Sağlık

Bepanthol Sensiderm Krem Faydaları

Bepanthol Sensiderm Krem Ne İşe Yarar?

Reklamlar

Bepanthol Sensiderm krem çeşitli cilt rahatsızlıklarını ve cilt sorunlarını gideren bir üründür. Özellikle ciltteki kızarıklık ve kaşıntıları giderir. Peki Bepanthol Sensiderm krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

UYARI! İlaç Satışı İnternet Sitelerinden Yapılamaz. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır.

Ciltte Kızarıklık ve Kaşıntı Neden Olur?

Kaşıntı tüm vücutta görülebilir veya küçük bir bölgede veya noktada lokalize olabilir. Olası nedenler çoktur ve çeşitlidir. Böbrek yetmezliği veya diyabet (çok nadir olsa da) gibi çok ciddi bir şeyin sonucu olabilir veya kuru cilt veya böcek ısırıkları (daha olası) gibi daha az şiddetli bir nedenden kaynaklanabilir. 

Reklamlar

Cilt sorunları

Yaygın olan birçok cilt problemi kaşıntılı cilde neden olabilir. Cilt iltihabı olan dermatit,  kaşıntılı, pullu döküntüler içeren kronik bir cilt bozukluğu olan egzama, genellikle plaklar şeklinde cilt kızarıklığına ve tahrişe neden olan otoimmün bir hastalık olan sedef hastalığı ya da cilt üzerindeki baskının neden olduğu kabarık, kırmızı, kaşıntılı bir döküntü olan dermatografizm vücudun herhangi bir alanını etkileyebilir.

Bepanthol Sensiderm Krem
Bepanthol Sensiderm Krem

Enfeksiyonlar

Kaşıntıya neden olan enfeksiyonlar suçiçeği, kızamık, mantar döküntüleri, yatak böcekleri dahil akarlar, bitler, kıl kurtları, uyuz ve irritanları içerir.

Cildi tahriş eden ve kaşıntı yapan maddeler yaygındır. Zehirli sarmaşık ve zehirli meşe gibi bitkiler ve sivrisinekler gibi böcekler kaşıntıya neden olan maddeler üretir. Bazı insanlar yün, parfümler, bazı sabunlar veya boyalar ve kimyasallarla temas ettiğinde kaşıntı yaşarlar. Gıda alerjileri dahil alerjiler de cildi tahriş edebilir.

İç hastalıklar

Çok ciddi olabilecek bazı iç hastalıklar kaşıntıya neden olur. Safra kanalı tıkanıklığı, siroz, anemi, lösemi, tiroid hastalığı, lenfoma, böbrek yetmezliği, sinir sistemi hastalıkları, şeker hastalığı, multipl skleroz,zona hastalığı ve nöropati gibi hastalıklar genel kaşıntıya neden olabilir ancak cilt genellikle normal görünür.

Reklamlar

İlaçlar

Antifungaller, antibiyotikler (özellikle sülfa bazlı antibiyotikler),narkotik ağrı kesiciler ve antikonvülsan ilaçlar gibi yaygın ilaçlar genellikle döküntülere ve yaygın kaşıntıya neden olur.

Gebelik

Bazı kadınlar hamileyken kaşıntı yaşarlar. Genellikle göğüsler, kollar, karın veya uyluklarda görülür. Bazen bu, egzama gibi, gebelik tarafından daha da kötüleşen önceden var olan bir rahatsızlıktan kaynaklanır.

Cilt kızarıklığının nedenleri nelerdir?

Cilt kızarıklığının nedenleri büyük ölçüde değişir ve tahriş edici maddeleri, güneşi ve böcek ısırıklarını içerebilir. Cilt kızarıklığı ile ilişkili cilt rahatsızlıkları böcek ısırıkları, sellülit, kontakt dermatit, bebek bezi isiliği, egzama, alerjik egzama, isilik, ilaç alerjisi, sedef hastalığı, saçkıran, gül hastalığı, kızıl, zona hastalığı, cilt yanıkları, cilt enfeksiyonları, güneş yanığı, lenf bezi iltihabı, birinci derece yanıklar, kimyasal yanıklar, anjioödem, thromboplebitis, kemik enfeksiyonu ve osteosarkom gibi hastalıklardır. Cilt kızarıklığı geçici veya akut bir durum olabilir. Ayrıca sürekli olarak tekrar ortaya çıkan kronik bir durum da olabilir.

Bepanthol Sensiderm Krem
Bepanthol Sensiderm Krem

Bepantol Sensiderm Krem Nedir?

Bepanthen Sensiderm krem, kaşıntıyı ve kızarıklığı yatıştırıcıyı birleştiren kortizon içermeyen bir formüldür. Cilt bariyerini yeniler, cildinizin iyileşmesine yardımcı olur ve kaşınma dürtüsünü azaltır.

Kızarık, şişmiş ve kaşıntılı cilde kuru cilt, atopik gibi çeşitli rahatsızlıklar neden olabilir. Dermatit,  egzama, alerjik cilt reaksiyonu ve diğer bazı cilt tahrişleri de sebep olabilir. Yoğun kaşıntı, aşırı kaşınma dürtüsü getirir. Ancak bu, cildinize daha da fazla zarar verecektir.

Bu krem, kortizon içermeyen formülü ile beyaz bir kremdir. Kaşıntı yatıştırıcı ve cilt bariyerinin yenilenmesi özellikleri, cildinizin iyileşmesine yardımcı olur.

Bu krem cilt tahrişi vakaları, kuru cilt, atopik dermatit, egzama ve alerjik reaksiyonlar gibi hastalıkların neden olduğu kaşıntı ve kızarıklığı gidermek için kullanılır.

Bu krem, lipit lamellar teknolojisi sayesinde cilt bariyerini güçlendirir. Bu sayede cildin doğal bir koruma görevi gören kendi lipit tabakalarının tahrişi azaltılır ve yapısı güçlendirilir ve kaşıntı ve kızarıklığın giderilmesinin yanı sıra cildin iyileşmesi sağlanır. Herhangi bir bileşene bilinen alerji durumunda veya açık yaralarda bu kremi kullanmamalısınız. Alerjik reaksiyon gelişirse, ürünü kullanmayı bırakmalısınız.

Bepanthol Sensiderm Krem
Bepanthol Sensiderm Krem

Bepanthol Sensiderm Krem Cildi Nasıl Tedavi Eder?

Kırmızı, şişmiş ve kaşıntılı cildin sebepleri kuru cilt, atopik dermatit, egzama, alerjik cilt reaksiyonları ve diğer bazı cilt tahrişleridir. Bu koşullarda, hasarlı tabakadan (cilt bariyeri olarak da adlandırılır) lipitler hasar görür ve bu kaşıntıya neden olabilir. Esas olarak, tahrişe karşı seramid olan bu lipitler doğal bir koruma görevi görür.

Bu koruyucu bariyer hasar gördüğünde, cildin kurumasına ve kaşıntıya yol açar. Ayrıca, zayıflamış cilt bariyeri, tahriş edici maddelerin vücudumuza girişine karşı korunmada daha az etkilidir ve bu da daha fazla kaşıntıya neden olur.

Bu nedenle, kuru cilt, atopik dermatit, egzama, alerjik cilt reaksiyonu ve diğer bazı cilt tahrişleri gibi durumlarda, kaşıntıyı azaltmak için bu krem gibi özel kremlerin kullanılmasıyla koruyucu cilt bariyerinin restorasyonu ve onarımı cildin önemli bir parçasıdır. 

Bepanthol Sensiderm Krem
Bepanthol Sensiderm Krem

Bepanthol Sensiderm Krem Kaşıntıyı Nasıl Önler?

Cilt bariyeri, cildin en dış kısmıdır. Üst üste binmiş katmanlar halinde düzenlenmiş lamel lipitler olarak bir dizi lipit katmanından oluşan oldukça organize bir yapıdır. Bu katmanlardaki ana lipitler seramidlerdir. Bu katmanlar arasında doğal nemlendiriciler suyu cilt bariyerine bağlar ve uygun şekilde nemlendirilir.

Bu krem, tahriş ve kaşıntıdan kurtulmak için özel bir lipid lamellar teknolojisi içerir. Bu, cildin kendi lipit benzeri seramidlerin yapısına benzer lamel yapılı lipitler içerir. Lamel odaklı lipitler, üst tabaka ile hasarlı lipit bariyerini entegre edebilir ve ona bağlanabilir ve bu şekilde geri yükler. Tamamen sağlam bir koruyucu bariyer, hasar gördüğünde kaşıntıya neden olduğu için önemlidir. Uzun süreli nemlendirme cildin iyileşmesine yardımcı olur ve böylece kaşıntı ve tahrişi azaltır. Bu krem ayrıca suyu sağlıklı ciltte olduğu gibi cilt hattına bağlamak için gliserin gibi fizyolojik nemlendiriciler içerir.

Bepanthol Sensiderm Krem
Bepanthol Sensiderm Krem

Bepanthol Sensiderm Krem Nasıl Kullanılır?

Açık yaralara bu kremi uygulamayın. Bu krem, bebeklerin, çocukların ve yetişkinlerin yaralanmamış cildindeki cilt tahrişlerinden kaynaklanan kaşıntı ve kızarıklığın giderilmesi için tasarlanmıştır. Bu cilt tahrişleri kuru cilt, atopik dermatit, egzama, alerjik reaksiyonlar gibi durumlarda ortaya çıkar. Bu krem günde iki kez veya gerektiğinde uygulanabilir. Bu kortizon içermez.

Bu kremi uygulamadan önce ve sonra ellerinizi suyla ve sabunla temizleyin. Ardından bu kremden ince bir tabaka halinde etkilenen bölgeye sürün ve hafif bir şekilde ovalayın. Etkilenen bölgeyi sarmayın, kapatmayın ve bandajlamayın.

Bepanthol Sensiderm Kremi Kimler Kullanabilir?

Bu kremi bebekler, çocuklar, yetişkinler ve yaşlı kişiler çok rahat bir biçimde kullanabilir. Fakat bebeklerde ve çocuklarda kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız. Ayrıca bu kremi hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuzla konuşmadan kullanmamalısınız.

Bepanthol Sensiderm Krem Nasıl Saklanır?

Cilt üzerinde kullanılabilen bu kremi çocukların ulaşamayacağı bir yerde ve oda sıcaklığında saklamalısınız.

Bepanthol Sensiderm Krem Nereden Alınır?

Bu kremi eczanelerden ve alışveriş sitelerinden satın alabilirsiniz.

Bepanthol Sensiderm Krem Yan Etkileri

Bu kremin herhangi bir yan etkisi bildirilmemiştir. Fakat sizin bu ilacın aktif maddesine ya da yardımcı maddelerine karşı alerjiniz olabilir. Bu yüzden bu kremi kullanmadan önce yama testi yapmalısınız.

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx