ModaKombin

Yeşil İle Uyumlu Renkler ve Kombin Önerileri

Reklamlar Yeni Ümit Moda Akademisi

Yeşil ile uyumlu renkler tercih ederek enerjik görünmek mümkündür. Kişilerin giyimlerinin ruh hallerine de yansıdığı bilinmektedir. Bu nedenle gün içerisindeki ruh halinizi iyimser kılmak için yeşil ve türevi renkler seçebilirsiniz. Özellikle bir şeylerden bunaldığınızda ve sakin kalmak istediğinizde yeşil ideal bir seçim olacaktır. Yeşil renk hem yüksek bir enerji yayarken hem de sakinliği enjekte eder. Bu nedenle yeşil genel olarak sakin bir yaşam sürmek isteyen kişilerin tercihi denebilir. Yeşil telaşsız bir renktir, doğayı temsil ettiği için huzuru da ifade ettiği söylenebilir. Yeşilin hem açık hem koyu tonlarından farklı anlamlar çıkarmak mümkündür. Açık yeşil ile daha fazla enerji yükseltilebilirken, koyu renk yeşille sakinlik elde edilebilir.

Yeşil ile uyumlu renkler seçimlerinde risk alınabilir. Mesela bir turuncu ya da kırmızı ile de yeşil uyum sağlayabilir. Bu noktada kişilerin en çok dikkat etmesi gereken nokta hangi ton yeşili kullanacaklarıdır. Yeşilin oldukça fazla alternatif tonu bulunmaktadır. Her renk için ton seçeneği çok olsa bile, yeşilin her tonundan parçalara rastlamak oldukça kolaydır. Bir mağaza içerisinde 7 – 8 farklı tonda yeşil parça görmek mümkündür. Kına yeşili, mint yeşili, su yeşili, zümrüt yeşili gibi birçok renk hemen hemen hepimizin giysilerinde tercih ettiği tonlardır.

Baskın bir renk olan yeşil, yanında kendisi gibi baskın renkleri de bulundurabilir. Hareketli bir kombin tercih edenler için koyu tonlarla yapılan kombinler ideal bir seçim olacaktır. Yeşilin yanına her koyu renk gitmeyeceği gibi, her açık renk de gitmeyecektir. Bu nedenle kişilerin giysi seçiminde oldukça fazla dikkatli olması gerekmektedir. Doğru bir renkle müthiş bir kombin elde edilebilirken, yanlış bir kombinle tam tersi bir görünüş yakalayabilirsiniz.

Reklamlar
Yeşil Renk İçin Kombin Önerileri
Yeşil Renk İçin Kombin Önerileri

Yeşil Renk İçin Kombin Önerileri

Yeşil ile uyumlu kombin önerileri oldukça fazladır. Genellikle bahar mevsimlerinde tercih edilen bir renk olarak ele alınabilir. Yeşilliği ve doğayı çağrıştırdığı için kişiler genellikle güneşli günlerde yeşil tercih ederler. Ancak yeşil kışlık bir birçok parça oldukça şık durmaktadır. Bu nedenle renkler belirli mevsimlere göre sınıflandırılmamalı, yalnızca doğru kombin yapılmalıdır. Yaz ayında yanlış kombin beyaz parçalar giymek ile doğru kombin ile siyah parçalar giymek denildiğinde hangisi ilginizi çeker? Elbette ki siyah parçalarla yapılmış doğru bir kombini tercih edersiniz. Bu nedenle renkleri mevsimlere göre değil, kombinlere ve uyumlara göre ayırmanız gereklidir.

Yeşil Deri Ceket

Siyah deri cekete alışkınız, beyaz da kullanılıyor. Ancak yeşil renk oldukça değişik gelebilir. Fakat su yeşili deri ceketler ile harika kombinler elde etmek mümkündür. Yeşilin tonlarının bir araya gelerek oluşturulan bir kombin özellikle beyaz tenliler için oldukça ilgi çekici olacaktır. Su yeşili genel olarak beyaz tenlilere yakışan bir tondur. Bu nedenle su yeşili deri ceket, koyu yeşil pantolon ve ceketle aynı renk bir ayakkabı ile güzel bir kombin yakalamak mümkündür. Beyaz bir bluz ile bu kombin kolay bir şekilde tamamlanabilir.

Yeşil Pantolon

Yeşil ile uyumlu kombin önerileri arasında pantolon hemen hemen artık her rafta yer almaktadır. Özellikle esmer ten rengi kişiler için yeşil pantolonlar oldukça ideal bir seçim olacaktır. Koyu renklerle birlikte kombin yapılan haki renk pantolonlar ile oldukça şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Son zamanlarda en çok tercih edilen kargo pantolon modellerinde yeşil seçimi revaçtadır. Yeşil renk salaş pantolon modellerinde kendisini daha fazla ortaya çıkarabilen bir renktir. Bir sneaker ile spor tarz elde etmek telaşsız bir seçim olacaktır.

Yeşil ile Uyumlu Renkler Nelerdir?
Yeşil ile Uyumlu Renkler Nelerdir?

Yeşil ile Uyumlu Renkler Nelerdir?

Yeşil ile uyumlu renkler denildiği zaman genellikle beyaz ya da siyah rengi tercih edebilirsiniz. Ancak bazı uç renkler ile birlikte yeşili daha fazla ön plana çıkarmak ve şık bir görünüm yakalamak mümkündür. Yeşil, yanında kullanılan renge göre hem sokak tarzında hem de akşam davetlerinde kullanılabilen bir renk olarak yer alır.

Reklamlar

Haki Yeşili – Krem Rengi

Haki yeşili baskın bir renktir ve kendisini ön planda tutan renklerle birlikte kombinelenebilir. Bu nedenle haki yeşili bir parça ile kombin yapmak isterseniz krem rengi oldukça kolay bir seçim olacaktır. Krem rengi bir pantolon ile haki renkte bir bluz ya da mont oldukça uyumlu duracaktır. Bu kombinde krem rengi daha ağırlıklı olarak kullanılmalı ve yeşil ile dengesi sağlanmalıdır.

Su Yeşili – Sarı

Yeşil ile uyumlu kombin nasıl yapılır sorusu içerisinde su yeşili ile sarı oldukça ön plana çıkmaktadır. Su yeşili son zamanların en moda rengi olarak raflarda yer alır. Oldukça yumuşak bir renk olan su yeşili, yanında baskın bir renk kabul etmez. Bu nedenle yine hafif tonlarda bir sarı ile oldukça şık kombinler elde edilebilir. Su yeşili bir tulum yakımı ile sarı ayakkabı ve çanta kombini hem iddialı hem de şık duracaktır. Sarı, yeşilin yanında dans eder bir görünüm verecek kadar uyumlu bir renktir.

Zümrüt Yeşili – Tarçın

İkisi de pastel renk olan bu tonlar birbirlerine iyi bir uyum sağlayacaktır. Baskınlığı ile ön plana çıkan renkler güçlü bir duruş sergilemenize yardımcı olurlar. Akşam davetleri için tercih edilen tarçın rengi bir elbise, zümrüt yeşili bir şal ve ayakkabılarla tamamlanabilir.

İlginizi çekebilir: Kırmızı İle Uyumlu Renkler Nelerdir?

Begonya Instagram: https://www.instagram.com/begonyakadin/

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin
Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx