Magazin

Emre Basalak’ın eşi bakın aslında kimmiş?

Reklamlar

Emre Basalak, 28 Nisan 1979 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Film, dizi ve tiyatro oyuncusu olan Emre Basalak, 2002 yılından bu yana aktif olarak oyunculuk yapmaktadır. ATV ekranlarında yayınlanan Kuruluş Osman dizisinde Osman Bey’in ağabeyi gündüz Bey karakterini canlandıran Emre Basalak 2019 yılından bu yana dizide büyük bir başarı göstermiştir. Emre Basalak kaç yaşında? Emre Basalak evli mi? Bu ve bunun gibi merak edilen bütün soruların cevaplarını sizler için yazımızda kapsamlı bir şekilde bahsettik.

Emre Basalak kimdir?

Emre Basalak, 28 Nisan 1979 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Film, dizi ve tiyatro oyuncusu olan Emre Basalak, 2002 yılından bu yana oyunculuk yapmaktadır. Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarından mezun olduktan sonra Hacettepe Üniversitesi Oda Tiyatrosu ve Devlet Tiyatrolarında çalışan daha sonrasında İstanbul Devlet konservatuarında çalışmaya başlayan Emre Basalak, uzun yıllar boyunca Eskişehir tiyatrosunda daha sonrasında da Ankara Farabi sahnesinde rol almıştır.

Tiyatro oyunlarına başlayan usta isim 2018 yılına kadar Tiyatro oyunlarında rol almaya devam etmiştir. İlk defa 2006 yılında yayınlanan Köprü dizisiyle merhaba diyen Emre Basalak, 2009 yılında Denizyıldızı yapımında Volkan karakterini canlandırmıştır. 2019 ile 2022 yılları arasında Kuruluş Osman dizisinde Osman Bey’in ağabeyi gündüz Bey karakterini canlandıran başarılı oyuncu 2009 yılında yayınlanan Usta yapımında ilk sinema filmi deneyimini gerçekleştirmiştir. 2014 yılında Ters Köşe yapımı ile izleyicilerin karşısına çıkan oyuncu 2017 yılında Bir Pazar Sonrası sinema filminde Zeki karakterini canlandırmıştır

Reklamlar
Emre Basalak'ın eşi bakın aslında kimmiş?
Emre Basalak’ın eşi bakın aslında kimmiş?

Emre Basalak kaç yaşında?

28 Nisan 1979 tarihinde dünyaya gelen Emre Basalak, 43 yaşındadır.

Emre Basalak'ın eşi bakın aslında kimmiş?
Emre Basalak’ın eşi bakın aslında kimmiş?

Emre Basalak aslen nereli?

Doğma büyüme İstanbullu olduğu bilinen başarılı oyuncu uzun yıllar Eskişehir tiyatrosunda çalışmıştır

Emre Basalak hangi burç?

28 tarihinde dünyaya gelen Emre Basalak, boğa burcudur.

Emre Basalak boyu ve kilosu

ATV ekranlarında yayınlanan Kuruluş Osman dizisinde Gündüz Bey karakterini hayat veren Emre Basalak, 1.79 boyunda 77 kilodur.

Reklamlar

Emre Basalak mesleği

Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarından mezun olan oyuncu isim Hacettepe Üniversitesi Oda Tiyatrosu ve Devlet Tiyatrolarının ardından İstanbul ve Eskişehir tiyatrolarında da çalışarak 2002 yılından bu yana film dizi ve tiyatro oyunculuğu yapmaktadır.

Emre Basalak dizileri

İlk defa 2006 yılında yayınlanan Köprü dizisiyle merhaba diyen Emre Basalak, 2009 yılında Denizyıldızı yapımında Volkan karakterini canlandırmıştır. 2019 ile 2022 yılları arasında Kuruluş Osman dizisinde Osman Bey’in ağabeyi gündüz Bey karakterini canlandıran başarılı oyuncu 2009 yılında yayınlanan Usta yapımında ilk sinema filmi deneyimini gerçekleştirmiştir. 2014 yılında Ters Köşe yapımı ile izleyicilerin karşısına çıkan oyuncu 2017 yılında Bir Pazar Sonrası sinema filminde Zeki karakterini canlandırmıştır

  • 2019-2022 Kuruluş Osman
  • 2009 Deniz Yıldızı
  • 2006 Köprü
  • 2017 Bir Pazar Sonrası (Sinema Filmi)
  • 2014 Ters Köşe (Sinema Filmi)
  • 2009 Usta (Sinema Filmi)
Emre Basalak'ın eşi bakın aslında kimmiş?
Emre Basalak’ın eşi bakın aslında kimmiş?

Emre Basalak evli mi?

Oyunculuğu kadar özel hayatı ile de dikkat çeken Emre Basalak evlidir. Başarılı oyuncunun eşinin adının Pınar Basalak olduğu bilinmektedir

Emre Basalak İnstagram adresi

Sosyal medyada oldukça aktif şekilde boy gösteren Basalak, Instagram hesabında hayatının her alanından kareler paylaşmaktadır. Instagram platformunda 277B takipçisi bulunan başarılı oyuncunun profiline aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Emre Basalak İnstagram adresi https://www.instagram.com/emrebasalak/

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz Zuhal Olcay boşandı mı? Zuhal Olcay kiminle evli? Zuhal Olcay cezaevine mi girdi? hakkındaki tüm detayları ve sıkça sorulan soruları derlediğimiz diğer yazımıza göz attınız mı?

Merve Ekinci

Renkli kişiliğim ile efsane içerikler üretmeye geldim. Asla vazgeçmeyen her kadın gibi biraz süslü ve ne istediğini bilen biriyim. Kafamın içinde kurduğum senaryoları yazılarıma aktarıyorum. Umarım sizlerde keyifle okursunuz.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx