Reklamlar
Magazin

Emrah Karaduman Kimdir?

Reklamlar

Ünlü isimlerin bestelerini ve düzenlemelerini yapan Emrah Karaduman kimdir? Emrah Karaduman Kaç yaşındadır? Emrah Karaduman Aslen Nerelidir? Emrah Karaduman Müzik Kariyeri..

Emrah Karaduman Çalışmaları

Başarılı aranjör Emrah Karaduman, İstanbul’da bir barda çalışırken Hande Yener’in ekibinden gelen teklif ile yıllarca Hande Yener’in yanında çalışmıştır. Ekipte klavye çalmıştır. Hande Yener’den sonra Ajda Pekkan, Demet Akalın, Mustafa Ceceli, İrem Derici, Emir Sevinç, Bengü, Murat Boz ve Hadise gibi ünlü isimlerin şarkılarını besteledi ve düzenlemeler yaptı.

Emrah Karaduman
Emrah Karaduman

Emrah Karaduman Kaç Yaşında?

Emrah Karaduman 1992 yılının 4 Kasım tarihinde Samsun’da dünyaya gelmiştir. 2020 itibariyle 28 yaşındadır.

Reklamlar

Emrah Karaduman’ın Burcu Ne?

Emrah Karaduman Akrep burcudur.

Emrah Karaduman Nereli?

Emrah Karaduman aslen Samsunludur. Müzik kariyerini ilerletmek için İstanbul’a taşınmıştır.

Emrah Karaduman Müzik Kariyeri

Emrah Karaduman müzik alanına ilgisi ve yeteneği vardı. Yeteneğini geliştirmek için Samsun’da konservatuvara yazılmıştır. Konservatuvara maddi zorluklar nedeniyle devam edememiştir. Bir süre Samsun’da barlarda çalışmıştır. Hayallerini gerçekleştirmek için İstanbul’a taşınmıştır. İstanbul Kadıköy’de bir barda çalışmaya devam ederken Hande Yener’in sahne ekibi Emrah Karaduman’a ulaşmıştır.

Hande Yener’in orkestrasına katıla teklifi gelmiştir. Bu teklif sonrasında yıllarca Hande Yener ile çalışmıştır. Sonrasında ismi iyice duyulduktan sonra Demet Akalın, İrem Derici, Emir, Bengü, Mustafa Ceceli, Murat Boz ve Hadise gibi önemli isimlerin şarkılarını bestelemiş ve şarkılarını düzenlemiştir.

Reklamlar

Emrah Karaduman’ın ilk stüdyo albümü Toz Dumandır. 2015 yılının 12 Haziran tarihinde çıkarmıştır. Albümde yer alan Demet Akalın’ın seslendirdiği İntikam şarkısına, İrem Derici’nin seslendirdiği Nerden Bilecekmiş ve Murat Dalkılıç’ın seslendirdiği Kırk Yılda Bir Gibisin şarkılarına klip çekilmiştir.

İlk single çalışmasını ise Aleyna Tilki seslendirmiştir. Cevapsız Çınlama single çalışması kısa zamanda çok sevilmiştir.

Emrah Karaduman’ın Stüdyo Albümleri

Emrah Karaduman 2015 yılında Toz Duman isimli Stüdyo albümünü çıkarmıştır. Bu albümde Demet Akalın, Emir, Özgün, Zeynep Bastık, Ege Çubukçu, İrem Derici, Murat Dalkılıç ve Pluton gibi önemli isimler ile çalışmıştır.

Emrah Karaduman 2018 yılında Bombarduman isimli Stüdyo albümünü sevenleri ile buluşturmuştur. Bu albümde, ona göre isimli şarkıyı Azeri şarkıcı Nigar Muharrem ile Sevmek yok isimli şarkıyı Aleyna Tilki ile, Dipsiz Kuyum isimli şarkıyı Aleyna Tilki ile, Demet Akalın ile Ses Kes isimli şarkıyı, Derya Uluğ ile Sürgün Aşkımız isimli şarkıyı, Ebru Yaşar ile En Güzel Yenilgim isimli şarkının aranjesini yapmıştır.

Emrah Karaduman’ın Single Çalışmaları

  • Cevapsız Çınlama (feat Aleyna Tilki) (2016)
  • Believe in Me (2018)
  • Ara Beni (feat. Çağla) (2019)
  • Ben Ölmeden Önce (feat. Buray) (2019)
  • Never Letting Go (2019)
Emrah Karaduman
Emrah Karaduman

Emrah Karaduman Hakkında

Emrah Karaduman Yetenek Sizsiniz programında Aleyna Tilki’yi görerek tam olarak kendi projesine uygun bir ses olduğunu düşünmüştür. Sesinin ve kendisinin güzelliği birleşince güzel de dans ettiğini öğrenince Aleyna Tilki’ye iyi bir parça bulmak kalmıştı sadece diye dile getiriyor.

Aleyna Tilki ile sevgili olduğunu konusunu da şu şekilde açıklıyor Emrah Karaduman, sürekli görüşüyoruz, Aleyna’dan fikir alıyorum yeni jenerasyon olduğu için fikirleri çok önemli, biz arkadaşız diyor.

Aleyna Tilki keşfedildiği sırada 18 yaşından küçük olduğu için çoğu projeye gidememiş yaş engelinden dolayı fakat 18 yaşını geçtikten sonra işleri daha çok açılmıştır.

Aleyna Tilki’ye platonik aşık olan bir adam Emrah Karaduman’ı Aleyna Tilki’nin sevgilisi olduğunu düşündüğü için otelinin yanında korumasının da olmadığı bir anda bıçaklamıştır. Emrah Karaduman ağır bir süreç geçirmiş tedavi sebebiyle bağırsakları bir ay dışarıda kalmıştır. Cevapsız Çınlama klibine de bir dava açılmış dava vermek için mahkemeye gitmiştir. Fakat Aleyna ile çalışmaktan vazgeçmeyi hiç düşünmemiştir.

7-8 yıldır İstanbul’da yaşamasına rağmen turistlerin bile gelip gezdiği önemli yerleri gezip görmediğini asosyal olduğunu dile getirmiştir. Merak ettiğini ama Sultanahmet, Kız Kulesi ve Topkapı Sarayı gibi tarihi yerlere gitmediğini söylemiştir.

Emrah Karaduman Djlik konusunda Ozan Çolakoğlu ve Ozan Doğulu’yu örnek aldığını ve onların cesaret verdiğini söylüyor.

Reklamlar

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x