Magazin

Eve Best kimdir? Eve best kaç yaşında?

Eve Best oynadığı filmler ve diziler nelerdir?

Reklamlar

Eve Best, oldukça başarılı Hollywood macerasının ardından karşımıza House of Dragon dizisinin üçüncü Rhaenys Targaryen canlandırıyor. Peki, Eve Best kimdir? Kaç yaşında daha önce oynadığı filmler diziler nelerdir?

Eve Best kimdir?

Bir aktrist ve bir gazetecinin kızı olarak 31 Temmuz 1971 yılında dünyaya geldi. Londrada yetişen Eve Best henüz 9 yaşında bir Çocuk Opera topluluğu olan W11 Children operaya girdi. Wycombe Abbey Kız okuluna ardından Oxford üniversitesine bağlı Lincoln College devam etti. Son olarak Oxford Üniversitesinden Mezun oldu.

Eve Best kariyeri
Eve Best kariyeri

Eve Best kariyeri

Eve Best de kariyer yoluna tiyatro ile başladı. Bu sırada Sanat eğitimini önce London Fringe te hemen ardından saygın olan Royal Academy of Dramatic Art ta tamamladı. Sanat okulundan mezuniyetini ‘Tis Pity She’s a whore oyununda genç Vic i oynadı. Bu rolü ile iki saygın kurumdan gelecek vadeden oyuncu ödüllerini aldı. Sahne ismi olarak büyük annesinin adı olan Emily Best seçti. Hatta halen İngiliz Tiyatro ve oyuncular Sendikasında Bu isimle kayıtlıdır.

Reklamlar

Başarılı tiyatro oyunlarında yer alan Eve Best 2007 yıllarının başında dünya sahne sanatlarının merkezi olan Broadway’e  A Moon for the Misbegotten oyunu ile transfer oldu. Broadway de oynadığı bu oyunla saygın Tony Award ta yılın en iyi kadın oyuncu ödülüne aday gösterildi. Yine New York da sergilenen Homecoming tiyatro oyunundaki performansı ile 2008 yılında aynı ödüle aday gösterildi.

Eve Best oynadığı Televizyon dizileri

Eve Bestin en çok tanınmasını sağlayan rol elbette Showtime in kara komedisi Nurse Jackie de Eleanor O’Hara dır. Bu dizi ile başrollerden biri olmuş kariyerinde bir basamak daha yükselmiş. Ayrıca  Eve Best Walking Dead, Shackleton, Lucky Man, Fate: Winx Saga, Prime Suspect: Final Act gibi yapımlarda başarılı rollerde imzasını attı.

Eve Best Sinema Filmleri

Eve Best The King’s Speech, Someone You love, A woman of no importance filmlerinde önemli rollerde yer aldı.  Bu filmler arasında en bilinen Sanat dünyası tarafından en çok övülen film The King’s Speech yayına girdiği dönemde bir çok ödüle ve övgüye layık görüldü. İngiltere Kralı 6.George kekeme olması o dönemde kral olmanın ilk geleneklerinden biri olan konuşma yapması konusundaki sıkıntılarını anlatan filmin, iyi konuşamıyor olmanın ne kadar güçlü olursan ol yine insanları yalnızlaştırdığı hatta güçsüzleştirdiğine dair birçok gönderme içermekteydi. Filmin Sanat tasarımı Senaryo tasarımı Sinema tarihinde en önemli filmler kategorisine girmesini sağladı.

Eve Best House of the Dragon
Eve Best House of the Dragon

Eve Best House of the Dragon hakkında ne düşünüyor?

Eve Best ile yapılan röportajda kendisine sorulan House of the Dragon dizisi ile yaşadıklarını izleyicilere şöyle aktardı:

Reklamlar

“Öncelikle daha önce hiç Game of thrones dizisi izlememiş hakkında çok fazla şey araştırmamıştım. Elbette bir şeyler duyuyordum ama nasıl bir dizi olduğuna dair çok fazla bilgim yoktu. Sete ilk girdiğimde sanki New York sokaklarında yürüyor gibiydim çok kalabalık bir kadrosu vardı. New York gökdelenlerin yerini Ejderha kayaları almıştı. Bu tam olarak dudak uçuklatıcı şeklinde ifade edebilirim. Bana ilk rol için deneme çekimi çağrısı geldiğinde her şey çok gizliydi.

Dizinin ismi yazılan metinler her önemli detay gizlenmişti. Benimle yapılan görüşmelerde en çok ejderha binici bir prensesi canlandıracağım söylendi ve şu an rol benim. House of Dragon da merkeze aldığı aile içi taht mücadelesi çok tanıdık olduğum bir drama türüydü. Homecoming oyununda benzer bir dramatik çatışmayı canlandırmıştık. Westeros da yer alan taht oyunları ihanetler arkadan bıçaklamalar sadece Westminsterda değil dünyanın her yerinde olduğunu düşünüyorum. “

Eve Best Ejderha binme deneyimini şöyle anlatıyor:

“Lunaparkda dev bir oyuncağa binmek gibi ürkütücüydü. Lunaparklar beni ürkütmüştür. Dev bir oyuncağa tırmanıyorsunuz. Ardından sizi bağlıyorlar. Oyunca hareket ederken ürkünç sesler çıkarıyor. Bir süre sonra tadını çıkarmaya ve Ejderha binmenin zevkini çıkarmaya başlıyorsunuz. Fakat ertesi gün inanılmaz yaralar ve ağrılarla uyandım. ”

Eve Best boyu
Eve Best boyu

Eve Best boyu ile ilgili ne düşünüyor?

“Evet yaklaşık 177,5 boyundayım :)… Hayatım boyunca kendimi uzun boylu kız gibi hissetim. Boyumdan etkilenen ve korkan insanlara karşı sürekli bir üzgün ve özür dileme hissi ile yaşadım. Bu çekingenlik bir süre sonra kendini koruma güdüsüne dönüştü. Uzun boylu olduğunuzda kadınsı olma konusunda endişeleriniz artıyor. Uzun boylu görünmenin vermiş olduğu bir güvenilmeme durumu da söz konusu. Uzun boy karakterimde ilginç bir yumuşaklığa sebep olduğunu düşünüyorum”

Eve Best İtalya da yaşıyor

Eve Best 2015 yılında satın aldığı bir çiftliğin düzenlemesini yapmış kendi ürünlerini yetiştirmeye başlamış. Daha münzevi bir hayatı ve İngilterenin Brexit ile kaybetmek istemediği Avrupa vatandaşlığı için İtalyaya taşınmış. Zeytin ve Zeytinyağı başta olmak üzere çiftliğinde bir çok ürün yetiştirdiğini belirten Eve Best İtalya’daki yaşamından oldukça memnun olduğunu belirtiyor.

Eve Best Bond olmak istiyor…

Eve Best bir röportajda daha sonra canlandırmak istediği roller arasında James Bond olduğunu söyledi. James Bond yapımcılarına gönderdiği açık mesajla göz kırptı.

İlginizi çekebilir: Sibel Kekilli evli mi? Sibel Kekilli nereli?

Öner Ünlü

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx