Moda

Kırmızı İle Uyumlu Renkler Nelerdir? Kırmızı Renk Kombin Önerileri

Reklamlar

Aşkın, tutkunun ve şehvetin rengi olarak bilinen kırmızı ile uyumlu renkler herkes tarafından merak edilen önemli konulardan bir tanesidir. Böylesi iddialı olan bir renk hangi renkler ile uyumlu olacak, hangi renkler ile kombin yapılabilecek ya da tek başına nasıl kullanılabilecek sizler için bu yazımızda kırmızı her yönü ile ele alarak anlatacağız. Kırmızı zaten tek başına oldukça iddialı bir renk olduğu için eğer giyim konusunda tercih edilecekse daha sade ve mat olan renkler ile bir araya getirilmelidir. İster spor tarz ister klasik bir tarz olsun asla fark etmez. Her giyim şekli için uygun bir renk olan kırmızı ateşi, tutkuyu her şekli ile belli eder.

Kırmızı ile uyumlu renkler arasında ilk sırada siyah gelir. Hem asaleti hem de tutkuyu aynı anda simgeleyen bu renkler ile giyilen kıyafetler gerçekten de muhteşem ötesi bir uyum sergileyecektir. Daha çok sade bir şıklık isteyen insanların tercihleri olacaktır. Son moda olarak dikkatleri çeken renklerden bir tanesi olan kırmızı bir de lacivert ve beyazın birleşmesi ile herkesin dikkatini çekiyor.

Lacivert ve kırmızı her ne kadar zıt renkler olsa bile zıt renkler olsa bile gerçekten de bir araya geldikleri zaman muhteşem ötesi bir renk uyumu olabilecekler. Ünlü modacıların dahi en sevdikleri renk uyumlarının genel olarak kırmızı ile yapılması bu renk tutkunlarının gerçekten de bir hayli işine yarayacaktır. Kırmızı ile uyumlu renkler ayarlanacak olduğu zaman kırmızı renginin tonuna da dikkat etmek gerekir. Ton sür ton olarak yararlanılacak renkler ile de bir hayli istenildiği gibi kombinler yapılabilecek. Bunun için sadece kırmızı renginin tüm tonlarından yararlanmak uygun olacaktır.

Reklamlar
Kırmızı Renk İçin Kombin Önerileri
Kırmızı Renk İçin Kombin Önerileri

Kırmızı Renk İçin Kombin Önerileri

Kırmızı ile uyumlu kombin önerileri incelenecek olduğu zaman hangi ürün olduğuna dikkat etmek gerekir. Çünkü kırmızı pantolonu daha farklı üst kıyafetler ile kombinlemek uygun olurken kırmızı montu daha farklı renkler ile kombin etmek gerekir. Hal böyle olunca daha güzel ve şık bir görünüm sergilemek isteyen kişilerin hangi üründe kırmızı rengi seçecek olduğuna, ardından da hangi renkler ile daha iyi kombin etmek gerekiyor olduğuna bakmak gerekir. Şimdi sizlere genel olarak kırmızı renklerin tercih edilecek olduğu ürünleri ve bunların hangi renkler ile kombin edilmesinin uygun olacağına beraber bakalım.

Kırmızı renk için kombin önerileri arasında ilk olarak;

Kırmızı pantolon

Eğer o an kırmızı pantolon giyilecekse ve farklı renkler ile kombin edilmesi söz konusu olursa bu anlarda tüm tercih edilen renklerin ya çok açık ya da çok koyu renklerden bir araya gelmesi gerekir. Üstte tercih edilen siyah, gri, lacivert, haki yeşili gibi renklerin yanı sıra beyaz ve krem rengi de tercih edilebilir. Mümkün olduğunca mor ve pembe gibi tamamen zıt renklerden uzak kalmak gerekir. Bu renkler de kırmızı gibi sıcak renkler arasında yer aldığı için yan yana istenen özel bir uyum elde edilemez.

Kırmızı gömlek

Kırmızı gömlek eğer dar kesim olacaksa genel olarak bol bir etek ya da bol bir pantolon ile kombin etmek gerekir. Fakat bu renge en uygun olan bu renk genel olarak siyah ve lacivert ile kombinlenmesi en uygun olanı olacaktır. Bu renkler ile yan yana getirilen kıyafetler gerçekten de muhteşem ötesi bir görsel şölen sunacaktır. Her rengin uyumlu bir şekilde kombin edilmesi en uygun olanı olacaktır.

Reklamlar
Kırmızı İle Uyumlu Renkte Kombin Önerileri
Kırmızı İle Uyumlu Renkte Kombin Önerileri

Kırmızı İle Uyumlu Renkte Kombin Önerileri

Kırmızı ile uyumlu kombin önerileri en merak edilen konulardan bir tanesi olarak dikkatleri çekiyor. Bu rengi aslında pembe ve mor gibi sıcak renkler hariç tüm renkler ile kombin etmek gerekir. Soğuk, ara, mat, koyu ya da açık renkler ile istenildiği gibi kombin edilecek. Giyim konusunun en sevilen renkleri arasında yer alan kırmızı genel olarak özel anlarda tercih edilmesi gerekir. Böylesi özel anlarda ister payetli ister parlak ister mat olduğu fark etmeden her an farklı tonları ile tercih edilebilecek. Hal böyle olunca tüm modacıların en çok tercih ettikleri renklerden biri olarak dikkatleri çeker.

Kırmızı ile uyumlu kombin önerileri denildiği zaman tüm renkleri bir araya getirmek mümkün olacaktır. Her renk ile oldukça uyumlu bir halde bulunan bu renk giyilecek kıyafet türü, gidilecek ortama göre rahatlık ile ayarlanabilir. Genel anlamda isteyenler kırmızının tonları ile de ton sür ton yapabilir ve çok farklı bir izlenim verebilir. Renk uyumun en canlı misali olan bu renk ile modacılar biri birinden farklı tasarımlar sunabilecek olduğu gibi bir yandan da kişiler evlerinde kendileri bu renk uyumu ile oldukça farklı kombinler hazırlayabilir. Her rengin bu kadar farklı timsali olan kırmızı ayakkabıda tercih edilecekse o zaman istenildiği gibi kombin etmek uygun olacak. Her renk kot pantolonların yanı sıra siyah gibi keten pantolonlar ya da her renk etek ile oldukça uyumlu olacaktır.

Daha çok kırmızı ayakkabı ve kırmızı çanta kombinleri özellikle kadınların vazgeçilmezleri arasında yer alan kombinlerden bir tanesidir. Her ortama her giyim şekline uygun olan bu kombinler ile sizler de dilediğiniz gibi özel kombinler yapmak konusunda başarılı olabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek içerik: Sarı İle Uyumlu Renkler Nelerdir?

Daha fazla içerik için bizi Instagram’dan takip edebilirsiniz: Begonya Kadın

Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx