Teknoloji

D Smart Akıllı Kumanda ve Kurulumu

Reklamlar

D Smart akıllı kumanda, son dönemlerde en sık merak edilen ve satın alınan ürünlerden biridir. Televizyondaki muazzam değişikliklerle birlikte kontrol de değişti. Yeni nesil TV tasarımında belirli kanalları izlemenin yanı sıra tamamlanabilecek birçok farklı aktivite bulunmaktadır. Bu nedenle eski uzaktan kumandanın farklı işlevlere sahip TV’leri kontrol etmesi zordur. Teknolojik değişimlere ayak uydurabilen ve yeni nesil TV’leri kontrol edebilen özel bir uzaktan kumanda üretti.

D-Smart uzaktan kumanda, birden fazla işlevi içeren TV uzaktan kumandalarından biridir. D-Smart uydu yayın sisteminden oluşmaktadır. D-Smart TV üzerinden yayın yapmak bazı ayrıcalıklı işlevleri beraberinde getirecektir. Bu tür yayın, sıradan TV yayınlarında bulunmayan kanalları izleme imkânı sağlar.

D-Smart Akıllı Kumanda Nasıl Kurulur?
D-Smart Akıllı Kumanda Nasıl Kurulur?

D-Smart Akıllı Kumanda Nasıl Kurulur?

D-Smart akıllı kumanda ve ayrıcalıklı uydu kanallarından yararlanmak için yeni üyelik oluşturan herkes, yetkili personel tarafından ücretsiz olarak paketleme ve uzaktan kurulumu tamamlayabilir. Ancak akıllı cihazların ayarlama ve kurulum profesyonellik gerektirmez. Arıza durumları profesyonellik gerektirir. Yeni bir akıllı cihaz satın aldığınızda kolayca kurabilirsiniz. Bunun için TV’yi akıllı cihazla eşleştirmek gerekir. Öncelikle manuel TV’ye geçmek için cihaz üzerindeki TV tuşuna basılır. Ardından sessize alma düğmesine ve güç düğmesine aynı anda birkaç saniye basılır. Bu işlem sırasında cihaz üzerindeki TV LED’i yanacaktır. Ekranda TV kanal kodlar listesi açılır.

Reklamlar

Bu listeden kullandığınız TV’nin marka ve modelini kullanım kılavuzu yardımı ile bulmanız ve o modelin kodunu akıllı cihazınız üzerinden girmeniz gerekmektedir. Girdiğiniz kod yanlışsa TV LED’i yanmaya devam edecektir. Kodu doğru girdiğiniz sürece ışık sönecektir. Akıllı cihaz üzerindeki zarf sembollü düğmeye basıldığında, harici kaynakların bir listesi görünecektir. TV’nin herhangi bir seçeneğine bağlanmak için uydu alıcısını kullanın, seçeneği vurgulayın ve ok düğmesine basın. Bu şekilde TV ve D-Smart akıllı kumanda eşleştirilir.

D- Smart Akıllı Kumanda ile Uyduyu Fabrika Ayarlarına Çevirmek

D- Smart Akıllı Kumanda ile Uyduyu Fabrika Ayarlarına Çevirmek

Bir akıllı cihazı fabrika ayarlarına sıfırlamak için çok fazla işlem vardır. Öncelikle cihazdan mute ve power butonlarına aynı anda basın. TV LED ışığı yanana kadar basılı tutulur. Sabitlendiğinde cihaz üzerinde olan numaralar tek tek aranır. Şifre yanlış girilirse LED yanıp sönmeye başlayacaktır. Şifre doğru girildikten sonra led ışığı söner. Akıllı cihaz fabrika ayarlarına geri yüklenecektir. Uydu alıcısı akıllı cihaz tüm TV marka ve modellerine uyum sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Özellikle güncellenen tüm modeller, bugüne kadar üretilmiş tüm D-Smart cihazları için tasarlanmıştır.

İlginizi çekebilecek içerik: Beko Kumanda Modelleri Nelerdir?

D Smart Akıllı Kumanda Almak İçin Uydu Alıcısı Ne İşe Yarar?

D-Smart uydu alıcısı aylık abonelik gerektirir. Abonelikler belirli yazılım paketleri aracılığıyla yapılır. Paketlerin içerikleri birbirinden farklıdır. Örneğin bir paket, birçok futbolseverin izlemek isteyeceği spor kanallarını içerir. Başka bir paket, sinemaseverleri memnun etmek için tasarlandı. Yüksek çözünürlüklü film kanalları içerir. Bu kanallarda yerli ve yabancı birçok film seçkisini göreceksiniz. Aylık abonelik paketinde çocukların ilgisini çeken içerikler de yer alıyor. Sıradan uydu yayınlarında olmayan çizgi film kanalları D-Smart akıllı kumanda üzerinden izlenebilmektedir.

Reklamlar

Daha fazla içerik için bizi Begonya Kadın adlı Instagram hesabımızdan takip edebilirsiniz.

Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

1 Yorum
Eski
Yeni Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
1
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx