Magazin

Devrim Özkan

Reklamlar

Show Tv ekranlarının ilgi gören dizisi Gelsin hayat bildiği gibi dizisi karakterlerinden Songül karakterine hayat veren Devrim Özkan kimdir? Özellikle başarılı oyunculuğu ile ilgi çeken ve daha önce Vuslat ve Ramo dizilerinde de oynamış olan Devrim Özkan kaç yaşında? Nereli ?

DEVRİM ÖZKAN KİMDİR?

Aslen Muğlalı olan Devrim Özkan 2 Eylül 1998 yılında dünyaya geldi. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum güzel sanatlar fakültesi sahne sanatları oyunculuk anasanat dalı 2. sınıfta hala eğitimini sürdürmekte olup ilk rol aldığı dizi Rüya ile kendini göstermiştir. Ardından TRT 1 yayınlanan Vuslat dizisi ile ilk çıkışını yapmıştır.

Devrim Özkan Ramo dizisinde Nehir karakteri ile izleyenleri kendine hayran bırakmayı başarmıştır. Son rol aldığı dizi olan Bırak Hayat Bildiği Gibi Gelsin dizisinde aldığı rol ve oyunculuğu ile son zamanlarda adından sıkça söz ettirmeye başlayan Devrim Özkan, yeteneği ve doğal oyunculuğu ile göz önünde olmaya devam edecek gibi duruyor.

Reklamlar

DEVRİM ÖZKAN BOYU, KİLOSU, KAÇ YAŞINDA?

Devrim Özkan 24 yaşında ve boyu 1.68 m. kilosu 52 olup gözleri yeşil renktedir. Devrim Özkan’ın burcu BAŞAK olup evcil hayvan beslemeyi seven ve bir kedi ile bir köpeği olan ünlülerden biridir. Devrim Özkan iki kardeş olup bir ablası vardır.

DEVRİM ÖZKAN HAYATI

Muğla’da orta halli ve mütevazi bir ailenin çocuğu olan Devrim Özkan ailenin 2. çocuğu olarak dünyaya geldi. Babası emekli Kepçe operatörü annesi ise ev hanımıdır. Ablası ise Bankacıdır. Devrim Özkan çocukluğunu ve eğitim hayatını Muğla’nın Milas ilçesinde geçirmiştir.

Devrim Özkan çocukluk yılları sokaklara oyun oynayarak geçmiştir. Bir röportajında “Babam ve annemin hem oğulları hem kızlarıydık. Güzel bir mahalle kültürü, komşuluk ilişkileri, samimiyet, zor-iyi şartlar. Bunların hepsi şu anki karakterimi oluşturan şeyler. Sokaklarda istop oynadığım günlere bir dakikalığına bile dönmek güzel olurdu. Milli judocuyum. Hayatım o dönemde tamamen spordu. İlkokulda arada bir tiyatro yapardım hayatımın bir yerinde hep vardı tiyatro ama kariyerimi judodan devam ettirecektim. Lisede gerçekten tiyatroyla tanıştığım zaman yedi yıllık spor hayatımı kenara atıp ‘Ben oyuncu olacağım’ dediğim zamanı hiç unutmam. Böylece oyuncu olmaya karar verdim ve bunun için çalışmaya başladım.” demiştir.

Devrim Özkan’ın hayatının dönüm noktası okulu bırakıp İstanbul’a taşınması ile değişti. Bu noktada hala menajerlik görevini yürüten Nuray Sayıngöz’le tanışması Devrim Özkan için bir başka dönüm noktası olmuş. Eğitimini tamamlamadan sektöre giriş yapmak istemediğini belirten Devrim Özkan, sonrasında şartların başka türlü geliştiğini ve ailesinin haberi olmadan bir çok deneme çekimi yaptığını söylüyor. İlk işinin Rüya olduğunu belirten Devrim Özkan, ailesinden gizli başladığı oyunculuk hayatına girişin çok zor olduğunu ve ilk zamanlarda çok sıkıntılar çektiğini hatta İstanbul’a ilk geldiğinde ilk iki ayının vapurlarda geçtiğini ama cesaretli bir insan olduğunu söylüyor. İstanbul’daki ilk arkadaşının ise sahiplendiği bir kedi olduğunu ekliyor.

Reklamlar

Devrim Özkan’ın kariyer planı arasında dünya yıldızı olmakta var. Her fırsatta Çetin Tekindor’un ideolu olduğunu ve ondan bir tebrik almayı çok istediğini söylüyor. Bu noktada Devrim Özkan’ı en çok zorlayan Tiyatro ile büyümesi ve kamera önündeki hıza çok ayak uyduramıyor olmasıymış. Bunu yenebilmek için sürekli antrenman yaptığını kamera arkasının bir başka olduğunu söylemeden geçemiyor.

DEVRİM ÖZKAN İNSTAGRAM HESABI

Devrim Özkan instagram hesabını aktif olarak kullanmaktadır. devrimozkan kullanıcı adıyla yaklaşık 500 bine yakın takipçisi bulunmaktadır.

Devrim Özkan 2024 Devrim Özkan
Devrim Özkan İnstagram

DEVRİM ÖZKAN TELEVİZYON DİZİLERİ

2020- Ramo/ Nehir
2019/2020 – Vuslat / Feride Çağlar
2017/2018 – Vatanım Sensin / Havva
2017 – Rüya / İpek Giray

admin

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx