Sağlık

Bengay Krem Nedir? Bengay Krem Ne işe yarar?

Bengay Krem Faydaları Nelerdir? Bengay Krem Nasıl Kullanılır?

Reklamlar

Bengay krem tüm evlerdeki ecza dolabında bulunması gereken bir üründür. Peki Bengay krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, bengay krem ne işe yarar, muadili nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

Uyarı
İlaç Satışı İnternet Sitelerinden Yapılamaz. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır. Bu yazı sadece bilgilendirme amacıyla yazılmıştır.

Bengay Kremi Nedir?

Bu krem cilt üzerinde kullanılan incinmeler, burkulmalar, artrit, morarma veya sırt ağrılarının neden olduğu kas veya eklem ağrısının geçici olarak rahatlatılmasını sağlayan bir üründür. Bu krem, bu ilaç kılavuzunda listelenmemiş amaçlar için de kullanılabilir.

Bengay Krem Muadili 

Bu kremin muadilleri arasında Algesal pomad, Algesal Suractive pomad, Capsigel pomad, Jelgo jel, Kamfolin pomad, Prepagel jel, Reparil jel ve Rumasin pomad bulunur.

Reklamlar
Bengay Krem
Bengay Krem

Bengay Krem Ne İçin Kullanılır?

Bu krem kas tutulmaları, kas gerginlikleri, omuz tutulması, boyun tutulması, bel tutulması, boyun ağrıları, bel ağrıları, incinmeler, kasılmalar, morarmalar ve burkulmalar için kullanılır. Bu krem doğrudan etkilenen bölgeye emilir ve hızlı çalışmaya başlar. Lokalize tedaviyi yalnızca etkilenen bölgede yoğunlaştırmanıza olanak tanır. Etki hızı, içeriklerin kan dolaşımından geçmesi gerekmez ve doğrudan etkilenen bölgeye emilir ve etkili bir rahatlama sağlar. Etkilenen bölgede kızarıklık varsa veya ağrınızı gidermekle ilgili sorularınız varsa, kullanmadan önce lütfen bir doktorla görüşün.

Bengay Kremi Ne İşe Yarar?
Bengay Kremi Ne İşe Yarar?

Bengay Kremi Ne İşe Yarar?

Ağrı ve kasılmalardan güçlü bir şekilde kurtulmak için bu kremi kullanabilirsiniz. Diğer Bengay ürünlerinden daha fazla ağrı giderici bileşen içeren bu yağlı olmayan topikal krem, küçük artrit, sırt ağrısı, kas ve eklem ağrısından ağrı kesici sağlar. Krem kafur, mentol ve metil salisilat ile formüle edilmiştir. Derin, nüfuz eden ağrı kesici için analjeziği cilde uygulayan topikal ağrıyı masaj yapın. Bu yağlı olmayan krem, uygun uygulama için bir tüp içinde gelir. Bengay, hekim tarafından önerilen bir topikal analjeziktir.

Küçük kas ağrılarını ve eklem ağrısını hafifletmek için yağlı olmayan topikal ağrı kesici kremdir. Topikal analjezik, ultra güçlü rahatlama için üç ağrı giderici bileşen içerir. Krem, artrit ağrılarını gidermek ve diğer küçük ağrıları, burkulmaları ve çürükleri yatıştırmak için derinlemesine nüfuz eder. Topikal krem, diğer Bengay ürünlerinden daha fazla ağrı giderici bileşenler içerir. 

Bengay Krem Faydaları

Bu krem metil salisilat, mentol ve kafur üç aktif bileşen içerir. En güçlü bu krem formülasyonu olarak kabul edilir ve sırt ağrısı, artrit, burkulma, incinme ve morlukları tedavi etmek için kullanılır.

Reklamlar
Bengay Krem
Bengay Krem

Bengay Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gereken Noktalar

 • Yalnızca harici kullanım içindir.
 • Bu kremi açık yaralarda veya hasarlı ciltte kullanmayın.
 • Bu kremi ısıtma yastığı ile kullanmayın.
 • Bu kremi, artrit benzeri rahatsızlıkları olan on iki yaşın altındaki bir çocukta kullanmayın.
 • Etkilenen bölgede kızarıklık varsa kullanmadan önce bir doktora danışın.
 • Bu ürünü kullanırken gözlerle veya mukoza zarlarıyla temastan kaçının.
 • Bu kremi kullandığınız bölgeyi sıkıca sarmayın.
 • Bu kremi kullanırken durumunuz kötüleşir veya semptomlar yedi günden fazla sürerse bu kremi kullanmayı bırakın.
 • Semptomlar birkaç gün içinde geçerse ve tekrar ortaya çıkarsa bu kremi kullanmayı bırakın.
 • Aşırı cilt tahrişi meydana gelirse bu kremi kullanmayı bırakın.
 • Kazara yutulmasını önlemek için çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın. Yutulursa, tıbbi yardım alın.
 • Herhangi bir alerjiniz varsa (özellikle aspirin veya diğer salisilatlara karşı) veya ciddi bir tıbbi durumunuz varsa, bir doktora veya eczacıya bu kremi kullanımı hakkında danışın.
 • Bu kremin doğmamış bir bebeğe zarar verip vermeyeceği bilinmemektedir. Bu ilacı kullanırken hamileyseniz veya hamile kalmayı planlıyorsanız doktorunuza söyleyin.
 • Metil salisilat topikalinin anne sütüne geçip geçmediği veya emzirilen bebeğe zarar verip vermeyeceği bilinmemektedir. Bir bebeği emziriyorsanız, metil salisilat topikalini göğüs bölgenize uygulamayın.
 • Bu ilacı on iki yaşından küçük bir çocukta tıbbi tavsiye almadan kullanmayın.
 • Deriyi kıyafetle kapatabilirsiniz. Bu ilacı gözlerinize almaktan kaçının. Bu olursa suyla durulayın.
 • Ayrıca bu ilacı, vücudunuzun hassas bölgelerine temas eden kontakt lensler, takma dişler ve diğer maddeler üzerinde kullanmaktan kaçının.
 • Banyodan veya tıraştan hemen sonra metil salisilat uygulamaktan kaçının. Bu ilacı yeni tıraş edilmiş cilt bölgelerinde kullanmak ciddi cilt tahrişine neden olabilir.
 • Bu ilacı yedi gün kullandıktan sonra ağrınız düzelmiyorsa veya belirtileriniz kötüleşirse veya iyileşirse doktorunuzu arayın ve birkaç gün içinde tekrar gelin.
 • Bu ilacı, çocukların ve evcil hayvanların ulaşamayacağı bir yerde, nem ve ısıdan uzakta oda sıcaklığında saklayın.

Bengay Ağrı Kremi Nasıl Kullanılır?

Etikette belirtildiği gibi veya doktorunuzun önerdiği şekilde kullanın. Daha büyük veya daha küçük miktarlarda veya önerilenden daha uzun süre kullanmayın. Bu kremi uygulamadan önce cildinizin temiz ve kuru olmasını sağlayın.

Metil salisilatı açık yaralara veya güneş yanığı, rüzgarda yanan, kuru, çatlamış veya başka şekilde tahriş olmuş cilde uygulamayın.

Bu kremi kullanırken etkilenen bölgeye ince bir tabaka uygulayın ve tamamen emilene kadar hafifçe ovalayın. Bu kremi günde dört defaya kadar veya ilaç etiketinde belirtildiği şekilde kullanılabilir.

Bu kremi uyguladıktan hemen sonra ellerinizi sabun ve suyla yıkayın. Bu bölgelerdeki ağrıyı tedavi etmek için ilacı ellerinize veya parmaklarınıza uyguladıysanız, ellerinizi yıkamadan önce en az otuz dakika bekleyin.

İlacı uygularken parmaklarınıza bulaşmasını önlemek için ilacı uygulamak için lastik bir eldiven, parmak yatağı, pamuk top veya temiz bir mendil kullanabilirsiniz. Metil salisilat uygulandığı her yerde soğuk veya yanma hissine neden olabilir. Bu his genellikle hafiftir ve zamanla yavaş yavaş azalmalıdır.

Yanma hissi ağrılıysa veya önemli rahatsızlığa neden oluyorsa, tedavi edilen cilt bölgesini sabun ve soğuk suyla yıkayın. Şiddetli yanma, ağrı, şişme veya su toplamanız varsa hemen tıbbi yardım alın. Tedavi edilen cildi yanma hissini artırabilecek bir bandaj veya ısıtma pedi ile örtmeyin. 

Bengay Krem Yan Etkileri

Kurdeşen, nefes almada zorluk, yüzünüzün, dudaklarınızın, dilinizin veya boğazınızın şişmesi gibi alerjik reaksiyon belirtilerinden herhangi birine sahipseniz acil tıbbi yardım alın.

Bu ilacı uyguladığınız deride şiddetli yanma, ağrı, şişme veya kabarma varsa hemen etkilenen bölgeyi yıkayın ve hemen tıbbi yardım alın.

Daha az ciddi yan etkiler, hafif bir soğuk algınlığı veya yanma hissini içerebilir. Bu, yan etkilerin tam listesi değildir ve diğerleri ortaya çıkabilir. Yan etkiler hakkında tıbbi tavsiye almak için doktorunuzu arayın.

Bengay Krem Kullananlar

“bir doktordan duyduguma gore kaslarla alakası olmayan krem.

dediğine gore deri yoluyla surulen kremlerin,merhemlerin hiçbiri yuzey altındaki kılcallardan gecip kaslara eklemlere ulaşamıyormus. emilip vucudun her tarafına dağılıyormus.

kremlerin etkisi oncelikle uygulandigi bolgeledeki sinirleri uyarması ve o bolgede bir nevi plasebo etkisi yaratmasıymış. merhemin içeriğindeki uyarıcıların kuvvetine ya da surulen bolgenin hassasiyetine gore de o bolge de istenen etki daha kuvvetli hissedilmekteymiş. ornegin ben gay i kol iclerine surmek ile baldırlara surmek arasındaki fark gibi…”

“% 15 metil salisilat, % 10 mentol içeren, günde bir ila iki defa ağrıyan bölgeye sürülerek kullanılan analjezik bir ilaçtır. romatizmal ağrılar, bel ağrısı, burkulmalar, adale ağrılarında kullanılır.”

“fizyolojik olarak rahatlatsa da psikolojik olarak rahatsız eden bir merhemdir . spor yaparken, ani hareketler yaparken , uzun çalışmalar sonunda boyun- kas bel tutulmalarında birebir ilaçtır lakin kokusu o kadar agırdır ki çevrenize merhemin sebebini açıklamak zorundasınızdır .bu yüzden sagın solun lakırdılarına kulak asmamak gerekir .

– oo boynun * mu tutuldu? hayırdır ne yaptın ? gibi *”

“bilgisayar basinda fazla kalmamin üzerine koşarken birde sol bacagimi sakatlayinca dün kendisiyle tanistim..sırtımın ve bacagimin agrisindan uyuyamiyordum sagolsun mucizevi bulus 5 dk icinde rahat rahat uykuya dalmisim..herkese tavsiye ederim”

Bengay Krem Boyun Agrısına İyi Gelir Mi?

Evet, bu krem boyun ağrısını giderir.

Bengay Krem Hamilelikte Kullanılır Mı?

Bu kremi kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışın.

Bengay Krem Muadili

Bu kremin eşdeğerleri arasında Algesal pomad, Capsigel pomad, Jelgo Jel, Kamfolin Pomad, Prepagel Gel, Reparil Jel ve Rumasin Pomad vardır.

Bengay Krem Neden Yakar?

Bu krem, uygulandığı bölgeyi ısıtır bu yüzden yakma hissi oluşur.

Bengay Krem Reçetesiz Alınır Mı?

Evet, bu kremi reçetesiz olarak satın alabilirsiniz.

Sizlere bengay krem ne işe yarar, nasıl kullanılır sorularına kapsamlı olarak yanıt vermeye çalıştık. Konu hakkında aşağıda yorum yapı paylaşalım.

YouTube Kanalımız: https://www.youtube.com/c/begonyakadin

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx