Sağlık

Derisiv Krem Ne İşe Yarar?

Derisiv Krem Faydaları

Reklamlar

Derisiv krem genel olarak antimikrobiyal bir ajan olan gümüş sülfadiazin içerir. Peki Derisiv krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

UYARI! İlaç Satışı İnternet Sitelerinden Yapılamaz. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır.

Derisiv Krem Nedir?

Bu ilaç, mikronize formda antimikrobiyal ajan gümüş sülfadiazin içeren yumuşak, beyaz ve suyla karışabilen bir kremdir.

Reklamlar

Bu krem etken madde olarak mikronize gümüş sülfadiazin içerir. Bu krem taşıyıcı, koruyucu olarak metil paraben ile beyaz vazelin, stearil alkol, izopropil miristat, sorbitan monooleat, polioksil 40 stearat, propilen glikol ve sudan oluşur. Bu krem kolayca yayılır ve su ile kolayca yıkanabilir.

Derisiv Krem Muadili

Bu kremin muadilleri arasında Silder sprey, Silvadiazin krem, Silvamed krem ve Silverdin krem vardır.

Derisiv Krem Ne Kadar?

Bu kremin şimdiki fiyatı 23.51 liradır.

Derisiv Krem
Derisiv Krem

Derisiv Krem Ne İçin Kullanılır?

Bu ilaç, ciddi yanıkları olan hastalarda yara enfeksiyonlarını önlemeye ve tedavi etmeye yardımcı olmak için diğer tedavilerle birlikte kullanılır. Gümüş sülfadiazin, açık bir yarayı enfekte edebilecek bakterilerin büyümesini durdurarak çalışır. Bu, bakterilerin etrafındaki cilde veya ciddi bir kan enfeksiyonuna (sepsis) neden olabileceği kana yayılma riskini azaltmaya yardımcı olur. Gümüş sülfadiazin etken maddeli bu krem, sülfa antibiyotikleri olarak bilinen bir ilaç sınıfına aittir.

Reklamlar

Gümüş sülfadiazin etken maddeli bu krem, ciddi yan etki riski nedeniyle prematüre bebeklerde veya yeni doğanlarda yaşamın ilk iki ayında kullanılmamalıdır.

Derisiv Krem Faydaları

Bu krem, yanıkları tedavi etmek ve yanmış cilt bölgelerinde enfeksiyon riskini azaltmak için kullanılan topikal bir antibiyotiktir. Bu krem, jenerik formda mevcuttur. Bu kremin yaygın yan etkileri arasında tedavi edilen ciltte ağrı, yanma veya kaşıntı veya mide rahatsızlığı bulunur. Deri ve mukoza zarları kahverengi, mavi ya da gri olabilir.

Yanık alanları her zaman bu krem ile kapatılmalıdır. Krem, ince bir film tabakası halinde günde bir ila iki kez uygulanmalıdır.

Bu krem simetidin ile etkileşime girebilir. Kullandığınız tüm ilaçları doktorunuza söyleyin. Hamilelik sırasında bu krem sadece reçete edildiğinde kullanılmalıdır. Fetüse olası zararları nedeniyle beklenen doğum tarihine yakın kullanılmamalıdır. Bu ilacın anne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir. Benzer ilaçlar anne sütüne geçer ve hasta, prematüre, iki aylıktan küçük veya belirli bozuklukları olan (sarılık, yüksek kandaki bilirubin seviyeleri, G6PD eksikliği gibi) emzirilen bebeklere zarar verebilir. Bu ilacı kullanırken emzirmek, bu hastalıklara sahip bebeklerde önerilmez. Emzirmeden önce doktorunuza danışın.

Derisiv Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

  • Bu kremi kullanmadan önce, alerjiniz varsa veya diğer sülfa antibiyotik ilaçlarına karşı alerjiniz varsa (sülfametoksazol gibi) veya başka alerjiniz varsa hemen doktorunuza veya eczacınıza söyleyin. Bu ürün, alerjik reaksiyonlara veya başka sorunlara neden olabilen inaktif bileşenler içerebilir. Daha fazla ayrıntı ve bilgi almak için eczacınızla konuşun.
  • Bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza tıbbi geçmişinizi, özellikle de belirli bir enzim eksikliği (G6PD veya glikoz-6-fosfat dehidrojenaz eksikliği), böbrek problemleri, karaciğer problemleri, düşük beyaz kan hücresi sayımı hakkında bilgi verin.
  • Ameliyat olmadan önce doktorunuza veya diş hekiminize kullandığınız tüm ürünlerden (reçeteli ilaçlar, reçetesiz ilaçlar, doğal ürünler, vitaminler ve bitkisel ürünler dahil) bahsedin.
  • Hamilelik sırasında bu ilaç yalnızca çok fazla ihtiyaç duyulduğunda kullanılmalıdır. Bu ilaç, doğmamış bebeğe olası zararlar nedeniyle beklenen doğum tarihine yakın bir tarihte kesinlikle kullanılmamalıdır. Riskleri ve faydaları doktorunuzla tartışın.
  • Bu ilacın anne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir. Bununla birlikte, benzer ilaçlar anne sütüne geçer ve hasta, prematüre, iki aylıktan küçük veya belirli bozuklukları olan (sarılık, yüksek kan bilirubin seviyeleri, G6PD eksikliği gibi) emzirilen bebeklere zarar verebilir. Bu nedenle bu ilacı kullanırken emzirmek bu durumdaki bebeklere önerilmez. Emzirmeden önce doktorunuza danışın.

Derisiv Krem Nasıl Kullanılır?

Bu ilaç sadece cilt üzerinde kullanım içindir. Bu krem haricen kullanılır. Doktorunuz tarafından istenmedikçe bu ilacı göz çevresinde kullanmaktan kaçının. Sağlık uzmanınız veya doktorunuz iyileşme sürecine yardımcı olmak için yaradaki ölü dokuyu temizleyecek ve çıkaracaktır.

Bu ilacı, genellikle günde bir kez ila iki kez, doktorunuzun belirttiği şekilde, steril teknik kullanarak (steril eldiven giymek ve steril uygulama aletleri kullanmak gibi) yaraya uygulayın. İlaç tabakası iki milimetre kalınlığında veya bu kremin prospektüsünde belirtildiği gibi yaklaşık on altıda biri kadar olmalıdır. Yara her zaman krem ​​ile kapatılmalıdır. Pansuman kremin üzerine uygulanabilir, ancak sadece gerekirse uygulanabilir. Eğer kremin bir kısmı uygulanamazsa hemen tekrar uygulayın. Krem ayrıca hidroterapiden hemen sonra tekrar uygulanmalıdır.

Tedavi genellikle yara tamamen iyileşene veya bölge deri grefti için hazır olana kadar devam eder. 

Bu kremden en iyi şekilde yararlanmak için bu ilacı düzenli olarak kullanın. Hatırlamanıza yardımcı olmak için, onu her gün aynı saatte kullanın. Bu hastalığınız devam ederse veya kötüleşirse doktorunuza söyleyin.

Derisiv Krem Yan Etkileri

Tedavi edilen ciltte ağrı, yanma veya kaşıntı meydana gelebilir. Deri ve mukoza zarları (diş etleri gibi) mavi veya gri renkte olabilir. Bu etkilerden herhangi biri devam ederse veya kötüleşirse, derhal doktorunuza veya eczacınıza söyleyin.

Doktorunuzun size yararının yan etki riskinden daha çok olduğuna karar verdiği için bu ilacı reçete ettiğini unutmayın. Bu ilacı kullanan birçok kişinin ciddi yan etkileri yoktur.

Enfeksiyon belirtileri (ateş, titreme, sürekli boğaz ağrısı gibi), kolay morarma, kanama, anemi belirtileri (alışılmadık yorgunluk, halsizlik, hızlı nefes alma, hızlı kalp atışı), böbrek problemleri belirtileri (idrar miktarında değişiklik, pembe idrar, kanlı idrar), karaciğer problemleri belirtileri (mide ağrısı, karın ağrısı, kalıcı bulantı, kusma, koyu renkli idrar, sararmış gözler, sararmış cilt), zihinsel değişiklikler ve ruh hali değişiklikleri gibi nadir ancak ciddi yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse derhal doktorunuza söyleyin.

Bu ilaca çok ciddi bir alerjik reaksiyon nadirdir. Bununla birlikte, kızarıklık, kaşıntı, yüz, dil, dudak ve boğaz bölgesinde şişme, şiddetli baş dönmesi, nefes darlığı da dahil ciddi bir alerjik reaksiyon belirtisi fark ederseniz derhal tıbbi yardım isteyin. 

Bu, olası yan etkilerin tam listesi değildir. Yukarıda listelenmeyen diğer belirtileri ya da yan etkileri fark ederseniz, doktorunuza veya eczacınıza danışın.

Youtube kanalına abone olun, birbirinden güzel videoları kaçırmayın https://www.youtube.com/c/begonyakadin

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx