Sağlık

Eritretin Jel Nasıl Kullanılır?

Eritretin Jel Faydaları

Reklamlar

Eritretin jel genel olarak cildi yenileyen ve onaran yoğun etkilere sahip bir üründür. Peki Eritretin jel nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

UYARI! İlaç Satışı İnternet Sitelerinden Yapılamaz. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır.

Eritretin Jel Nedir?

Bu jel krem, cildin kendini yenilemesine yardımcı olan bir A vitamini türüdür. Bu jel krem topikal yani cilt için kullanılan bir üründür. Bu jel krem akneyi tedavi etmek, pürüzlü yüzünüzü pürüzsüzleştirmek ve ince kırışıklıkların ve benekli cilt renklenmesinin yani ciltteki koyu lekelerin görünümünü azaltmak için kullanılır. Bu jel krem, bu ilaç kılavuzunda listelenmemiş amaçlar için de kullanılabilir.

Reklamlar

Eritretin Jel Fiyat 2022

Bu jel kremin 2022 eczane satış fiyatı 84.06 liradır.

Eritretin Jel Eşdeğeri

Clindatre Jel bu ürünün eşdeğeridir.

Eritretin Jel İçeriği

Bu kremin etken maddeleri eritromisin ve tretinoin adlı maddelerdir. Yardımcı maddeleri ise butilhidroksitoluen, hidroksipropil selüloz ve etil alkoldür.

Eritretin Jel Muadili

Clindatre Jel bu ürünün muadilidir.

Reklamlar

Eritretin Jel Ne İşe Yarar?

Bu jel krem akne tedavisinde kullanılır. Aknelerin ve sivilcelerin sayısını ve şiddetini azaltabilir ve meydana gelen sivilcelerin hızlı iyileşmesini sağlayabilir. Bu jel krem genel olarak retinoidler adı verilen bir ilaç sınıfına aittir. Cilt hücrelerinin büyümesini etkileyerek çalışır.

Eritretin Jel
Eritretin Jel

Eritretin Jel Ne İçin Kullanılır?

Bu jel krem, cildin kendini yenilemesine ve onarmasına yardımcı olan bir A vitamini çeşididir. Bu jel krem hafif ila orta derecede akneler ve sivilcelerin, ciltteki hiperpigmentasyonun ve koyu lekelerin tedavisinde kullanılır. Ayrıca bu jel krem bir anti-aging ürünüdür ve ciltteki ince kırışıklıkların iyileştirilmesi ve giderilmesinde oldukça etkili bir ilaçtır.

  • Eritretin Jel Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler
  • Bu jel kremi kullanmadan önce, A vitamini ile ilgili ilaçlara (izotretinoin gibi diğer retinoidler) veya başka alerjiniz veya aşırı hassasiyetiniz varsa doktorunuza veya eczacınıza bildirin. Bu ürün, alerjik reaksiyonlara veya diğer sorunlara neden olabilecek aktif olmayan bileşenler (balık proteinleri gibi) içerebilir. Daha fazla bilgi için eczacınıza sorun.
  • Bu ilacı kullanmadan önce, doktorunuza veya eczacınıza, özellikle egzama gibi cilt hastalıklar olmak üzere tıbbi geçmişinizi söyleyin.
  • Bu ilaç sizi güneşe karşı daha duyarlı hale getirebilir. Bu yüzden çok fazla güneşe çıkmayın. Güneşe çıkarsanız gölge yerlerden yürümeye dikkat edin. Bronzlaşma kabinlerinden ve solaryumdan kaçının. Rüzgar veya soğuk gibi sert hava koşulları da ciltte tahrişe yol açabilir. Bu yüzden mutlaka günlük güneş koruyucu krem kullanın ve açık havaya çıkarken koruyucu giysiler giyin. Güneş yanması veya ciltte kabarcıklar ya da kızarıklık varsa hemen doktorunuza söyleyin. Bu jel kremi kullanmadan önce cildinizin güneş yanığından tamamen iyileşene kadar bekleyin.
  • Bu ürünü kullanırken, işlem görmüş bölgelerde epilasyon için elektroliz, ağda ve kimyasal tüy dökücüler kullanmayın.
  • Son zamanlarda kükürt, resorsinol veya salisilik asit içeren ürünler kullandıysanız, dikkatle bu jel kremi uygulayın. Bu jel kremi kullanmadan önce bu tür ürünlerin cilt üzerindeki etkilerinin azalmasını bekleyin.
  • Hamilelik sırasında, bu ilaç sadece çok fazla ihtiyaç duyulduğu zaman kullanılmalıdır. Bu jel krem doğmamış bir bebeğe zarar verebilir. Riskleri ve faydaları doktorunuzla konuşun.
  • Bu ilacın anne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir. Emzirmeden önce doktorunuza danışın.
Eritretin Jel
Eritretin Jel

Eritretin Jel Kullanımı

Bu jel krem ile ilgili sorularınız varsa doktorunuza veya eczacınıza danışın. Bu ilacı uygulamadan önce ellerinizi yıkayın. Etkilenen cildi hafif veya sabunsuz bir temizleyici ile hafifçe temizleyin ve kurulayın. Parmak uçlarınızı kullanark, genellikle yatmadan önce veya doktorunuz tarafından yönlendirildiği gibi, ince bir tabaka olmak üzere az miktarda bu jel kremi (bezelye büyüklüğünde) uygulamak için kullanın. Ya da bu jel kremi uygulamak için bir gazlı bez veya pamuklu çubuk kullanılabilir. Bazı preparatlar için, yüzünüzü temizledikten sonra bu ilacı uygulamadan önce otuz dakika kadar beklemelisiniz. Herhangi bir sorunuz varsa etiket yönergelerini okuyun veya eczacınıza danışın.

Bu ilacı sadece cilt üzerinde kullanın. İç dudak bölgesine veya burun ya da ağız içine uygulamayın. Kesik, sıyrık, güneşte yanmış veya egzamadan etkilenen ciltlere uygulamayın.

Bu ilacı gözünüz ile temas ettirmekten kaçının. Bu ilaç gözünüze kaçarsa, bol miktarda su ile yıkayın. Göz tahrişi gelişirse doktorunuzu arayın. Yanlışlıkla gözlerinize kaçmasını önlemek için ilacı kullandıktan sonra ellerinizi yıkayın.

Bu jel kremi kullanmanın ilk birkaç haftasında, sivilceniz daha kötü görünebilir çünkü ilaç cildin içinde oluşan sivilceler üzerinde çalışır. Bu jel kremin sonuçlarını fark etmek on iki hafta yani üç ay kadar sürebilir.

En iyi şekilde yararlanmak için bu jel kremi düzenli olarak kullanın. Hatırlamanıza yardımcı olması için her gün aynı saatte kullanın. Daha fazla miktarda kullanmayın veya önerilenden daha sık kullanmayın. Bu jel kremi daha fazla ya da daha sık kullanmak hastalığınızın daha çabuk iyileşmesini sağlamaz ve kızarıklık, soyulma ve ağrı gelişme riskini artıracaktır.

Bu ilaç farklı güçlerde ve formlarda mevcuttur. Kullanmanız için en iyi ilaç türü cildinizin durumuna ve tedaviye yanıtınıza bağlı olacaktır. Hastalığınız devam eder ya da kötüleşirse lütfen doktorunuzu bilgilendirin.

Eritretin Jel Sivilce İzleri Tedavisinde Kullanılır Mı?

Evet, bu jel krem sivilce izlerini yok eder.

Eritretin Jel Fiyatı

Bu jel kremin şimdiki fiyatı 84.06 liradır.

Eritretin Jel Yan Etkileri

Bu jel kremi kullanırken kurdeşen, zor nefes alma, yüzünüzün, dudaklarınızın, dilinizin veya boğazınızın şişmesi gibi alerjik reaksiyon belirtileri varsa acil tıbbi yardım alın ve doktorunuza danışın.

Bunun dışında bu jel kremin yan etkileri arasında tedavi edilen cildin şiddetli yanması, batması veya tahrişi, şiddetli cilt kuruluğu veya şiddetli kızarıklık, şişme, kabarma, soyulma veya kabuklanma bulunur. Bu ilacı kullanırken cildiniz soğuk ve rüzgar gibi aşırı hava koşullarına karşı daha hassas olabilir.

Bu jel kremin yaygın yan etkileri arasında cilt ağrısı, kızarıklık, yanma, kaşıntı veya tahriş, boğaz ağrısı, ilacın uygulandığı yerde hafif sıcaklık veya batma veya tedavi edilen cildin rengindeki değişiklikler vardır. Bunlar hafif yan etkilerdir. Bu yan etkiler birkaç gün içinde düzelmezse hemen doktorunuza başvurun.

Bu, yan etkilerin tam bir listesi değildir ve diğerleri oluşabilir. Yan etkiler hakkında tıbbi tavsiye için hemen tıbbi yardım alın ve doktorunuzu arayın.

İlginizi çekebilir: DermaDerm Bitkisel Sivilce Kremi Ne İşe Yarar?

Begonya Instagram: begonyakadin

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx