Magazin

Destan dizisinin Temur’u Burak Tozkoparan kimdir?

Burak Tozkoparan sevgilisi kimdir? Burak Tozkoparan hangi dizilerde rol aldı? Burak Tozkoparan boyu?

Reklamlar

Burak Tozkoparan 1992 doğumlu dizi ve film sanatçısıdır. Kameralar karşısına ilk kez 2014 yılında çıkan başarılı oyuncu Burak Tozkoparan şuan ise  ATV ekranlarında yayınlanan Destan dizisinde Temur Tegin karakterine hayat vermektedir. Paramparça dizisi ile oyunculuğa adım atan başarılı isim sosyal medyada da aktif olarak yer almaktadır. Burak Tozkoparan sevgilisi? Burak Tozkoparan hangi dizilerde oynadı? Burak Tozkoparan kaç yaşında? Bu ve bunun gibi merak edilen bütün soruların cevaplarını sizler için yazımızda derledik.

Burak Tozkoparan kimdir?

4 Kasım 1992 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiş olan Burak Tozkoparan aslen Rizelidir. Müzisyen kimliği ile tanınan başarılı isim 2014 yılında oyunculuk sektörüne adım atmış ve bu alanda büyük başarılar göstermiştir. 2 Nisan 2011 tarihinde Bostancı Gösteri Merkezi’nde düzenlenen 14. Liselerarası Müzik yarışmasında bateri dalında birinci olan başarılı isim müzisyen kimliğini kaybetmemiştir.

Okan Üniversitesi’nde yüzde yüz burslu olarak sinema ve televizyon bölümünde eğitim alan başarılı oyuncu aynı zamanda birçok ünlü grup ile beraber çalışarak buralarda da bateristlik yapmıştır. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra kameralar karşısına geçmeye hazırlanan başarılı ise 2014 yılında Paramparça dizisinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. 2014 ile 2017 yılları arasında yayınlanan bu dizide Ozan Gürpınar karakterine hayat vermiştir.

Reklamlar
Destan dizisinin Temur'u Burak Tozkoparan kimdir?
Destan dizisinin Temur’u Burak Tozkoparan kimdir?

Başarılı oyuncu isim 2017 ve 2018 yılları arasında ise Kırgın Çiçekler dizisinde Ali komiser karakteri ile diziye renk katmıştır. Başarılı oyuncu 2019 yılında Tek Yürek dizisinde Cem Saruhan karakterine hayat vermiş, 2020 yılında ise Gençliğim Eyvah yapımında Zola Asmalı karakteri ile ekran başındakileri büyülemiştir. 2020 ile 2021 yılları arasında ise Menajerimi Ara dizisinde rol almıştır.

Başarılı oyuncu son zamanlarda ATV ekranlarında yayınlanan Destan dizisinde Temur Tegin karakterine hayat vermektedir. Burak Tozkoparan ilk oyunculuk deneyimini 2014 yılında yaşamış ilk sinema deneyimini ise 2016 yılında Hesapta Aşk yapımı ile gerçekleştirilmiştir. 2018 yılında Sesinde Aşk Var sinema filminde Rüzgar karakterine hayat veren başarılı oyuncu 2022 yılında ise Mesti Aşk sinema yapımında Sultan Veled karakterini canlandırmıştır.

Başarılı oyuncu Burak Tozkoparan 2017 ve 2018 yılları arasında rol almış olduğu Kırgın Çiçekler dizisindeki rol arkadaşı olan Biran Damla Yılmaz ile uzun zamandır aşk yaşamaktadır. Çiftin ilişkisini başlatan detayın dizi olduğu düşünülmektedir. Çok fazla sosyal medya ve magazin gündemine yansıtmadan ilişkilerine devam eden çift hakkında çıkan evlilik iddiaları ise gerçeği yansıtmamaktadır.

Burak Tozkoparan kaç yaşında?

4 Kasım 1992 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiş olan oyuncu 28 yaşındadır.

Reklamlar

Burak Tozkoparan aslen nereli?

4 Kasım 1992 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiş olan Burak Tozkoparan aslen Rizelidir.

Burak Tozkoparan hangi burç?

4 Kasım 1992 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiş olan Destan dizisinin Temur Tegini aynı zamanda Akrep burcu erkeğidir.

Burak Tozkoparan boy

Karizmatik duruşu ve fit görünümü ile binlerce kişiyi kendine hayran bıraktıran oyuncu 1.80 boyundadır.

Burak Tozkoparan kilo

Oyunculuğu ve müzik yeteneği ile gönüllerde adeta taht kuran Burak Tozkoparan, 74 kilodur.

Destan dizisinin Temur'u Burak Tozkoparan kimdir?
Destan dizisinin Temur’u Burak Tozkoparan kimdir?

Burak Tozkoparan mesleği

Okan Üniversitesi’nde yüzde yüz burslu olarak sinema ve televizyon bölümünde eğitim almış olan başarılı oyuncu aynı zamanda birçok ünlü grup ile beraber çalışarak buralarda da bateristlik yapmıştır.

Burak Tozkoparan dizileri

2014 yılında Paramparça dizisinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. 2014 ile 2017 yılları arasında yayınlanan bu dizide Ozan Gürpınar karakterine hayat vermiştir. Başarılı oyuncu isim 2017 ve 2018 yılları arasında ise Kırgın Çiçekler dizisinde Ali komiser karakteri ile diziye renk katmıştır. Başarılı oyuncu 2019 yılında Tek Yürek dizisinde Cem Saruhan karakterine hayat vermiş, 2020 yılında ise Gençliğim Eyvah yapımında Zola Asmalı karakteri ile ekran başındakileri büyülemiştir. 2020 ile 2021 yılları arasında ise Menajerimi Ara dizisinde rol almıştır. Başarılı oyuncu son zamanlarda ATV ekranlarında yayınlanan Destan dizisinde Temur Tegin karakterine hayat vermektedir.

  • 2014 ile 2017 Paramparça (Ozan Gürpınar) (TV Dizisi)
  • 2017 ve 2018 Kırgın Çiçekler (Ali Komiser) (TV Dizisi)
  • 2019 Tek Yürek (Cem Saruhan) (TV Dizisi)
  • 2020 Gençliğim Eyvah (Zola Asmalı) (TV Dizisi)
  • 2020 ile 2021 Menajerimi Ara
  • 2021 2022 Destan (Temur Tegin) (TV Dizisi)

Burak Tozkoparan filmleri

Burak Tozkoparan ilk oyunculuk deneyimini 2014 yılında yaşamış ilk sinema deneyimini ise 2016 yılında Hesapta Aşk yapımı ile gerçekleştirilmiştir. 2018 yılında Sesinde Aşk Var sinema filminde Rüzgar karakterine hayat veren başarılı oyuncu 2022 yılında ise Mesti Aşk sinema yapımında Sultan Veled karakterini canlandırmıştır.

  • 2016 Hesapta Aşk (Sinema Filmi)
  • 2018 Sesinde Aşk Var (Sinema Filmi)
  • 2022 Mesti Aşk (Sinema Filmi)
Destan dizisinin Temur'u Burak Tozkoparan kimdir?
Destan dizisinin Temur’u Burak Tozkoparan kimdir?

Burak Tozkoparan sevgilisi kimdir?

Başarılı oyuncu Burak Tozkoparan 2017 ve 2018 yılları arasında rol almış olduğu Kırgın Çiçekler dizisindeki rol arkadaşı olan Biran Damla Yılmaz ile uzun zamandır aşk yaşamaktadır. Çiftin ilişkisini başlatan detayın dizi olduğu düşünülmektedir. Çok fazla sosyal medya ve magazin gündemine yansıtmadan ilişkilerine devam eden çift hakkında çıkan evlilik iddiaları ise gerçeği yansıtmamaktadır.

Burak Tozkoparan sesinde aşk var

16 Ağustos 2019 tarihinde vizyona girmiş olan yönetmenliğini Osman Taşçı’nın yaptığı Sesinde Aşk Var filmi büyük ilgi ve beğeni toplamıştır. Yönetmenliğini Osman Taşçı’nın üstlendiği, oyuncu kadrosunda Burak Tozkoparan, Hayal Köseoğlu, Gizem Güneş, Deniz Barut’un yer aldığı “Sesinde Aşk Var” filmi Netflix platformunda da yayınlanıyor.

Burak Tozkoparan İnstagram adresi

ATV ekranlarında yayınlanan Destan dizisinde Temur Tegin karakterine hayat veren Burak Tozkoparan, yakışıklılığı ile pes dedirttirdi. Sempatik ve yakışıklı oyuncu, sosyal medyayı aktif olarak kullanan ünlüler arasında yer almaktadır. Gönderileri binlerce beğeni alan Tozkoparan’ın İnstagram hesabında 1,6 milyon takipçisi bulunmaktadır. Sizin için aşağıya eklediğimiz linkten profiline ulaşabilirsiniz.

Burak Tozkoparan İnstagram adresi; https://www.instagram.com/buraktozkoparan/?hl=tr

En güncel magazin olaylarından haberdar olmak için bizi takipte kalınız.

Merve Ekinci

Renkli kişiliğim ile efsane içerikler üretmeye geldim. Asla vazgeçmeyen her kadın gibi biraz süslü ve ne istediğini bilen biriyim. Kafamın içinde kurduğum senaryoları yazılarıma aktarıyorum. Umarım sizlerde keyifle okursunuz.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx