Teknoloji

En İyi Su Sebili Modelleri

Reklamlar

Su sebili, daha çok çalışma ortamlarında karşılaştığımız daha nadir olarak da evlerde kullanılan bir elektronik cihazdır. Kavurucu yaz aylarında talep oranı oldukça artar. Bu ilginin sebebi kullanımının çok pratik olmasıdır ve toplu uygulamalarda çok kullanışlı bir cihazdır. Diğer yandan soğuk su içmeyi sevenler bu cihaza özel ilgi gösterir. Bu cihazlar sayesinde yaz aylarında buzdolaplarına su koyma sorunu ortadan kalkmaktadır. Su sebilleri soğuk su sıcak ya da ılık su fonksiyonları ile kullanılabilir. Yani pratik ve kullanışlı olması sebebiyle evlerde ve iş yerlerinde çok sık kullanılmaktadır. Peki en iyi su sebili modelleri nelerdir ve en iyi su sebili önerileri nelerdir?

Su Sebili Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Su Sebili Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Su Sebili Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Temel olarak çalışma prensiplerine göre su sebilleri 2’ye ayrılır. Bunun sebebi şudur; Neredeyse her en iyi su sebili modelleri soğuk su vermek için tasarlanmıştır. Faka sıcak su veren su sebiline özellikle geçmiş senelerde pek rastlanmıyordu. Bunun yerine su kaynatan çay kahve makineleri veya elektrikli su ısıtıcıları vardı. Günümüzde bu konu değişmiştir. Artık soğuk su, ılık su ve sıcak su da veren sebiller vardır.

Yeni bir en iyi su sebili modelleri alırken öncelikle hangi amaçla alındığı önemlidir. İlk dikkat edilmesi gereken nokta budur. Ilık su veren su sebili mi daha iyi olacak yoksa sıcak su veren su sebili mi daha iyi? Tercihe göre değişebilir ama ılık-soğuk su sebilleri ve sıcak-soğuk su sebilleri arasında tabiki fiyat farkı bulunuyor.

Reklamlar

Dikkat edilmesi gereken bir nokta da marka ve model. Peki, marka neden önemli? Kalite her zaman kendini belli eder. Sebil alırken dikkat edilmesi gereken diğer bir nokta ise damacananın nereye takıldığı konusu. En iyi su sebili modelleri arasında birbirinden farklı görünüşte çok sayıda şık tasarım yer alır. Hangisinin sizin zevkinize daha uygun olduğu veya kullanacağınız yerin ambiyansı ile daha uyumlu olacağı konusunda doğru karar vermek önemlidir.

Su Sebili Tavsiyesi ve En İyi Su Sebili Modelleri

Su sebilleri alırken dikkat edilmesi gereken hususlardan kısaca bahsettik. Şimdi de markaların en iyi su sebili modelleri nedir inceleyelim. Listemizde özenle seçilmiş 7 farklı su sebili modeli bulunuyor. Piyasada çok sayıda su sebili çeşidi bulunur. Sizler için en kaliteli, enerji tasarruflu, uygun fiyatlı ve teknik servis açısından sorunsuz olan modelleri derledik.

 • VESTEL SP 120 Su Sebili SP120
 • Siemens Gizli Damacanalı Gri Su Sebili
 • VESTEL SP 121 Sıcak&Soğuk Su Sebili Beyaz
 • Profilo Ss1161 Gizli Damacanalı Ilık – Soğuk Su Sebili
 • Esty Frio Gizli Damacanalı Su Sebili
 • Bosch RDW1576 Gizli Damacanalı Su Sebili
 • Arçelik Su Pınarı 1150 GD
Vestel SP 120 Su Sebili SP120
Vestel SP 120 Su Sebili SP120

Vestel SP 120 Su Sebili SP120

Listemizin girişinde Vestel marka bir en iyi su sebili modelleri bulunuyor. Sebilin özellikleri değerlendirildiğinde sıcak su veya ılık su fonksiyonunu göremiyoruz. Bunun yerine serin su gibi bir fonksiyonu bulunur. Elbette soğuk su seçeneği yer alıyor. Sebilin soğuk su sıcaklık değeri 6 ile 10 derece arasında. Serin suyun değeri ise 7 ile 15 derece arasında. Su sebillerinde kullanıcıların en çok bahsettikleri konulardan biri cihazların sesli çalışması. Peki, bu su sebili ne kadar sesli? Kullanıcı yorumlarına göre ses konusunda herhangi bir şikayet yok. Anlaşılan oldukça sessiz. Cihazın boyutları 86 cm, 30 cm ve 31 cm. Bize soracak olursanız fiyat ve performans açısından piyasada ki en iyi su sebillerinden birisidir. Zaten binlerce satış yapmış oldukça fazla tercih edilen bir üründür.

Vestel SP 120 Su Sebili SP120 Özellikleri

 • Paslanmaz Çelik Su Tankı
 • Soğuk Musluk
 • Ilık Musluk
 • Soğuk Su Tankı Kapasitesi 3 Litre
 • Soğuk su için 6?-10?
 • Soğutma Kapasitesi Saatte 2 litre
 • Mekanik kontrol sistemi

Siemens Gizli Damacanalı Gri Su Sebil

Bilindiği üzere Siemens markası elektrikli ev aletleri konusunda bir dünya markasıdır. Performans konusunda da oldukça başarılıdır. Tasarımının ve renginin çok şık olduğunu söylemeliyiz. Zaten damacananın gizli olması daha kibar bir görünüm katıyor. Özelliklerini inceleyelim; Makinenin kapasitesi 2 litrelik ve en düşük sıcaklık 10 derece. Suyu ısıtması çok iyi ve sesi kabul edilebilir. Su sebilinidiğer modellerden ayrıcalıklı kılan önemli bir özelliği led aydınlatmadır. Gerçekten sıradışı şık bir görüntüsü var. Cihazın boyutları, yükseklik 104 cm genişlik 31 cm ve derinlik 36 cm olarak öne çıkıyor. Boyunun bu kadar uzun olmasının nedeni alta takılan damacanalı bir model olmasıdır. Bu damacana gizli ve görünmüyor. En iyi su sebili modelleri arasındadır.

Reklamlar
Vestel SP 121 Sıcak ve Soğuk Su Sebili
Vestel SP 121 Sıcak ve Soğuk Su Sebili

Vestel SP 121 Sıcak ve Soğuk Su Sebili

Evet şimdi sıcak su musluğu da bulunan su sebillerimiz için örnek verilecek bir cihaz inceliyoruz. Damacanası üstten yerleştirilen bir modeldir. Bu bizce önemli bir noktadır. Makinenin teknik donanımı için, soğuk ve sıcak su fonksiyonları açısından başarılı olduğunu söylemek doğru olacaktır. Su sebilinin kapasitesi 2 litre ve 10 derecenin altında ki sıcaklık değerlerine düşürebiliyor. En iyi su sebili modelleri sınıfındandır.

Isıtma kapasitesi bir saatte 5 litre ve sıcak su değeri 90 ile 94 derece arasında bulunuyor. Yani sıcak suyu doya doya kullanabilirsiniz. Sıcak su deposunun hacmi 1 litre ve soğuk su kapasitesi de 3 litre. Sıcak su hacmi, soğuk suya göre daha düşük görünse de aslında 1 litre sıcak su çay kahve için fazla fazla yeterlidir. Sıcak sularda ısrarcı olanların kullanması faydalı olur. Çaydan ve kahve için rahatça kullanabilirler. Musluğundan akan suyun basıncı konusunda da sebil gayet yeterli düzeydedir.

Profilo Ss1161 Gizli Damacanalı Ilık – Soğuk Su Sebili

Profilo ile devam ediyoruz. Rengi beyaz olan ve özel şık bir su sebilidir. Zaten damacananın altta olması çok iyi olduğunu söyleyebiliriz. Makinenin çelik su tankına sahip olması, dayanıklılık açısından son derece memnun edicidir. Zaten sağlık açısından da daha yararlı oluyor ve su kokusuz oluyor. Tek eksiği sıcak su isteyenler için su sebilinin bu özelliğinin bulunmaması.

Esty Frio Gizli Damacanalı Su Sebili

Esty aslında pek bilinen bir marka değil. Ama konu su sebili olunca ön plana çıkıp listemizde yer edinmeye hak kazanıyor. Öncelikle tasarımı çok hoştur. Ofis kullanımı ayrıca uygun bir cihazdır. İki tane su çıkışı bulunuyor. Çelik su deposunun kapasitesi 3,3 litre.

Bosch RDW1576 Gizli Damacanalı Su Sebili
Bosch RDW1576 Gizli Damacanalı Su Sebili

Bosch RDW1576 Gizli Damacanalı Su Sebili

Ofis için de ev için de uygun olabilecek bir model. Siyah bu cihazda çok iyi uygulanmış. Dokunmatik tuşlar ile kontrol edilen programlarda su sebilinin 2 farklı sıcaklık seçeceği bulunuyor. Gizli damacanaya sahip olması şık tasarımda olmazsa olmazıdır. Su sebilinin boyutları 106 cm’e 38 cm’dir. Makinenin damacanadaki su miktarında azalmayı uyarı ile belirtmesi çok iyi. Makinenin soğuk su kapasitesi 4 litre. En iyi su sebili modelleri sınıfındadır.

Arçelik Su Pınarı 1150 GD

Yan tarafında bardaklığı bulunan bir model. Buradan da anladığınız gibi ofis kullanımı için uygun bir makine. Ebatları 104 cm, 36 cm ve 31 cm. Soğuk su tankının kapasitesi 4 litre ve saatlik soğutma kapasitesi 1 L hacminde. Makinenin en iyi tarafı çok geniş bir ısıtma kapasitesinin olması. Saatlik ısıtma kapasitesi 4 litrelik hacme sahip. Bu bakımdan listemizdeki en yüksek kapasiteli sıcak su sebilidir. En iyi su sebili modelleri arasındadır.

İlginizi çekebilir: En İyi Ses Sistemi Tavsiyeleri

Daha fazla içerik için bizi Instagram’dan da takip edebilirsiniz: https://www.instagram.com/begonyakadin/

Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx