Makyaj

Fondöten Püskürtücüyü Denedim! Merve Özkaynak

Merve Özkaynak Fondöten Püskürtücü Denemesi

Reklamlar

Fondöten püskürtücü deneme videosunun yanı sıra, Merve Özkaynak en önemli makyaj bloggerlarından birisidir. Her daim yeni çıkan cilt bakımı ürünlerini, makyaj malzemelerini, saç bakımı ürünlerini ve kozmetik ürünlerini deneyen, tanıtan ve ürünleri inceleyen Merve Özkaynak, bu konuda gerçekten oldukça başarılı bir sosyal medya fenomeni… Cilt bakımı ve makyaj konusunda oldukça bilgili ve deneyimli olan Merve Özkaynak’ın airbrush ile fondöten sürme deneyimini anlattığı videoyu sizler için yazdık.

Herkese merhaba, ben Merve. Kanalıma hoş geldiniz. Yepyeni bir ilginç ürün inceleme videosu ile karşınızdayım. Bu videoda çok uzun zamandır, hep böyle yurtdışında bloggerlar da gördüğüm bir ürünü inceleyeceğiz. Haydi hemen başlayalım. 

Fondöten Püskürtücü
Fondöten Püskürtücü

Küçük bir giriş yaptıktan sonra ne ürünü inceleyeceğimizi hemen söylemek istiyorum. Air Brush Make-up System. Yani fondötenimizi püskürterek uygulayabileceğimiz bir alet bu. Abest Tool olarak da geçiyor. Mutlaka Youtube’da ya da instagram keşfet çıkan küçük videolarda görmüşsünüzdür. Hem böyle fondöten sürülüyor, kontür yapılanı var hatta daha da komiği bunu aldıktan sonra gördüm daha önce hiç görmemiştim. Eyeliner çeken var bununla yani nasıl bir yetenek. Bununla eyeliner çekmeyeceğiz tabii ama bununla fondöten süreceğiz.

Reklamlar

Gerçekten bakalım, süngere göre ya da fırçaya göre ya da elle uygulamaya göre çok daha ciltte güzel duracak mı ? Ürünü açmadan önce bu arada küçük bi hatırlatma yapmak istiyorum. Kanalıma hala abone değilseniz yepyeni videolarımdan ve bundan böyle kanalıma abone olanlara özel içeriklerimden haberdar olabilmek için kanalıma abone olmayı unutmayın. Oradaki minik zil işaretine bastığınızda da yeni video yüklediğim ya da canlı yayın açtığım zaman hemen size bildirim gelecek. İsterseniz hemen artık başlayalım. Çok heyecanlı !

Böyle yeni yeni ürünleri denemeyi çok seviyorum. Sizin de bu tarz enteresan ürünleri sevdiğinizi bildiğim için hemen bunu sipariş vermiştim. Evet, bizdeki çok başlıklı değil bence. “Thank you” diye bir notu çıktı içinden. Ah çok komik bu arada, markanın adı yazmıyor hiçbir yerde. Abest Tools’muş ismi, Abest Tools…

Evet, şimdi nasıl uygulayacağımı gösteriyor. Bununla diyor ki, makeup, cake decorating yani pasta süsleme, nail art, model painting, tattoo painting ve commercial art yapılıyormuş. Enteresan yani, bunu sadece makeup gibi düşünmemek lazım. Pastacılık yapan izleyicilerim varsa, pasta sanatı yapan bunu aynı zamanda pasta süslemek için de kullanabilirsiniz. Ben görmüştüm bunun bir tane örneğini. Böyle bir galaksi kek yapmışlardı püskürterek, çok hoşuma gitmişti ama hiç aklıma gelmemişti bunun kullanılabileceği. Onu ayrı bir alet zannediyordum ama aslında aynıymış.

Şöyle metal bir alet. Ay çok enteresan ! Şimdi hemen bunu kurmaya başlayayım ben. Küçük bir panik yaşadım acaba dönüştürücüyü getirmedim mi diye ama getirmişim. Yine de küçük bir hatırlatma yapayım. Yurtdışından getirdiğiniz fişler, özellikle Amerika’dan farklı, Türkiye’ye uyum sağlamayan fişler olacaktır. Mutlaka bir tane dönüştürücü almanız gerekiyor. Getirmişim. 

Reklamlar

Şimdi ben küçük bir taktım, daha hiç denemedim. Şöyle bir alet, burada açma kapatma düğmesi var. Buradan bir borusu var. O boru da bu elimizdeki püskürtme cihazına bağlı. Onu da fişe taktık. Şimdi yavaştan başlayacağız, haydi bakalım. Bir damlalık çıktı içinden. Açıkçası sadece makyaj için kullanılmadığı için kek süsleme vs nail art kullanıldığı için hani böyle spesifik olarak şu kadar damla fondöten, bu kadar damla gıda boyası gibi bir şey söylememiş. Biraz azar azar başlayalım. Bakarsınız hani yetmezse tekrar bu damlalık ile içine ekleriz.

Fondöten Püskürtücü Uygulaması
Fondöten Püskürtücü Uygulaması

Şimdi ben şöyle içine Dior Backstage Fondöten koyuyorum. Tamam. Korkuyorum da içine çok koymak istemiyorum. Evet efendim başlayalım, şöyle arkaya atayım saçlarımı. Çok heyecanlı. Evet, şunu şöyle rahat kullanabileceğimiz bir hale getirelim. Fişimizi taktık ve aletimizi başlatıyoruz. Çok enteresan! Sanki böyle yüzüme dövme yapacakmışım gibi geliyor çok dövme aletine benziyor. Başlıyorum. Geliyor mu sizce ? Bir dakika. Ha şimdi gelmeye başladı biraz ama bence az geldi bir saniye… Bir saniye, bence az geldi. Birazcık daha koyacağım içerisine fondöten. Damlalıkla koymayacağım, biraz az geldi çünkü… Tekrar başlatıyorum. Bir de sanki farklı modları var gibi. Ha hızı var. Şimdi benim kullandığım fondöten de çok kapatıcı bir fondöten değil, Dior’un çok sevdiğim fondötenini kullandım, Dior Backstage.

Şimdi küçük bir güncelleme vereyim size. Çalışırken konuşmak istemedim. Şöyle ki, önce bir kapatmıyor zannettim. Hiç alışık olmadığımız bir sistem olmadığı için. Ee ne yani, hiç kapatmıyor dedim yani ama kapatıyor. Gördünüz zaten normal yüzüme bir şeyle sünger ya da fırçayla fondöten sürmüş gibiyim, şuradan anlayabilirsiniz zaten, dudağımı sildiğim de dudağımın renginden. Şu an renginden, fondötenin sürüldüğünü görebilirsiniz. Ne var ki, gerçekten çok ince bir fondöten kullandım çünkü bu ürünün içerisine koyacağınız fondötenin bence kesinlikle akışkan bir yapıya sahip olması lazım. 

Hani birkaç tane yanıma getirmiştim. Örnek veriyorum böyle Nars gibi böyle çok pudralı ve sıktığınızda solucan gibi duran, katı ve pudralı duran fondötenler bunda kesinlikle işlemeyecektir. Mutlaka akışkan yapılı bir fondöten sürmeniz lazım. Evet kapatıyor, kapatmayan hiçbir yerini görmedim şu an mesela sonrasında çok dikkatli bakmak lazım. Bazı yerlerden iki kere geçtim, şurası gibi. Şuralarda daha böyle katman gibi kaldı. Çok burası mesela homojen dağılmadı. Oradan belki de çok üstünden geçtim diye. Keza şurası da böyle. Bunu yapıp yama yama, eğer bakmazsanız üzerine kontrol edip tekrar üstünden fırçayla ya da süngerle geçmezseniz böyle yama yama olma ihtimali çok yüksek çünkü bakmadan gelişigüzel yaptım ben ve uzun sürüyor baktığınızda. Kısa bir işlem değil bu hani, en hızlısını yapalım. 

Mesela yakın uygulayayım bir göstermek için.  Bakın mesela çizgi oldu, yakın uygulayınca. Bakın mesela yakın uyguladım ki, anlayın diye. Yakın uyguladığınız da baya çizgi şeklinde kalıyor. Yani tekrar aynı şeyi söyleyeceğim. Mesela hani niye bununla uygulayayım? Evet, şu var gerçekten az ürün uyguluyor. Ağzına kadar doldurduğunuz zaman bile püskürttüğü için ürün şeyi yok. O yüzden, ürün sarfiyatı nerede olabilir? Şeyi tutturamazsanız, kaç damla koyacağınızı öngöremez ve doldurursanız ağzına kadar benim gibi birazcık.

Ben özellikle koydum çünkü ne kadar gideceğiniz görmek istedim. O zaman kalır içerisinde ve fondöteniniz ziyan olur. Ziyan etmemek için mutlaka azar azar gitmek lazım. Yani beklentimin birazcık altında bir şey oldu açıkçası. Şimdi mesela şurayı düzelteceğim süngerle… Evet belki gerçekten nail art için, kek dizaynı için bunlar tatlı olabilir yani kekin üzerine püskürtmeler çok güzel oluyor, galaksi falan yaptığınız zaman. 

Hani fondötenimi neden bununla uygulayayım? Niye sonrasında tekrar yama yamalık var mı diye… Ben mesela şu anda görüyorum. Ben bu fondöteni tekrar sileceğim. Buradaki gözeneklerime tamamen oturdu, fondöten ve böyle buralar tupturuncu duruyor. Dolayısıyla ben, fondöten sürme performansını açıkçası başarılı bulmadım şahsen. Çok ümidim vardı bununla çünkü hep görüyordum yurtdışındaki Youtuberlar da ya da instagram videolarında. Püskürterek böyle şey, solaryum gibi tanning yapıyorlar. İşte fondöten sürüyorlar. Dedim ya, eyeliner çekenini bile gördüm bununla farklı bir başlıkla. Nasıl çekilebilir eyeliner ? gerçekten bilmiyorum biraz kontrolsüz ama bence almaya niyetiniz varsa çok gerekli olduğunu düşünmüyorum. İyi de bir performans göstermediği için, fondöteni yayma konusunda açıkçası beklentimin altında oldu ve birazcıkta üzüldüm.

Ayrıca bknz: Merve Özkaynak Kimdir?

Fondöten Püskürtücüyü Denedim!
Fondöten Püskürtücüyü Denedim!

Şimdi yakından da göstereceğim size fondöteni. Ne demek istediğimi anlayacaksınız. Şöyle yüzümü göstereyim. Şuraları görüyorsunuzdur zaten. İlk başta biraz yakın uyguladım evet ama sonrasında toparlama fırsatınız olmuyor. Biraz yakın uygularsanız, orası direk oturuyor. Yüzde duruşu bu şekilde. Ama hazır hani videoyu açmışken diyorum ki bir de kol için deneyelim. Kolum daha beyaz yüzüme göre ve hani, gerçekten çok az püskürtüyor. O soğukluk hissi çok güzel tabii. Buz gibi yüzünüze soğukluk hissi veriyor olması ama…

Evet, şu an çok net görebiliyorum nereyi boyadığını… Belki bu arada fondöten için değil ama şey de kullanılabilir. Resim yapanlar, böyle güzel sanatlar okuyanlar… Bakın kolumdakini de şöyle göstereyim. Evet üç farklı hızı var. Kolumda duruşu da şöyle şerit şeklinde bakın bu şekilde. Kolumda daha çok duruyor dediğim gibi, yüzüme göre kolum daha beyaz olduğu için hele de iç kolum. Hiç yanmayan bir bölüm. Orası yüzüme göre daha beyaz olduğundan burada çok net görebiliyorsunuz. 

Ama yani ben… Birazcık daha şey beklerdim hani madem hani böyle airbrush, şeyin veremediği süngerin ve fırçanın veremediği o homojenliği ve o ışıltıyı beklerdim. Normalde bu fondöteni ben çok seviyorum. Her sürdüğümde de beğeniyorsunuz siz. Genelde bu fondötenle açtığım videolarda “Merve, fondötenin ne?” diye soran oluyor. Güzel bir fondöten çünkü. Yağlı durmuyor ciltte falan ince de bir dokusu var. Ama mesela bunda çok çizgilere doldu, gözeneklerime doldu. Löp diye şuralarıma oturdu. Yani kupkuru duruyor suratım.

Kupkuru ve cansız duruyor. O yüzden tekrar, hep aynı şeyi söylemiş oluyorum ama gerçekten beklentimin çok altında oldu ve ne yazık ki fondöten uygulama performansını hiç beğenmedim.  Ama belki kek için kullananlar işte farklı amaçla kullananlar seviyor olabilir. Eğer isterseniz, hoşunuza gittiyse belki nail art için bir sonraki için deneyebiliriz. Kek için değil belki ama nail art için kullanıp, nail artçılar merak ediyorsa nail arta merakı olanlar merak ediyorsa, seve seve nail art için de denerim nasıl durduğunu. Ama fondöten de sonuç bu, beni şahsen tatmin etmedi. Evet, fondöten sürmeyle alakalı, deneyimlerim bunlar. Sizin yorumlarınızı da merak ediyorum.

Yakından baktıkça iyice hiç sevmedim. Sanki kriter gibi görseniz yakından hiç beğenmezsiniz. Benim dediğim gibi öngörüm bunun işe yaraması anlamında, nail art böyle evde yapabilecek do it yourselfler olabilir. Güzel sanatlar okuyan öğrenciler kullanabilir. Kek, pasta sanatı süslemesi için kullanılabilir. Ama bence en azından benim aldığım alet belki çok daha profesyonelleri, çok daha pahalıları vardır ki, vardı. Baya baya pahalıları vardı ama ben hani ilk kez alacağım için ve çok kullanacağım bir şey olmadığından daha orta fiyatlı, makul bir şey aldım. Belki çok daha profesyonel olanları ve memnun olanlar vardır. Ama bence değmez, bence değmez.

Evet bu kadar yine de fondöten püskürtücüyü denemiş olduğum için mutluyum çünkü çok merak ettiğim bir üründü. Şu koluma da sileyim bir yandan. Merak ettiğim bir üründü. Bu tarz böyle enteresan, ilginç şeyleri sizinle paylaşmayı sevdiğimi biliyorsunuz. Birkaç tane daha enteresan ürünüm var onlar da gelecek bu arada. Söylemeyeyim şimdiden. Sürpriz olsun size ama onlardan daha ümitliyim öyle söyleyeyim. Bundan da ümitliydim ama onlardan daha ümitliyim, daha günlük hayatta kullanılabilecek şeyler.

Bir de hani her şeyin dışında, evet hani çok güzel yaymıyor falan. Zaman açısından da bana çok pratik gelmedi. Artık günümüzde makyaj yapmaya o kadar vakit ayıramıyoruz yani hemen böyle ıslak süngerle ya da büyük kabuki bir fırçayla iki hamle ile bütün fondöteni yaymak istiyoruz. Güzel dahi yayıyor olsa çok uzun dakikalar sürüyor. Tek tek yani her tarafınıza eşit şekilde dağıtmak.

O yüzden zaman anlamında da ben çok hantal buldum bu fondöten püskürtücüyü. Ama yine de yapmak istedim, umarım sizlerde keyifle izlemişsinizdir. Videonun sonuna geldik. Beni hala diğer sosyal medya hesaplarımdan takip etmiyorsanız, videomun açıklama kısmında kullandığım tüm sosyal medya hesaplarımın linklerini ekledim. Oralardan da beni takip edebilirsiniz. Kanalıma yeni geldiyseniz, bundan böyle kanalıma abone olanlara özel, yepyeni içeriklerimden haberdar olabilmek için şuraya tıklayarak kanalıma abone olmayı ve oradaki minik zil işaretine bastıktan sonra bildirimlerinizi açmayı unutmayın. Bu videomu beğendiyseniz, ekranda paylaştığım diğer videolar da sizin ilginizi çekebilir, onları da izlerseniz çok sevinirim. İzlediğiniz için çok teşekkür ederim. Yeni videolarda görüşmek üzere… Hoşçakalın…

Fondöten püskürtücü ile alakalı yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bunun yanı sıra, Merve Özkaynak | Düşük Puanlı Ürünlerle Makyaj! adlı yazımızın da ilginizi çekebileceğini düşünüyoruz.

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx