Teknoloji

En İyi Derin Dondurucu Modelleri

Reklamlar

Birçok markanın sayısız dondurucu seçeneği bulunur. Bu yazımızda size insanlar tarafından tercih edilen en iyi derin dondurucu markalarından bahsedeceğiz. 

Uğur UED 480 Derin Dondurucu Modeli 

480 gün süreli 27 kilogram dondurma kapasitesine sahiptir. -15 ila -25C sıcaklık birimleri arasında çalışmaktadır. Elektrik kesintisi durumunda 41 saat süresince içerisindeki sıcaklığı korumaya devam eder. En iyi derin dondurucu arasındadır.

Profilo – DF1124W3VV Derin Dondurucu Modeli 
Profilo – DF1124W3VV Derin Dondurucu Modeli 

Profilo – DF1124W3VV Derin Dondurucu Modeli 

Bir adet derin dondurucu bölmesinin bulunmasıyla birlikte beş adet dondurucu çekmecesi de içinde yer almaktadır. Herhangi bir elektrik olamaması durumu halinde 24 saat boyunca sıcaklığını koruyan bir üründür. A++ sınıfında yer almasıyla da dikkat çeker. Buda onu en iyi derin dondurucular arasına dahil eder. En iyi derin dondurucu sınıfındandır.

Reklamlar

Uğur UED 7265 DTK Derin Dondurucu Modeli 

A+ enerji sınıfında yer alan enerji tasarrufu konusunda size en iyisini sunar. Hızlı dondurma özelliği olmasa da dikey modeli ile beğenileri toplar.  Yedi çekmeceli oluşunun beraberinde statik dondurucu özelliği bulunur. Elektrik kesintisi durumunda içerisinde bulunan ürünleri yaklaşık dokuz saat boyunca korur. En çok tercih edilen ve en iyi dondurucu modellerindendir. Bu model de en iyi derin dondurucu arasındadır.

Altus AL-709 E Derin Dondurucu Modeli 

Günlük 16 kg dondurma özelliği vardır. Hızlı dondurma seçeneğinin olduğunu da bilmelisiniz. Yedi çekmeceli derin dondurucu ile tüm isteklerinizi karşılayabilirsiniz. No frost dondurucu seçeneği bulunur. Herhangi bir elektrik olmaması halinde sahip olduğu serinliği 18 saat boyunca korumaktadır. En iyi derin dondurucu modelleri arasında sayılabilir. En iyi derin dondurucu sınıfındandır.

Derin Dondurucu Almak İsteyenlerin Öğrenmesi Gerekenler 
Derin Dondurucu Almak İsteyenlerin Öğrenmesi Gerekenler 

Derin Dondurucu Almak İsteyenlerin Öğrenmesi Gerekenler 

En iyi derin dondurucu almak istiyorsanız öğrenmeniz gereken oldukça ciddi bir detay bulunuyor. Derin dondurucunun buzluk bölümündeki oluşan karı arındırmak adına bıçak başta olmak üzere delici ve kesici aletlerden yardım almamalısınız. Bu tarz bir yanlış yaptığınız takdirde zemini delme riskiniz doğacaktır. Çok fazla para ödediğiniz dondurucunuza böyle bir hata yaparsanız meydana gelebilecek zararları karşılayamayabilirsiniz. Ancak, buzlanma büyük dereceye ulaştığı takdirde dondurucunun fişini çekmeli ve buzun erimesini beklemelisiniz. 

Derin Dondurucu Çeşitleri ve Şekilleri 

Kullanım sürelerinin uzun olmasından dolayı en avantajlı ev eşyaları arasında en başta yer alırlar. Çünkü besinler açısından çok gerekli bir cihaz olduğu çok açıktır.

Reklamlar

Sandık Tipi Derin Dondurucu Modeli 

En iyi derin dondurucu, evlerden daha çok farklı yaşam yerlerinde ortaya çıkar. Hatta, birçok yerde fabrika tipi olarak bilinirler. Ancak, istediğiniz zaman evinizde de kolayca kullanabilirsiniz. Gıda malzemelerinin üst üste konulabilir olması ile de kullanım avantajı yaratır. Üstten kapaklı olarak da birçok yerde bilindiğini söylemek gerekir. Birçok markanın dondurucusunun 400 litreye kadar kapasitesinin olması da çok iyi bir avantajdır. Yer sorunu yaşatmayan bir eviniz varsa bu şekil bir derin dondurucu satın alabilirsiniz. Bunlar en iyi derin dondurucular arasındadır. 

Dikey Derin Dondurucu Modeli 
Dikey Derin Dondurucu Modeli 

Dikey Derin Dondurucu Modeli 

Buzdolabı formunda tasarlanmalarından dolayı evlerde en çok görülen ürünlerin başında gelir. Yemek malzemelerinin istiflenmesi ve kolaylıkla ulaşılması noktasında çok yararlı olduklarını ifade etmeliyiz. Çekmeceler ve kapalı bölümler ile ürünlerinizi kategorilerine göre şekilde kullanmanız mümkün olmaktadır. Dikey derin dondurucu; genel olarak dar bir alanda kullanıma seçenek verdiği için çok fazla yer kaplamaz. 

Derin Dondurucu Satın Alırken Nelere Özen Göstermeliyiz? 

Derin dondurucuyu satın alırken bazı durumlara çok dikkat etmeniz gerekiyor. Bunlar şu şekildedir. 

Derin Dondurucu Şekli 

Yatay ve dikey olmak üzere iki çeşit derin dondurucunun olduğunu belirtmiştik. Yatay derin dondurucuların kapasitesi çok daha fazladır. Aynı şekilde de, daha az elektrik tükettiğini ve elektrik kesintilerine karşı daha sağlam olduğunu da söylemeliyiz. Dikey derin dondurucular ise buzdolabı gibi değişik yer ve bölmelerden meydana gelir. Gıdalarınızı daha iyi konumlandırmak adına iyi bir seçenektir. Sonuç olarak, her iki derin dondurucu da değişik özelliklere sahiptir.  

İhtiyaç Şekline Göre 
İhtiyaç Şekline Göre 

İhtiyaç Şekline Göre 

Sebze ve meyvelerinizi sadece zamanında tüketmeyi istiyorsanız derin dondurucuya ihtiyacınız olmayabilir.  Kış mevsiminde yaz sebze ve meyveleri tüketmek isteyebiliriz. Bunun için derin donduruculara çok ama çok ihtiyaç vardır. En iyi derin dondurucu işinize yarayabilir. 

Elektrik Kesintisi Riskine Göre 

Elektrikle çalışabilen derin dondurucunun herhangi bir elektrik kesintisine karşı sağlam olması şarttır. Dondurucuda bulunan yiyeceklerin yıpranmaması için elektrik kesintisi durumuna göre iyi bir koruma sağlayan dondurucuyu tercih etmek gerekir. Bunun içinde en iyi derin dondurucuyu seçmeyi unutmayın. 

Servis İmkanlarına Göre 

Derin dondurucu modelleri içinde seçiminizi yaparken firmanın servis durumu da dikkat etmeniz gereken şeyler arasında olmalıdır. Herhangi bir bozulma durumunda ürününüzün arızasının kısa zamanda giderilmesi için teknik servis kolaylıkları geniş bir firmanın ürününü seçmelisiniz. Servis noktaları ve garanti süresi az olan bir derin dondurucu sarın aldığınızda ciddi şekilde zarar edebilirsiniz. Bu konuda da en iyi derin dondurucuyu tercih etmelisiniz. 

Kapladığı Alan 
Kapladığı Alan 

Kapladığı Alan 

Derin dondurucunun evinizde nerede duracağı da son derece önemlidir. Çünkü soğutucunun konumu ile çalışması arasında ciddi bir orantı bulunmaktadır. Güneş görmeyen, kuru ve rahat alanlarda muhafaza ettiğiniz zaman derin dondurucunuzdan çokça verim alırsınız. 

En iyi derin dondurucu denilince ilk düşünülen şey no frostun farkları öğrenmeyen sayısı baya çoktur diyebiliriz. Üzerinde no frost yazmadığı takdirde ayrım yapmanız oldukça zordur. Ancak üst tarafa baktığınız zaman bahsettiğimiz ayrımı yapabilirsiniz. No frost dondurucunun üst kısmında hava yolu yer alır. Hava yolları sayesinde dolabın içerisinden gelen soğukluk gönderilir. No frost; üfleyerek soğutması ile buzluk içerisinde yer alan yiyeceklerin don tutmasının önüne geçer. En iyi derin dondurucu ya da derin dondurucu tavsiye gibi Google üzerinde aramalar arattığınız zaman istediğiniz sonuçlara ulaşabilirsiniz. Kullanıcı yorumlarını ve kullanıcı memnuniyet derecelerini inceleyebilirsiniz. En iyi derin dondurucunun hangi model olduğuna karar verebilirsiniz. Bu hususta, ürünün fiyat güç oranı ve servis ağının yaygınlığı da göz önünde olmalı.

Sandık şeklinde derin dondurucuların hem pratik temizlendiğini hem de geniş bir kullanım alanı sunduğunu söyleyebiliriz. Çekmeceli modelleri hem ufak hem de geniş yerlerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Şık ve işlevsel raflı modeller ile yaşam alanlarınızda yerden kolaylık elde edebilirsiniz. Sandık şeklinde derin dondurucu modellerini ise genelde tavuk ve et başta olmak üzere birtakım besinlerin saklanması için kullanabilirsiniz. Bu sayede, aradığınız her gıdaya kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Sandık tipi en iyi derin dondurucu, raflı derin dondurucu modelleri, üç çekmeceli, altı çekmeceli derin dondurucu ve daha çokça seçenek bulunduğu gözlenir. Sonuç olarak da, ister çekmeceli isterseniz de sandık şeklinde modeller içinden seçim yapabilirsiniz. Derin dondurucunun enerji durumunun da önemli olduğunu söylemeliyiz. A derin dondurucu seçeneklerinin tercihlerinizden birisi olmalıdır. Derin donduruculara sıcak su ve bulaşık sabunu ile her temizlik işlemlerini yapabilirsiniz. Ürününüzü genel olarak temizlediğiniz takdirde derin bir temizlik yapmış olursunuz. Uzun zamanlı depolama alanı olan derin dondurucuların içinde bir süre sonra dökülen veya bozulmuş yiyeceklerle karşılaşabilirsiniz. Bu durumda, tüm istenmeyen yiyecekleri az sürede dondurucudan alıp çöpe atmalısınız. 

İlginizi çekebilir: En İyi Masa Lambaları

Daha fazla içerik için bizi Instagram’dan da takip edebilirsiniz: https://www.instagram.com/begonyakadin/

Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx