Makyaj

Düğünde Koca Arayan Kız Makyajı Danla Biliç

Danla Biliç Düğünde Koca Arayan Kız Makyajı Yapımı

Reklamlar

Danla Biliç, muhteşem makyaj videoları ile biliniyor. Düğünde koca arayan kız makyajıyla görkemli bir makyaj tekniği uygulayan Danla Biliç videosunu sizler için yazdık.

Hello! Bugün ne yapıyoruz? Malum, düğün mevsimi geliyor, herkes evleniyor. Ama evlenmeyenler ne yapsın, siz söyleyin ne yapsın? Tabi ki düğünlerde koca arasın diye düşünüyorum. Bu videoyu İrem Sak ile çekecektim normalde ben. Sürekli bana geleceğim Danla’cım, ne zaman müsaitsin Danla’cım diye sordu sordu sonra gelmedi. Ben de yeter dedim kendim çekiyorum videoyu artık.

Bu arada bu saçlarla o kadar kötü göründüğümden eminim ki makyajsız. Işte bu sarının en kötü tarafı da bu, makyajsız o kadar kötü görünüyor ki yüz. O kadar da ışık koyduk bebeksi sarım ortaya çıksın diye ama değişik bir sarı olduğunun da farkındayım. Konuşmuyorsun yaptıklarını biliyorsun. O yüzden neyse, makyajıma geçmeden önce saçlarımdan bahsedeyim. Saçlarımı çok beğendi herkes aslında ben de beğendim, yaz rengi oldu tam.

Reklamlar

Biraz güneşe çıkarsam ve çillenirsem, biraz yanaklara allık, biraz kenarlara fondöten birsaz kontür allık falan biraz highlighter falan eklersek tabiki güzel olur. Evet bu arada biz bir şey yaptık bir günlüğüne, dedik ki sweatshirt alan insanlara yanında ruj da gönderelim dedik. Herkese bir renk ruj gönderdik. Bu herkesin inanılmaz hoşuna gitti çok iyi tepkiler aldık. Sonra biz de uzatmaya karar verdik ben de duyurdum bunu böyle bir şey var diye. Sonra gerçekten geri dönüş çok güzel oldu.

O zaman dedik bu her zaman böyle olsun ve başlattık bunu. O yüzden diyormuşum ruj almayın. Sweatshirt alana ruj koyuyoruz yanına. Bunu böyle devam ettirdik.  Tabii söylememe gerek yok fiyatlar da düştü. Şimdi ben artık makyajımı yapmaya başlıyorum. 

Düğünde koca arayan kız makyajı. Başlayalım mı, hadi başlayalım. Bugün böyle düğün makyajı olduğu için şey yapayım dedim, nemli nemli parıl parıl duran  bir makyaj yapayım dedim.  

Baz olarak da benim ayıla bayıla anlatmaya doyamadığım Clinique’nin bu 72 saat nemlendiren nemlendiricisini kullanıyorum. Clinique 72 hour Moisture Surge. Bunu benim aşırı aşırı sevmemin nedeni inanılmaz iyi bir nemlendirici olması. Çünkü hayatımda ilk kez böyle bir nemlendirici gördüm. Yüzüne sürdükten sonra nemlendirip bırakmıyor.  72 saat boyunca cildin altını da nemlendiriyormuş.

Reklamlar

Düğünde Koca Arayan Kız Makyajı Danla Biliç

Duydun mu hiç böyle bir şey,  ben de duymadım. Gerçekten telefon gibi bir nemlendirici yani.  Telefonun bile şarjı o kadar gitmiyor. Clinique den iş teklifi falan mı almaya çalışıyorsun sen! Cildime bakınca aklıma bir şey geldi. Geçen hafta Sephora’dayım. ben kendi halimde alışveriş yaparım üç kız gittik alışveriş yapıyoruz kendi halimizde. Benim bir arkadaşım var. Koşarak bana geldi dedi ki;  kavga ettim.

Neden dedim kavga ettin bir de kimle ettin. Çünkü kızlarla birbirine girmişler arka stantta neden?  dedikodumu yapıyorlarmış şey demişler bir de  harbiden kilo vermiş ama cildi ne kadar kötü demişler.  arkadaşımın da gücüne mi ne gitmiş  kavga falan çıkarmış. Onlar da müşteri biz gibi orada. Sonra ben bunu duyunca tabii hemen neredeler dedim. Ama kızlar kaçmışlar, neden kaçtınız? Yüzümde de söyleyeseydiniz, cildim de de bir şey yok yani. Ben çilli bir kızım onun dışında yüzümde sivilcem falan yok yani sadece öyle özel zamanlarımda çıkar bazen sivilce. 

Neyse, bu kremi daha sonra yeniden kullanacağım, nemlendiricimi. Aşağıda da linkini koyacağım. Fondötenimi de bu hafta değişik farklı bir fondöten kullanacağım çünkü bu makyajımda farklı, ışıl ışıl olmak istiyorum. Bunu da yeni keşfettim.Shiseido’nun kuru ciltler için olan fondöteniymiş. Shiseido glow skin fondöten. Neyse başladım, bağladım makyaj kalanına. Biraz bekar kızlardan bahsedelim.

Düğünlere gider misin? Zorunda kalmadıkça hayır. Kimse bana kızmasın, böyle bir tayfa var. Var yani, bunun erkek versiyonu da var. Ama kız daha çok. Hani birinin düğününe gidiyim de belki koca bulurum tayfası var yani. Bu kadar mı önemli ya? Evlilik meraklısı kızlara hastayım. Ve bunu yapan da gerçekten genç oluyor, hani evlenmesi çok da şart bir yaşta değil hani. Mesela ben yemin ederim tanık olduğum bir şey. Şöyle anlatayım kendimden örnek veriyim hatta mesela benmişçesine anlatıyım. 

Düğünde Koca Arayan Kız Makyajı Danla Biliç
Düğünde Koca Arayan Kız Makyajı Danla Biliç

Örneğin seni tanıyorum ben ama ablanı hiç tanımıyorum, hayatımda bir kez bile görmemişim ablanı. Sen hani kibarlıktan bana diyorsun ki Danla ablamın düğünü var sen de gelsene. Bu düğüne gidilir hani seni yalnız bırakmamak için falan gidilir. Ama yedi saat hazırlanıp gitmem anladın mı tanımadığım insanın düğününe.

Onun için özel bir elbise almam mesela çünkü tanımadığım bir inanın düğünü yani bu sonuçta. 7 saat giyiniyor falan bilmem ne, düğünde sürekli masalara bakışlar atıyor. Bırak insanlar halayını çeksin rahat etsin bırak yani. Ama yok bizimki kurt, benim düğünümde gelmiş koca arıyor. Bunlara karşı nasıl bir önlem alacaksın kendi düğününde, girişte ne yapabilirsin mesela? Bekarları çağırmayacağım. Bundan ala çözüm mü olur, bekarlar gelemeyecek düğünüme. 

Yalnız bak koskoca Shiseido, çok güzel çok nemli de bir ürün ama bir benim fondötenim kadar kapatıcılığı asla yok gerçekten. Bir de çakal şeytanlar var bazen direk annenin kanından başlıyor. Önce anneye oynamaya başlıyor, anneyle konuşuyor, anneye kendini sevdiriyor ve sonrasında oğlana gidiyor. Hiç böyle bir durumda kaldın mı. Annenin bulduğu beğendiği falan. Yeni bir concealer aldım kendime ve çok beğendim. Urban Decay. Baya ürün çok güzel. Ama az sürdüm.

Yemin ederim bir şeyi beğenince ben tam olarak bu, çok güzel diyip deli gibi her yerime sürüyorum yani. Bu arada ilişki ile ilgili çektiğimiz video çok beğenildi. Baya beğenildi hem de. Hayatımda ilk defa gerçekten bir video böyle sevildi yani. Normalde de seviliyordu ama buna kimse çıkıp da beğenmedim demedi yani. Kimse çıkıp da yanlış bir şey söylüyorsun da diyemedi. Çok fazla sürdüm heralde yüzüm bembeyaz oldu gerçekten. Merve Özbey’e benzedim.

Temiz geçmiş aydınlık gelecek concealerı gibi bu. Alkollü düğünlerde bu olay çok sıkıntı. İlk başta salona girdiğinizde her şey çok güzel saçınız, başınız güzel. Elbiseniz jilet ama 3 saat sonra olunca gör halini. O danslar, halaylar çekilmeye başladıktan sonraki hal nasıl. Şeyi gördün mü, Yeliz Yeşilmen’in kayınvalidenesine ettiği dansı.

Lütfen izle. Lütfen izle yani. Ben yani bu. Fenti far paletini kullanacağım ama göstermeyeceğim çünkü dünyanın en kötü far paleti olabilir kendisi. Sim bildiğin yani bu, bunu kimse gidip boşuna almasın. Ben aldım ama bildiğin beyaz gri sim kendisi. Şimdi bunu böyle sürdüm sonra Stilla parlak farı sürüyorum. 

Ben ne bileyim onu kağıttan sanıyordum ya, düşmez di mi bir daha. Baksana şu gözlere ben bu gözlerle felfecir okurum düğünde var ya. Ürün baya iyi, baya baya iyi yani bakarsan. Neyse sen şimdi dur asıl parıldamayı gör. 

-Peki bir şey soracağım sadece merak ettiğim için. Neden bu kadar parıldaması gerekiyor insanların düğünde özellikle de kızların?

-E şimdi düğünün şıkları, bir yıldız gibi parlamalıyım aralarında. Bu nasıl takılıyor acaba? Yanlış mı ters mı taktım acaba, yok hayır doğru taktım. 

Yani pek sanmıyorum bu taşlarla bir annenin beni oğluna beğeneceğini ama neyse. Bir eyeliner çeksem mi, evet çekiyim tabiki. Flormar matte waterproof dipliner. Rimelimi de o zaman tabiki de hemen sürüyim. Flormar OMlashes. Bu arada, çok güzel oldum, flormar instagram sayfasında bir çekiliş var. Benim bu Flormar makyaj çantam var ya ondan 20 tane hediye ediyorlarmış. Ona da katılabilirsiniz. Bu arada bu seti alanlardan story atanları kaydediyorum ya, Flormar da alanları kaydediyor, bunu alanlardan 15 kişiyle bir Flormar mağazasında buluşup beraber alış veriş yapacağız. Allığımı unutmuşum ama bende çareler tükenmez tabi. 

  • Bir düğüne gitsen Berat ile karşılaşsan ve Berat da bekar olsa yani ne yapardın.
  • Gider bakış atardım, öpücük atardım. O da bana git be manyak mısın derdi. Aslında annesine giderdim, merhaba teyzecim derdim. Bakma bu kafamdaki taşlara, taktırdılar bunları bana nedime olduğum için. Ama asla böyle bir kız değilim yani normalde. Berat’ın annesini görsem düğünde beğensem anında şu taşları söker, makyajımı siler yanına oturururdum. Ama Berat’ı görsem, iki şarap sonrası bilemiyorum neler olur. Bronzerımı unutmuşum o yüzden rujdan bronzer yapacağım. Bu da Flormar 01 numara, böyle biraz elime süreceğim önce. Biri 10 numara biri 01, 01 i üzerine süreceğim. Allah çarpsın dahiyim. Bence harika bir allık olur bundan, Flormar duy sesimi. Ben çok zeki bir insanım ve sen benle çalıştığın için o kadar şanslısın ki… Nemli makyaj istiyorum demiştim ya. Lütfen gidin Flormar 01 likit ruju alın ve bunu allık yapın. İşte bu kadar. Ama burada tabi aynı zamanda kullandığım nemlendirici de önemli, makyajım de pütürlü durmuyor. Harika bir likit allık oldu ben artık allık almam. Neyse geldik highlightera. Yeni aldım Anastasia highlighter. Bak şimdi ama, çok da iyi değilmiş galiba. Durun şunu kullanalım. Bu şey, Niki’nin  highlighter ıymış. OFRA  highlighter. Bunun ile mutluyum. Sen şaka yapıyorsun, bu nasıl  highlighter. Düğün makyajı olduğu için abartabiliriz arkadaşlar. Böyle bir  highlighter olamaz, bakın şimdi  highlighterı belirginleştirmek için çünkü yeterince belirgin olmadı, bu nemlendiriciyi kullanacağınız. 
  • Bu  highlighter zaten Türkiye’de yok ayrıca ben sanmıyorum Türkiye’de böyle bir  highlighter kullanılsın da. Neyse kullandığınız  highlighter üzerine bu nemlendiriciyi pıt pıt geçin. Ve bana yine teşekkür edeceksiniz. Bunu böyle alın minicik sonra pıt pıt pıt geçin, bir de en güzel yani şu bu kremi kullanmanın pürüzsüz yapması. Highlighter belirli bir süre sonra pütür pütür oluyor ya bu kremi sürünce o da olmuyor. Clinique 72 hour Moisture Surge böyle süper bir nemlendirici olduğu için aşırı etkili oluyor. Sonra bu yanağıma allık olarak sürdüğüm Flormar Silk Matta 01 numara likit ruju dudağıma da sürüyorum. Tam gerçek bir düğün makyajı oldu. Aslında bunu festival makyajı mı yapsak. Şimdi sabitliyim bir de makyajımı bunu da geçenlerde Sephora dan aldım. Too Faced hangover makyaj sabitleyicisi. Bunu da şöyle sabitliyim ki düğünde makyajım akmasın. Berat tan yorum isteyebilir miyim? Berat gelir misin bi, düğünde görsen beğenir miydin beni böyle? Annen de beğenir miydi peki? 

– Evet beğenirdi. 

 O zaman bir videonun daha sonuna geldik. Özür dilerim bugün çok durağan bir videoydu çünkü baya yorgunum. Ama güzel makyaj yaptım, az konuştum ama çok iş yaptım. O zaman haftaya bomba gibi bir makyajla ve videoyla geliyor olacağım. Bu arada yasak aşk videosunu soranlar olmuş, yasak aşk videosunu çektim. Çektim de yayınlamaktan vazgeçtim. Hepinizi öpüyorum. Kusuruma bakmayın biraz rahatsızım. Haftaya görüşmek üzere…

Ayrıca bakınız: Danla Biliç Kimdir?

Düğünde Koca Arayan Kız Makyajı Danla Biliç Videosu

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx