Dekorasyon

Dekorasyona Göre Parke Nasıl Seçilir?

Reklamlar

Eviniz için parke seçimi önemlidir ve bunun için karar vermeniz gereken bazı hususlar vardır. Öncelikle sert parke ve kompozit parke arasında seçim yapmanız, daha sonra da nasıl bir bitiş dilediğinizi seçmeniz gerekir. Zevklerinize uygun, konforlu, güvenilir olması en önemli kriterlerden bazıları olmakla beraber, bazen bunları nasıl elde edeceğinizde kafanız karışabilir ve yardıma ihtiyaç duyabilirsiniz. Özellikle parke gibi, evin gerek konforu gerek de güvenliğini doğrudan etkileyen demirbaşlarında bu duruma düşmeniz en doğalıdır. Bu nedenle dekorasyon için parke seçimi konusunda bazı noktalara dikkat etmeniz gerekir.

Parke Seçiminden Önce Neler Yapmanız Gerekir?

Parke, seçiminden döşemesine kadar her alanda önemli ve zor bir iştir. Öncelikle parke satın alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilmek son derece önemlidir. Her şeyden önce sizlerden beklenen doğru ölçülendirmede bulunmanızdır. Bu konuda zorlanmanız durumunda yine Koçtaş’tan yardım alabilirsiniz. Odanızın veya odalarınızın her birinin metrekare ölçüleri alınır, daha sonra parkeye uygun izolasyon seçilir. Bundan sonraki aşama sizin tercihlerinize göre şekillenen kısımdır, ki bu rengine veya kalınlığına göre lamine parke seçimi olacaktır. Ancak aklınızda lamine parke fiyatları nezdinde sorular kalması oldukça doğaldır. Koçtaş web sitesinde her renkte ve kalınlıkta parke seçimi yapabilir ve kalitesinden emin olarak rahatlıkla alabilirsiniz. Uygun parke fiyatları sayesinde bütçenizi zorlamayan, şık ve sağlam parke alabilirsiniz.

Parke Seçerken Hangi Kıstaslara Dikkat Etmek Gerekir?
Parke Seçerken Hangi Kıstaslara Dikkat Etmek Gerekir?

Parke Seçerken Hangi Kıstaslara Dikkat Etmek Gerekir?

Ev gereçleri piyasasında en ucuz laminant parke fiyatları ve en kaliteli parke araştırmalarınızdan yola çıkarak Koçtaş’ta parke fiyatları ve kalitesini görerek seçme kararı almanızdan, daha sonrasında gerekli ölçümleri yapıp klasik prosedürleri hallettikten sonra parkenizi doğru seçtiğinizden emin olmanız gerekir. Öncelikli olan odanın ihtiyacına göre parkenin seçilmesidir. Parke seçimi yaparken parkenin çeşidi ve özelliği sizin için en az parke fiyatları kadar önem arz etmelidir. Koçtaş parkeleri meşe gibi dayanıklı ağaçlardan yapılır fakat her ağaçtan elde edilecek parke kalınlığı değişkenlik gösterir. Parke ne kadar kalınlaşırsa dayanıklılığı o kadar artar. Parke fiyatları bu kalınlık oranına göre değişiklik gösterir. Çok ince parke tavsiye edilmemekle beraber parkenin kalınlığını kullanılacağı zemin, zeminin mevcut durumu ve ısı yalıtım ihtiyacına göre seçmeniz önemlidir. Örneğin, oturma odası gibi sık kullanılan odalarda daha kalın parke tercih etmek en doğrusudur. Bunu tercih etmezseniz, parkenizin bakımını daha sık yaptırmanız gerekir. Parke fiyatları kalınlık ile aynı oranda olsa bile materyale göre de değişiklik gösterebilir. Evin ihtiyaçlarını gözettikten sonra bir diğer önemli kıstas göze hitap etmesi olacaktır. Bunda asıl zorluk evinizin dekorasyonuna uyum sağlaması ve hatta tamamlamasıdır.

Reklamlar

Evinizin Dekorasyonunu Nasıl Parke İle Tamamlayabilirsiniz?

Dar odalarda beyaza veya griye dönük, açık renklerde nispeten parlak bir parke tercihi daha doğru olacaktır. Bu odanın daha geniş, daha ferah ve düzenli görünmesine katkı sağlar. Parke döşenen odada çok fazla göze çarpan eşya olması durumunda, öne çıkmayan, ışığı fazlaca yansıtmayan bir parke tercih edebilirsiniz. Koyu renkli eşyalarla açık renkli parke, açık renkli eşyalarla koyu renkli parke tercih etmek odayı ferahlatacak ve göz yormaktan uzaklaştıracaktır. Bunun yanında karakteristik eşyalardan ve evlerden hoşlanan biriyseniz ve bunların odanızda ön planda olmasını, karakteristik özelliklerini sergilemesini istiyorsanız koyu renkli, özellikle kahve tonlarda parke modeli sizi daha memnun edebilir ve odaya ruh katabilir. Siz de ölçülerinizi ve izolasyon gereksinimlerinizi yapıp, size uygun olan laminant parke fiyatları araştırmanızı yaptıktan sonra dekorasyonunuza uygun olan parke ve parkenize uygun olan süpürgelikleri ve geçiş profillerini seçebilir; Koçtaş web sitesini ziyaret ederek, bir tıkla tüm parke sorunlarınızı çözebilirsiniz.

Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Reklamlar
Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx