerken Göcek’te olacağım çok güzel bir otelde. Işte oradayken belki storyler paylaşabilirim. Para verip kalacağım için paylaşabilirim rahat rahat. Bende de o var mesela para vermeyince paylaşasım gelmiyor. Para verince, para vermişim yani anladın mı sonuna kadar göstermek istiyorum neye para verdiğimi. Eğer bir aksilik çıkmazsa şu anda gideceğim bu tatil bedava değil. Bu arada Yamiba nın linkini aşağı bıraktım, uygulamasını da indirebilirsiniz. Hepsi gerçek falcılar, favorim Kızıl Sonya ve Aren dir onu da söylemiş oluyim. Hepinizi seviyorum, hepinizi çok çok öpüyorum. Nasıl bir video oldu bu?
 • Yani tahminimden efendi geçti. Az konuştun.
 • Öpüyorum hepinizi. İşte bu kadar.  
 • Ayrıca bakınız: Danla Biliç Kimdir?

BELEŞÇİ BLOGGER MAKYAJI Danla Biliç Videosu

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx