Teknoloji

En İyi Televizyon Markaları

Reklamlar

Televizyonun ilk üretiminden bu yana her geçen gün farklı özellikler getirilmekte ve sürekli üzerinde güncellemeler yapılmasıyla satışa sunulur. Son zamanlarda televizyonların oldukça geniş yelpazeye ve özelliklere sahip oluşuyla birlikte tüketiciler yeni televizyon almak istediğinde seçim yapma konusunda oldukça zorlanırlar. Piyasaya sürülen pek çok farklı özellikleri bünyesinde bulunduran televizyon çeşidi oldukça fazladır. Onlarca televizyon markası ve binlerce televizyon modeli bulunmakta olup tüketiciler hangi televizyonu seçmesi gerektiği konusunda bir takım karmaşalar yaşamakta ve bu konuda bilgi arayışı içerisine girerler. Bu konuda ilk yapılması gereken şey televizyon tiplerini biliyor olmaktır. En iyi televizyon markaları seçerken bu bilgi değerlidir.

Televizyon Tipleri Nelerdir?
Televizyon Tipleri Nelerdir?

Televizyon Tipleri Nelerdir?

Piyasada hali hazırda beş tip televizyon bulunur. Birçok marka, binlerce  model bulunmasının yanı sıra temelde beş  televizyon çeşidi bulunuyor. Bir ton verip televizyon sahibi olunmak istendiğinde zorluk yaşanan noktalardan birisi hiç şüphesiz televizyon tipi çeşididir. Bulunan bu televizyon çeşitleri; Plazma TV ,LED TV ,Smart TV ,OLED TV ve QLED TV olarak sınıflandırılır. En iyi televizyon markaları bu tiplerden seçilir.

Plazma TV

En iyi televizyon markaları özelinde, plazma terimi,  en temelde maddenin dördüncü durumuna verilmekte olan isim. Maddenin katı,sıvı, gaz formlarının yanında bir de plazma hali bulunur. Bu kategoride yer alan televizyonlarda panel içerisinde bulunmakta olan iki cam arasında  gaz bulunur. Bulunan bu  gaz,  elektrikle birleştiği takdirde ekranda görüntü oluşmasını sağlamakta olan bir unsurdur. Bu kategoride yer alan televizyonlar eskisi kadar çok tercih edilir. Zira enerji verimi konusunda çok yetenekli ürünler değillerdir. Bu sebeple kullanılan ürün  fazla elektrik tüketimine sebebiyet verir. Bir ayrı sıkıntısı ise 37 inçten küçük olanları tercih edildiğinde otomatikman görüntü kalitesi düşüyor.

Reklamlar

LED TV

Son zamanların  en çok kullanılan çeşitlerinden birisi  olan Led TV’ler, plazma ve LCD televizyonlara oranla daha şık görünüme sahiplerdir. Enerji verim konusunda oldukça başarılı olan LED TV’lerde görüntü netliğini kaybetmemek adına 100 Hz ve üzeri modeller tercih edilmelidir.  Enerji tasarrufu oldukça iyi olan bu televizyonlar aynı zamanda  tüketicilerin  uzun ömürlü ve çok daha dayanıklı ürünler sunar. En iyi televizyon markaları sınıfındandır.

Smart TV
Smart TV

Smart TV

Smart TV yanı akıllı televizyonlar her geçen gün daha popüler bir hale geliyor. Akıllı telefonları andıran bu televizyonlar YouTube, Netflix, Spotify vb. platformları kullanma imkanı sunuyor. Aynı zamanda oyun oynamak içinde kullanılabilmektedir. Smart TV sahibi olan kişiler Android işletim sistemlerinin kullanmakta olduğu mobil uygulama mağazası olan  Google Play Store’a  kolaylıkla erişim sağlayabiliyorlar. Bu mağaza üzerinden de  çeşitli uygulamaları indirme olanağına sahip olan bir ürün olarak tüketicileri karşılıyor. Smart TV, aynı zamanda kullanıcılarına  internette  gezinme imkanı da sağlar.

OLED TV 

LED TV ile her ne kadar  isim benzerliğine sahip olsalar da aralarında oldukça büyük bir fark vardır. LED TV’lerde kullanılmakta olan aydınlatma sistemi arkada bulunur. Fakat OLED TV’lerde bu durum söz konusu dahi değildir. OLED TV’ler diğer  televizyon çeşitlerine kıyasla çok daha ince ve hafif yapısıyla tüketicileri karşılar. Belirtilmekte olan incelik düşünüldüğünün aksine 1-2 cm değil, tam tamına 5-6 mm gibi mükemmel bir  incelik söz konusu olur. Gerek görüntü kalitesi olsun gerek hızı olsun diğer çeşitlere adeta meydan okumakta olup fiyatları bir hayli fazladır.

QLED TV

Diğer televizyonlara oranla renk ve görüntü kalitesi daha canlı olmanın yanı sıra oldukça gerçekçidir. Renk doygunluğu açısından da diğer televizyon tiplerine göre bir önde olduklarını belirtmek mümkün. Bu televizyon çeşidinin boyutları en az 49 inçten başlıyor. 49 inçten küçük bir televizyon arayanlar için bu televizyon çeşidi pek uygun bir seçenek sayılmaz. Böyle bir arayış içinde olan bireyler diğer televizyon çeşitlerinden birini tercih etmelidirler. 

Reklamlar
En İyi Televizyon Markaları Nelerdir?
En İyi Televizyon Markaları Nelerdir?

En İyi Televizyon Markaları Nelerdir?

Piyasada birçok televizyon modeli bulunmakla birlikte ürünler bütçeden bütçeye değişir. Fakat tabi ki her bütçeye uygun bir marka olabilir. İşte en iyi televizyon markaları.

En İyi Televizyon Markaları

LG OLED65B9SLA 

En iyi televizyon markaları arasında yer alan ve isminden oldukça söz ettiren LG markası bu modeliyle üst segment kategorisinde televizyonlar arasında en iyisi denebilir.  Dört çekirdek işlemciye sahip olan bu ürün aynı zamanda kullanıcılarına yayın kaydetme imkanı sunuyor. 65 inç ekrana sahip olan bu model ,ultra HD(4K) çözünürlüğe sahip olmakla birlikte OLED görüntü teknolojisini kullanır. Oldukça hafif olan bu televizyonun ağırlığı tam tamına 2 kg’dır. Türkçe akıllı ses tanımlama özelliği bulunur ve bu sayede kullanıcıların yapay zekayı kullanabilmelerine olanak sağlar.

LG 86UN85006LA

Ekran Boyutu 86 inç olan bu model evleri adeta bir sinema salonuna çeviriyor. Çözünürlüğü 3840 x 2160 olan, bu ürün Ultra HD (4K) görüntüsüyle en ince ayrıntıları dahi fark edebilme imkanı sayılıyor. Tüm bunların yanı sıra ürün bünyesinde dahili uydu alıcı ve dahili wifi alıcısı barındırıyor. Görüntü teknoloji LED olan ürünün ağırlığı ise 2 kg. Sihirli kumanda, time shift, Filmmaker modu, geniş izleme açısı gibi özellikleriyle öne çıkan ürün bütçe sorunu yaşamayan kişiler en iyi televizyon markaları arasında yer alıyor.

Samsung 40T5300
Samsung 40T5300

Samsung 40T5300

40 inç ekran boyutuna sahip olan bu ürün aslında en uygun sayılabilecekler arasında en kalitelisi denebilecek düzeydedir. Full HD çözünürlüğe sahiptir görüntü olarak Led teknolojisini kullanır. Akıllı sensör, ekran yansıtma, altyazı desteği, USB ile multimedya izleme gibi özellikleriyle öne çıkmaktadır. Gerçekçi renkleriyle de ön plana çıkan bu ürün aynı zamanda ekran yansıtma özelliği sayesinde görüntü ve sesleri oldukça kaliteli bir biçimde kullanıcılarına yansıtır. En iyi televizyon markaları arıyorum diyen bireyler için düşük bütçeli bir seçenek olarak sunulabilir.

LG 50NANO796

En iyi televizyon markaları arasına dahil edilebilecek bu ürünün ekran boyutu 127 cm / 53 inçtir.3840 x 2160 piksel çözünürlüğünün yanı sıra  4K / Ultra HD görüntü kalitesine sahiptir. Ürün bünyesinde dahili uydu alıcı ve dahili wifi alıcısı bulundurur. LED görüntü teknolojisiyle kullanıcılarını karşılayan ürünün ağırlığı 2 kg dır. USB 2.0, HDMI 2.0, kompozit, uydu girişi bağlantı portlarına sahiptir. Nanocell, sihirli kumanda, milyar renk, Air Play 2, bluetooth 5.0 gibi özellikleriyle öne plana çıkmaktadır.  Ürün ultra ince çerçeve yapısıyla oldukça estetik bir görüntüye sahiptir.

TCL 50P8M

Ürün tüketicilerini 126 cm / 50 inç ekran boyutuyla karşılıyor.3840 x 2160 piksel çözünürlüğe sahip olan ürün aynı zamanda 4K / Ultra HD görüntü kalitesine sahip. Dahili Uydu Alıcı ve Dahili wifi Alıcısı mevcut. LED görüntü teknolojisiyle kullanılmış olan ürünün ağırlığı ise 8 kg. USB 2.0, HDMI 2.0, T-Link, Ethernet gibi bağlantı portlarına sahip olan ürün, İnce metal tasarım, HDR10, izleme sırasında farklı modlar, TV üzerinden Google Play bağlanma, sesli arama gibi özelliklerle ön plana çıkıyor. Bu televizyon üzerinden neredeyse tüm aktiviteler gerçekleştirilir. Fiyat performans olarak oldukça iyi olan bu ürün en iyi televizyon markaları arasında yer almayı fazlasıyla hak ediyor.

İlginizi çekebilir: En İyi Su Sebili Modelleri

Daha fazla içerik için bizi Instagram’dan da takip edebilirsiniz: https://www.instagram.com/begonyakadin/

Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx